Vyšli niekomu z vás zlé výsledky amniocentézy?

tanaja
9. feb 2009

Ahojte vsetky,

urcite je vas mozno par, ale predsa sa opytam. vysli niektorej z vas po amniocenteze zle vysledky?? podla lekarov cakame dieta s DS. teraz som v 20tt, ale ani nas s manzelom nenapadlo si to dat vziat.

dakujem 😲

kvietocek7
10. aug 2009

ahojte maminky tehulky
tak asi som este dlzna pridat osobnu skusenost ze sa pridavam teraz uz k mamickam ktore sa rozhodli NEpodstupit amniocentezu napriek tomu ze im boli zaradene medzi rizikove z triple testov.

mozeme sa pochvalit lebo v stredu 5.augusta o 3.11 popoludni
sa nam narodil chlapisko (co sa mu tak nechcelo von 😕 ani pocas porodu) Steven vazil 3.596 a meral 53 cm
🙂 vlemi sa tesime sme zdravi 🙂
mne postacil namiesto amnio morfologicky ultrazvuk za co som nesmierne vdacna 🙂

chcem tiez povedat ze stresy a strachy su prvou reakciou na tie hrozne zle spravy ale netreba sa im poddat!!!ale mysliet na babetko. Ak by sme boli v podobnej situacii urcite by som na amnio nesla ani pre pokoj duse lebo istotu ma kazdy az ked sa babetko narodi.
Vsetkym vam zelam iba to najlepsie a hlavne pokojne tehu a v cieli zdrave babetka 🙂 🙂

narcisa
11. aug 2009

kvietocek gratulujem k zdravemu babenku, viem co prezivas...vychutnaj si tie chvile stastia, velmi dobre viem ake je to super

nikollette
8. sep 2009

Tanajka,ahoj ako sa máte s malým Kubkom????? 🙂
ani sa neozveš...

anna181
8. sep 2009

Ahoj Tanicka, ako sa mi mas? Mate?
Uz ste z nemocky doma, to uz viem 🙂 tak sa mi drzte a ozvi sa niekedy 🙂

tanaja
autor
11. sep 2009

Caute, uz sme tyzden doma..uff, ale som sa zlakla, ale je dobre...vlastne, nic vazne sa nedialo, ale naststie sa to podchytilo vcas. operaciu nam prelozili o 2-3 mesiace. mame sa super, o tyzden mame 3 mesiace a prekrocili sme 5kg.
Anet s tebou si zavolame, Niki ako sa vam dari? maly poslucha? neplace vela?? nema koliku?

nikollette
11. sep 2009

Táni, malý je Ok, neplače, koliky nás obišli od narodenia, my máme vlastne od narodenia veľkého kludasa 😉
Plakat neplakáva skoro vôbec, fakt len výnimočne ked už chce jesť a podobne...
Takže všetko super 🙂

a vy ako??
Preložili, a kvôli čomu?
A čo Kubko, je plačko, alebo ani nie?
Ako sa vám darí? 🙂

tanaja
autor
16. sep 2009

Ahoj niki, my sme tiez uz ok. operaciu prelozili pretoze maly ma arytmiu a musi sa dobre nastavit na lieky. pravdepodobne sa mu bude upravovat davkovanie ako bude priberat. zatial, co sme boli u nas na kontrole je vsetko dobre. my tiez neplaceme velmi, presne ako tvoj, len vtedy ked nieco chce alebo sa mu nieco nepaci. ale Kubo len tak mravci, v noci ho uz musim aj budit,lebo ho nepocujem... 😉 to bud vazne rada, ze nemate ziadne problemy,lebo vsetky kamosky co maju deti sa mi len stazuju, ze su zufale...trapia ich koliky, vracanie a neunavny plac deti! asi by ma porazilo!!

majte sa krasne

nikollette
18. sep 2009

Táni, to je super 😉
určite vám všetko dobre dopadne...
takže aj kubko je dobráčik 😀 môžme byť radi 🙂
ja tiež len sťažovanie počúvam, väčšinou...

Tak sa potom ozvy, čo a ako, vždy sem nakuknem, či nepíšeš čo máte nové a tak..

tak papa zatím

tanaja
autor
6. nov 2009

Ahoj niki, tam mame po operacii. Kubo to zvladol na jednicku. po 6 dnoch sme isli domov. hadam nas uz nic vazne nepostihne.

a vy sa ako mate? maly je uz riadny chlapisko!!

bobacik_29
6. nov 2009

tiez som Vam slubila ze dam vediet ked sato narodi ci je zdrave babo tak sa mozme pochvalit ze testy sa mylili a mame zdrave dievcatko bez Downovho syndromu

tanaja
autor
19. nov 2009

gratulujem

bobacik_29
25. nov 2009

tanaja dakujem inak ty mas chlapceka s tymto ochorenim vsak???citala som nejake tvoje prispevky ked som bola tehotna a ked som videla tvojho syna tak som si pomyslela ze urcite to prezijem aj ja ak sa mi take babo narodi kedze tvoj maly je taky chutnucky vlastne si mi pomohla zbavit sa strachu a prestala som rozmyslat co sa stane ak nahodou.....takze ti vlastne DAKUJEM 😀

monci78
26. nov 2009

dobry den vsetkym maminkam, a vsetkym buducim maminkam. Mam syna 14rocneho s downovim syndromom, ak mate otazky kludne sa pytajte, rada vám pomožem ked viem. pekny den vsetkym... 🙂

hathor1231
26. nov 2009

ahojte babeny,
chcem vam len pochvalit babuska. su krasne,ako kazde ine 😀
drzim im moc palceky,nech to zvaldaju a vy tiez 😉

tanaja
autor
8. dec 2009

Dakujem Bobacik, som rada,ze som ti mohla aspon takto pomoct. Maly je velmi zlaty a zatial je to uuuplne rovnake ako zo zdravym babatkom. smeje sa, prevracia sa na brusko, robi nam len radost. majte sa pekne

monulicka
9. dec 2009

ahojte zienky
ja sem pisem len tak bokom, ake aj nad nami sa vznasa prizrak DS....Na bud. tyzden ma caka amnio kvoli pozitivnemu skriningu a zvysenemu rizku....mame ho 1:240. NT hodnotu sme mali dobru; 1,2mm, ale zvysene HCG a znizene PAPP-A. AFP v norme.
Dnes idem este na 3D/4D uzv a mam hrozny strach.... 😖 rada by som sa tej amnio vyhla, ale chcem mat 100% istotu....

bobacik_29
10. dec 2009

monulicka a ked sa potvrdi ze bude mat DS co urobis ??

bobacik_29
10. dec 2009

tanaja a kedy das nove fotocky do alba uz si tam dlho maleho nepridala chcem vidiet ako podrastol 😀 coskoro uz hadam aj sediet bude

monulicka
17. dec 2009

Bobacik, nastastie to uz nemusim riesit, prave som obdrzala vysledky amniocentezy a nas maly je zdravucky 😀 dakujem Bohu a som stastna.....

tanaja
autor
10. jan 2010

Ahoj bobacik, dam fotky...slubujem. sediem este nebudeme lebo maly ma slabsi svalovy tonus,takze my sme tak cca pol roka pozadu ako ostatne deti. prave zaciname plavat,tak dufam,ze to pomoze.

monulicka
11. jan 2010

ahojte
mam taku otazocku: neviete co to znamena ak vam indikuju DS v mozaike?

gudulo
11. jan 2010

ahoj monulicka, znamena to, ze cast buniek ma "normalny" pocet chromozomov - teda 46 a cast ich ma nadpocetny chromozom 21 - teda ma 47 chromozomov

maska1
11. jan 2010

ahojte 🙂
prišla som vás povzbudiť...mne tiež vyšli 2x pozitívne testy na DS, riziko 1:75 a druhý krát 1:140. Amnio som odmietla, s tým, že by som si bábo aj tak nedala preč. Išla som len na morfol. utz k dr. Čunderlíkovi do Ba a ten mi povedal, že na DS to vôbec nie je a že si mám užívať tehotenstvo. Tak som tomu verila, že Kubko je zdravý. Samozrejme, keď sa malý narodil, tak prvé čo som sa spýtala bolo či je zdravý. A Kubko je zdravý 😵
Ja testom už neverím a podľa mňa by ich vôbec nemali robiť.
Všetkým vám držím päste, aby ste mali zdravé detičky 😵

monulicka
11. jan 2010

Dik gudulo za vysvetlenie 😉

gudulo
11. jan 2010

monulicka, rado sa stalo 😉

bobacik_29
12. jan 2010

tanaja no nahodou v stolicke pekne sedi podla fotiek a ake ma krasne modre ocka je chutny....uz plavate??ako maly znasa vodu?????moja vodu nemusi ked ju kupem stale vrieska 😀

ivett2
12. jan 2010

tanaja, malinky je uplne nadherne babulo 😉 . Drzte sa!!!!! 😵

mirka285
13. jan 2010

ahojte,vysli mi zle vysledky,po prvom scriningu pravdepodobnost 1:500,po druhom 1:270 na Downov syndrom,mam 33 rokov a rodine nic podobne nemame,a mam uz jedno zrave dieta.co si o tom myslite?lekar ma posiela na amniocentezu..dakujem za akykolvek nazor

gudulo
13. jan 2010

mirka, rozhodnutie je iba na tebe
amnio je invazivny zakrok a ma iste riziko, skus sa objednat na morfologicky usg, na zaklade neho ti tiez vie lekar povedat ci je dietatko vporiadku a potom sa mozes rozhodnut ci pojdes alebo nepojdes na amnio

ada73
13. jan 2010

ahoj mirka, tripple testy nie su velmi spolahlive. Ten morfologicky, co ti radila gudulo je dobry napad.
Ja som bola kvoli veku na amnio, nebolo to nic strasne a aspon viem, ze maly je v poriadku. Mne tripple test ani nerobili, kedze som bola rozhodnuta pre amnio. Aspon o jeden stres menej. Ak si rozhodnuta, ze si babo nechas
v kazdom pripade, tak by som amnio ani neriesila. Ja som rozhodnuta nebola, preto to amno.. ale neboj, urcite bude vsetko v poriadku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre