Výsledky AFP. Vysvetlíte mi ich?

silvestrova
2. máj 2007

Nerozumiem dostala som papier, je tam uvedene

general population risk 1:600
age related risk 1:527
test risk 1:1012

risk values trisomy 18 1:35540
risk values for neural tube 1:21196

AFP 33,2 IU/ml
voľné beta HCG 17,32 ng/ml

milhaus
2. máj 2007

už neviem aky je standard ale ked su nižšie hodnoty hrozi alzhaimer a ked vyššie tak razstep nervovej trubice alebo brusnej dutiny

smary
2. máj 2007

milhaus nizsie hodnoty znamenaju Downov syndrom, nie alzheimera (to je uplne ina porucha)
a silvestrova, tvoje vysledky su v poriadku, lebo riziko Dow.syndromu mas 1:1012, t.j jedno z tvojich 1012 deti by pravdepodobne trpelo touto genetickou chorobou (za "dobre" sa povazuju vysledky od 1:250 a ty ich mas teda ovela LEPSIE) a tie ostatne choroby mas rizika este mensie, takze bud kludna...inak celkovo tieto testy su len statisticke, teda nediagnosticke...ide v nich cisto len o pravdepodobnost vyskytu nejakej genetickej poruchy, nejde o ziadnu diagnostiku choroby

luna303
19. apr 2012

Ahojte, robili mi odbery v 14 tt a o týždeň mi doktorka povedala, že nie sú dobré výsledky. Vraj podľa nich hrozí porucha nervovej trubice, čiže razstep. No nič mi nevysvetlila ani neukázala tie výsledky, vraj sa zvyknú mýliť a často tak musím na tie isté odbery znova. ☹
Už sa stalo niektorej z vás, že prvé výsledky ukázali poruchu a potom bolo všetko ok po ďalších vyšetreniach???

nescafe28
19. apr 2012

@luna303 tripple testy ti robili v 14tt? Nie je to nejako skoro? Viem, ze prve testy sa robia v 12tt a dalsie v 16tt. No ale mozem sa mylit.

luna303
20. apr 2012

@nescafe28 neviem ako sa tie testy volajú, nič mi nevysvetlila len toľko, že sa tým zisťujú vrodené vady a choroby. Odbery som mala presne minulý týždeň a tento týždeň mi povedala ten výsledok. Keďže sa jej nepozdával tak budúci týždeň mi odbery robia znova. ☹ Neviem čo si mám myslieť o tom keď lekár povie diagnózu na malinké a potom mi povie, že jej sa to nezdá tak sa odbery spravia znova. 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre