Vyšli niekomu z vás zlé výsledky amniocentézy?

tanaja
9. feb 2009

Ahojte vsetky,

urcite je vas mozno par, ale predsa sa opytam. vysli niektorej z vas po amniocenteze zle vysledky?? podla lekarov cakame dieta s DS. teraz som v 20tt, ale ani nas s manzelom nenapadlo si to dat vziat.

dakujem 😲

cica13
11. feb 2009

Babulka, nebola som na amnio, lebo nebol dovod.
Inak cele tehotenstvo som chodila k Dr. Valentovi, citala som v teme porodnica Kramare, ze ty k nemu tusim chodis, alebo pojdes rodit, zlaty clovek, ja som si vzdy za nim odbiehala pocas sluzby... 🙂

babulka123
11. feb 2009

hej hej idem k nemu .. je to manzelov kamarat.. vlastne aj moj uz ho poznam nejaky ten piatok.. ale zatial u neho rodili len kamosky a boli nad mieru spokojne..
ja som mu volala ci mozem tak ma velmi potesil ze sa uz tesi na mna tak mi to dobre padlo.. velmi mu verim ... spolieham sa na neho .. nepocula som na neho este ani 1 zle slovo..

dr. Pinter ti nieco hovori? ja som bola na IVF a robil mi ho prave Pinter a ten mi odporucal amniou prave kvoli ivf a kvoli genetike.. {aj ked nikto v rodine nikdy nic nemal} no a Martin mi hovoril tiez poriadne do duse ze mam na to ist.. a tak som sa pre pokoj duse rozhodla ist.. aj ked sa bojim ako cert.. ale verim ze to bude ok. inak amnio robi priamo aj Martin nie???

nikollette
11. feb 2009

Cicus a ak to nie je tajne kolko mas rockov?? 🙂

cica13
11. feb 2009

Babulka, neviem ci aj Martin robi amnio...Pinter mi nic nehovori....Ja som mala Martina dohodeneho kolegynou, onau neho rodila a jej ho dohodil nas kolega chirurg...oni su kamosi...
Aj moje dve spoluziacky u neho rodili, jedna z nich su s nim aj rodinny kamosi, boli si tusim aj na svadbe.
Ked som bola tehotna s Filipom, to je 9 rokov do zadu, tak som mala AFP v krvi 2x po sebe zvysene, bola som na amniocenteze, dokonca bolo aj z plodovej vody mierne zvysene, vobec som sa nebala, bola som kludna, a dieta sa mi narodilo zdrave, takze ta matka to asi naozaj citi, ked sa nieco deje....

Nikol...budem mat 35.....ale pssst, nehovor to nikomu... 😀 😀 😀

nikollette
11. feb 2009

Cica, vsak to neni tak vela 😉 len preto sa pytam, ze je urcity vek, od ktoreho uz na amnio prre istotu posielaju.. no nevioem od ktoreho veku.. znama ma 37, ma zdravu deceru 3mesacnu,a tiez ju neposielala nikam na amnio..

babulka123
11. feb 2009

a je to amnio tak v pohode ako baby pisu? ja viem ze nemam dovod im neverit ale ja som dost stresmen tak preto sa pytam..
no co uz ...pojdem a hotovo.. nejako bolo nejako bude..

cica13
11. feb 2009

Bol to jeden vpich, ako kazdy iny, a este mi doktor ukazoval na sone, kde je ihla a kde babatko....nic strasne to nebolo...

babulka123
11. feb 2009

dakujem

narcisa
11. feb 2009

babulka drzim palce

tanaja
autor
12. feb 2009

niki, este velmi nenakupujem, len dvoje dupacky do porodnice mam a boticky, ale tie su od pol roka. ja vela veci dostanem po synovcovi, on bol velmi velky a zo vsetkeho rychlo vyrastol. ale uz sa nam zbiera mala vybavicka.
tusim sa niekto pytal, ze kolko mam rokov, cerstva 25r.
cica, inak s tou intuiciou mas pravdu, ja som presne vedela, ze som tehotna. niekedy sa mi zda, ze maly je uplne zdravy 😉 ved tak ma kope, betar maly 😀

nikollette
12. feb 2009

tanaja, vsak jasne, tie vecicky sa casom nazbierajú 😉
ja som bola len na zaciatku tehu, a moja maka uz nakupovla o 106 😀
a potom som tomu bola ja rda, lebo ked sa mi kratilo tehotenstvo, som si uvedomila ze vsetko uz mam 😉

25rokov?? Vsak ty si este uplne mlada.. tak nechapem, preco ta diagnoza 😨
ako moze to mat aj mlada baba t oje jasne, ale co som ja pocual pripaday, tak to mavali baby, zeny, najskor po 35rokov.. hm.. tak neviem ...

cica13
12. feb 2009

Niki, uz aj mlade maminky maju dawnikov, mali sme v robote uz vela takych, dokonca aj mladsie ako je Tanaja ☹

nikollette
13. feb 2009

Cica, jaaj... to som vazne nevedela.. aspon som este nepocula taky pripad.. aspon viem..

cica13
13. feb 2009

mozno kedysi totak bolo, ze matky po 35....ale teraz je to uplne bezne aj u mladych mamiciek......dokonca jendu mladu sme mali, ta raz lezala u nas s jednym malym dawnikom, za rok a pol bola u nas s druhym dawnikom, mala 2 dawnikov po sebe.... ☹

nikollette
13. feb 2009

Cica to faaaakt.. dvoch po sebe?? ako to by som vzane necakala.. kebyze mam jedneho, verim ze druhe bude zdravucke.. a zasee.. a kolko mala rockov??
Tak to je smutnucke potom, fakt.. ☹

cica13
13. feb 2009

Neviem presne kolko mala rokov, ale mladsia odo mna, my sme si s babami myslela, ze prisla s tym istym na dasliu operaciu, ale potom pozerame, ze ved by ten maly uz vyrastol a ona potom, ze to ma druheho syna....tak mi jej bolo luto, boli to obaj s muzom mladi ludia, ale celkom dobre to znasala, neviem teda co sa v jej vnutri odohravalo,ale navonok vyzerala byt v pohode

nikollette
13. feb 2009

Hm, to je vazne smutne ☹
Inak ty robis v nemocnici.. a nevies ci sa to da zistit na ultrazvuku, v pokrocilom stadiu tehotenstva, uz v takom 9tom mesici.. ci to tam je vidiet, na sone?? Alebo to nie je vidiet?? Na takom malom babtťku??
Lebo co som pozerala niektore deticki s DS, ako bol odoftene po porode, tak by som ani nevedela, ze maju tu diagnozu..

perla200
13. feb 2009

ahojte babenky, ja som bola pre výsledky triple testov a všetko je ok, NT hodnoty mame 1,45.

nikollete neboj všetko bude ok....

nikollette
13. feb 2009

Perla a preco ty si sa bala, ci si mala podozrenie,alebo??

cica13
13. feb 2009

Niki nestresuj......nerob paniku....to by si musela mat podrobny morfologicky ultrazvuk.
Ved ty uz o chvilu aj porodis..... 😉

Perla super, drzim paste nech je vsetko nadalej o.k.

katy2
13. feb 2009

ahojte,
perla, gratulujem 🙂
cica, tvoj maly je nadherny 😵 take krasne babo..... prajem vela sily....
nam tiez tripple vysli 1:200 ale amnio som odmietla.... na morfologickom uzv nam povedali, ze je vsetko OK, tak snad....

nikollette
13. feb 2009

Ze je ten Cicin maly starsne roztomilý 😉

Katy neboj bude to ok, uvidis... 🙂

cica13
13. feb 2009

Katy, Niki...dakujem 🙂 , odkazem Davidkovi, prave sa zobudil....a ja balim veci, odchadzame na chatu za snehom.... 😀
Pokial sa citite dobre a ste v pohode, tak to bude o.k, ja som mala tusaka, ze sa nieco deje... ☹

nikollette
13. feb 2009

Jej ale vam bude dobreeeee... isla by som...

No citim sa ok, ale starch mam z vela veci.. z porodu, co ak sa nieco satne, ci bude babo zdrave, atd, atd.. ja sa bojim vsetkeho, neviem ci takeho tusaka mysliš...

ty si mala pocit ze davidko bude mat downika??? Prečo??

perla200
13. feb 2009

nie nemala som podozrenie nikollete, ale každá baba sa bojí nie? to je tak proste si myslím....

dakujem babenky....

cica - malý je úžasný fakt!!!!

cica13
13. feb 2009

Takeho tusaka nemyslim, nie len ten strach z porodu, ale to bolo take celkove cele tehotenstvo.... a ano, ja som mala stale prestavu, ze ked porodim, tak mi ukazu dawnika ☹

Perli 😉 odkazem 🙂 a dakujem, je fakt sikuliacik vzhladom k svojej dg.

cica13
13. feb 2009

Baby uz ma nezdrzujte 😀 , uz fakt musim balit, lebo dojde muz domov a ked ma najde za PC....juuuj, to budu reci 😝

nikollette
13. feb 2009

Heh zdrzujeme ta 😀
Tak pekne bal, a uzite si to tam..

Hm, to musi byt zvlastne ze ked vysledky su ok, a ty v duchu tak citis, ze bude mat urcitu diagnozu, a potom ju má, hm.. musi to byť zvláštne.. a ty si to na nom hned videla, ci ti to vraveli ked ti ho davali.. lebo ja fakt na niketorych detoch som to nespozorovala, co som videla na foto, hned po nardodeni..

cica13
13. feb 2009

ja som to na nom hned videla, ved robim s tymito detmi......
Ale fakt uz idem, mozno kym vapadneme sa tu este zastavim...
Niki, ak by ta to nahodou chytilo, tak ti prajem mat to cim skor za sebou a krasneho zdraveho synceka 😉

nikollette
13. feb 2009

Cica dakujem, a prijemné chatovanie 😉
papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre