Zvýšené HCG po tripple teste

zuzkagu
9. jan 2008

Čaute babuľky a skúsenejšie mamičky. Dnes som si bola po výsledky na AFP test a doktorka povedala že mám zvýšené HCG :
údaje vo výsledkoch:
- voľné beta-HCG.... 69,09 ng/ml
- AFP ...................... 23,5 IU/ml (ref. medze 0,0-15,0)

Krv braná podľa PM 14+2 ale na výsledkoch mám že 15+0 a termín pôrodu napísaný že 04.06.2008, ale skutočný podľa poslednej M. mám 10.06.08.
30.11.07 som bola 12+4 tt a nameraná hodnota NT bola 1,5 mm a doktorka povedala že bábo je v poriadku, len je veľké na 13+2 tt, tak teraz neviem či sa mám obávať či má naše bábo down.
Ako to teda je.
Ďakujem za každý názor
Zuzana

licina
18. jan 2008

Smary, tak děkuju moc.

Já jsem k tomu nemohla nic najít, tak možná máte ve slovenské verzi víc informací....
Moc, moc, moc děkuju.

----------------------
Moc nechápu, proč ta laboratoř ten můj výsledek posoudila jako zvýšené.........

licina
19. jan 2008

😉

smary
20. jan 2008

licina kazde laboratorium ma ine tabulky,lebo tabuly su zostavovane z inych statistickych suborov-zien,takze pokial oni to vyhodnotia ako mierne zvysene,inde by to mohlo byt uplne v norme,kym sa to neodlisuje uplne od tabulkovych hodnot,tak sa ani doktori velmi k tomu nevyjadruju,lebo to naozaj nic neznamena...a ak sa to aj odlisuje nejako radikalne od tabuliek,tak este ani vtedy to nemusi nic znamenat (ved moje vysledky boli prim katastroficke)...cize tomu testu by som naozaj nevenovala ziadnu pozornost 😉 😉

lula5
21. jan 2008

licina, hlavne napriek zvysenemu hcg je tvoj screening negativny takze celkovo tato hodnota nezvysila riziko razstepov alebo DS pod 1:300. Vtedy je screening pozitivny... ako u mna bol. Sla som na amnio. A sla by som opat.

licina
21. jan 2008

lula5:

Na tom papíru je počítačem napsané: skríning negativní, ale pak tam rukou někdo dopsal skríning atypický.

licina
21. jan 2008

lula5:

Výsledek: skríning negativní
Riziko M.Down: 1 z 1700 (v termínu)
Riziko NTD: 1 z 5000
Poznámky: I když je základní riziko M.Down pouze vzhledem k věku matky vyšší (1 z 620), po kombinovaném zhodnocení MS-AFP,uE3 a T-hCG a věku je výsledné riziko sníženo.

Hodnota MS-AFP:43,47 iu/mL , 1,13 Mom
Hodnota uE3: 7,51 nmol/L , 1,12 Mom
Hodnota total hCG: 40,04 iu/mL , 2,16 Mom

Já mám zvýšenou hodnotu total HCG - normální je 2,00 - takže je to o cca 7%
---------------------------------------------
Ty víš jaké jsi měla hodnoty???

kaluha
24. jan 2008

ahojte možno mi pomôžete ja sa v tom už nevyznám vyšli mi hodnoty AFP 17.4 a HCG 30.55 v gt 17+1. vyšlo mi riziko 1:81 mám 24 rokov mne sa to nejak nezdá podla jednej tabulky na AFP mi vychádza že keby som bola o necelý týžden tehotná dlhšie bolo by to ok je to možné?

jastericka
24. jan 2008

Veď o to v týchto testoch ide. Do tabuľky na výpočet hodnoty AFP a HCG sa udáva týždeň tehotnosti a aj podľa toho Ti namerajú hodnoty. O týždeň by už boli hodnoty iné. Preto ak žene vyrátajú nesprávne týždeň tehotnosti, vychádzajú jej falošne pozitívne výsledky. Celkovo tieto testy vychádzajú kadejako, takže sa nestresuj, buď kľudná, aj mne vyšli pozitívne. Tým to nechcem zľahčovať samozrejme...Určite Ti ponúknu ďalšie vyšetrenia.
Držím palce 😉

licina
25. jan 2008

Ahoj holky,
tak já měla zvýšené hCG, ale nakonec je po velkém UTZ vše O.K. a budeme mít kluka 🙂 🙂 🙂

suzia
25. jan 2008

kaluha me je 21 a vyslo mi 1:150 takze to taky nechapu ale zajimalo by me zda je mozne ze kdyz jsem doktoroj rekla ze PM byla 15.9 ale nejsem si tim jista myslim ze 10.9 ze by to melo nejakej vliv??

bibianna
6. feb 2008

Ako dlho sa čaká na výsledky?

tynucha
28. feb 2008

Ahoj holky, koukněte sem
http://kgn.umbr.cas.cz/prednasky/708 Genetika c...
Je to sice ppt prezentace, ale snad to otevřete. Jsou zde MoM hodnoty všech těch AFP, E3 a hCG věciček.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
minitrouble
5. mar 2008

ahojte baby,
cele tehotenstvo som cakala kedy budem moct konecne do tejto temy prispiet a potesit tak vsetky ktore mali zle vysledky...
mali sme aj my - dokonca tiez 2x - ja som sa rozhdla podpisat reverz ze na amnio nejdem - aj ked som si preplakala niekolko noci a bolo par lekarov (zariadenie GynFyv) ktori ma odsudili ze co cakam ked nejdem na amnio - bola som tam na sono - a mali reci ze aj fyzicky zdrave dieta moze byt down , jasne amnio je pre nich dobry biznis - co ine ze? - kedze nas drobcek bol fyzicky zdravy podla sona .... posledne tyzdne boli pred porodom hrozne lebo som na to stale viac a viac myslela ale pozrite do albumu - mala je zdrava a krasna
moj nazor ...cele tie testy su na nic - moj zensky mi to sice povedal ale aj tak som sa bala - nechapem na co tie testy vobec robia - skuste si pozriet ako to je na zapade - tieto testy v 16-17tt uz davno zrusili prave pre ich vysoku falosnosnu pozitivtu - jedine co to sposoi je stres matky co dietatku urcite neprospieva - a viem ze je tu vela takych ktore tento stres prave prezivaju - takze chcem vsetkym dodat kopec optimizmu a povedat ze podla mna tie testy su na ... aspon v mojom pripade tak bolo 🙂

kaluha
5. mar 2008

ahojček, minitrouble presne ako si napísala je to zbytočný stres.ja ho bohužial ešte prežívam neviem sa dočkat pôrodu aby som svojhoho drobčeka na vlasné oči videla že je vporiadku.Trošku sa toho bojím.Prvé tehotenstvo mi bolo zle,pálila ma záha,pribrala som strašne veľa... a teraz ked mám, by som povedala ideálne tehotenstvo som vystresovaná od 17 teho týždňa.Podľa ultrazvukov a mala som ich dosť,aj podla 3D vyzerá byt všetko ok.Neostáva mi iné ako verit, a ked náhodou nie aj tak ho budeme milovat.Ved kolko prípadov je že sa dačo stane zdravému dietatu čo ho má rodič odhodit alebo čo?Som rada že ti - vám to dopadlo dobre!Toto zažívat taký dlhý čas by som nepriala ani najvačšiemu nepriatelovi.Viem každý povie že amnio by to vyriešilo ale ja nemám ten pocit aj tak už ostáva pochybnost a ešte aj dietatko vystavovat riziku malému ale predsa!

minitrouble
5. mar 2008

kaluha - presne ako pises - amnio je riziko - nech si hovori kto chce co chce - je to riziko
neboj sa vsetko bude ok - nase sona boli tiez fajn aj 3D - takze neboj aj v tvojom pripade bude vsetko OK - budeme ti drzat palce - uz len par dni mas pred sebou - tak najma klud aby malicky bol tiez kludny 🙂 neboj bude zdravy a krasny
a potom sem napis - aby aj ostatne baby vedeli ze ako su tie testy falosne 🙂

kaluha
24. mar 2008

ahojček,tak a už aj ja mám po tom a musím sa pochválit že napriek zlým výsledkom HCG a AFP mám krásneho a hlavne zdravého synčeka.a pridám aj další podobný prípad vo vedlajšej izbe v pôrodnici bola taktiež mamička ktorá mala zlé výsledky bola aj na amnio povedali jej že bude zdravý chlapček len za to neručia že to nieje na 100% no koniec koncou zdravého syna aj má len hovorila že aj ked amnio podstúpila vôbec ju to neupokojilo lebo pochybnost už bola a ulavilo sa jej až ked svoje dieta videla.

tamita
25. mar 2008

Kaluha-zo srdca ti blahoželám a maličkému prajem,aby vám robil iba radosť a aby v zdraví rástol do sily a krásy.Aj tvoje slová sú povzbudením pre všetky budúce maminy,v ktorých hlodá červík pochybností a obáv o svoje maličké po horších výsledkoch tripple,či iných testov,ale nádej a pozitívna viera nás posilňuje a veríme,že aj my budeme môcť o pár mesiacov napísať, tak ako ty a iné kočky,že všetko dopadlo dobre a bábetko je zdravé a maminy šťastné 😅 😅 😅 Držte sa.

minitrouble
25. mar 2008

kaluha - blahozelam - ze to bolo neskutocna ulava ked si videla ze je zdravucky 🙂
nechapem na co sa tie hnusne testy este robia - uz len na tejto stranke by sme naratali 100ky pripadov kde boli falosne pozitivne - by ma zaujimali statistiky ze ci ich vobec niekto robi !!! ze kolko pozitivnych naozaj aj bolo chorych a kolko negativnych bolo chorych !!! 😠

soltysova1
28. máj 2008

Ahojte, konečne som sa dopátrala k tejto teme, lebo patrím medzi tie, ktorých to trápi tiež. Podľa výsledkov testov, mi vyšiel negatívny skríning, AFP v poriadku, ale mám zvyšené HCG, tak mi znova odobrali krv. ALe aj mna lekár aj sestričky ukludňovali,že tam môže tu zvyšenú hladinu robiť rozdiel medzi poslednou mestruáciou a USG. Mám tam rozdiel skoro 2 týždne, k tomu som ešte na začiatku tehotenstva troška spinila a moje tehotenstvo prežívam spolu aj s myomom na maternici. Vraj aj tieto okolnosti môže vplývať na výsledkky. Lekár sa vyjadril:" že v laborátoriu zase strašia, aj kvôli tomu, že mám tam uvedený vek 29 rokov. ALe človeku to nepridá na psychike, tak len netrpezlivo čakám na výsledky a tajne dúfam , že to bude dobre. Tak držím všetkým tehotkám palce. Bude to dobre ! 🙂 🙂 🙂

durdik
12. jún 2008

ahoj,
Triple test v 16t. mi vyšiel pozitívny, riziko Downovho s. 1:250. Potom mi urobili ešte jeden test v 18t. a ten bol negatívny. Bola som už aj na genetike v B.Bystrici, ale ta doktorka mi moc nepomohla, lebo z rodinného chorobopisu nič nezistila. Ten je v poriadku. Povedala, že je to na mne, či chcem podstúpiť amniocentézu alebo nie. Musím sa rozhodnúť do utorka, vtedy mam posledný termín na vykonanie toho zákroku, to už budem v 20t. To rozhodovanie je nesmierne ťažké. Doktori sa vyhýbajú poradiť.
Ešte ideme v pondelok do Heliosu v Martine na podrobné sono. Ale mám pocit, že nám povedia zase len to isté, že je to na nás sa rozhodnúť.
Väčšinou tu píšu baby, čo im amniocentéza dopadla dobre, myslím tým, že nemali žiadne komplikácie po zákroku. Ja viem, že treba myslieť pozitívne, ale ja sa dosť toho bojím.
Bože, čo mám robiť?

smary
12. jún 2008

durdi,ja ta nechcem odhovarat od amnio,je to rozhodnutie kazdej zeny,ale ja som mala riziko downa 10x vacsie ako ty (dokonca opakovane testy vysli este horsie ako prvy test,tiez som mala velmi vysoke HCG),na amnio som nesla a mam zdraveho syna,z matematickeho hladiska,je riziko,ze tvoje dietatko bude postihnute ovela mensie,ako riziko,ktore podstupis pri amnio... 😉 uz som sa niekde na tuto temu vyjadrovala aj podrobnejsie,tak sa uz nechcem opakovat...neboj sa vsetko bude v poriadku 😉

lisounek
12. jún 2008

durdik: mela jsem to same co pises ty, test mi udelali v 16 tt a byl pozitivni kvuli vysokemu HCG, tak me nabrala geneticky zase a o tyden byli ty vysledky o mnoho lepsi (prave, ze u me slo o mladsi tehotenstvi, proto jsem se jim s HCG nevesla do tech jejich tabulek a tim cele testy vyletely nahoru..), tusim, ze jsem tam mela riziko jako ty 1:250 uz presne nevim...jelikoz jsme nemeli uplny rodokmen a ja mela sama tezke onemocneni, tak mi plodovku doporucila tak jako tak...ta vsak vysla opravdu v poradku...myslim, ze Ti meli to vysetreni doplnit ultrazvukem ve 20tt...a pokud tento screening (vcetne toho ve 13 tt) je v poradku, pak bych se neplasila...jo ale ted ctu, ze v pondeli jdete na ultrazvuk, tak zase budete o neco moudrejsi....ono to fakt zalezi jen na Vas, proto Vam v tom moc neporadi....proste rodice se musi rozhodnout...me je ta moje geneticka tehdy naznacila, ze by to bylo vhodny a ja nevahala...az 90 % plodovek dopadne vazne v poradku a to ikdyz je riziko jeste vetsi nez jsme meli napr. my dve 😉 tak preji stastne rozhodnuti a at je dobre .. 🙂

lisounek
12. jún 2008

je ale pravdou, ze ty triply jsou natolik falesne pozitivni, ze se podle nich neda vubec ridit.... 😲

lukin
12. jún 2008

durdik: Ptáš se, co máš dělat, tak já ti radím, abys na amnio nešla. Prostě věř, že čekáš zdravé dítě. Kdybys šal na amnio, tak máš 2,5x větší možnost potratu než postiženého dítěte. Za dob našich matek nebylo nic a tudíž se ani ženy tolik nestresovaly. Zrovna včera mi o tom říkala od Natálky dětská doktorka. Říkala, že každé třetí babě vyjdou špatně tripply a že vlastně nemáme brát vůbec ohled a dělat, že se nic neděje.

slunickooo
12. jún 2008

Ahoj holky -

tak já mám naprosto opačný problém. Mě vyšla hodnota HCG nižší - ale mluvila jsem už s mudr. a prý nechtějí ani další odběr ani plodovku, jen častější kontroly UTZ. Prý aby mimčo dobře rostlo, ale říkal, že nám roste dobře - že to nic není..... Total HCG mám 11,53 kiu/L.

Měla jste to některá????

durdik
12. jún 2008

ďakujem za každý jeden názor.
Je to fakt, že doktori vo všeobecnosti sa neradi vyjadrujú, všetko riziko nesú pacienti.
Ten test v 12-13t. mi nerobili. Dnes idem do poradne, tak sa spýtam svojej doktorky, že prečo, lebo pri prvom tehotenstve mi ho robili.
Tiež by som chcela vedieť, kto tieto triple testy vymyslel, či to má svoje opodstatnenie a zmysel vykonávať. Keď koľko žien sa potom trápi a koľko ich zbytočne podstupuje riziko.
Slunickooo - keď ide o znížené hodnoty, ide skôr o rázštep nervovej trubice a ten sa dá sledovať aj z ultrazvuku, tak názor tvojho doktora je správny. A podľa mňa je to vporiadku.
ahoj

slunickooo
12. jún 2008

Durdík - děkuju... už abych měla po velkým genetickým UTZ a dopadlo to hlavně všechno dobře .... Tobě držím taky moc moc palečky

Já měla dělaný i NT screnning v 11 tt - NT mi vyšlo 1,8 - a prý to bylo v pořádku

durdik
12. jún 2008

slunickooo - čo je to ten genetický UTZ? Už ho tu viacej báb spomínalo. Pýtala som sa na neho aj genetičky a ta o nijakom nevedela.

slunickooo
12. jún 2008

Durdíku - ona moje ségra měla vrozenou srdeční vadu, i když je nedědičná, tak jsem si svému mudr. řekla, aby mě poslal na spec. UTZ srdíčka - byla jsem na něm už při prvním těhotenství a půjdu i ted..... a on tem mudr. u toho kontroluje úplně všechno.... jedu do H. králové k prof. Eliášovi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre