Vyšli niekomu z vás zlé výsledky amniocentézy?

tanaja
9. feb 2009

Ahojte vsetky,

urcite je vas mozno par, ale predsa sa opytam. vysli niektorej z vas po amniocenteze zle vysledky?? podla lekarov cakame dieta s DS. teraz som v 20tt, ale ani nas s manzelom nenapadlo si to dat vziat.

dakujem 😲

ciernovlaska
22. feb 2009

Nie, nepracujem na Mokrohajskej. Som psychologicka, na ciastocny uvazok pracujem v specialnej MS a tiez v detskom centre. Keby si potrebovala nejake kontakty na (statne) zariadenia v Bratislave, kludne sa ozvi.

tanaja
autor
23. feb 2009

juuj, to by som velmi rada 😉 my sme z Galanty, mame tu jeden domov socialnych sluzieb pre deti a ml., viem, ze je organ.v obci turen, pri senci....viac nic 😒 je nejaky rozdiel v kvalite, ci je zariadenie statne alebo sukromne? nie je to to integracne centrum na Stalicovej?

hmmm....mozes sa ta opytat ako odbornicky?? co je pre tieto deti najlepsie, normalna MS, ZS alebo specialna? tiez mame taky problem z nasimi mamami, nejako sa nevedia zmierit s tym,ze budeme mat taketo dieta. zvyknut sa z toho dostat a deticky prijat...alebo...casto na to myslim.

dakujem 😀

cica13
23. feb 2009

Tanaja,
pozri IP! 😉

nikollette
26. feb 2009

Ahojte cica, tanaja..
no uz je maly na svete 🙂
ale este sme v nemocke, tak pisem odtialgto, lebo je zltucky ako citronik, ale mozno zajtra uz pojdeme domkov 😉
Inak co tu noveho????

perla200
26. feb 2009

nikollette...kedy sa narodil? a spontánne??? gratulujeme ti

tanaja
autor
26. feb 2009

Ahooooooj niki!! tak ako sa citis??? ja sa na ten den D tak tesim!!! rozpravaj a prehanaj, aky bol porod??
u nas vsetko ok, maly je zdravy ja rybicka!! mame uz po tom vysetreni 😀 takze, len cakam na porod!!!

cica13
26. feb 2009

No ahoj Niki,
uz sa tesime na dalsie fotecky, rychlo sa zbavte vysokeho bilirubinu a sup domov 😀

babulka123
26. feb 2009

cica.. pozdravuje ta Martin, dnes som s nim volala.

cica13
26. feb 2009

Jej Babuli,
pamatal si ma?

nikollette
26. feb 2009

Opisujem cely moj porod....nech sa paci 🙂
tak ak sa chce, citajte babulky 😉

Ahojte, no maly sa narodil 19.02 2009, nakoniec celkom pekný datum, o 2:50 v noci, s mierami 3300g,49cm..no píšem este z nemocnice, nakolko maličky je žlty ako citronik, tak je pod fotolampou ale to bude v pohode tak idem Vám napísať celý moj príbeh...

V utorok som bola v poradni u mojho dokiho, a hned si ma uz nehal v nemocnici..Isla som na 10te poschodie, bol volny nadštandard, tak som sa tam ubytovala na jeden den, nakolko druhy den rano mi mali vyvolavat porod..tak o šiestej ráno stredu som bola nachystaná, na porodnici, a dali mi cipky, na vyvolanie porodu.. Zacali mierne kontrakcie, nic strasne, a trvali asi tri hodky, ale vobec som sa neotvarala, a nakoniec prestali uplne.za ten cas tam moj doki bol dvakrat ma kuk, ale zveril ma kolegovi doktroivi Divekymi, super doktro, mily, ludsky, super pritup, cely cas voal s mojim dokim, ze co a ako..Tak lekar povedal ze to nebudeme silit,a dali ma spat na 10te, a znova sme to mali skusat az v piatok.. isla som spat, a dali ma na monitor vecer, a pytaju sa ma ci nemam kontrakcie, no poviem vam, nic som necitila, mozno nejake slabucke bolesti v podbrusku, co som za kontrakcie ani nepovazovala.. ale lekraka ma uz znova poslal na porodnicu, ze sa zacinam otvarat, takze cipky zabrali, az okolo 10tej vecer.. isla som na porodnicu, tam ma privital službukonajucci lekra REDECHA, najprv som si myslela ze je to nejaky medik,vyzeral tajky mlady, ale bol super- ODPORUCAM!!! Mily, ludsky, snaživý, zlatý skontroloval ma , a otvarla som sa, tak volal mojmu lekarovi prof.Šuškovi, a ten tam v noci dosiel..Na porodnici bol klud, takze sa mi vsetci venovali, asistentky, setricky ,lekari.. Dve hodinky pred porodom, cca okolo24hod, dosiel aj priatel..To mi uz pichli prvy EPI, takze bolesti neboli skoro ziadne.. O hodinku dalsia EPI,ale tu som si uz nemala dat, ankolko som mala tlaky na konecnik slabe, ale nepovedala som to, lebo som vedela ze mi ju nepicnuá tak som to zatajila, aby som ju este tesne pred porodm dostala..a prislo samotne tlacenie.. ja som ani kontakcie necitila, nia tlaky nakonecnik, takze som nevedela ani kedy mam tlacit, ani nic Oni mi museli vraviet kedy ide kontrakcia.. Samotne vytlacanie trvalo okolo pol hodinky, podla mna tak cca.. nevladaal som vobec tlacit, nakolko som necitila ani tlaky, ani kontakcie Praietl mi podopieral hlavu, okolo mna bolo asi 5 asistentiek, moj lekar a este aj sluzbukonajuci lekar.. redecha ten mi tak tlacil na brucho,ze som ani dychat nemohla aby to chcelo ist von, ale nepomahalo, Šuška, ten ma rodil spredu.. ale maly sa nijak neposuval.. Asi cca 2min pred vytlacenim babatlka, setricka zavolal mojho priatela, nech ide na chvilu von, lebo vsetci sa tam uz velmi zlaknuto a červeno tvárili.. Maly mal pupocnik okolo krku, ale este nebol priduseny.. Moj lekra musela pouzit ten vákuomer, či ako sa to volá, lebo porod neprebiehal lahko.. potom m ito aj vravel, ze som mala tazky porod, aj malý.. Za tie dve minuty vytiahli maleho..To bola uuuuulava.. mysela som ze ma roztrhne baby ja som bola taka statsna, ze som to mala za sebou, a ked maly zaplakal redecha, ten maldy doki, ma tam hladkal, po hlave, po ruku, a a utesoval ma, ... bol fak velmi mily.. Hned ma chceli zasivat, no ja som hned skrikla ze chcem na zasivanie EPI, tak pockali, Šuska s Redechom, a dosli mi pichnut EPI.. len co mi ju pichli, ma chceli zacat zasivat, no zase som skrikla nech pockaju, kym zaberie, teda cca 15min.. tak povedali že dobre no a potom ma spolu zasivali, asi tak max 5min.. mam tam tusim 4 stehy.. Necitila som to, mozno fakt iba trošička..este som si dve hodky polezala na sale, ukazali mi maleho, chudacik, velmi mal opuchnutu hlavicku z toho vakua, uplny opuch, modry, aj krvicka mu tiekla.. tak som sa dost zlakal.. ale dnes ju uz ma krasnu uplne peknucku gulatu, bez znamky vakua
Potom ma zaviezli na izbu, priatel isiel este somnou, rozlucili sme sa, a o piatej rano, som uz lezala na izbe...
Poviem Vám takto.. kontrakcie ma neboleli, dalo sa, šietei nebolelo, trosku som citila ale dalo sa, ale ten samotny porod, nakolko som ho mala tazky, aj pomahat museli, tak to ma bolelo velmi...
co sa týka porodníkov, Redechu odporucam, aj ked vyzera ako mlade ucho, mne sa velmi pozdaval, dalej Diveky starší, ale super, taky ludsky pristup, a aj profik.. a mojho dokiho prof.Šušku, tiež.. bol super.. a ked sa ma pytali tu na oddeleni sestonedelia, žekto ma rodil, a povedala som Šuška, tak kazdy eln pozeral, že áno, on.. ved tak to vas rodil ten najvyšší a najlepší, že on je vam nejaka rodina, že vas odorodil?? ze on uz porody ani moc nerobi, on ma ine aktivity, je profesor, vedec, mudr, phd,.. takze on je velká kapacita a bolo to aj ciiti..
po porode ma bol pozriet kazdy den, este aj maleho, ked lezal pod fotolampou.. a poviem vam, niketore sestricky boli fakt hnusne, neochotne a ked videli, ze som prof pacientka, uplne ine zosatli.. sama som nechapala, mile slova, usmevy, aka ochota zrazuu...
Mala som ho zazmluvneneho, no ked som videla ze sa aky je, sanzil sa, a tak, tak sa mu este nieco pridalo, do vačku a to som nechcela.. ale zaslúzil si myslím.. zachranil mi maleho, tak prečo neprjavit nejak vdaku??
No neviem ci som nieco vynnechala,alebo nie... myslím ze som to tak zhruba napisala, co a ako prebiehalo...
chcela som nadstandard, nebol volny a ked sa na 4ty den uvolnil, uz som nemala zaujem, ked som sa zabyvala.. mal som suepr spolubyvajucu 4dni, jeden den som bola sama, a dnes mi prisla po porode v pohode spolubyvajuca..dnes mi priatel doniesol comp,tak som hned napisala svoje story.. fotky maleho dam az ked pridem domkov, dufam ze najneskor štvrtok
Co sa tyka sestriciek, vacsina je ok taky priemer, su tu tri štyri velmi dobré, milé a ochotné, a asi 3úúúplnééé kravy, ae maximaaaalneeeeee
jedlo je tu také nemocnične to je pravda,ale mam svoje zasoby Je tu dost malo mamiciek teraz, neni nas tu nejak vela...
No takže tak... ak by som nieco zabudla, dopisem, alebo sa opytajte.. ale viem ze rodit uz asi nechcem

tanaja
autor
26. feb 2009

teeeeeda, pekne zazitky, idem citat 😀

tanaja
autor
26. feb 2009

😲 pekne, takze vsetko je ok!! super!!
kde si rodila na antolskej? ja budem v trnave, mam tiez dobru dr. ja budem rodit cisarskym, na beton. je to dohodnute. ked ti pichnu epi, neboli to? ked si bola na nadstantandartke, nebolo ti smutno? ja by som radsej nebola sama!!
drzim palce, na fotky sa tesim

februar2009
26. feb 2009

Rodila som v ruzinove, ted som na obyc izbe.. sme tu dve, je to v poho.. na nasdandarde bola celkom nuda, akurat ze tv, a wc na izbe...
epi neboli, stoji to zato, kontrakcie necitis, uplna ulava.. neboli to, iba male pichnutie, malicky tlak, fakt nic moc.. horsie je ked beru krv podla mna.. 😉

gudulo
11. mar 2009

Ahojte,
som rada ze sa tu objavila takato tema.
Mne tiez oznamili ze cakame dietatko s DS a tiez sme sa rozhodli ze si ho nechame.
Ako prvy nam to povedal dr. Dankovcik na zaklade toho, co videl na 3d usg. Najblizsie ma caka konzultacia v BA u dr. Holana, kedze mala ma vadu srdiecka.
Inak tanaja, mam termin v tom case ako ty 🙂 2.7.

tanaja
autor
11. mar 2009

Ahoj gudulo,
pozri si internu postu 😉

stovka
11. mar 2009

Ahoj Gudulo,

v ktorom tyzdni usg to bolo? Na konci 1.trimestra, alebo na morfologickom usg, ktory sa robi okolo 20.tyzdna?

nikollette
11. mar 2009

Ahojte.. davno som tu nebola..
tanaja ako sa mas.. uz si plna ocakavania, co 🙂 ako sa citis, vse je ok??

gudulo
11. mar 2009

stovka,
bolo to v 19tt
usg v 12tt NT bolo v norme, ale vtedy mi vysli horsie vysledky z krvi, nechala som to tak a cakala som na vysledky z triple a tie boli v poho, ale moj doktor ma uz na zaklade tych prvych chcel poslat na amnio, co som vtedy odmietla tak mi odporucil 3D u dr. Dankovcika
ten to povedal na zaklade usg a potom to potvrdila aj amnio

liki205
12. mar 2009

Viete mi niekto povedať aké su normálne vysledky pokiaľ mám 33 rokov ? Ako by to malo výjsť 1: ???? aby som mala istotu , že je to oK? Nikde to tu neviem nájsť, čo je vlastne v norme... Čakám totiž na výsledky z testov a už zasčínam byť nervózna 😝

gudulo
12. mar 2009

pozri si toto:
http://primar.sme.sk/c/4116978/downov-syndrom-t...
uz som niekde videla aj podrobnejsiu tabulku, ale neviem to najst

tanaja
autor
12. mar 2009

Ahoj liki, v mojej mudrej knihe o DS sa pise, ze pravdepodobnost vyskytu DS u matky pri 33r. 1:600, myslim, nie som si vsak ista, ze hranicna hodnota, kedy posielaju na amniocentezu je 1:250. ja som mala 1:33, takze...

Ahoj niki, tak ako sa dari s drobcom?? poslucha? neplace privelmi? papa pekne a kojis??
ja som bola vcera v poradni a je mi super, asi najlepsie, nakolko som riadna rizikovka. konecne, ziadne nove diagnozy 😝

liki205
13. mar 2009

Ahoj tanaja, to znamená, že ak budem mať vyššiu hodnotu ako 1:600 tak je to OK? Alebo ak budem mať hodnotu naD 1:300 tak je OK ?

gudulo
13. mar 2009

ahoj liki205, tu hodnotu ber iba ako statisticku
ja som mala z tipple testu hodnotu 1:770 co som brala ze je to v poho...
ale su aj take co im vysli hodnoty horsie a po morfologickom usg sa im to upravilo a babo bolo zdrave
ale nechcem ta strasit, ver ze to bude v poriadku 🙂 a uvidis ze to tak bude

danka5
13. mar 2009

len tak pre zaujímavosť: článok v SME
Prvý človek na svete s Downovým syndrómom získal vysokoškolský diplom
http://www.sme.sk/c/4347394/prvy-clovek-s-downo...

Môže to byť povzbudením pre maminy, ktoré majú ťažkú úlohu starať sa o postihnuté deti. Páči sa mi, že dnes sa pozerá na postihnuté deti inak, ako pred 30 alebo 50 rokmi.
/riziko na Downa mám 1:180 - kôli veku. Dúfam, že to dobre dopadne/

traktor
13. mar 2009

ahoj liki, ja som mala 1 ku 30, a vraj cakam zdraveho chlapceka. tie hodnoty su nafigu, podla nich sa neda vobec riadit.uz tu bolo aj to , ze vsetky vysledky boli super a dieta ma predsa dawna. u mna doky povedal, ze triple vysly zle , lebo mam zle vyratany termin...a vraj skresluje aj to ked je zena prechladena...takze sa zbytocnenestresuj a hlavne neporovnavaj, tie vysledky fakt kazdej vyjdu inac a este to nic nemusi znamenat

gudulo
13. mar 2009

su to fakt iba cisla, nejaka statistika.....

nikollette
13. mar 2009

NO malý je velmi dobručky zatial.. klop,klop.. neplačká vobec.. nekojim bo sa nechce prisať, nevie jednoducho..
ale davam mu svoje MM, odsavam a potom z flasky.. alebo obcas kojime cez tie kloobuciky 🙂

To je fajn ze sa citis super... už mas vacsiu polovicku tehotenstva za sebou.. raz dva to ubehne 😉

tanaja
autor
13. mar 2009

Ahoj liki, to cislo znamena jednoduchy pomer. v tvojom pripade je to 1:600, cize 1 žene (33rocnej) z 600 sa narodi dieta s DS. s vekom ta pravdepodobnost stupa. cisla su mensie. mne to vyslo 1:33, riziko je vysoke. uvidis, co ti vyjde z testov. ako vidis, nie je spolahlive!

cau niki, tak maly uz vymysla 😀 hlavne je, ze mas mliecko? ako si ho odsavas?

klaudia1803
14. mar 2009

Ahojte
volám sa Klaudia mám 35r. absolvovala som umelé oplodnenie ktoré bolo úspešne a teraz čakám dvojvaječné dvojičky v 18tt. Včera mi prišli výsledky zo screeningu na down a výsledok bol 1:360 je to dobré alebo zlé. Navrhli mi aj odber z plodovej vody ale to sa mi podstúpiť nechce aký je Váš názor. Ďakujem.

gudulo
14. mar 2009

ahoj klaudia, blahozelam k tehu 🙂
kedze cakate dvojicky, tak tie vysledky z krvi vychadzaju celkom divne - to ti mohli povedat...
na zaklade akeho screeningu ti vysiel tento vysledok - kvr alebo usg?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre