Zažili ste omyl pri morfologickom ultrazvuku?

lenka2222
14. máj 2009

Stalo sa vám, že vás pri morfologickom ultrazvuku 3D ubezečil lekár, že dieťa je v poriadku a po pôrode vyšli na javo nejaké genetické poruchy. Napr. Downov syndróm?
Vyšli mi zlé AFP testy, po 3D ma lkár ubezpečil, že je všetko OK, ale môj gynekológ odporúča amniocentézu, na ktorú sa neviem odhodlať.

sue
14. máj 2009

Lenka, ak by si si dieťatko nedala vziať aj napriek zlým výsledkom, načo riskovať amniocentézu? 😕

lenka2222
autor
14. máj 2009

Kôli kľudu.

sue
14. máj 2009

Lenka, len 100% to dostaneš aj tak pri pôrode... a sú aj nejaké iné faktory pre ktoré by si s amala obávať?

...a downíci nie sú zďaleka taká zlá diagnóza,aj ak by nedajbože sa to potvrdilo...

Veľmi prajem, nech nadobudneš pokoj,ktorý istotne potrebuješ 🙂

janka79
14. máj 2009

Lenka,
mne doktor povedal, ze tie AFP testy su nepresne
kamaratka ich mala zle, doktorka jej to oznamila tak, ze bude mat postihnute dieta...mala z toho riadne nervy, ale dietatko si nechala a teraz ma uz skoro rocne zdrave dievcatko

moko123
14. máj 2009

lenka2222
ani amniocenteza neodhali všetky geneticke choroby je na tebe ako by si sa rozhodla keby sa neaka diagnoza odhalila skus si najskor dohodnut termin na genetike nech ti presne vysvetlia čo všetko sa pri amniocenteze da a neda zistit ja som ju tiež postupila povedali že budem mat dceru a to čo oni mohli najst tie diagnozi sa u mna nepotvrdili takže itak čakam kym porodim aj ked už uplne minimalne ale čakam či niečo bude,,
chcem tym povedat že ani v amio nemaš istotu a ked sa rozhodneš si babetko nechat je to zbytočne kedže sa neodhali všetko

skybaby
14. máj 2009

ak vam mozem do toho vstupit, moko da sa dohodnut termin na genetike bez doporucenia dr.? a kde je nieco take v BA? dakujem

moko123
14. máj 2009

skybaby
v bratislave to je na kramaroch v tej infekčnej nemocnici taka mala budova na konci podla mna sa da aj na dverach maju vypisane že kedy treba volat ohladne toho a ked si zistiš tel. čislo tak ta objednaju ja som tam tiež volala kvoli vysledkom lebo som im nerozumela mala som vtedy 1:25 a povedali že je to naozaj vysoke riziko tak som išla na kramare kde ma poslal moj gyn a tam určili že pojdem na tu amnio kvoli vysokemu riziku ktore už vtedy bolo 1:5 ani sa ma nepytali či idem alebo nie rozhodli v podstate za mna ale nelutujem

moko123
14. máj 2009

skybaby skus toto

Oddelenie lekárskej genetiky

Dérerova nemocnica s poliklinikou
Limbová 5
833 05 Bratislava

telefón: +421 2 595 42 -805, -913
Vedúci pracoviska: MUDr. Nora Čmelová

skybaby
14. máj 2009

dakujem 😉

sue250
14. máj 2009

lenka ja som mala prvykrat zle testy, 4D ok cize morfologicky utz super a vraj jedno babo bolo posithnute ci na sto percent neviem deti som nevidela, a mala som tri verzie lekarov, cize neviem v zaverecnej sprave nemam napisane nic, lekarka co robila porod povedala ze tam nic nevidela primar ze bolo vysoko mongoloidne co si myslym ze je blud pretoze na morfolog.sa meraju uska, oci a tam by videli urcite odchylku a detska lekarka ze malo nejake zrasty. pravdy sa nedozviem nikdy nemas istotu aj ked mas dobre testy aj ked je vsetko ok az po porode ked babo uvidis mas istotu

terezka044
14. máj 2009

odpoved na prvu otazku - poznam osobne 3 pripady, kedy sa morfologicke testy pomylili. u priatela (ukazal DS, nema), u jeho brata (ukazal v pohode, DS ma), a u kamaratky (ukazal razstep chrbtice, nema nic).

terezka044
14. máj 2009

ano a to aj napriek amnioceteze v prvom pripade (ked mal mal DS) a pri tom razstepe, sa pomylili

jahody11
14. máj 2009

je to haluz s tymi testami... ja sa snazim na to nemysliet kedze prve testy mi ukazali 1:270, druhe 1:650 a morf. ultrazvuk bol v poriadku, tak verim, ze budem mat zdrave babatko, mne lekar povedaal, ze moje vysledky mohli byt skreslene koli tomu, ze som na zaciatku tehu krvacala... a tiez poznam pripady zatial len s dobrym koncom.

marlene
16. máj 2009

lenka,
stalo sa to mne.vsetky vysledky ok,morfologicky uzv tiez v poriadku-robili mi ho dokonca od 20 tt kazdy 3-4 tyzden,(v prom teh.som mala hellp syndrom) ,vzdy bolo vsetko v poriadku a nakoniec sa mi narodila dcerka s ds.mala po narodeni dve srdecne vady a tie lekar na uzv vobec nezbadal a bol to naozaj odbornik.

lusilia
24. máj 2009

Lenka aj ja som chodila na vsetky mozne vysetrenia, od amniocentezy po 4D a vsetko bolo v poriadku a syncek ma dost zdravotne problemi, ide na operaciu srdiecka a ma problem aj s oblickami a ma aj skoliozu a nikde nic nevideli, vsade vsetko v poriadku. Ale my sme asi zvlastny pripad, lebo uz aj malemu robili genetiku a nic sa nepotvrdilo, tak preto aj ta amnio vysla dobra. Ale myslim, ze na tom 4D mohli nieco vidiet.

babica1
25. máj 2009

žiaľ, na usg sa potvrdia len veci, ktoré vidno, ale ktoré sú len v metabolizme nie je možené vidieť, /ako napr. cukrovku/... no a skoliózu asi tiež nemohli vidieť, keď je babatko v brušku postačane.... a operacia srdiačka : vraj keď ide o medzipredsieňovu prepažku, neda sa to rozpoznať,lebo počas tehu je normalne otvorena ☹ ☹

lusilia
28. máj 2009

Babica, no ale este ma aj motylovy piaty stavec, ani to tam nemohli vidiet? a srdiecko ma dvojvytokovu pravu komoru (falotovsky typ) s plucnou stenozou ☹

misskkaa
28. máj 2009

ahojte baby. no ja som uz absolvovala amnio a 11 som sa este objednala na morfol. do Banoviec. reku pre istotu,ale ako to tu pises lusila,tak mam teraz obavy. boze ved to je strasne ked tak musi malinke trpiet,a aj mamicka. nemate v rodine nejake taketo zdrav. problemy-dedicne?

lusilia
28. máj 2009

Miska absolutne ziadne, ale prosim Ta, zbytocne sa nestresuj, ja tu nechcem nikoho plasit, len asi stale hladam odpoved, ako je to mozne 😉 , ale inak na malom vobec nie je nic poznat, takze to ma troska drzi nad vodou, ze sa krasne usmieva a uz nam aj "rozprava" 😉 , aj ked teda este si s nim po doktoroch pobehame ☹

kvietocek7
28. máj 2009

lenka pridam sa aj ja 🙂 tiez som absolvovala morfologicky uvz a amnio som odmietla. Odkedy som odisla z tej ordinacie akoby utalo.Odpadol stres, nervy, napatie. Verim,ze to nie je falosny pokoj a ze babenko je ok. Ale musim podotknut,ze suhlasim so Sue, ze jednoznacnu istotu ma kazda z nas az v cieli teda po porode.Technika je sice napomocna ale ako vidim zo skusenosti uz narodenich deticiek aj omylna. TEDA 100% ISTOTA AZ PO PORODE to je moj osobny nazor a postoj a myslim,ze so mnou tiez budu aj iny suhlasit. Najhorsie z toho je ze sa len stresujeme a nervujeme lebo nejake testy ako hovori aj jahody je to asi fakt haluz.

terazka - ak sa smiem spytat Vam sa narodilo zdrave babetko,vsak?

marlene - rada by som vedela ci si tvoj morfo uvz absolvovala v BA alebo v Kosiciach, dik.

misskkaa
29. máj 2009

ja viem lusila, nemozem sa stresovat,ale kazdu mamicku trapi ked nemoze svojmu babatku pomoct ☹ . kazda mamicka si potom polozi otazku: preco prave ja?? ☹ su take zeny ktore si nevazia ze cakaju svoje dietatko,poznam taky pripad,ked sa jedna nevedela zmierit ze ostala "v tom" lebo pre nu bola len zabava,a poviem vam do 6mesiaca sa este natriasala na zafajcenych diskotekach. mala ma 2 roky a je zdrava jak buk. osud sa snami niekedy skaredo zahrava

lusilia
29. máj 2009

Miska, tak hlavne ja sa k tomuto radsej ani nebudem vyjadrovat, lebo by som tu musela hrozne nadavat, ale kazdopadne patrim k tym mamickam, ktore po babatku hrozne tuzil, nebolo lahkke sa k nemu ani dopracovat presli sme si s priatelom svoje, ale nakoniec sa podarilo, samozrejme som pocas tehotenstva nepila, som nefajciar, v podstate som nikam nechodia a ako to dopadlo - no spravodlivost asi na nas nejak zabudla...ale kazdopadne svoje dieta lubime z celeho srdca a budeme sa mu snazit cely zivot pomahat..
A to "preco?" sa aj tak nikdy nedozvieme...

lubkaaa
29. máj 2009

ja by som asi poradila- ak určite vieš, že si bábetko necháš nech je akékoľvek-načo ísť na amniocentézu? kvôli tomu zmiereniu sa s "osudom"? ako to berie manžel?

misskkaa
29. máj 2009

ja so bola a amnio,vlastne uz presne o tyzden 5.6. budeme vediet vysledky. aj ked budu dobre tak urcite pojdem aj na morfologicky ult. musm sa vsak priznat ze ked mi doktorka oznamila zle krvne vysledky rozmyslala som vselijako, ze si to dat vziat alebo nie. teraz vsak uz trosku citim pohyby, takze moje zmyslanie sa otocilo o 180°. 🙂

marlene
29. máj 2009

kvietocek nebola to ani ba ani kosice.
misskka,lusilia ,ja si otazky preco prave ja nedavam,mozno prvy den ako sm sa dozvedeli ze ma mala ds,ale odvtedy uz nie.takisto som bola ukazkova tehulka-strava,pohyb,relax,pozitivne myslenie...
ja berim nasu malu ako vynimocny dar a cez nu sme dostali sancu pozerat na zivot z ineho uhla.je taka aka je a tak je to dobre 😉

lusilia
29. máj 2009

Marlene, mas krasne deticky a urcite si ta naj mamina a oni sa ti za to kazdopadne odvdacia, to urcite sama citis...a teda s tym, co nam osud nadelil, sa mozme jedine zmierit a brat to tak, ako to je 😉

tanickaromanticka
29. máj 2009

Marlene, aké boli tvoje AFP testy? Alebo ti ich v zajraničí nerobili?

kvietocek7
29. máj 2009

marlene - pozerala som si vas album a poviem ti uprimne som naozaj povzbudena lebo vidiet, ze ked je dietatko milovane moze mat hoc aku diagnozu a na malej clare je to vidiet, ze je to happy baby. Zelam vsetko iba to dobre 🙂
tiez by ma zaujimalo ake boli tvoje AFP testy

anna181
29. máj 2009

Marlene klobuk dole moja 🙂 😉 🙂 Si moj vzor 🙂
Lusilia ano mas pravdu, citala som trosku co si pisala, ja dufam, ze bude vsetko ok...teda tak ako to len moze byt. Alanko ma tolko ako nas Dominik 🙂
Drzte sa babulky.

marlene
29. máj 2009

vsetky moje testy boli vynikajuce 😉 NT,AFP ,morfologicky uzv,meranie nosnej kosticky ,lekari mi na moju priamu otazku na ds povedali ,ze moje dieta na 99% ds nema a odhovorili ma od amnio.nastastie 😀 ja som mala cele tehotenstvo divny pocit a odkedy som sa dozvedela ze som tehotna obavy aby sa mi nenarodilo dieta s ds...
ja viem ze kazda mama si zela zdrave dieta,ale odkedy mame claru ,kazdy den dakujem zato ze ju mame a som rada ze som na tu amnio nesla . divim sa preco maju zeny najväcsi strach prave z ds,su ovela horsie postihnutia ,ds je jedno z tych najlahsich.
pre mna je najdolezitejsie aby boli moje deti stastne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre