Zvýšené HCG po tripple teste

zuzkagu
9. jan 2008

Čaute babuľky a skúsenejšie mamičky. Dnes som si bola po výsledky na AFP test a doktorka povedala že mám zvýšené HCG :
údaje vo výsledkoch:
- voľné beta-HCG.... 69,09 ng/ml
- AFP ...................... 23,5 IU/ml (ref. medze 0,0-15,0)

Krv braná podľa PM 14+2 ale na výsledkoch mám že 15+0 a termín pôrodu napísaný že 04.06.2008, ale skutočný podľa poslednej M. mám 10.06.08.
30.11.07 som bola 12+4 tt a nameraná hodnota NT bola 1,5 mm a doktorka povedala že bábo je v poriadku, len je veľké na 13+2 tt, tak teraz neviem či sa mám obávať či má naše bábo down.
Ako to teda je.
Ďakujem za každý názor
Zuzana

jastericka
9. jan 2008

zuzkagu: Posielam Ti "výcuc" z jednej odbornej stránky, to na ukľudnenie. Je velmi důležité vědět, že vztah mezi hodnotami AFP, hCG a uE3 v krvi matky a eventuálním postižením plodu je pouze mírný. Ne každá špatná hodnota znamená postižení plodu. Je to pouze upozornění, že je přítomné zvýšené riziko, a že by se měla provést další opatření k ověření zdraví plodu. U většiny žen s abnormálními hodnotami se později prokáže, že plod je v pořádku (vada se najde u jedné ze 40 – 50 těhotných se zvýšeným rizikem).

A naopak řečeno - i ženám, které měly hodnoty AFP, hCG a uE3 v pořádku, se může narodit dítě postižené Downovou chorobou nebo rozštěpem páteře. Citlivost metody tedy není úplná.

Na margo toho, že je bábo väčšie, odchýlka 2 týždne je v norme a ty máš bábo väčšie ak dobre rátam o 5 dní a to je v pohode.
Ak máš riziko Downa, šla by som na amnio, lebo táto vada sa dá z ultrazvuku len ťažko vyzistiť.

Neboj, nakoniec všetko dobre dopadne. pa 😉

zolik
9. jan 2008

zuzka gu - buď v klidu - já měla taky zvýšené hcg. ale podstoupila jsem amnio a vše bylo v naprostém pořádku. Jinak NT v 13tt jsem měla j1,7 mm takže taky v normě.
Držím palečky ať je vše dobré.

mkr
9. jan 2008

HCG je těhotenský hormon a tím jak malý roste tak se zvyšuje, jsi otěhotněla dřív a rozdíl není tak velký, mně se liší termín o 6 dní, takže se ničeho neboj 😉

paolin
9. jan 2008

vyssi hodnota HCG muze naznacovat vetsi riziko vyskytu vrozenych vad - Down apod. pokud by ale mela doktorka podezreni, ze neni neco v poradku, poslala by te na odber plodove vody. Down se pozna z prvniho UZV screeningu - meri se velikost NT. a ty jsi ho mela v poradku, tak bud klidna 🙂

tonita
9. jan 2008

Zuzkagu ja som tiez mala zvysene hodnoty HCG a myslela som si, ze sa od strachu zblaznim,Dr. ma poslala u geneticke a ona nam krasne vysvetlila, ze tie testy nie su velmi spolahlive a odporucila nam amnio. Ale tu sme s manzelom odmietli lebo sme boli rozhodnut, ze babo si nechame tak ci tak.A amnio moze vyvolat potrat. Potom ma moja gynekolog. poslala na morfologicky USG a tam pozreli vsetko a povedali, ze vsetko je o.k. Tak teraz sa uz iba tesime na nase krasne babatko. Drzim ti palceky,a by sa ti narodilo krasne a hlavne zdrave babatko. Inac ten 1. USG co meria NT tak je ovela presnejsi ako Testy. A ty si tento USG mala v poriadku

zuzkagu
autor
9. jan 2008

Babuľky, dakujem vam vešmi pekne za povzbudenie, zajtra budem u dokiho múdrejšia, ale aj ja odmietnem amnio.
Zuzana

fabiana
9. jan 2008

Ešte ma napadlo, že som si práve prečítala, že ak hodnota NT-presiaknutia šije je vyššia ako 3 mm okolo toho 10tt, tak vtedy je riziko nejakej vývojovej vady, takže myslím, že 1,5 mm je v poriadku. 😉

zuzkagu
autor
10. jan 2008

Ahojte babuľky, tak dnes mi na genetike v BA povedali že má vysoké HCG ako 40 ročná žena, a riziko 1:130(normálne je 1:300). pre amnoi sa mám rozhodnúť do utorka a v stredu mi ho urobia, len ja ho podstúpiť nechcem, bolím sa rizík, ale čo ak ja práve zapadám do toho 1% že bábo poškodia ihlou.
Teraz čakám na muža a rozhodneme to nejako.
Zuzana

elia
10. jan 2008

Aj ja som mala zvysene HCG, skoro 4 nasobne ako je priemer resp. median. Vlastne u nas to bolo presne tak ako uz napisala Tonita - geneticka, odmietli sme amnio lebo sme boli rozhodnuti nechat si nase male tak ci tak a naco zbytocne riskovat, morfologicky UZV v poriadku.

tonita
10. jan 2008

zuzkagu ja neviem ale ta nasa geneticka co sme boli pri nej mi tak nam hovorila priklady, ze boli zeny, ktore mali riziko 1:9 a mali to stastie, ze sa im narodilo zdravucke babatko.Inac a niektore mali 1:600 a narodilo sa im dietatko s DS.Tak ja neviem, rozhodnutie je len a len na tebe a tvojom muzovi ale daj si jedinu otazocku, ze ci stoji za to ist na amnio ked ste rozhodnuti - ak by nahodou sa DS potvrdilo ist na interupciu. Ja som si vcera len tak pre zaujimavost pozrela a vyhladala na nete interupciu na nete a ani som to nemohla dopozerat a pritom som zdravotnicka. A potom si vycitat(Myslim tym po potrate), ze co ak by to babo bolo zdrave a my sme ho dali zabit atd....
Skus sa popytat na ten morfologicky USG. Uvidis budete ovela pokojnejsi.
Neboj sa nic, drzim ti palceky aj tvojmu babatku a dufaj, ze vsetko bude v poriadku. 🙂

elia
10. jan 2008

Kamoska mi hovorila ze jej znamej vysli zle tieto triple testy, a dokonca aj z amnio jej vyslo ze babo bude mat DS. Napriek tomu sa rozhodla babo donosit. A udajne je zdrave. Najprv som tomu nechcela verit, ved vsade pisu ze vysledky z amnio su 100% spravne, ale ked som si zacala zistovat na nete podrobnejsie info, tak uz som citala ze amnio je spravna len na 99%. A to:
su dokonca aj zdravi ludia, ktori v chromozom. profile (alebo ako sa to odborne vola) sice maju o 1 chromozom viac, ale z nejakych neznamych dovodov sa to na nich vobec neprejavilo
a plati to aj naopak

A este pripojim dalsie statistiky:
65% plodov s DS je spojenych s nejakou vyvojovou vadou ktore sa daju rozoznat na UZV (srdiecka, nosova kosticka...)
30-40% zien ktore mali plod s DS mali uplne vporiadku triple testy...

lienkatehu
10. jan 2008

Zuzkagu, neboj sa. Ja som na tom podobne ako ty a tiez som z TT a mame pol rocneho synceka. Dalsie cakame babo 1.7.08 a tiez mi vysli vysoke hodnoty. Ale ja uz idem na geneticke testy. Tie ti urobia za 3 dni za priplatok(inak to trva mesiac/. Okrem toho idem na odber plodovej vody. Primar z BA u ktoreho som minuly rok rodila prve dieta mi povedal, ze urcite mam ist na obber pl. vody, pretoze to je tak na 94perc. A budem kludna. A to riziko potratu pri amnio nie je az take velke ako dakedy. Uz je to vraj rutina a nemusim sa bat. Okrem toho to absolvovali dalsie mohe kamosky a hovorili, ze teraz je to uz fakt rutina. Tak mi to dost dodalo odvahy a dufam, ze bude vsetko ok.

licina
17. jan 2008

ahoj těhule,

tak i mě to potkalo,
teď jsem si volala na výsledky testu a doktor mi řekl, že vše je dobré, pouze mám zvýšenou hladinu HCG.
A já vůbec nevím, co to znamená a ať hledám jak hledám, nemůžu o tom nic najít.....
Nevíte o tom někdo něco bližšího, prosím.....................

licina
17. jan 2008

Která pravidla porušuje: | Zrušahoj těhule,

tak i mě to potkalo,
teď jsem si volala na výsledky testu a doktor mi řekl, že vše je dobré, pouze mám zvýšenou hladinu HCG.
A já vůbec nevím, co to znamená a ať hledám jak hledám, nemůžu o tom nic najít.....
Nevíte o tom někdo něco bližšího, prosím.....................

licina
17. jan 2008

Já jsem se trošku zklidnila. Jela jsem dřív z práce a šla si pro výsledky k doktorovi a dala s ním řeč....
Uklidnil mě a já se teď snažím najít něco na netu, ale nic moc tady není.
Ale mám u sebe vyjádření:
Výsledek: skríning negativní
Riziko M.Down: 1 z 1700 (v termínu)
Riziko NTD: 1 z 5000
Poznámky: I když je základní riziko M.Down pouze vzhledem k věku matky vyšší (1 z 620), po kombinovaném zhodnocení MS-AFP,uE3 a T-hCG a věku je výsledné riziko sníženo.

Hodnota MS-AFP:43,47 iu/mL , 1,13 Mom
Hodnota uE3: 7,51 nmol/L , 1,12 Mom
Hodnota total hCG: 40,04 iu/mL , 2,16 Mom

Já mám zvýšenou hodnotu total HCG - normální je 2,00 - takže je to o cca 7%
Ale nejdůležitější pro měření je hodnota MS-AFP - a tu mám dobrou
Ty ostatní 2 jsou jen pomocné pro nějaké výpočty....
Tak snad je vše O.K.

elenita
17. jan 2008

licina, to su vyborne vysledky.....ja bohuzial hodnoty netusim, kedze mi ich nikto nepovedal, ani mi ich nedali k dispozicii..... 😖 povedali mi len po telefone, ze "je to zvysene" 😠

smary
17. jan 2008

baby ja som mala riziko DS 1:25 !!! take vysoke riiziko vyslo kvoli vysokemu HCG (AFP boli v norme),vraj prave HCG je dolezitym markerom na DS a AFP su skor pre razstepy,ale zaroven zvysene HCG moze byt,ak pracuje placenta viac,alebo ak sa vraj u matky vyskytlo pocas tehu krvacanie,alebo pre mnoho inych dovodov,takze v konecnom dosledku tieto testy su skor na znepokojenie tehotnej ako na zistenie niecoho vazneho,ja som na amnio nesla,naco? ako matematicka viem,ako funguju (teda skor nefunguju) tieto statisticke testy...a co je najdolezitejsie moj syn sa narodil uuuuplne ale uuuplne zdravy a vcera mal polroka,a a viem na stopro,ze pri dalsom tehotenstve triple testy nepodstupim...takze hlavne sa neznepokojujte nad blbymi vysledkami,ale teste sa z tehulkovania 😉 😉

elenita
17. jan 2008

smary, to su upokojujuce spravy 🙂

licina
18. jan 2008

elenita:

podle čeho soudíš, že to jsou dobré výsledky???
Stále pátrám na NETu po informacích, ale nic moc jsem nenašla....

Smary:
Ty jsi měla také zvýšenou hodnotu hCG??? Nepamatuješ si tu hodnotu???

smary
18. jan 2008

licina nepamatam si presne to HCG,ale bolo to okolo 120 iu/ml,takze podstatne viac ako u teba (ty tam mas 40),tvoje riziko je naozaj takmer ziadne,tvoje vysledky su uuuuplne v poriadku a su tabulkove,to cislo 2,16 vedla toho je median (pomocny statisticky udaj),je to na dlhsie vysvetlenie co to znamena,ale pre teba je dolezite,ze tvoje vysledky fakt nevysli zle...preco sa teda bojis?

licina
18. jan 2008

Smary:

bojím se právě proto, že o tom nic moc nevím a hlavně, že se o tom nedá nikde nic moc najít.
Nemáš o tom nějaké informace nebo odkaz, kde bych o tom mohla něco najít??
Jestli ano, zkus mi napsat, kde to najdu.
Moc, moc prosím....

smary
18. jan 2008

licina ja viem,ze informacii je malo,ja co viem,tak viem vacsinou od lekarov,ked som sa ich pytala a do konca tehu som sa pytala asi piatich,takze tak...ale niekedy je lepsie vediet menej ako viac....a ty sa so svojimi vysledkami naozaj nemusis bat 😉

licina
18. jan 2008

Smary Děkuju moc.

Jak tak o tom přemýšlím, tak jsem si uvědomila, že jsem ve 12-14 TT mírně krvácela, protože jsem měla podle doktora nějaký polyp, tak možná je to zvýšení způsobené i tím.
Nevíš, jestli se dají někde najít tabulky s "normálními" hodnotami výsledků Tripl testů????
Nikde na českých stránkách jsem je nemohla najít.....

smary
18. jan 2008

terazvelmi nemam cas,maly mi prave obzuva ruku,ale urcite som niekde tie hodnoty videla,ked najdem,napisem,ok?
😉

licina
18. jan 2008

Smary moc děkuju...

smary
18. jan 2008

licina tu su tie hodnoty AFP aj HCG,len HCG su v inych jednotkach ako mas uvedene ty,ale staci,ked si to pri HCG vydelis 1000-mi

AFP:
5 týd. těhot. 0,35 - 1,75
6 týd. těhot. 0,38 - 1,88
7 týd. těhot. 0,45 - 2,25
8 týd. těhot. 0,94 - 4,68
9 týd. těhot. 1,43 - 7,13
10 týd. těhot. 2,19 - 10,96
11 týd. těhot. 2,21 - 11,05
12 týd. těhot. 2,9 - 14,52
13 týd. těhot. 4,00 - 20,00
14 týd. těhot. 5,5 - 27,5
15 týd. těhot. 12,23 - 61,15
16 týd. těhot. 12,93 - 64,63
17 týd. těhot. 14,55 - 72,75
18 týd. těhot. 17,67 - 88,37
19 týd. těhot. 19,50 - 97,50
20 týd. těhot. 22,00 -110,0
21 týd. těhot. 24,00 -120,0
22 týd. těhot. 27,00 -135,0
23 týd. těhot. 30,00 -150,0
24 týd. těhot. 32,5 -162,5
25 týd. těhot 35,00 -175,0

HCG:
těhotenství >500
5.t 6 000 - 24 000
6.t 13 500 - 54 000
7.t 20 000 - 80 000
8.t 42 230 - 168 920
9.t 62 500 - 250 000
10.t 58 560 - 234 240
11.-12.t 90 000 - 500 000
13.-24.t 5 000 - 80 000
26.-38.t 3 000 - 15 000

smary
18. jan 2008

a este HCG (znova si to vydel 1000-mi ak si to chces porovnat so svojimi vysledkami)
11-15týden
13300 - 253000

17 - 24 týdny
Druhý trimestr
4060 - 65400

Od 25 týdne
Třetí trimestr
3640 - 117000

licina
18. jan 2008

Smary:
děkuju moc.

Můžu se jen zeptat, z jakého zdroje jsi čerpala???
A to, co píšeš jsou normální hodnoty od - do, jestli tomu dobře rozumím.....???

licina
18. jan 2008

Smary:
Ještě mě napadlo.... není rozdíl mezi hodnota hCG a hodnota Total hCG???
Já mám tu hodnotu Total hCG....

smary
18. jan 2008

licina,su to hodnoty total HCG,ine sa neuvadzaju v suvislosti s tehu a ano je to rozpatie normalnych hodnot 😉 ...cerpala som z roznych tem tu na MK

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre