Zistenie pohlavia z krvi matky v Ružinovskej nemocnici

majabel
25. aug 2009

Ahojte tehulky, chcela by som sa spytat, ci mate niektora skusenost alebo nejake informacie o zistovani pohlavia dietatka z krvi maminky. Pocula som, ze v Ruzinovskej nemocnici sa to uz robi. Napiste, poradte. Je konkretny tyzden, kedy sa to da zistit? Kde si najst nejake info na ambulanciu, v ktorej sa to robi? Telefonne cislo kde sa objednat? Sme v siestom mesiaci tehotenstva a doteraz sa nam na zaklade sona nepodarilo nijako zistit, ci cakame chlapceka alebo dievcatko. A mna by velmi potesilo, keby sme to vedeli. Piste, piste. Dakujeeeeem. 🙂

PS: Pripadne odporucte lekara alebo zariadenie, kde by som sa mohla objednat na nejake kvalitne sono a kde by nas nevybavili dokopy za 2 minuty.

nevesta
25. aug 2009

Ja som chodila do Gyn Fivu k Dr. rabekovi a vzdy sme tam boli tak 20-30 minut, aj pri obyc sone. A ked som povedala, ze sa mi jedna o konkretnu vec, neprestal, pokial nezistil 😉

Z krvi sa da pohlavie zistit kedykolvek, viem, ze to robia v Prosanuse, ale skus sa spytat v tom Gyn Five, mozno uz aj tam 😉

nevesta
25. aug 2009

Drabekovi...

majabel
autor
25. aug 2009

Nevesta, velmi pekne dakujem za odpoved. Som prekvapena, ze sa to robi aj v Prosanuse. Prave tam totiz chodim ku gynekologovi a vie, ako velmi radi by sme uz vedeli, co cakame. No aj tak nam nespomenul tu moznost zistenia z krvi a sono flaka stale zakazdym. Este raz dakujem. Poinformujem sa. 🙂

sixtine
25. aug 2009

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
tu je debata k tomu zistovaniu pohlavia. A ja som celkom spokojna v sukromnom centre Gynaex.

byggyt
25. aug 2009

majabel- pozri na www.geneton.sk, je to na Prírodovedeckej fakulte mne to robili zadarmo v rámci bezplatnej štúdie a bola som v 14 tt potom mi výsledok potvrdili aj na sone

majabel
autor
25. aug 2009

Super, velmi pekne vam vsetkym dakujem. Este kludne piste aj dalsie skusenosti, uspesnosti a tak. Je to velmi zaujimave. 🙂

ivka22
25. aug 2009

Baby ja vam mozem len potvrdit svoju osobnu skusenost, nakolko sme absolvovali odber krvi v 12tt prave na zistenie pohlavia a vyslo nam, ze to bude chalan, neskor sa na UZV na 100% potvrdil chlapcek...

Takze len mozem odporucat, nam to teda vyslo a co viem, tak aj 99% zenam, co si to daju robit....

Chodim do Gynaexu na Americke namestie....

lia
25. aug 2009

aj ja som bola v genetone,robili to vtedy bezplatne a potvrdilo sa dievcatko uz aj na utz 😉 odporucam 😉
ivka,uz to robia aj na americkom??ku komu chodis,k dive..??

lovula
26. aug 2009

Mne robili odber na zistenie pohlavia v Ružinovskej nemocnici, ale to vybavil manžel nejako cez kolegu a jeho priateľku, proste zdĺhavá cesta. Asi som bola v druhom - treťom mesiaci. Vyšlo im, že budem mať chlapčeka a tak aj bolo. Ale naozaj neviem na koho sa tam treba kontaktovať a kedy.

majabel
autor
27. aug 2009

Ahojte! Tak ja som to nakoniec skusila cez ten Gynaex. Stretla som sa tam s velmi milym pristupom, uz na to ani nie som zvyknuta. Bola som velmi ilo prekvapena. Volala som si tam dnes rano, chcela som sa iba popytat, ci vobec robia tento odber a tehulkam, ktore nie su priamo ich pacientky. No a ich odpoved bola: "ano, samozrejme, ak este dnes dobehnete, vezmeme vam krv a este to stihneme aj odoslat do labaku". Tak som sa tam este dnes dostavila a za tyzden mi maju zavolat. Uz sa velmi tesim. 🙂 A bolo to teda zadarmo. Som rada, ze som volala najprv sem a nie priamo do Genetonu, kedze tam je to uz spoplatnene. Dakujem vam vsetkym za rady. 🙂

byggyt
27. aug 2009

majabel- tak to je super že sa ti to podarilo a mne v genetone povedali že do konca leta to bude zadarmo

majabel
autor
27. aug 2009

Byggyt, dakujem velmi pekne. Ja som im do genetonu ani nestihla zavolat, lebo vlastne som dnes chcela volat aj do gynaexu aj do genetonu, ale ked v gynaexe povedali, ze mozem hned aj dobehnut na odber a ze je to zadarmo, tak som dalej neriesila. Geneton som si pozerala na ich stranke a tam maju uvedenu cenu (Cena testu je 50,- EUR bez DPH (59,50- EUR vrátane DPH; 1506,30- SK bez DPH; 1792,50- Sk s DPH). Kto vie, co by mi boli povedali, keby som tam volala. Ale keby mi to nebolo vyslo zadarmo, rada by som aj zaplatila. 😀

triminka
27. aug 2009

majabel v genetone je to stale zadarmo. minuly tyzden tam bola kamoska,takze overena info 😉

my sme tiez absolvovali geneton a som velmi rada,lebo nase dievcatko sa na utz zatial skryva 🙂

ja si myslim,ze je to 100% info, kedze sa z krvi matky vygeneruje DNA babatka. a podla toho sa urcuje pohlavie.myslim si,ze by bolo blbe,keby sa DNA mylila 😒

smoulinka7
31. jan 2010

ahojky baby tak si tu čítam vase diskusie a musim sa aj ja pridat robili my testy v genetone v 7 tyzdni tehotenstva a povedlai ze to bude chlapec aj ked by som bola radsej keby sa mylili... teraz som v 12 tzydni... v kutiku duse si opakujem ze mozno ja budem ta prva co sa pomylili... vobec by mi to nevadilo lebo uz chlapceka mam a chceli sme strasne dievcatko... aj som rozmyslala o interupcii ☹ ked mi to oznamili ale srdce mi to nedovolilo! 😵 tak uz nakupujem chlapcenske vecicky.. 😵 😵 . tak vam dam urcite vediet ako to dopadlo... ak by mal niekto skusenost ze im testy nevysli prosim napiste.. dakujem

ollski
1. feb 2010

Ahojte, kedze tieto testy su cisto geneticka zalezitost, robia ich naozaj skveli ludia a odbornici (mimochodom su to spoluziaci z vysky), je miziva pravdepodobnost, ze sa mylili...
mne na zaklade SONA povedal,i zeto bude dievcatko (cely cas som si myslela, ze to bude Lucka)...no a ked sa narodila, bol to Kubko...

anajocka
1. feb 2010

Simoulinka, aj ja som bola na tom podobne, tiez som dufala, zeby sa mozno mohli mylit, ale je to vraj na 100% a neskor sa mi to potvrdilo na teste z mocu ( ktoremu ale verim menej ako testu z krvi), aj na Uzv, ze cakame chlapceka, myslim, ze DNA nepusti, ale som rada, ze sme to absolvovali, uz som si zvykla a deti sa tesia na braceka

janinna11
1. feb 2010

Kocky ja nad tym prave uvazujem, ze by som to uz chcela vediet, ale zijem v CR, neviem, kde tu su nejake take centra, musim sa opytat dokiho, je to super, ze uz tak skoro vieme, cito bude chlapcek or princezna!!

cintulka
30. máj 2012

@triminka kde to je prosim vas ten geneton na zistenie?dakujem

cintulka
30. máj 2012

@smoulinka7 prosim vas píšu že v 12 týždni sa to da robit ten test na pohlavie a vam to robili už v 7?a inak ja som tiež velmi tužila po dievčatku ale stale nič ,až my srdce pukalo že dalši chlapec mam už 4chalanou ale milujem ich nadovšetko na svete"

bambi29
30. máj 2012

geneton je na lekarskej fakulte na sasinkovej, stoji to cca 86eur :/

triminka
30. máj 2012

@cintulka dobry den. tu su info z genetonu. uz je to spoplatnene,na stranke spominaju 72€ . my sme to absolvovali v roku 2009, vtedy to bolo dotovane z nejakeho ministerstva (myslim,ze zdravotnictva) v ramci studie http://www.geneton.sk/test-pohlavia-plodu.html

cintulka
30. máj 2012

dakujem

petra1402
13. júl 2012

Ahojte chcem sa spytat mate niektora info otom ci je tento test este stale zadarmo v gynaexe? Dakujem 🙂

ivonach
12. sep 2012

Baby za kolko dni ste vedeli vysledky z pohlavia?? Na genetone je 5 pracovnych dni ja mam dnes piaty a stale neviem výsledok.

geneton
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cintulka
21. okt 2012

@ivka22 kde to je presne?a v ktorom týždni?dakujem

cintulka
21. okt 2012

@majabel kde to je presne?dakujem

cintulka
21. okt 2012

@smoulinka7 to vam robili už v 7týždni aj povedali že chlapčeka?

smoulinka7
22. okt 2012

geneton pozri v googli, hej robili mi to v 7 tyzdni a povedali mi to so 100 percentou istotou!! uz mam 2 rocneho chclapca

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre