• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Zvýšené HCG po tripple teste

1. mája 2015 
Ahojte baby, tak sme po ultrazvuku a po konzultácii s genetičkou. Dopadli sme na jedničku, všetko sa zdá byť v úplnom poriadku. Dokonca nám genetička dala prehodnotiť tie testy, kvôli termínu a riziko sa nám úplne znížilo. Takže sa teším. Budeme mať opäť chlapčeka, ale hlavne nech je zdravučký. Vrelo všetkým odporúčam vyšetrenie u p. d. Dankovčíka a u genetičky p. d. Pálovej v KE.
Mrka, ďakujeme za skvelé odporúčanie, doktori boli úžasní, veľmi sa nám to tam páčilo. Nebyť teba, asi by som sa o tom centre takto skoro nedozvedela.
Som veľmi rada, že existuje toto fórum, pretože už tieto prípady mamičiek pri ich čítaní ukľudnia a človek začne úplne inak rozmýšľať.
Nina, a ty ako? Držím všetkým maminám so zlým výsledkom testu palce.
7. júl 2010 o 10:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Konečne už aj ja mám výsledky myslela som, že nevydržím tie tri týždne čakania...som taká rada, lebo podľa výsledkov z plodovej vody je všetko v poriadku a moje bábätko bude zdravé a navyše budeme mať dievčatko
12. júl 2010 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nelka, super, tesim sa velmi! Tak mozno do tretice bude aj ta Nelka :slight_smile: :grinning:
Nina, blahozelam!!! :dizzy_face: :dizzy_face:
12. júl 2010 o 15:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ďakujem Mrka Tvoja Nelka mi doniesla šťastie...Nelka1 som rada, že naše bábätká budú v poriadku...
16. júl 2010 o 16:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky, jen pro zajímavost taky přispěju : mě vyšlo v NT testech ve 13tt volné hCG šíleně vysoké - 126ng/ml = 3,73 MoM . Takže taky riziko DS 1:240. Amnio jsem raději podstoupila a vše je ok, takže to snad tak bude i po narození. BYla jsem předtím i na UZ a ten byl v pořádku. Ptala jsem se, co může způsobovat tuto vysokou hodnou ale nikdo na to neuměl moc odpovědět. Jedna z možností je, že to mám v sobě tak " nastavené " . Všechny ostatní hodnotu jsem měla v normě. NA triply už nejdu. Přeju pevné nervy a dobré výsledky.
16. júl 2010 o 17:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojda holky
Já jsem ted byla na tripl testech a zas mi vyšla jedna hodnota špatná, zas HCG, řekli mi že to je vysoká hodnota 70075iu/L 2,39 MoM a že bych měla jít na plodovku(v 13tt jsem měla taky vysoké HCG 3,43 MoM). Já se plodovky bojím kvůli potratu,přece jenom se plno let snažíme o mimi, a až 5 umělko se zadařilo. Objednala jsem se na genetický UTZ a tam mi dr. řekla ,krásnou zprávu, že podle UTZ je vše v porádku, ale že jsem teprve v 16tt a že se ještě vady můžou objevit a že mi řekne svůj názor až poUTZ v 20tt.Tak čekám a modlím se ,aby bylo vše OK.
28. júl 2010 o 16:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@beryk my jsme taky otěhotněli po umělém oplodnění na 4 pokus a po 5 letech a já měla HCG vyšší taky,ale přes 4(4,1)poměr jsem neznala1:???? )a z plodovky jsem měla stejný strach jako ty.Sice jsem už byla objednaná,ale ten den ráno jsem tam volala,že to ruším(žádné indispozice v rodině nebyly,všichni jsme zdraví,věk jsem měla taky dobrý....)Věřila jsem dětem a screening ve 12tt jsem neměla.Prý to HCG může být vysoké kvůli lékům co bereme my po umělém oplodění až do 12tt :wink: Nechci ti tady radit co máš a nemáš dělat,ale já se taky bála,jestli jsem neudělala chybu,ale prostě jsem věřila,že budou mrňata zdraví :wink: A jsou,jsou šikovná,zlobivá,prostě všechno,co k 15 měsíčním cvrčkům patří :wink: Držím palce ať jste v pořádku :wink:
28. júl 2010 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@crca díky,budu věřit, že vše bude OK, máš krásné dvojčátka, přeju vám všechno nej nej nej..... :wink:
28. júl 2010 o 23:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@beryk děkuju za pochvalu :dizzy_face: já to měla o to horší,že jsem jela na konzultaci už ve 20tt(dost jsem ze začátku byla v nemocnici,kvůli krvácení a špinění),takže se dost spěchalo,byla jsem tam před Vánoci ve čtvrtek a v pondělí jsem měla nástup,takže jsem se nemohla poradit ještě z jiným doktorem,utz ve 20tt jsem ještě taky neměla :confounded: ,nakonec jsem se "ztrapnila" tím,že jsem ještě v sobotu volala k nám do porodnice jednomu dr. :sweat_smile: aby mě řekl svůj názor a když jsem mu všechno řekla,tak mě odpověděl,že by do toho nešel,že nevidí důvod(samozřejmě,že se mám rozhodnout já),ale prostě jsem potřebovala slyšet i jiný názor :sweat_smile: a tím jsem všechno ukončila a řekla si,že fakt nepojedu :sweat_smile: ale ty 3 dny jsem normálně ořvala,jak jsem byla zmatená a vynervovaná :grinning: Pak když mě dělal ten dr.císaře,tak jsem mu to říkala,že jsem to já ta bláznivka a ještě jsme se nasmáli :grinning: ,ale chápal to,ještě si dělal srandu že mám játra v pořádku,tak můžu zapít ty dva uzlíky,co mají vše tam kde to má být :grinning: (to řekl,když mě otevřeli :grinning: Hodně štěstí!
29. júl 2010 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@crca díky,pěkný příběh s dobrým koncem,budu věřit a doufat, že to bude i u mě :wink:
29. júl 2010 o 16:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,aj mne dnes zistili vysoke hodnoty AFP :frowning2: Tak sa trosku dost bojím,čo bude dalej
19. aug 2010 o 19:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak mně bohužel u dvojčat taky vyšlo zvýšené hcg u triplů a jedno z nich opravdu mělo DS :frowning2:, screening ve 12. týdnu ale byl negativní...tož tak :frowning2:
19. aug 2010 o 23:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte nájde sa tu niekto komu vyšli testy negatívne, ale hladina HCG je zvýšená??? Mám sa obávať? :cry:
12. nov 2010 o 07:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katuska26 ahoj, mne vyslo 2x zvysene HCG s negativnymi testami pri prvom tehotenstve, absolvovala som i amnio. Maly je dokonale v poriadku, nadpriemerne nadane dieta...takze by som sa nejako extra neobavala. :wink:
12. nov 2010 o 07:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stvura ďakujem, dúfam že to bude aj môj prípad :slight_smile:
12. nov 2010 o 10:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
už nikomu nevyšlo zvýšené HCG? Ja mám ísť na konzultáciu na genetiku...takže ma potom asi čaká amnio??? :confounded:
13. nov 2010 o 08:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katuska26 inac neviem kde na genetiku pojdes, no ja som bola v Nitre a podla mna to bol uplne zbytocny "vylet", lebo asi 5 generacii dozadu nic nenasli a geneticka celu zalezitost skonstatovala a uzavrela s tym :ze je to nasa vec, len proste by sme mali -ist na- amnio. Tie testy su ale nastavene tak aby vzdy dakomu daco vyslo zvysene.
Este som ti zabudla napisat, ze ja som rok pred tymto testom, resp. otehotnenim mala mimomaternicove a take vysoke HCG ake som mala tam snad nemal nikto...takze to zavisi aj od cloveka, ake ma vnutorne hodnoty.
13. nov 2010 o 08:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katuska26 mě vyšlo zvýšené HCG v placeném testu ve 12tt, šla sem na amnio a vše v pořádku, pak vyšlo špatně i v tripl testu. Malá má teď 3 týdny a je samozdřejmě v pořádku :wink:
13. nov 2010 o 08:27  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@labell
@stvura
ďakujem, keď ja sa bojím amnio pre prípad potratu.... Pri prvom tehotenstve bolo všetko v poriadku..
Na triple testoch som bola na začiatku 16 týždňa, podľa dr a podľa sona bolo dieťatko menšie na daný týždeň... Ktovie či to stým nemá súvis? Ja len verím že je všetko v poriadku..
13. nov 2010 o 08:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stvura pôjdem do BB na genetiku a ako to tam prebieha, to si len pozrie moje výsledky??? Alebo aj sono urobia? :confused:
13. nov 2010 o 08:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katuska26 já byla na amniu s oběma holkama, vím že tam riziko je, ale tohle sem si radši nepřipouštěla. U nás gen. konzultace probíhala, že se zeptala na všechny nemoci v rodině (nikdo nic) a pak stejně řekla že je to na nás, ale že by amnio doporučila. Sem si myslela že k tomu bude mít nějaký názor. Všichni kdo ten den šli na tu konzulataci, tak šli i na amnio.. :unamused:
13. nov 2010 o 09:13  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katuska26 určitě je u tebe vše v pořádku!!! A to že je mimi o týden menší s tím souviset může.
13. nov 2010 o 09:14  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katuska26 ....ona si nepozrie ziadne vysledky, jedine si napise tvoj a manzelov rodostrom, spyta sa na choroby, odchylky a podobne. Nam tiez prezerala ruky, nohy, chrbticku, postavu, sumernost tvare a podobne. Da doporucenie na amnio a vypise ti ten vymenny poukaz podla toho kde ma zmluvu na amnio. Podla mna sa nemusis bat, zvol si take stredisko kde amnio robia pravidelne - ja som volila Iscare v Ba, nakolko tam sa robia len umele oplodnenia a amnio, takze ludia tam su velmi profesionalny, zakrok je fakt len otazka 5 minut, mozno ani to a vobec nie je neprijeny. Ak si zvolis Fish, tak na druhy den vies ci je drobec v poriadku [cvaka sa za to ale dost, zalezi aku mas poistovnu}. Drzim palceky, asi cakas chlapceka, lebo ti su "citlivejsi na testy". Mne pri druhom dievcatku vysli vsetky testy dobre, takze amnio som neabsolvovala.
13. nov 2010 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katuska26 - já měla hCG šíleně vysoké - jinak vše ok. POkud jde v Tvém případě " jen " o hCG, bude to dobré, neboj. Genetická konzultace mi přišla celkem zbytečná, tam stejně neřeknou, jestli je mimi zdravé a k odběru plodovky musíš dát souhlas jenom TY . AMC doporučuju, budeš mít klid a jistotu. Jdi na specializované pracoviště, tam je riziko potratu úplně minimální. Držím palečky, ty nervy už jsem si zažila....
13. nov 2010 o 17:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stvura
@madelen
baby ďakujem, asi to podstúpim ak mi to navrhnú, nechcem byť v neistote.... No v pondelok budem múdrejšia... :unamused:, už nech je to všetko za mnou...
13. nov 2010 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, tak som doma od Dr a mám ísť budúcu stredu na prenatálnu diagnostiku, tam mi zoberú krv a urobia sono a mám aj výsledky z triple testov kde hodnota HCG je 2,78 MoM a riziko down je 1 v 430... tak hádam to nebude až také zlé :unamused:
15. nov 2010 o 10:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katuska26 - to není tak strašné, já měla hCG v testech v 1. trim. 3,75 MoM což bylo šíleně moc, riziko DS 1:240 a doporučili AMC i když UZ a vše ostatní bylo vpořádku. Pak dej vědět jak jsi dopadla.
15. nov 2010 o 11:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@madelen a podstúpila si amni? Ja mám v pondelok o týždeň poradňu, dr mi má robiť sono budem v 19tom týždni, myslíš že aj podľa sona by sa to dalo zistiť? I keď som rozhodnutá aj pre amnio, ak mi ju ponúknu...
15. nov 2010 o 11:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katuska26 ano, amnio jsem podstoupila i když jsem byla zapřísáhlá, že mě na to nikdo NIKDY nedostane :grinning: . Podstoupila jsem i podrobný UZ na spec.pracovišti, kde jsem to konzultovala s odborníkem. Ten mi řekl, že dle UZ to vypadá všechno vpořádku ale do chormozomů nevidí a záleží na mém rozhodnutí. On osobně že mi AMC doporučuje. Více jsem neřešila, já bych se asi do porodu zbláznila, kdybych nevěděla na čem jsem. Tak u Tebe to bude podobné, stejně rozhodnutí nechají na Tobě. Ještě taky záleží na tom, jestli jsi měla celkový test pozitivní nebo negativní. Já měla pozitivní.....
15. nov 2010 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@madelen ja som ho mala negatívny.. no veď uvidím čo mi povedia na tej genetike... :confused:
15. nov 2010 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok