Zvýšené HCG po tripple teste

zuzkagu
9. jan 2008

Čaute babuľky a skúsenejšie mamičky. Dnes som si bola po výsledky na AFP test a doktorka povedala že mám zvýšené HCG :
údaje vo výsledkoch:
- voľné beta-HCG.... 69,09 ng/ml
- AFP ...................... 23,5 IU/ml (ref. medze 0,0-15,0)

Krv braná podľa PM 14+2 ale na výsledkoch mám že 15+0 a termín pôrodu napísaný že 04.06.2008, ale skutočný podľa poslednej M. mám 10.06.08.
30.11.07 som bola 12+4 tt a nameraná hodnota NT bola 1,5 mm a doktorka povedala že bábo je v poriadku, len je veľké na 13+2 tt, tak teraz neviem či sa mám obávať či má naše bábo down.
Ako to teda je.
Ďakujem za každý názor
Zuzana

ofina1
21. okt 2009

Ahoj sam : děkuji moc vždy mě potěší že na tom byl někdo taky tak a dopadlo to všechno dobře snad i nám to dopadne dobře musíme doufat. A hlavní bude v pondělí jak dopadne ten ultrazvuk. díky moc 🙂

kaleilah
21. okt 2009

ofi, jsme další z těch co jim to takhle vyšlo, já jsem na amnio šla, manža na tom hodně trval ☹ a dopadlo v pořádku, ješt jsem chodila na genet, utz ve 20tt, 28tt a 33tt, ale to bylo kvůli tomu že se jim nezdál tp, mimčo bylo moc malá, takmi ho nakonec na genetice změnili. Malou u sebe ještě nemáme, ale víme že je v pořádku a zdravá, samozřejmě nikdo neví jak dopadne porod, ale určitě ude všechno ok 😵 😵 😵

nonitka
21. okt 2009

dakujem grelu. ale podľa toho,čo som sa tu dočítala,tak môžem byť kľudná,lebo sa dá veľa vecí zistiť aj z morfologického ultrazvuku.

tak nebudem si zatiaľ robiť starosti, aby ešte bábo nebolo nervozne ked sa narodí.

alexanotbad
27. okt 2009

ahojte baby,

aj mne vyšiel pozitívny triple test - vysoké HCG, prvý v 16tt s rizikom 1:65 pre Downov sy., druhý v 18tt 1:120. teraz v 19tt sme boli na podrobnom morfologickom ultrazvuku, kde malému našli cystu v chorioidálnom plexe ( mozgová štruktúra ), ostatné bolo všetko v poriadku ( NT, nos, srdiečko, končatiny..atď.) Najprv dr. povedal, ze je to častý nález aj u zdravých detí, že ako bude bábo rásť, tak sa cysta stratí. nakoniec nám však aj tak doporučil amnio a v tom skórovacom systéme nám to ešte zvýšilo riziko Downovho sy.

máte s týmto nálezom nejaké skúsenosti? stretli ste sa s tým už?

ďakujem za každú odpoveď. alex

nelka1
27. jún 2010

Ahojte babenky.
Som tu novou členkou, neviem síce, či na stránku ešte chodievate - posledné návštevy r.2009.
Tento piatok som sa dozvedela o pozitívnom výsledku svojho triple testu, neviem presne aké hodnoty a v stredu by som mala podstúpiť amnio. Keď tu všetky tieto príspevky čítam, ukľudňuje ma to, ako sú tie testy falošné. Som v 18. t a pekne cítim pohyby môjho dieťatka. Bojím sa všetkého, čo nás ešte čaká. Chcem sa Vás opýtať na to, či nepoznáte nejakého odborníka na nete, s ktorým by som sa mohla radiť, poprípade nejakého dobrého a hlavne milého odborníka z Ke, ktorý by ma ochotne prijal. Prosím Vás o konttakt. Ďakujem

eloana
27. jún 2010

Ahoj nelka-neboj trippel testy byvaji casto falesne pozitivni. budes mluvit pred amnio jeste s genetikem??

nelka1
27. jún 2010

Ahoj, neviem zatiaľ nič. V utorok mám ísť do poradne, tam sa asi všetko podrobnejšie dozviem. V stredu je plánovaná amniocentéza - tak mi to povedala doktorka po telefonáte. Po týchto príspevkoch som na pochybách, či to vôbec podstúpiť. *Zamýšľam sa nad tým, čo mohlo spôsobiť tie zlé výsledky - v rodine nikoho takto chorého nemáme, keď som otehotnela mala som už problém so štítnou žľazou, o čom som ale nevedela a vtedy som na ňu nebola ani liečená. Neviem na akej úrovni je to v KE, ale dúfam, že pred amnio sú ešte iné možnosti.

mrka2
27. jún 2010

Nelka, doktor Dankovcik ti zisti ultrazvukom,ci je babo OK. mne vysli testy 1:40 a bola som u neho a velmi ma ukludnil. http://www.3dultrazvuk.sk/

nelka1
28. jún 2010

Ahoj mrka2 - dá sa u neho objednať aj keď mám iného lekára? Ako dlho sa čaká? Môžem sa objednať aj telefonicky?

nelka1
28. jún 2010

A ešte niečo, podstúpila si amnio?

mrka2
28. jún 2010

ano, objednaj sa u neho len telefonicky, kedze cez mail sa nie vzdy podari. sestricka sa ta opyta, v ktorom si tt a potom ta aj objedna. ja som cakala 2 tyzdne. neviem, v ktorom si tt,ale ked uz okolo 19- 20, tak sa podla mna, budu snazit skor ta objednat. neviem ti povedat,kedze tam chodi strasne vela tehuliek koli tym "uzasnym" testom. 😖
ja som na amnio nebola a ani by som nesla. 🙂
neboj, bude to OK, naozaj ma tie testy zle kazda druha maminka, takze sa nestresuj dopredu. viem,ze sa to hovori a sama viem,ze sa to neda, ale skus sa aspon dovtedy netrapit.

mrka2
28. jún 2010

este som zabudla, ze najprv sme boli na genetike a tam nam dali na vyber:
1. ist na amniocentezu
2. ist na ten ultrazvuk (nas genetik odporuca Dr. Dankovcika, kedze ja som z okresu SNV)
3. nerobit nic
Urcite chod na genetiku uz len z toho dovodu,ze ked mas papier od genetika, tak ovela menej platis

nelka1
28. jún 2010

Ja som z Gelnického okresu a neviem, či tu pracuje nejaký genetik. Máš taktiež nejaké odporúčanie? Alebo mi to odporučí gynekologička? KOľko sa asi platí za tento ultrazvuk? Je mi to síce jedno, ale aby som bola pripravená. Inak ti veľmi pokne ďakujem. 🙂

crca
28. jún 2010

Ahoj maminky,taky mě vyšel trippl test špatně,taky vyšší HCG,ale čekala jsem dvojčátka a ještě po umělém oplodnění,do 13tt jsem brala Utrogestan do cca12 prednison,to vše může ovlivnit trippl.Byla jsem na genetice se domluvit co dál,ale jelikož jsem tam byla už ve 20tt,tak to muselo být rychle se rozhodnout.Bylo to hrozné dilema,byla jsem tam ve čtrvrtek před Vánocema(08) a v pondělí jsem měla jít na plodovku.Zkrátím to.....,frozný víkend ve stresu,ale jelokož v rodině žádné vady nejsou,pak jsem volala i k nám do nemocnice,jak by to viděl dr.,ten to taky nepovažoval za nutnost,tak jsem tam nakonec v to pondělí volala a zrušila 😅 Prostě mateřská intuice mě říkala,že je vše v pořádku 😉 A hlavně,riziko potratu a obou cvrčků bylo větší,než že by tam někde byla chyba 😉 .
At se rozhodnete jakkoliv,držím pěstičky všem!!!!!Mě tady teď pruděj dvě čertiska,ale neměnila bych 😀

mrka2
28. jún 2010

nelka, neviem, kde ta posle tvoj gynekolog ku genetikovi. to uz ti povie on, pretoze on ta odporuca k nemu a genetik na ten morfologicky ultrazvuk. a podla mna ta posle k Dankovcikovi,kedze na Slovensku su tusim len dvaja takyto odbornici - jeden v KE a jeden v BA. aspon myslim.
ale keby ta genetik posielal len na amnio,tak mu spomen doktora Dankovcika,ze chces ist najprv tam. lebo niektori posielaju hned na amnio 😠

crca - mas krasne dvojicky, dobre si urobila 😵

mrka2
28. jún 2010

a uz nepamatam,kolko som platila... naozaj. ale vtedy by som dala aj milion a bolo by mi to fuk 😝 😔
este skus preluskat tieto temy
https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/triple-testy-afp-testy-pozitivny-nalez-downov-syndrom-narodilo-sa-vam-zdrave-dietatko/

https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/morfologicky-ultrazvuk/
https://www.modrykonik.sk/forum/porodnice-a-doktori/mudr-dankovcik-2/
je ich tu dost,ale radim ti z vlastnej skusenosti - vypni pocitac a relaxuj. mysli pozitivne a vsetko bude v poriadku! 🙂

nelka1
28. jún 2010

Mrka, si zlatá, všetky babenky sú tu úplne zlaté. Už som sa aj objednala, na vyšetrenie pôjdem 6.7.2010 do KE, tak mi prosím držte palce. Príjme ma aj genetička. Takže zatiaľ amnio nehrozí, čo som rada. Aspoň ten čas v stredu budem venovať deťom v školičke pri odovzdávaní vysvedčení.

mrka2
28. jún 2010

no super! tak drzim palce, neboj, bude to dobre. Dr. Dankovcik je strasne mily, ved uvidis. a mozes si zobrat aj niekoho so sebou,ak chces. ja som bola s manzelom. inak ja mam dceru Nelku 🙂 (vlastne to pri nej som mala taketo vysledky) 😉

nelka1
28. jún 2010

Asi mi bude robiť ten morfologický - genetický ultrazvuk. Ako dlho trvá takéto vyšetrenie? Budú nám venovať dostatok času? - aby sme boli čo najspokojnejší.
Dala som si meno nelka, lebo túžime po dievčatku a náš syn Šimonko by chcel Nelku. Má štyri roky. &Mimochodom pri ňom som nič také nepoznala, ako je zlý výsledok triple testu.
Ak mi môže niekto ešte poradiť, z čoho bývajú také zlé výsledky? - vraj zle vyrátaný termín, poprípade väčšia placenta ...
Ja mám 32 rokov a podľa menzesu mi test robili v 16. týždni, podľa posledného ultrazvuku (bol v 12. týždni) to vychádzalo plus dva týždne - teda 18. týždeň.
Mrka, ďakujem za odporúčané stránky, prešla som si ich.

mrka2
28. jún 2010

moje vysetrenie trvalo cca 20 min,ale vsetko pekne presiel od hlavicky az po prsteky na nozickach + bonus,ze ti povie, co cakate (samozrejme sa nas najprv opytal) 🙂 ja som bola velmi spokojna a aj manzel.
neviem,preco vyjdu zle vysledky. ja som mala 26 rokov a vidis,ake mi vysli,takze fakt neviem. ja som si ista,ze som mala vypocitany zly termin. 😖 pravdepodobne to bude aj tvoj problem,ale nie som odbornik,tak sa radsej nevyjadrujem. potom daj vediet, ako si dopadla. drzim velmi palce!!!!!!!!! 🙂

nelka1
29. jún 2010

Ďakujem za povzbudenie.
Teraz ráno idem k mojej gynekologičke. Už aj ona mi vybavila akýsi ultrazvuk v KE v novej nemocnici. Tak uvidím, čo a ako sa dohodneme. k MUDr. Dankovčikovi pôjdem tak či tak. Tak pá a pozdravujem Nelinku.

gabriela4
29. jún 2010

@nelka1 ahoj, tie triple testy vychádzajú veľmi klamlivo a takmer každej druhej žene vychádzajú pozitívne...ja mám 24 rokov, v rodine žiadne ochorenia, proste nič, všetky výsledky som mala uplne v poriadku aj NT aj tú nosovú kostičku sme už mali v 13 týždni a po poslednom odbere v 16 týždni mi vyšlo riziko na DS 1:250...bola som z toho úplne zrútená, ale musím povedať že aj táto stránka mi veľmi pomohla, lebo som sa dočítala že tie testy sú fakt falošné, tak verím že bude všetko v poriadku....pred 2 týždňami som bola na amniocentéze, neviem prečo ma môj doktor poslal hneď na odber plodovej vody, prečo neurobil ešte jeden odber, alebo ma neposlal na ten morfologický ultrazvuk, to neviem, ale viem že asi by som na to amnio aj tak išla, lebo chcem mať akú takú istotu že bábo bude v poriadku...tak teraz čakám ešte 2 týždne na výsledky a to čakanie je omnoho horšie ako ten odber, ja som ani poriadne nevedela kedy mi pichli tú ihlu do bruška...teraz sa len modlím a verím že bude všetko v poriadku.....takže nemaj strach, ja si myslím že mi zle vyrátali termín, pretože zakaždým keď idem k niakemu dokymu tak mi povedia že som v inom týždni....všade vo svete od týchto triple testov upúšťajú, len u nás na slovensku tým strašia mamičky....tak držím palce nech je všetko ok....

didi07
29. jún 2010

ahoj holky, když jsem čekala malou, tak mi taky vyšlo u prvního screeningu hodně vysoké HCG, ostatní hodnoty byly v pořádku, malá se narodila a je naprosto zdravá - takže to nemusí nic znamenat. držím palce.

crca
29. jún 2010

@mrka2 děkuju za pochvalu 😵 ale bylo to fakt psycho,3 dny jsem byla tak bezradná,že jsem nevěděla teda co dělat,vzhledem k tomu,že už jsem byla dost tt,a ještě ke všemu víkend,tak ani další UTZ mě nedělali,a prý by to stejně nic nemuselo ukázat 😕 ,ale čekali jsme na ty rarachy 5 let a tohle jsem prostě nemohla risknout 😔 a hlavně,představa,kdyby bylo teda u jednoho něco špatně,nechala by jsis píchnot smrtící injekci do jednoho z miminek? 😖 Já teda asi ne,takže jsem to vzala tak,že co se má stát stane se 😔 ,no a nakonec je ze dvou kluků i holčička 😀

nelka1
29. jún 2010

Ahojte, tak som doma aj s výsledkami, hoci im poriadne nerozumiem. Vysvetlí mi to niekto? Vypísané sú riziká na tie choroby 1 z niekoľko, ale len jedno je hrubo vytlačené, ktoré vlastne je to smerodajné?

nelka1
29. jún 2010

Uvádzali u vás na výsledku aj to, či odporúčajú amnio? Či každá s pozitívnym výsledkom je odporúčaná na amnio prostredníctvom svojho gyn? A kedy je to hcg vlastne zvýšené? aké sú to hodnoty?

nina17151
29. jún 2010

ahoj...som smutná mne vyšli TT s rizikom 1:40 na DS...bola som aj na amnio a teraz čakám...som úplne zničená ani neviem prestať plakať...veľmi sa bojím

nelka1
29. jún 2010

Ninka, ja som tiež na tom istom, ale amnio som zatiaľ nepodstúpila. Mne vyšli výsledky 1:50. O výsledkoch viem od piatku a celý víkend som tiež preplakala. manželovi bolo tiež na nič. Ale keď som sa začala zaujímať o tieto stránky a čítala ich, ukľudnilo ma to. Tak čítaj a čítaj a teš sa, že sa vôbec nič nemusí potvrdiť. Ja pôjdem na ultrazvuk až budúci týždeň, dovtedy budeme veriť v najlepšie. Tak sa držte, sme s vami a budeme si navzájom držať palce.

mrka2
29. jún 2010

nelka, neviem ti vysvetlit hodnoty,ale ked mas zle,tak ta gynekolog odporuca na genetiku a tam sa rozhodnes ty sama. gyndar by ta nemal posielat sam hned na amnio.
baby, drzte sa, ja som mala tiez 1:40 a mam krasnu zdravu dceru 🙂 ja by som najradsej tie testy zrusila.

nina17151
1. júl 2010

@nelka1 Ďakujem. Stále si hovorím, že to musí byť v poriadku bude to dobré. Vôbec som nevedela o ultrazvuku na ktorý ideš ty. Môj lekár ma hneď poslal na genetiku a tam mi nikto o tejto možnosti nič nepovedal. Keby som to bola vedela nešla by som na amnio. Urobila si dobre, že ideš na ten ultrazvuk.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre