Vyšli niekomu z vás zlé výsledky amniocentézy?

tanaja
9. feb 2009

Ahojte vsetky,

urcite je vas mozno par, ale predsa sa opytam. vysli niektorej z vas po amniocenteze zle vysledky?? podla lekarov cakame dieta s DS. teraz som v 20tt, ale ani nas s manzelom nenapadlo si to dat vziat.

dakujem 😲

marlene
14. mar 2009

klaudia,

najskor si poloz otazku,ake to bude mat pre teba dosledky,ak by bola amnio pozitivna.a potom sa rozhodni.inak amnio nema vyznam,teda podla mna.amnio je len zaciatok-amnio ti da mozno istotu,bud ze sa testy mylili,alebo naopak ze jedno dieta ma ds.a co potom?poznam dievcatka,dvojicky,dvojvajecne,kde jedna ds ma a druha nie.su uzasne,ako vsetky ostatne deti.vsetko dobre zelam.

klaudia1803
14. mar 2009

vysledok s krvi a co na tom divne

gudulo
14. mar 2009

klaudia,
zle som sa vyjadrila, pri viacerych detickach tie vysledky vychadzaju skreslene.... (nie divne)
ale ako pisala marlene, uvedom si co by pre teba znamenalo, keby si mala vysledok z amnia pozitivny
ked mas ten vysledok iba z krvi, ja by som sla na ultrazvuk a tam ti deticky skuseny lekar pozrie dopodrobna,
v tejto diskusii uz pisali viacere, ze mali zle vysledky z krvi a nakoniec po 3D usg sa ukazalo, ze deticky su v poriadku....

klaudia1803
14. mar 2009

dakujem ti pekne.Na ultr.idem o dva tyzdne do Martina na 4D usg. to budem 20tt.ale doteraz my vzdy povedali ze deti sa krasne vyvíjajú tak pevne verim ze bude vsetko v poriadku.Urcite dam vediet ako som dopadla.

gudulo
14. mar 2009

hlavne nestresuj 🙂 daj vediet vysledok 🙂

narcisa
14. mar 2009

ahoj klaudia 1803
moje vysledky z krvi boli pozitivne na ds a to v pomere 1:55 co je katastrofa.....mam 31 rokov a vysledok bol horsi ako 42r zena co sa veku tyka....Neviem co to mohlo sposobit ale stresy som mala take ze sa mi babo 2dni nepohlo, amnio som odmietla nakolko miminko chceme aj s manzelom take ake je.....Vsetky sona vratane 3D dopadli dobre, pozerali ma tunajsi odbornici, tak sa im snazime verit....Ja si myslim ze na 3D cku by to uz bolo zjavne...babo bolo v 25+2 tt takze nejake rysy by tam uz boli viditelne....aspon dufam

takze nezufaj vsetko dobre dopadne 😉

tanaja
autor
15. mar 2009

Ahoj Klaudia, zalezi aj na veku. kolko mas rokov? to su len statistiky, vobec by som to neprala vazne!! rozhodla si sa spravne!

nikollette
4. máj 2009

Ahoj tanaja 🙂 ako sa dari???? ako prebieha tehotenstvo?? Vybavicku uz mas 😉

slovakia13
7. jún 2009

narcisa mne vysli vysledky 1:7 tak teraz hladam info o detoch s dawnom.....snazim sa byt pozitivna a verit ,ze to moje babo bude patrit medzi tych 6 zdravych 🙂 nestracaj nadej. ja mam 32 a je to moje prve babo

magimary
10. jún 2009

náodou som narafila na túto tému, tak som len chcela prispieť svojou skúsenosťou, resp.skúsenosťou mojej priateľky:

je to len jeden skutočný príbeh, downov syndr´m potvrdený pri amnio:
Ešte minulý rok by som tvrdila, že downik je downik a je to jednoznačné (či už podľa čiary, či už podľa viditeľlných znakov alebo podľa genetiky...), no teraz už to nenapíšem...!
Mám dobrú kamarátku, ktorej sa narodil synček, cca tak ako "naše" dvojičky, takže sme spolu kočíkovali, komentovali výviny našich deti a tak -no u nej bol problem ešte pred narodením, resp. uu jej synčeka-robili jej amniocentázu, lebo mala zlé výsledky AFP (AFP-alfafetoproteiny vyšli na "morbus down"-potrebovali potvrdiť z amnio, ale žiaľ aj tam vyšlo "MB"... )-jej muž ju vtedy veľmi odhováral od toho, aby to donosila (bolo to už ich tretie behom troch rokov) a dosť naňu tlačil-bola v strese, ale napokon sa rozhodla a donosila- i s vedomim, že to bude malý-milý downik...
Ale nič také sa nekonalo-narodil sa na pohľad krásny, zdravý chlapček a BEZ príznakov MB!!!
To by mohol byť aj koniec príbehu (happyend), ale nebol...
keďže mal už prenatálne potvrdenú downovu chorobu, doktorom to nedalo a poslali ho na kontrolu genetiky po narodení...a výsledok? Znova ten istý! Morbus down...
Chlapčiatko už bude mať v oktobri dva roky, presne napreduje vo vývine vo všetkých smeroch tak, ako má a už má za sebou ďaľšie tri genetické vyšetrenia-všetky s rovnakým záverom--) podľa nich je downik, no v skutočnosti NIE JE ! Ani lekári tomu nerozumejú a nevedia, čo si majú o tom myslieť...
Takže tak... "down and up"...
nie sú výsledky ako výsledky... 😔
nie vždy to musí skončiť tak, ako lekári potvrdia 😉

tanickaromanticka
10. jún 2009

Ahoj Migimary. prepáč, neviem to rozlúštiť. Koľko máš detičiek?

marione74
10. jún 2009

ahojte, mne tiez vysli vysledky z krvi v 13 tt, ze 1:40 ☹
Dobre chapem ze je to dost zle? Aj ked jedna ku styridsiatym zas nie je uplna katastrofa.....

marione74
10. jún 2009

este mi budu brat krv teraz v 16 tt a potom doki oba tie vysledky zkombinuje, tak je to?

jahody11
11. jún 2009

marine, aj mne brali krv 2X koli zlym vysledkom, oni uvidia ako dopadnu tie druhe, ak bude lepsie ako prve, tak ti odporucia len morfologicky UTZ ale ak vydu rovnake alebo nebodaj horsie vysledky, vtedy ti odporucia amniocentezu, mne chvalabohu vysli druhe vysledky omnoho lepsie a tak som sla len na ten morf.utz a doki vravel, ze vyzera byt v poriadku, preto sa uz tym nestresujem a tesim sa na svoje vytuzene babatko 😉

tanaja
autor
11. jún 2009

no, tie vysledky nie su na 100%, naozaj to bude, az ked sa babo narodi. ked aj dieta nema crty typicke pre DS, neznamena, ze ho nema. moze sa to vyvinut neskor. hlavne mentalne. su rozne formy tohto postihnutia a kazde dieta s DS je uplne ine. ani ten vek nie je rozhodujuci, ze starsie matky mavaju vacsie riziko. ja mam len 25r a cakame maleho Kubka s DS. tak len tolko

marione74
11. jún 2009

ano tanaja citala som si temicku, si statocna 😔
Ani ja by som na amnio nechcela ist, ved si mimika aj tak necham.
Stale si hovorim, ze u nas to moze byt tym, ze som mala zamlknute dvojciatko a ten druhy prazdny vacok je stale vidno aj na utz, hoci doktor hovoril ze sa do 15 tt vstrebe, tak mozno ten mi robi sarapatu 😒

A ten morfologicky utz, to na ktory tyzden sa mam objenat a poradite mi kto je najlepsi v Blave a okoli?

jahody, to tu krvicku co sa berie v 16 tt si mala uz lepsie vysledky?

jahody11
11. jún 2009

mne robili AFP dva krat ale zakazdym v inom zariadeni, ahned po prvych vysledkoch som sla znova na krv.
ten morf. ultrazvuk sa robi v 20 tt. a v BA je naj Čunderlík alebo Holáň, ja som bola u Čunderlíka na Kramároch, tam je to zadarmo, ak ti vyjdu zle vysledky a tvoj doky ma s nimi zmluvu alebo Čunderlík ma aj sukromnu ambulanciu v horskom parku, pre blizsie info si pozri temu MUDr. Čunderlík...

tanaja
autor
11. jún 2009

mne sa Cunderlik velmi nepacil, lepsi je dr. Holan. teraz sedi v auparku v Medifere, sukromna ambulancia. sice platit cca od 60 do 75e, podla toho co chcete. treba sa tam objednat. Holan je velmi trpezlivy, pozeral nas vyse hodiny.

nikollette
11. jún 2009

Magimaray to vazne??? a nema zaidny priznak DS, na vyzor???? To je fakt zvlástne...
Tanaja ahoj ,ako?? 🙂 uz sa ti to fakt blizi, som normlane nervozna za teba 😅 potm na nas nezabudni a daj vediet, vsetko... 😉

jahody11
11. jún 2009

neviem aku mas ty skusenost s Cunderlikom ale je to fakt odbornik, neviem, preco sa ti nepacil ale mne sa venoval dost a vsetko co ma zaujimalo, mi pekne vysvetlil, a hlavne niesom sama, kto ma s nim dobre skusenosti a chvali ho...

nikollette
11. jún 2009

Jahody ja osobnú skúsenosť nemám s cunderlíkom,ale som o nom tiez pocula svoje 😒

marione74
11. jún 2009

ja som bola uz raz u Cunderlika iba chvilku, ked ma gynekolog poslal na kramare aby ma tiez pozreli, ked mi zanikalo dvojciatko. On bol vtedy akurat v ambulancii ... bola to hrozna bleskovka, cakalo tam asi 20 zien, len diktoval sestricke co ma napisat, sotva som sa ho stihla nieco opytat 😒
No mozno ked sa objednam za peniazky do jeho sukromnej ambulancie, tak bude zhovorcivejsi ... 😝

jahody11
11. jún 2009

tazko povedat , kazdy ma svoj postoj a nazor, ja som bola unho osobne... a co si nanho pocula? aby som vedela, ked tam pojdem mozno na druhy povinny utz...

marione74
11. jún 2009

nikolette prave pozeram tvoj album, Vam povedali v 13 tt ze to bude chlapec? wow 😝 som myslela ze tak skoro to nevidiet...

marione74
11. jún 2009

jahody, a co sa tyka tej genetiky, to robia genetiku dietata alebo vasu genetiku s manzelom?
Lebo my sme boli na genetike s muzikom, lebo nas mimik sa podaril cez IVF, ale vidim ze dievcata tu spominaju genetiku, tak ma zaujima ci je to nejaka genetika babetka a ci to robi gynekolog standartne alebo ako...

nikollette
11. jún 2009

Marione,ano uz v 13tt 🙂 na zahradnickej, na 3D ultzv... ale nebolo to pre nas prekvapko, nakolko som to tak citila, vedela, este aj ked som nebola tehotná som vycitila ze budem mat na 100% chalpoca, tam to len potvrdili 🙂 veru sranda ze uz tak skro to bolo vidiet 🙂
Jahody uz tu bolo o nom pisane,ale ak ta to zaujima napisem IP...

jahody11
11. jún 2009

nikolete, jasne ze ma to zaujima lebo chcem pre svoje babo len to naj a chcem vediet vsetky nazory a skusenosti inych mamiciek 😉
marione, mna poslali na genetiku koli tym zlym testom AFP, tam ich zopakovali a odporuzali ten morf. ultr. to bolo vsetko, pod genetiku tiez patri amniocenteza a tam zistuju, co moze babatku byt z plodovej vody... aj ked som pocula, ze z plodovej vody sa neda zizstit uplne vsetko, oni ti vylucia napr. 5 chorob a tvoje babatko bude mat uplne nejaky iny syndrom, kt. sa neda nijako vopred urcit, takze asi tak.. priroda si to zariadi sama...

nikollette
11. jún 2009

Jahody IP 😉

marione74
11. jún 2009

nikollette aj mne napis ip, aj ja chcem vediet ci si vybrat cunderlika alebo holana 😅, prosim... 😨
a pocuj toto ma teda zaujima, lebo ja som bola v 14tt + 1 tiez na zahradnickej, a dokonca u mojho doktora z centra - Drabeka a nic mi nepovedal... dokonca sa ani blizsie nepozrel, mala som pocit, ze nas dost rychlo odbavil 😠 ako dlho ste tam boli? my mozno 10 minut max 15 minut a to uz ci je babo ok sa vobec nepozeral, vraj to je skoro este... 😠

marione74
11. jún 2009

jahody, no na tu genetiku sa opytam doktora, lebo podla mna to nie je amniocenteza ale aj nieco ine.. 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre