Zvýšené HCG po tripple teste

zuzkagu
9. jan 2008

Čaute babuľky a skúsenejšie mamičky. Dnes som si bola po výsledky na AFP test a doktorka povedala že mám zvýšené HCG :
údaje vo výsledkoch:
- voľné beta-HCG.... 69,09 ng/ml
- AFP ...................... 23,5 IU/ml (ref. medze 0,0-15,0)

Krv braná podľa PM 14+2 ale na výsledkoch mám že 15+0 a termín pôrodu napísaný že 04.06.2008, ale skutočný podľa poslednej M. mám 10.06.08.
30.11.07 som bola 12+4 tt a nameraná hodnota NT bola 1,5 mm a doktorka povedala že bábo je v poriadku, len je veľké na 13+2 tt, tak teraz neviem či sa mám obávať či má naše bábo down.
Ako to teda je.
Ďakujem za každý názor
Zuzana

tytana
5. jún 2013

Ahojte,
ja som mala vysoke HCG po tripple testoch. Riziko DS 1:160. Nakolko dovtedy bolo vsetko v poriadku, vratane NT, amnio som jednoznacne odmietla. Pride mi to ako prilis velky risk, pokial "zle" vysla iba jedna jedina hodnota a naviac v teste, ktory vsetci oznacuju ako znacne nespolahlivy.
Miesto toho som isla na geneticky UZ, kde bolo uplne vsetko v poriadku a este na prenascan - krvny test na DS (robia ho uz aj na par miestach na Slovensku). Aj ten vysiel dobre. Spatne som velmi rada, ze som sa na amnio nedala prehovorit.

jennyska
9. aug 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každý se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně cenné zkušenosti. 🙂

Právě v knihovničce přibyl článek o Tripple testu a ráda bych Vás poprosila, kdybyste mohly k tomuto článku o Tripple testu napsat svou zkušenost s ním a vložit ji zde https://www.modrykonik.cz/tripple-test .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné a nebo je teprve čeká.

Děkuji Vám a přeji krásný den 🙂
Janča

mabika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tytana
8. dec 2014

@mabika Ano, maly je uplne v poriadku

mabika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tytana
8. dec 2014

@mabika nie je zac🙂 ono geneticky uz + prenascan davaju uz velmi dobru presnost, aj vyssiu ako amniocenteza. Takze ja som uz potom bola kludna. Ale je mi jasne, ze na 100% to nie je nikdy a som vdacna za zdrave babo

mabika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mabika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre