Vyšli niekomu z vás zlé výsledky amniocentézy?

tanaja
9. feb 2009

Ahojte vsetky,

urcite je vas mozno par, ale predsa sa opytam. vysli niektorej z vas po amniocenteze zle vysledky?? podla lekarov cakame dieta s DS. teraz som v 20tt, ale ani nas s manzelom nenapadlo si to dat vziat.

dakujem 😲

vranka4
20. júl 2009

kuspitka 🙂 hlavne sa veľmi nestresuj,ak to nemáš na 100% potvrdené ,skús byť konkrétnejšia,aké výsledky máš zlé?dr. ti podrobne nevysvetlil ,o čo ide ?ťažko sa potom reaguje 😉 kukni do papierov a napíš,alebo to máš potvrdené len telefonicky ?držkaj sa 🙂

trpezliva
20. júl 2009

ahoj kuspitka. ty si mala amniocentezu? ci len zle vysledky z krvi????

kuspitka
20. júl 2009

len krv som mala zatial.na amniocentezu nechcem ist aj muz povedal nie.

bubatko
21. júl 2009

kuspitka a nekonzultovala si to s lekarom? lekar co povedal na tie vysledky? neposlal Ta na konzultaciu na genetiku? o tych zlych vysledkoch, co hovoris, to predpokladam, ze su vysledky AFP, ktore su ale dost nespolahlive (maju velke percento falosne pozitivnych aj falosne negativnych); navyse, ak si cakala dvojicky a teraz uz len jedno, tak tie vysledky su velmi skreslene a tym padom nesmerodajne (celkovo aj ked zena caka dvojicky, tak tie vysledky velmi skacu...); vidim, ze si uz v 19 tt, tak v 20tt by si mala mat velky morfologicky ultrazvuk, ktory ukaze toho vela...

mozno Ta ukludni "moj pribeh", ja som mala velmi zle vysledky z krvi (neviem presne ake mas Ty, ale mne ukazovali hodnoty ako keby som bola o 11 rokov starsia mamicka a tym padom ovela vacsie rizika), amniocentezu som odmietla, potom velky ultrazvuk v 20tt dopadol dobre a narodil sa mi uplne zdravy chlapcek, ktory ma uz teraz 3.5 roka 🙂

nebudem Ti hovorit, ze neboj sa, urcite bude vsetko v poriadku, to nevie nikto, az kym sa dietatko nenarodi, ale hlavne neviem dost informacii z toho, co si napisala, tak len Ti velmi drzim palce a urcite sa poriadne popytaj lekara a aj na tom velkom ultrazvuku sa neboj pytat

traktor
21. júl 2009

kuspitka, nestresuj sa zbytocne, este to nic nemusi znamenat, mne tiez vysli zle vysledky s krvi, dawn 1 ku 30 co je velmi vela, doky mi to oznamil cez telefon, samozrejme ma to polozilo...., nasla som si super odbornika ten mi robil 4D ultrazvuk,, vraj je vsetko ok, amnio som odmietla.... tie testy s krvi mi vysli 2 x zle. cele tehu som bola v strese, porod som aj vdaka tomu mala dost tazky / davali mi i kyslik/ , vsetko kvoli tomu strachu , ze co ked... a narodil sa nam KRASNY A ZDRAVY MATEJ 🙂 tie testy su o nicom, nemaly by ich vobec robit, pisem si z viacerymi babami , ktorym vysli zle vysledky a teraz su maminami zdravych deticiek.tak sa drz, vsetko dobre doadne a pod stromcekom uz budete mat jeden krasny darcek - krasne , zdrave miminko 🙂 😉

bubatko
21. júl 2009

traktor, suhlasim s kazdym slovom! kuspitka, len cisto na zaklade tohto krvneho testu sa nestresuj, ja som sa rozhodla, ze ak by som este niekedy bola tehotna, tak AFP testy odmietnem, prave kvoli zlej skusenosti 😒

kuspitka
21. júl 2009

tak ja idem na 4D ultrazvuk 3.augusta tak budem vediet viacej.
tak podla mna na genetiku ten moj lekar nevolal neviem presne kolko to bolo vysoke nic.
dnes mi brali krv tak neviem ako dopadne vo stvrtok napisem ako co....
ale dakujem vam ,ze ste mi napisalai uz nemam strach tesim sa na nase babo...

bubatko
21. júl 2009

drz sa, budem sledovat v tejto teme ako sa Ti dari 😵

traktor
21. júl 2009

tak , tak, tes sa, nech sa ti narodi usmievave babo 😀 . vsetko bude ok, a ak ti nevijde aj dalsia krv dobre, tak nestresuj, aj mne vysla zle 2x / viac mi uz ani nerobili/, a potom na ultrazvuku vsetko premerali a bolo to ok. ono tie triple nemusia vyjst dobre ak je viacplodova gravidita, ak si prechladena, mas zle vypocitany termin.... tak mi to povedal moj doky. tak sa drz a uzivaj si tehu, bez dalsich zbytocnych stresou 🙂

kuspitka
21. júl 2009

ved uz som povedala ziaden stres cakame nadherne babo a lubime ho a to je podstatne

vranka4
21. júl 2009

kuspitka 🙂 ,držím palce,aby sa bábätko narodilo zdravé 🙂 ,nechcem sa opakovať,ale bubatko a traktor to napísali výstižne,budem sledovať tvoj príbeh a dúfam,že 4Dultrazvuk,ťa milo prekvapí a bude všetko o.k.,mám známu,ktorá tiež nemala výsledky krvi dobré,amniocentézu odmietla,prežívala veľký strach a nakoniec sa im narodila zdravá dcérka,v júni mala 2 roky 🙂

marione74
22. júl 2009

kuspitka, vobec nestresjuj, my sme mali vysledky dost otrasne, po prvom krvnom screeningu pravdepodobnost postihu 1:40 a po druhom dokonca 1:7 a vcera nam doki na morfo utz potvrdil, ze je uplne zdravucke, ziadna anomalia... takze dalsi priklad toho ze tieto testy nie su objektivne 😉

Dvakrat som sa Cunderlika pytala, ze naozaj, naozaj tam nie je nieco co sa Vam nezda?... (asi som mu isla na nervy ale znasal to statocne 😀 ) nevidel nic, co by svedcilo o nejakej chorobe, alebo anomalii.

A zvlast u Teba je to skreslene koli miznucemu dvojcatu, celkom isto...

slovakia13
23. júl 2009

kuspitka
mne tiez vysli strasne krvne testy ja som mala tiez 1:7....a mala je ok 😀 hlavne sa nestresuj
mne tu v uk doktor povedal,ze ak berieme nejake lieky na udrziavanie-ja som brala dufaston,tak aj to mohlo ovplyvnit vysledky

kuspitka
23. júl 2009

Ahojte dievcata.tak vsetko je dobre testy su ako nic nemame tak sa tesime..

zuzuxx
23. júl 2009

Tak dnes som odmietla amniocentezu, neviem ci to nebolo unahlene, ale bola som v soku. Prve testy som mala riziko 1:10, opakovane testy vysli 1:39, aj ked je nizsie riziko dokina povedala, ze to je velmi maly rozdiel. Dufam, ze drobcek bude zdravy a lekari sa mylia 😉

kuspitka
23. júl 2009

zuzu neboj .vsetko bude v poriadku aj ja som sa velmi bala a nakoniec je vsetko dobre

narcisa
27. júl 2009

zuzuxx

ja som mala skore 1:55 amnio som odmietla z dovodu ze babo sme chceli tak ci tak....21.06.09 sa nam narodila krasna dcerka a nema ziadneho downa! riad sa instinktom, ten moj mi napovedal ze si babo necham v kazdom pripade a ze sa mi oplati vydrzat tie stresy, ktore mimochodom neprajem nikomu, az po porode sa mi ulavilo a plakala som dvojnasobne od stastia! kazdej jednej zelam taky stastny koniec....drzte sa babulky!

tanaja
autor
29. júl 2009

Ahoj zuzu, je dobre, ze si odmietla amniocentezu. znamena to,ze si babatko chces nechat tak, ci tak. neboj, vsetko bude ako ma byt. my uz mame nadherneho Jakubka s DS, ine babo by sme ani nechceli 😀 ale,neboj sa, este je tam sanca, ze bude zdrave a na to treba tiez mysliet.

nikollette
31. júl 2009

Tanaja a ako sa mate?
Všetko v pohode? Kubko poslúcha, či je to malý šinter? 😅
zvládaš vsšetko okolo miminka?
NIe je to až také strašné však 😉

keikei
1. aug 2009

Ahojte babulky 😉

chcem sem len prispieť so skúsenosťou čo sa týka výsledkov AFP alebo amniocentézy. Aj keď sa to netýkalo konkrétne mňa, ale mojej kamarátky. Čakala dvojičky a mala zlé výsledky AFP, tiež jej vraveli, že bábätkám hrozí Downov syndróm. Išla aj na amniocentézu, tam jej dokázali odobrať vzorku len z jedného bábätka, to jej vyšlo v poriadku, ale vzorku z druhého bábätka sa im nepodarilo zobrať. Stále ju strašili s tým Downom, ale ona na nich nedala. Bola síce celé tehotenstvo v strese, ale teraz má už dve krásne dvojročné úplne zdravé dievčatká.
Tak sa nenechajte vystrašiť aj keď je to ťažké, ale je veľa prípadov, kedy sa lekári mýlili.
Držím vám všetkým palce, aby ste mali zdravé bábätká 🙂

nikollette
1. aug 2009

Tanaja maly je zaltucky chrobáčik..
aj my mame take iste to zelene pasikave body, s krátkym rukávom 🙂
Ako pekne rastie, chválim Vás...

tanaja
autor
5. aug 2009

Ahoj niki, no rastieme a priberame. mame uz skoro 5kg. uz pomaly dvyhame hlavicku, tak sa tesime. vy sa ako mate, maly je velmi peknucky, ako spinka?....ty si ale riadna kocka vlocka 😀 schudla si hned po porode? lebo ja vobec. pribrala som 20kg, z toho 10kg bola plodova voda, placenta, babo a to vsetko ostatne. ale tych 10kg mam stale na sebe.

narcisa
5. aug 2009

ahojte babulky

tanaja kedy presne sa malicky narodil? lebo aj my mame mesiac a dva tyzdne... Pozerala som fotky, je zlatunky! cely cas som na teba myslela, mali sme zhruba rodit v rovnakom case....ako si zvladla porod atd...ako sa ma maly...ale vidim ze pekne priberate, my mame poradnu zajtra tak uvidim Pred 3t sme mali 4090g tak som zvedava...

drzim palce zuzuxx Ja som malicku chcela tak ci tak ako tanaja aj my sme sa s manzelom tesili na nase babetko, nech by uz bolo akokolvek postihnute....aj tak si myslim ze samotny postih ani nie je taky strasny ako postoj okoliteho sveta, tie hyeny okolo co cumakuju do kocika! toho by som sa bala viac....aby moje dietatko netrpelo sproste reci "chorych" ludi
Tanaja vas drobcek nema chybu, aj ked ma o jeden chromozom viac, nic to nemeni na veci ze je take iste babo ako vsetky ostatne,takisto pyta papat, place, usmieva sa, takisto sa potrebuje lulkat a takisto vam robi radost ako vsetky ostatne deticky....aj ja by som ho chcela keby bol moj! Mas moj velky obdiv a drzim vam vsetkym palce!
cmuk do brusiek vsetkym cakatelkam

tanaja
autor
7. aug 2009

Ahoj narcis, nas maly sa narodil 17.6. 4100g a 50cm v 38tt, takze sa mohol narodit aj skor. 😀 ja som rodila cisarskym, velmi si pochvalujem. bolesti som mala potom , ale len chvilu. aj tvoja mala je buclik. vies, ze keby som mala dievcatko, chcela som aby sa volala Marianna?? manzelovi sa to nepacilo.
inak si velmi mila, ze si na nas myslela 😉

narcisa
9. aug 2009

ahoj tanaja

Ja som mala termin 17.06.09 v ten den ma moja mama narodeniny....20.06.ma moja mama meniny....a mala sa narodila 21.06.09 😀 😀 😀

moja kamoska tiez porodila 17.06.09 ako ty cize obe mate deti v den narodenin mojej mamky 😀 a mne sa to nepodarilo ani v den jej menin 😀 😀 😀 ale aj tak to bol jej narodeninovo - meninovy darcek s dvojnasobnou radostou, kedze sme do poslednej chvile prezivali stresy...Co sa mna tyka, bala som sa postihu pretoze v rodine nic take nemame a nemam s tym ziadne skusenosti.... ale lubila som ju od prvej chvile ako sa na teste vyznacili 2 ciarocky....takze akekolvek odhovaranie neprichadzalo do uvahy, chceli sme ju v kazdom pripade!
preto som aj amnio odmietla!

Inak Mariannka uz ma 4610g takze je uz velka slecna! robi kraaaasne prazenice do plienocky 😀

tanaja
autor
9. aug 2009

Ahoj narcis,
to je nahoda 😀 kolko mala mala, ked sa narodila? my sme mali cez 4kg, ale schudli sme na cca 4700g. pred tyzdnom sme mali 4650g.
velmi dobre si sa rozhodla neist na amnio. ja to teraz trochu lutujem, neviem preco, ja som to brala ako samozrejmost...ale uz nikdy nepojdem. len stresy,to v tehotenstve nepotrebujes. my sme nepocitali s tym, ze by nebolo nieco v poriadku. presne ako ty, nemame nic podobne v rodine... maly je uzasny a sme velmi stastni, ze ho mame.

marione74
9. aug 2009

tanajka, je fakt zlatunky, tesim sa ze Vas robi takymi stastnymi 🙂

lubicam
9. aug 2009

ahoj,
mne tiez vysli zle vysledky z krvi. 1:50 na DS. Bola som na odbere plodovej vody a nastastie vysledky su dobre.
Je vela zien, co im vychadzaju zle vysledky...Poznam aj pripady, ze aj z plodovej vody vysli zle vysledky a dietatko bolo uplne zdrave..

marione74
9. aug 2009

ano lubica, vacsinou je to tak, ze dietatko je zdrave...
A aj ked nie je, tanajka je svetly priklad ze sa to da zvladnut a aj choruckeho mimika maminky lubia rovnako ako zdrave dietatko 😉

tanaja
autor
10. aug 2009

samozrejme, ved je to moje dietatko najkrajsie na svete 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre