Zvýšené HCG po tripple teste

zuzkagu
9. jan 2008

Čaute babuľky a skúsenejšie mamičky. Dnes som si bola po výsledky na AFP test a doktorka povedala že mám zvýšené HCG :
údaje vo výsledkoch:
- voľné beta-HCG.... 69,09 ng/ml
- AFP ...................... 23,5 IU/ml (ref. medze 0,0-15,0)

Krv braná podľa PM 14+2 ale na výsledkoch mám že 15+0 a termín pôrodu napísaný že 04.06.2008, ale skutočný podľa poslednej M. mám 10.06.08.
30.11.07 som bola 12+4 tt a nameraná hodnota NT bola 1,5 mm a doktorka povedala že bábo je v poriadku, len je veľké na 13+2 tt, tak teraz neviem či sa mám obávať či má naše bábo down.
Ako to teda je.
Ďakujem za každý názor
Zuzana

madelen
15. nov 2010

@katuska26 Tak držím moc palce, bude to dobrý 🙂

silerovav
15. nov 2010

@madelen potkáváme se čím dál častěji 🙂 Já to měla úplně stejné - zvýšené HCG u tripplů, riziko taky 1: 240, vlastně ne, to bylo s první dcerkou, teď 1:220 (asi tím, že jsem o dva roky starší, jen krev pořád stejná 😀 ) Na amnio jsem šla v obou těhotenstvích, jen teď už jsme si nepřipláceli za výsledky ten den... Podle Tvého příspěvku tipuju taky Prenatal a Mudr. Vlašína, že? 🙂

silerovav
15. nov 2010

@katuska26 bude to ok! 😉 Amnio zvládneš a za dobré výsledky to stojí. Taky si myslím, že na specializovaném pracovišti je riziko potratu maličké....Když jsem tam byla já, bylo to jak na běžícím pásu, bylo nás tam 7, které jsme šly na to samé. Pro ně je to běžný zákrok...

madelen
15. nov 2010

@silerovav Jo jo, Prenatal a MUDr. Vlašín 😉 . Teď zase bojuju s jakousi chorobou - nachlazení, bolení v krku.... Nějak se mi to zase vrací a musela jsem dnes nasadit ATB. Myslela jsem si, že už to zvládnu bez nich ale nezvládla 😖 . Ach jo, nic mě nebaví.

lera
16. nov 2010

@katuska26 ja by som sa na tvojom mieste nebala, po prve mala si test negativny a to je dolezite, pri tychto testoch sa nema pozerat na vysku kazdej jednej hodnoty, ale na celkovy vysledok... a dalsia dolezita vec, pisala si, ze tvoje babo bolo mensie ako by teoreticky malo byt...je velmi pravdepodobne, ze si otehotnela proste neskor a kvoli tomu je babo mensie ..to zaroven znamena ze si kratsie tehotna..a vlastne kvoli tomu mas vyssie hcg..hcg totiz kulminuje v nejakom myslim 14-15 tyzdni a potom klesa... cize ak si kratsie tehotna ako si dr. mysli, tak tvoje hcg jednoducho este nemuselo klesnut na tie ich tabulkove hodnoty....
proste pravidlo znie, ze nadhodnotenie dlzky tehotenstva automaticky ZVYSUJE riziko trizomie 21 cize downovho syndromu

katuska26
17. nov 2010

@lera ďakujem za tvoj príspevok, trošku ma ukľudnil a dúfam že to tak aj bude, dám vám potom vedieť 😉

katuska26
2. dec 2010

@lera
@silerovav
@madelen
baby ďakujem za podporu, meranie na sone dopadlo dobre a druhé triple testy ukážkovo, tak som šťastná,nemusím ani amnio podstupovať, ešte raz ďakujem za podporu 🙂 🙂 🙂 želám všetkým maminkám len dobré výsledky a zdravé detičky 😵

madelen
2. dec 2010

@katuska26 Tak gratuluju, je to velká úleva, to jsem si zažila. Ať máš zbytek těhu v klidu a bez nervů 🙂

lera
2. dec 2010

@katuska26 gratulujem,vidis vravela som...opravili ti potom pri tych druhych triploch tu dlzku tehotenstva...teda vek babatka? o kolko si to mala predtym posunute, ak sa mozem spytat..vies?

katuska26
3. dec 2010

@lera ahoj určite opravili, lebo mi zase robili sono a podľa merania sa to robí, v prvom bolo trošku pozadu, teraz podľa merania bolo ani neviem či nie zase pozadu ,prvý výsledok už nemám, tak neviem posúdiť, ale teraz tam mám dva merania :
gestačný vek v dátume odberu podľa údajov/ t.j asi podľa PM/ tak to je 18t 4 dni
a podľa BPD /t.j asi priečny rozmer hlavičky / tak podľa toho tam mám 17 t 0 dní
Tak podľa tohto je asi zase menšie nie? :D Ako moje prvé dieťa sa narodilo s mierami 2980g a 51cm, čiže asi ani druhé nebude veľké.
ďalej priemernú hmotnosť malo 200g 😕

jana.jeje
6. dec 2010

Ahojte holky, koukám, že je vás tady víc, co podstoupilo amnio.. já jsem objednaná na čtvrtek a mám docela dost nahnáno.. hcg mi vyšlo 3,98.. na začátku jsem nekrvácela, takže tohle nemůže být příčina.. velikost podle ult a PM se liší skoro o 2 týdny.. bohužel se nemůžu uklidňovat výsledky z NT screeningu ve 12.týdnu, nebyli jsme - nevěděli jsme ☹ snad to bude ok..

martina_r
6. dec 2010

@jana.jeje kde ti to budu robit?
ja mam jednu amniocentezu za sebou (pred siestimi rokmi) a jednu pred sebou (v januari) 🙂
hlavu hore!

jana.jeje
6. dec 2010

@martina_r U Apolináře.. a i před 6 lety to bylo všechno ok??? 🙂 snažím se myslet pozitivně, ale dokud neuslyším výsledky, tak ok nebudu 🙂

martina_r
6. dec 2010

@jana.jeje bolo vsetko ok. aj samotny zakrok a aj potom. robili mi to v ba na kramaroch, vtedy som tam musela byt aj cez noc na pozorovanie a vysledky boli nejako do troch tyzdnov. teraz mi to budu robit ambulantne v zeleznicnej nemocnici a vysledky budu za par dni.

pre mna bola vtedy najdolezitejsia informacia, ze to tam robia uz od 80tych rokov a za celu tu dobu nezaznamenali ani jeden pripad, kedy by zena po amniocenteze potratila dokazatelne/vyslovene preto, lebo ju absolvovala. dokonca ich interne udaje hovorili, ze percentualne bolo zien, ktore potratili po amniocenteze, menej nez tych, ktore potratili (v porovnatelnom obdobi tehotenstva), aj ked na amniocenteze neboli. inymi slovami, v praxi sa za skoro 30 rokov neukazalo, zeby amniocentaza realne zvysovala riziko potratu. snad ta tato informacia povzbudi 🙂 drzim palce na vysledky!

jana.jeje
6. dec 2010

@martina_r Určitě!! Moc moc díky 🙂

nelka1
17. jan 2011

Ahojte dievčatá, hlásim sa vám po veľmi dlhej dobe. Chcem vám všetkým oznámiť, že napriek zlému výsledku tripple testu (riziko na DS 1:50) sa nám v novembri narodil zdravý synček Matúš. Nepodstúpili sme vôbec amnio, len dobrý 3D ultrazvuk v 20. týždni, ktorý už vtedy vylúčil poškodenie, aj keď to nebolo na 100%. Verila som, že bude dobre.
A k tomu všetkému mi pomohol tento portál, kde viacerým maminám vyšli zlé výsledky a narodili sa zdravé detičky.
tieto testy klamú a vedia poriadne znepríjemniť tie najkrajšie chvíle, keď čakáme bábo.

nina17151
15. feb 2011

Ahoj chystám sa už dávno znovu sem napísať. Aj ja chcem potešiť všetky mamičky so zlým výsledkom tripple testu mám krásne zdravé dievčatko Simonku aj napriek tomu, že moje výsledky z tripple testov boli s rizikom 1:40 na DS. Tieto testy len stresujú mamičky a čakanie na výsledky z amnio je nekonečné. Všetkým želám len zdravé detičky a tehotenstvo bez stresov. Gratulujem Ti nelka1 a prajem Matúškovi veľa zdravia!!!

lera
15. feb 2011

ahojte ..pred ca. 3 tyzdnami som sa stala mamou krasneho zdraveho dievcatka, moje hcg bolo otrasne vysoke 3,0 MoM a riziko na Downa som mala 1:130, nebola som na amniocenteze, iba na morf. ultrazvukoch... mala sa narodila zdrava ako buk, zial tehotenstvo bolo peklo a urcite nie najkrajsie obdobie v zivote zeny, ale je to za mnou, tiez chcem len povzbudit ine baby, aby vedeli, ze zly vysledok este absolutne nic zle nemusi znamenat.

malinovka333
16. feb 2011

AHojte, všetky tu pisete ze ste mali zle vysledky, ze ste nepodstupili amniocentezu, a napriek tomu sa vam narodilo zdrave babo,lenze je tu nejaka mamicka ktora mala zle vysledky,amniocentezu nepodstupila a babo sa narodilo s nejakou vadou?

didi35
16. feb 2011

Kamaratka mi hovorila, ze v Rakusku a inych okolitych krajinach upustili od AFP testov kvoli vysokej falosnej pozitivite. Vraj ovela viac vypovedatelne su PAPP-A testy v 11. tyzdni... Mne samej vyslo z AFP testov riziko na DS 1:60 a lamali ma amniocentezu, ale ja nepojdem. Po tom, co som si precitala a bavila sa s genetikom doc. Ondrejcakom, kaslem na testy a pustam to z hlavy. Sam mi povedal, ze je to len hra cisel a statistky, on na tie cisla vobec neda, dokazom je vraj to, ze PAPP-A testy v 11. tyzdni mi vysli super, riziko nizke 1:6300 a o par tyzdnov neskor 1:60. Povedal, ze mi amnio odporuca len kvoli veku, nie kvoli vysledkom z krvi. Ale ani tak nepojdem, som pokojna... Amnio je riadne velky biznis... takze tak...

mona78
10. mar 2011

ahojky holky, přečetla jsem vaši diskuzi, ale nenarazila jsem, že by některá měla problém i při NT screeningu.
Tady jsou moje hodnoty:
NT screening: PAPP-A 1,34MoM, fbHCG 3,70 MoM, NT 1,8mm 1.05 MoM - vyšší hodnota fbHCG :( screening celkově negativní, ale genetičce se nelíbilo to zvýšené fbHCG, proto jsem šla na tripply a ty dopadly takhle:
tripple test: AFP 1,93MoM, uE3 0,79MoM a T-hcg 2,66 MoM - opět zvýšené hcg :(
když jsem se zeptala, jestli to může být špatně spočítaným stářím těhotenství, tak mi doktorka řekla, že tím to být nemůže :(
Příští úterý mám jít na ultrazvuk ale stejně se obávám, že mě moc neuklidní a v hlavě hodně přemýšlím o AMC :(
oba screeningy jsou v souhrnu negativní, ale pořád tam jako strašák visí ta hodnota hcg v obou případech a já jsem v koncích. Nevím co mám dělat :(
riziko downa podle TT 1:1300, apriori dle věku 1:650

nadya
3. máj 2011

@mona78 Jsme tvoje kopie - stejny vek, taky zvyseny (hodne zvyseny) hCG (jak pri NT, tak pri TT).
Ultrazvuky v poradku, screening i triply celkove negativni. Na amnio jsme se rozhodli nejit.
Genetika v poradku, zadne leky - jen do 12tt jsem brala duphaston.

roryna
3. máj 2011

Ahoj holky tak ja jsem podstoupila 3krat amnio a vzdy vsechno v poradku ale chci se zeptat za jak dlouho budu vedet vysledky po tripl testu: Diky za odpoved.

czechzuzanaba
3. máj 2011

@mona78 Vubec se nestresuj, bez na amnio. Nic to neni a budes mit jistotu. Strachuj se az budes mit potvrzene, ze je neco spatne. Tyto testy jeste nic neznamenaji. Uvidis 🙂

mona78
4. máj 2011

@nadya @czechzuzanaba holky díky 🙂

eviss
12. máj 2011

Ahojky holky, tak ja nevim ty souhrny faktory, ale vcera mi volala sestra, ze HcG je 3,18 po screeningu, takze 30.5.jdu na tripple test a 1.6. ke geneticce ☹ a obavam se, ze se mi amnio nevyhne ☹

tinika
9. jún 2011

ahojte, vie mi niekto "prelozit" tie čisla zo screeningu? vdaka

zuzus3
26. aug 2011

viete mi niekto napisat ake hodnoty z toho screeningu su vramci normy????

javi37
3. dec 2012

Toto som našla:

Přehled průměrných hodnot biochemických markerů triple testu při postižení plodu DS

Markery ve II. trimestru

Průměrný násobek mediánu (MoM)
u postižených gravidit

MSAFP

menší než 0,5 MoM

uE3

menší než 0,6 MoM

T-hCG

vyšší než 2 MoM

Edwardsův syndrom - všechny hodnoty významně sníženy

Smith-Lemli-Opitz - všechny hodnoty významně sníženy

andrae
7. máj 2013

Precitala som si celu diskusiu, ale v tom, ake som ja mala vysoke hcg, asi na mna nemate. To sa samozrejme nechvalim, tu nie je cim. Ten strach a obavy o zdravie dietata by nemala prezivat ziadna buduca matka. Pri prvom tehotenstve pred 16.rokmi som mala zle vysledky krvi v 16.tt. Zvysene AFP a hcg. Na genetike opakovane v 20.tt mierne zvysene AFP ale velmi vysoke hcg -10,3 MoM!!! V 21. tt som bola na amnio. Pred 16.rokmi sa este nerobili prve screeningove testy v 12tt a ani ziaden specialny ultrazvuk s meranim NT. Nastastie narodila sa mi zdrava dcerka.
Ano, prezivala som strach a velky.
Bola som vsak mlada, nebola taka informovanost vdaka internetu a aj napriek obavam som si tehotenstvo uzivala. Dnes prezivam vacsi strach. Mam 40 rokov, konecne cakame vytuzene druhe dieta a mne opat vysli vysoke hodnoty hcg a to uz v 12 tt - 5,97 MoM. Cele hodiny travim na nete, hladam informacie o spravnych hodnotach, o rizikach, ale aj rovnakych pribehoch Patram, ako asi kazda, ktora niecim podobnym prechadza, pretoze lekari su ,,len,,odbornici a s pacientom sa zosiroka o danom probleme neporozpravaju. Na to predsa su dalsi odbornici a tak chodite od dveri ku dveram, lebo si vas posuvaju. Asi fakt ide o biznis. Az dnes ma napadlo, ze si ja pojdem vypytat tie geneticke vysledky spred 16.rokov. Pani doktorka bola mila, prefotila mi ich a ked som zbadala tu hodnotu hcg 10,3 MoM!!! skoro som spadla z noh. Esteze som o tych hodnotach vtedy nevedela, to by som sa asi bola zosypala. No dnes mam tie hodnoty asi o tretinu nizsie, teda lepsie, ale stale pre mna velmi zle. Ale som kludnejsia, ved bolo aj horsie. Cakaju ma triple testy, od ktorych si nic neslubujem, lebo tie su este falosnejsie. Neostava mi nic ine pre klud v tehotenstve, len amnio. Uz mam aj termin, na genetike mi ju velmi odporucali. Nuz, ako inak.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre