Zvýšené HCG po tripple teste

zuzkagu
9. jan 2008

Čaute babuľky a skúsenejšie mamičky. Dnes som si bola po výsledky na AFP test a doktorka povedala že mám zvýšené HCG :
údaje vo výsledkoch:
- voľné beta-HCG.... 69,09 ng/ml
- AFP ...................... 23,5 IU/ml (ref. medze 0,0-15,0)

Krv braná podľa PM 14+2 ale na výsledkoch mám že 15+0 a termín pôrodu napísaný že 04.06.2008, ale skutočný podľa poslednej M. mám 10.06.08.
30.11.07 som bola 12+4 tt a nameraná hodnota NT bola 1,5 mm a doktorka povedala že bábo je v poriadku, len je veľké na 13+2 tt, tak teraz neviem či sa mám obávať či má naše bábo down.
Ako to teda je.
Ďakujem za každý názor
Zuzana

nelka1
7. júl 2010

Ahojte baby, tak sme po ultrazvuku a po konzultácii s genetičkou. Dopadli sme na jedničku, všetko sa zdá byť v úplnom poriadku. Dokonca nám genetička dala prehodnotiť tie testy, kvôli termínu a riziko sa nám úplne znížilo. Takže sa teším. Budeme mať opäť chlapčeka, ale hlavne nech je zdravučký. Vrelo všetkým odporúčam vyšetrenie u p. d. Dankovčíka a u genetičky p. d. Pálovej v KE.
Mrka, ďakujeme za skvelé odporúčanie, doktori boli úžasní, veľmi sa nám to tam páčilo. Nebyť teba, asi by som sa o tom centre takto skoro nedozvedela.
Som veľmi rada, že existuje toto fórum, pretože už tieto prípady mamičiek pri ich čítaní ukľudnia a človek začne úplne inak rozmýšľať.
Nina, a ty ako? Držím všetkým maminám so zlým výsledkom testu palce.

nina17151
12. júl 2010

Konečne už aj ja mám výsledky myslela som, že nevydržím tie tri týždne čakania...som taká rada, lebo podľa výsledkov z plodovej vody je všetko v poriadku a moje bábätko bude zdravé a navyše budeme mať dievčatko

mrka2
12. júl 2010

Nelka, super, tesim sa velmi! Tak mozno do tretice bude aj ta Nelka 🙂 😀
Nina, blahozelam!!! 😵 😵

nina17151
16. júl 2010

ďakujem Mrka Tvoja Nelka mi doniesla šťastie...Nelka1 som rada, že naše bábätká budú v poriadku...

madelen
16. júl 2010

Holky, jen pro zajímavost taky přispěju : mě vyšlo v NT testech ve 13tt volné hCG šíleně vysoké - 126ng/ml = 3,73 MoM . Takže taky riziko DS 1:240. Amnio jsem raději podstoupila a vše je ok, takže to snad tak bude i po narození. BYla jsem předtím i na UZ a ten byl v pořádku. Ptala jsem se, co může způsobovat tuto vysokou hodnou ale nikdo na to neuměl moc odpovědět. Jedna z možností je, že to mám v sobě tak " nastavené " . Všechny ostatní hodnotu jsem měla v normě. NA triply už nejdu. Přeju pevné nervy a dobré výsledky.

beryk
28. júl 2010

Ahojda holky
Já jsem ted byla na tripl testech a zas mi vyšla jedna hodnota špatná, zas HCG, řekli mi že to je vysoká hodnota 70075iu/L 2,39 MoM a že bych měla jít na plodovku(v 13tt jsem měla taky vysoké HCG 3,43 MoM). Já se plodovky bojím kvůli potratu,přece jenom se plno let snažíme o mimi, a až 5 umělko se zadařilo. Objednala jsem se na genetický UTZ a tam mi dr. řekla ,krásnou zprávu, že podle UTZ je vše v porádku, ale že jsem teprve v 16tt a že se ještě vady můžou objevit a že mi řekne svůj názor až poUTZ v 20tt.Tak čekám a modlím se ,aby bylo vše OK.

crca
28. júl 2010

@beryk my jsme taky otěhotněli po umělém oplodnění na 4 pokus a po 5 letech a já měla HCG vyšší taky,ale přes 4(4,1)poměr jsem neznala1:???? )a z plodovky jsem měla stejný strach jako ty.Sice jsem už byla objednaná,ale ten den ráno jsem tam volala,že to ruším(žádné indispozice v rodině nebyly,všichni jsme zdraví,věk jsem měla taky dobrý....)Věřila jsem dětem a screening ve 12tt jsem neměla.Prý to HCG může být vysoké kvůli lékům co bereme my po umělém oplodění až do 12tt 😉 Nechci ti tady radit co máš a nemáš dělat,ale já se taky bála,jestli jsem neudělala chybu,ale prostě jsem věřila,že budou mrňata zdraví 😉 A jsou,jsou šikovná,zlobivá,prostě všechno,co k 15 měsíčním cvrčkům patří 😉 Držím palce ať jste v pořádku 😉

beryk
28. júl 2010

@crca díky,budu věřit, že vše bude OK, máš krásné dvojčátka, přeju vám všechno nej nej nej..... 😉

crca
29. júl 2010

@beryk děkuju za pochvalu 😵 já to měla o to horší,že jsem jela na konzultaci už ve 20tt(dost jsem ze začátku byla v nemocnici,kvůli krvácení a špinění),takže se dost spěchalo,byla jsem tam před Vánoci ve čtvrtek a v pondělí jsem měla nástup,takže jsem se nemohla poradit ještě z jiným doktorem,utz ve 20tt jsem ještě taky neměla 😖 ,nakonec jsem se "ztrapnila" tím,že jsem ještě v sobotu volala k nám do porodnice jednomu dr. 😅 aby mě řekl svůj názor a když jsem mu všechno řekla,tak mě odpověděl,že by do toho nešel,že nevidí důvod(samozřejmě,že se mám rozhodnout já),ale prostě jsem potřebovala slyšet i jiný názor 😅 a tím jsem všechno ukončila a řekla si,že fakt nepojedu 😅 ale ty 3 dny jsem normálně ořvala,jak jsem byla zmatená a vynervovaná 😀 Pak když mě dělal ten dr.císaře,tak jsem mu to říkala,že jsem to já ta bláznivka a ještě jsme se nasmáli 😀 ,ale chápal to,ještě si dělal srandu že mám játra v pořádku,tak můžu zapít ty dva uzlíky,co mají vše tam kde to má být 😀 (to řekl,když mě otevřeli 😀 Hodně štěstí!

beryk
29. júl 2010

@crca díky,pěkný příběh s dobrým koncem,budu věřit a doufat, že to bude i u mě 😉

katka92
19. aug 2010

Ahojte,aj mne dnes zistili vysoke hodnoty AFP ☹ Tak sa trosku dost bojím,čo bude dalej

fiallinka
19. aug 2010

tak mně bohužel u dvojčat taky vyšlo zvýšené hcg u triplů a jedno z nich opravdu mělo DS ☹, screening ve 12. týdnu ale byl negativní...tož tak ☹

katuska26
12. nov 2010

ahojte nájde sa tu niekto komu vyšli testy negatívne, ale hladina HCG je zvýšená??? Mám sa obávať? 😢

stvura
12. nov 2010

@katuska26 ahoj, mne vyslo 2x zvysene HCG s negativnymi testami pri prvom tehotenstve, absolvovala som i amnio. Maly je dokonale v poriadku, nadpriemerne nadane dieta...takze by som sa nejako extra neobavala. 😉

katuska26
12. nov 2010

@stvura ďakujem, dúfam že to bude aj môj prípad 🙂

katuska26
13. nov 2010

už nikomu nevyšlo zvýšené HCG? Ja mám ísť na konzultáciu na genetiku...takže ma potom asi čaká amnio??? 😖

stvura
13. nov 2010

@katuska26 inac neviem kde na genetiku pojdes, no ja som bola v Nitre a podla mna to bol uplne zbytocny "vylet", lebo asi 5 generacii dozadu nic nenasli a geneticka celu zalezitost skonstatovala a uzavrela s tym :ze je to nasa vec, len proste by sme mali -ist na- amnio. Tie testy su ale nastavene tak aby vzdy dakomu daco vyslo zvysene.
Este som ti zabudla napisat, ze ja som rok pred tymto testom, resp. otehotnenim mala mimomaternicove a take vysoke HCG ake som mala tam snad nemal nikto...takze to zavisi aj od cloveka, ake ma vnutorne hodnoty.

labell
13. nov 2010

@katuska26 mě vyšlo zvýšené HCG v placeném testu ve 12tt, šla sem na amnio a vše v pořádku, pak vyšlo špatně i v tripl testu. Malá má teď 3 týdny a je samozdřejmě v pořádku 😉

katuska26
13. nov 2010

@labell
@stvura
ďakujem, keď ja sa bojím amnio pre prípad potratu.... Pri prvom tehotenstve bolo všetko v poriadku..
Na triple testoch som bola na začiatku 16 týždňa, podľa dr a podľa sona bolo dieťatko menšie na daný týždeň... Ktovie či to stým nemá súvis? Ja len verím že je všetko v poriadku..

katuska26
13. nov 2010

@stvura pôjdem do BB na genetiku a ako to tam prebieha, to si len pozrie moje výsledky??? Alebo aj sono urobia? 😕

labell
13. nov 2010

@katuska26 já byla na amniu s oběma holkama, vím že tam riziko je, ale tohle sem si radši nepřipouštěla. U nás gen. konzultace probíhala, že se zeptala na všechny nemoci v rodině (nikdo nic) a pak stejně řekla že je to na nás, ale že by amnio doporučila. Sem si myslela že k tomu bude mít nějaký názor. Všichni kdo ten den šli na tu konzulataci, tak šli i na amnio.. 😒

labell
13. nov 2010

@katuska26 určitě je u tebe vše v pořádku!!! A to že je mimi o týden menší s tím souviset může.

stvura
13. nov 2010

@katuska26 ....ona si nepozrie ziadne vysledky, jedine si napise tvoj a manzelov rodostrom, spyta sa na choroby, odchylky a podobne. Nam tiez prezerala ruky, nohy, chrbticku, postavu, sumernost tvare a podobne. Da doporucenie na amnio a vypise ti ten vymenny poukaz podla toho kde ma zmluvu na amnio. Podla mna sa nemusis bat, zvol si take stredisko kde amnio robia pravidelne - ja som volila Iscare v Ba, nakolko tam sa robia len umele oplodnenia a amnio, takze ludia tam su velmi profesionalny, zakrok je fakt len otazka 5 minut, mozno ani to a vobec nie je neprijeny. Ak si zvolis Fish, tak na druhy den vies ci je drobec v poriadku [cvaka sa za to ale dost, zalezi aku mas poistovnu}. Drzim palceky, asi cakas chlapceka, lebo ti su "citlivejsi na testy". Mne pri druhom dievcatku vysli vsetky testy dobre, takze amnio som neabsolvovala.

madelen
13. nov 2010

@katuska26 - já měla hCG šíleně vysoké - jinak vše ok. POkud jde v Tvém případě " jen " o hCG, bude to dobré, neboj. Genetická konzultace mi přišla celkem zbytečná, tam stejně neřeknou, jestli je mimi zdravé a k odběru plodovky musíš dát souhlas jenom TY . AMC doporučuju, budeš mít klid a jistotu. Jdi na specializované pracoviště, tam je riziko potratu úplně minimální. Držím palečky, ty nervy už jsem si zažila....

katuska26
13. nov 2010

@stvura
@madelen
baby ďakujem, asi to podstúpim ak mi to navrhnú, nechcem byť v neistote.... No v pondelok budem múdrejšia... 😒, už nech je to všetko za mnou...

katuska26
15. nov 2010

ahojte, tak som doma od Dr a mám ísť budúcu stredu na prenatálnu diagnostiku, tam mi zoberú krv a urobia sono a mám aj výsledky z triple testov kde hodnota HCG je 2,78 MoM a riziko down je 1 v 430... tak hádam to nebude až také zlé 😒

madelen
15. nov 2010

@katuska26 - to není tak strašné, já měla hCG v testech v 1. trim. 3,75 MoM což bylo šíleně moc, riziko DS 1:240 a doporučili AMC i když UZ a vše ostatní bylo vpořádku. Pak dej vědět jak jsi dopadla.

katuska26
15. nov 2010

@madelen a podstúpila si amni? Ja mám v pondelok o týždeň poradňu, dr mi má robiť sono budem v 19tom týždni, myslíš že aj podľa sona by sa to dalo zistiť? I keď som rozhodnutá aj pre amnio, ak mi ju ponúknu...

madelen
15. nov 2010

@katuska26 ano, amnio jsem podstoupila i když jsem byla zapřísáhlá, že mě na to nikdo NIKDY nedostane 😀 . Podstoupila jsem i podrobný UZ na spec.pracovišti, kde jsem to konzultovala s odborníkem. Ten mi řekl, že dle UZ to vypadá všechno vpořádku ale do chormozomů nevidí a záleží na mém rozhodnutí. On osobně že mi AMC doporučuje. Více jsem neřešila, já bych se asi do porodu zbláznila, kdybych nevěděla na čem jsem. Tak u Tebe to bude podobné, stejně rozhodnutí nechají na Tobě. Ještě taky záleží na tom, jestli jsi měla celkový test pozitivní nebo negativní. Já měla pozitivní.....

katuska26
15. nov 2010

@madelen ja som ho mala negatívny.. no veď uvidím čo mi povedia na tej genetike... 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre