Ako vysvetlím partnerovi, že náš vzťah končí?

Zodpovedané
24. jún 2019

Dobrý deň,

s partnerom sme spolu takmer 7 rokov, poznáme sa od strednej školy. Máme spolu trojročnú dcérku. Partner pracuje už druhýkrát v zahraničí, predtým pracoval na Slovensku.

Keď odišiel druhýkrát do zahraničia, tak som si po dlhom čase uvedomila, že s ním nechcem byť. Nebaví ma ten stereotyp života s ním. Už mi to strašne vadí. Stále mi vyvoláva a kontroluje ma ako malé dieťa. Keď mi volá, tak už nemám chuť mu ani zdvihnúť. Na správy už tiež nemám silu mu odpisovať. Volá mi aj 10 krát za deň. Moja mama je už na neho alergická.

Všetci známi mi už dlho hovorili, aby som to ukončila, ale nevedela som ako. A keď som mu to teraz vysvetlila, tak mi povedal, že on to bezo mňa nevydrží, že to nezvládne. Miluje ma a núti ma, aby som mu to hovorila aj ja. Lenže ja už to tak necítim a neviem už ako mu to mám povedať, aby to pochopil.

Intímny život s ním má už tiež neláka.

Ako mu mám vysvetliť, že náš vzťah končí?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak ste pevne rozhodnutá a skutočne nie je šanca na záchranu, povedzte to partnerovi jasne, stručne, zrozumiteľne. Bez akejkoľvek inej možnosti. V prvom rade vy musíte trvať na svojom rozhodnutí.

Prajem veľa vytrvalosť a pevné slovo.


Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com