Priateľ mi začal klamať

malisa258
6. aug 2013

Ahojte.
S priatelom sa pozname 3 roky z toho uz 2 roky byvame spolu. Planujeme spolu buducnost, zacali sme staviat domcek.
Problem nastal v poslednych par mesiacoch. Zacal mi klamat. Zacal si vymazavat sms od byvalej a dokonca aj hovory (komunikuju spolu pretoze maju spolu dieta)
Pytala som sa ze ci s nou volal kvoli drobcovi a ci jej aspon napisal na narodeninky (myslim malej) Povedal ze nie. Ja som vsak mala divny pocit tak som mu mrkla do tel. tam nic nemal. Ale v podrobnom vypise som nasla z toho dna asi 5 telefonatov a asi 6 sms. Tak som mu to povedala a este aj tak zatlkal. A nakoniec sa priznal a odvovodnil to ze ja by som sa hnevala.... a To teda urcite nie pretoze preco by nemohol zablahozelat vlastnemu dietatu?? Nikdy som mu nic take nezakazovala.
Slubil ze uz to nebude robit.
o par dni Na den naseho vyrocia som si zobrala jeho mobil lebo som si chcela nieco pozriet na nete a moj bol vybity, a zhodou nahod mu prisla nejaka sms. Samozrejme uz bol rozhovor podla sms v pokracovani, samozrejme vsetky sms pred tym vymazane. Nejaka cudzia zena...
Najskor tvrdil ze je to omyl, potom ze ja som to vymyslela ze ho chcem asi skusat ze som to ja niekoho nahuckala ze mu ma niekto pisat...
nakoniec sa priznal ze je to nejaka co s nou kedysi nazvem to "kavickoval" a ze sa mu ozvala po dlhej dobe a ze on s nou nechce komunikovat a bla bla blaaaa.
Ze odpisoval so slusnosti ale ze aj tak si napamata ze kto to je ze chcela iba vybavit pracu.... ale ked som mu povedala ze nech jej predo mnou zavola ze kto to je, tak sa pomali postavil na hlavu ze nie....
Uplne vybuchol.
Takze zase ma len klamal....
A este x veci ale to uz nema zmysel ani rozpisovat.
Zacina sa to nabalovat, je toho viac a viac.
Ja som z toho smutna. Velmi smutna a trapi ma to. Uz mu neverim ani to ked mi povie ze ide kupit nieco do obchodu alebo to ze je v praci :( 😒
Urobila by som pre neho vsetko.
Ale zacinam sa od neho odtahovat, nechcem s nim spavat, nechcem ho ani len chytit za ruku ☹ proste stale mi lieta po hlave ze bohvie este v akych veciach mi klamal...myslim tie najhorie nie len toto.
Snazila som sa snim porozpravat ze ma to velmi boli a ze nechcem zit s niekym kto mi bude cely zivot klamat... ☹ nic na to nepovedal.
neviem co mam robit.
A poslednu dobu si ma uz ani tolko nevsima. ☹

macamac
6. aug 2013

achjaj...
tá dnešná moderná doba mobilov, internetov,....
a sme s kým chceme online....
potom mažeme, klameme, hneváme sa, hádame sa,..

takto:
tu to určite neporiešime, môžme ti tu akurát napísať, čo si kto o tom myslíme, resp. niekto pridá osobnú skúsenosť

ja si myslím,že ak niekto má potrebu niečo mazať, potom klamať a vyhovárať sa....tak to určite už nie je LEN TAK
skrátka klamstvá a neúprimnosť určite do harmonického vzťahu nepatria a nepridávajú dôveru u partnera 😒

možno to u vás bude trvať dlhšie, ale určite raz prídeš na koreň veci

horšie, že máte rozostavané...i keď zas to nie je až tak zlé, ako keď sú už deti vo vzťahu

a prvý vzťah mu nevyšiel prečo?
to by ma zaujímalo

tanja7613
6. aug 2013

Ahoj
To nieje od neho pekne ze si poza tvoj chrbat vypisuje s nejakou z minulosti.no vsetko sa da prezit...ja mam tiez priatela kt.ma s byvalou dieta. Lenze keby jej ide napisat ohladne malej tak urcite to spravi predomnou..pozhovaraj sa s nim ale bez skandalov. Ak to nepochopi a bude robit nadalej tak tam nieje nieco v poriadku..treba mu dat priucku,ved ako by bolo jemu keby si to robila ty? 😒

ajus969
6. aug 2013

No ja by som toto asi netolerovala. Ako je pravda, ze treba mat v druhom doveru a nemal by sa clovek hrabat partnerovi v telefone ale pokial clovek zisti ze to nie je v poriadku, tak zvedavost neda pokoj. Pokial nemate spolu deticky tak je to jednoduchsie. Treba si to vydiskutovat a ak nepomoze tak by som robila asi to iste ako on. Nech vie, ake to je. Najhorsie je, ze takymito malymi klamstvami sa to zacina. Aby si neskoncila ako koza (samozrejme bez urazky) na ktorej sa on len zabava. drzim palce aby si to vyriesila a nejak si ho vycvicila 🙂

lvka
6. aug 2013

@malisa258 a ked si mala zly pocit, a potom si mu "mrkla do tel a nic tam nemal", preco si este hladala vo vypise?
mozno to bude zniet minimalne zvlastne, ale ked niekomu veris, a aj napriek tomu sa pozries do tel, zistis ze tam nic nema, co ta teda dalej laka pozriet si aj vypis?

alex02
6. aug 2013

@ivka -myslím si že to čo ju lákalo bola intuícia, a očividne ju neklamala.
@malisa258-môj názor je že sa snaží všemožne niečo skryť,nesnaží sa to napraviť,nemá záujem,tak tu nie je čo riešiť,iba by si sa tríznila,čo robí ským je,už by si mu neverila a upodozrievala ho ako asi každá.. a skôr či neskôr by to aj tak skončilo rozchodom..vzťah bez dôvery je nábeh ku koncu

moonlight1210
7. aug 2013

Sudit vztah podla prvych dvoch rokov je ako sa rozculovat ze auto po troch rokoch akosi vyzaduje velky servis a uz nefunguje ako na zaciatku.
Prve dva roky su rozvoj, gradovanie a az teraz prichadza faza ktora ukaze ako to bude. Uz ste sa nabazili, naspoznavali, prichadza ista stagnacia, ktora preveri co skuotocne mate spolocne a ci sa na tom da vybudovat vztah. Klesa ochota byt ustretovy aby sme si partnera udrzali a stupa chut spoznat nove v podobe noveho partnera (nie hned nevera, len sa dostavame do normalu, v akom sme boli pred zaciatkom vztahu).

Podla mna sa okrem ineho chlapec aj zlakol definitivnosti a zodpovednosti. Taky dom to je proste zavazok, signal ze dalsie zmeny uz nebudu, uz len ty a on. Spolocny majetok a tak. Tak este streckuje nez to spracuje. Na poslednu chvilu skusa urvat co to da zo slobodneho zivota.
Ale kludnw to moze byt suknickar.
Rozhodne sa porozrpavaj a v najhirsom bal veci, daj si vyplatit svoje prispevky a chod od neho.
Spolocny dom bez spolocnych papierov sobasnych je totiz uplna kravina.