Priateľove správanie

dnp
3. aug 2017

Ahoj baby, tolerovali by ste správanie vášho partnera, keby ste pocítili zmenu? Vzťah by aj bol bezproblémový keby - priateľ sa za všetko ľahko nahnevá až tak, že je schopný nekomunikovať - deň, dva dni - potom, po tichu sa všetko dá do normálu. Dosť často sa to obracia na mňa, že je to kvôli mne - hoci nie je. V tejto situácii si robí veci po svojom. Nežijeme spolu + sme niekoľko km vzdialení. Nie raz sa stalo, že sa zobral s kamarátmi a odišiel, vôbec som netušila kam, až následne mi to bez problémov povedal - keď si urobil po svojom. Veľakrát musia byť veci podľa neho, ja sa len ticho prispôsobujem a sledujem situáciu. Nemusíte mi písať, že je v tom iná žena - v tomto máme obaja jasno. Je milý, dokazuje mi lásku, ale ak príde tento stav alebo ako to nazvať, neviem. Je to tá jeho povaha. Rozprávali sme sa o tom, ospravedlní sa, je to v poriadku, ale časom opäť príde situácia a opäť si urobí po svojom. Názor?

lulula12
3. aug 2017

Tak sama pises, ze je to jeho povaha a to sa tazko meni, hlavne u chlapov. Tu mudrost, ze chlapa jednoducho nezmenis si uz asi pocula milionkrat. Ak ti mam povedat pravdu, tak mne by to asi vadilo. Moj muz je sice taky dost vybusny ale ako rychlo sa nahneva tak rychlo ho to aj prejde, on si ponadava sam pre seba a je v pohode ale pokial ma byt zakazdym dva dni nastvany tak to nie je bohvieco. Podla mna mas ale iba dve moznosti, bud si na to zvyknes alebo nie a potom vies co nasleduje. Jednoducho je taky a on sa moze snazit ako chce to zmenit ale pridu situacie, v ktorych to urobi znova

zooeynka
3. aug 2017

@dnp naco je tato otazka dobra? Ak si ochotna to tolerovat tak s nim ostan. Ak ti to bytostne vadi tak hladaj muza, ktory toto nerobi...

ivanka12311
3. aug 2017

🙄 prepáč ale nepríde mi normálne že z ničoho nič nekomunikuje aj pár dní.. Páčilo by sa to jemu keby si ty z ničoho nič nekomunikovala? Vieš možno ti tu veľa žien poradí to isté čo ti poradím ja.. skús sa neozvat nechať ho tak nezaujímat sa, keď ti napíše len slušne odpovedaj nič viac sa nepýtaj... jemu to dvojde že sa chová ako idiot... Nechaj ho vytrapit zmeni svoj postoj ;)

dzjanetta
3. aug 2017

@dnp ahoj. Je to jeho povaha a iny nebude..bud si teda zvyknes a zacnes to brat tak ze to je proste on..ale ak ti to vadi tak zacni riesit veci..no nic viac sa neda k tomu povedat..🌞

ivanka12311
3. aug 2017

@dnp Prečo sú mu kamoši prednejší ako ty? Veď ty máš byť na 1mieste!🙄 ja by som sním už dávno nebola, už len pre to že sa neozve nechápem čo si tým chce dokázať...

tehulka2011
3. aug 2017

ja by som od takeho chlapa urcite odisla, nezmeni sa, iba ak by si mu to chcela tolerovat

dzjanetta
3. aug 2017

@ivanka12311 suhlas🌹

ivanka12311
3. aug 2017

@dzjanetta alebo je to chlap ešte nezrelý😝 no neviem dospelý chlap snáď toto nerobí.. Nič iné ma nenapadá.. len sa tomu Divim prečo mu to nedá pocítiť však snou robí čo chce, čo s myslí o sebe mať takého chuja hneď by som mu ukázala kde je jeho miesto😀 ale to asi viaceré😇🙏

dominika6
3. aug 2017

@dnp na zdúvanie a urážanie sme tu my ženy 😀..
a zrejme ked sa vie uraziť na 2 dni tak zapotíš takú somarinu že mu iné neostáva..
nežiješ s ním,nebývaš tak ho neobmedzuj,lebo inak by už s tebou chcel byť dávno nakope..

osky
3. aug 2017

Podla toho co pises to vyzera ze ked si chce ueobit nieco po svojom jednoducho najde si dovod,prkotinu koli ktorej sa akoze oduje...
A je to.
Nemusi s tebou preberat ci mozw ci je to vhodne...skratka urobi si po svojom a teba neriesi.
Nepripada ti to tak??
Ale v tom pripade toto nie je dobry vzor fungujuceho vztahu 😉

mimi1237
3. aug 2017

Co je dovodom toho ze sa nahneva az tak ze nasledne sa z tebov nebavi a odmlci sa aj na dve dni ? Planujete spolocnu buducnost ,mate spolocne ciele ?alebo len tak spolu chodite a ziadny posun?
Ono to ze sa z tebov nebavi /neviem dovod preco / ale toto bude zakazdym teba stat energiu lebo budes premyslat preco ,tak bud si z nim sadni a povedz mu na rovinu ze si toto neprajes alebo ak mas tolko energie a stoji ti to zato /stoji ti zato on / tak to nechajtak a mrhaj zakazdym kopou energie
Ako dlho ste spolu a ako casto sa stretavate ?

prvosienka7
3. aug 2017

No čo s ním? Buď to akceptovať a pripraviť sa na to, že ak zostanete spolu celý život tak to budeš musieť znášať a nejako to prehliadnuť alebo hľadať iného. Je to chlap za prvé a za druhé keď to má v povahe, čo si ty sama napísala tak nehrozí aby sa to niekedy zmenilo

deti95060810
3. aug 2017

jednoznačne ťaháš za kratší koniec....Mne by to vadilo, ja by som z toho vzťahu odišla...takže záleží len od teba ako dlho to budeš tolerovať....Ale určite sa to v manž. ani s príchodom dieťaťa nezlepší....😠

libawet
3. aug 2017

nebola tu už táto téma pod iným nickom? Ja mám dojem, že to tu je furt o tom istom, už normálne asi stačí len kopírovať odpovede....

dnp
autor
3. aug 2017

Ďakujem za odpovede 🙂 Zaujímalo ma hlavne, či by ste svojmu partnerovi takéto správanie tolerovali a vlastne jeho povahu zniesli.

mimi1237
3. aug 2017

@dnp ved ide o to ci to tebe vadi ,nie co by druhe robili v tvojej situacii
Odpovedz si ci ho mas uprimne rada ,co vsetko si ochotna znasat aby si mohla byt z nim
Kazdy predsa ma nejake hranice,prisposobit sa obcas tomu druhemu je fajn ,nie je fajn ak sa prisposobujes a mas z toho zakazdym zly pocit ,to je akoby si potlacala tvoje vlastne ja koli nemu,chapes ?len aby jemu bolo dobre ,neozvat sa a ticho sa prisposobovat ,preco ?
A to vsetko uz teraz vlastne v case randenia ?
Rada je jedina ,povedat mu osvojich pocitoch ako si to predstavujes ty ,co sa ti nepaci ...
Ak je ochotny to zmenit a uvidis na nom ze ho to zamrzi takmu na tebe zalezi ,ak nie nemrhaj tvojim drahocennym casom.
Za mna ta berie uz teraz ako samozrejmost a je nezrely

dnp
autor
3. aug 2017

@mimi1237 bola som len zvedavá na názor iných dievčat, neviem, či niektorá, čo to komentovala niečo podobné zažila, len ma to proste zaujímalo, ako to berú iné ženy, či s tým žijú, či tolerujú, či sa na to vyprdli a pod. Nič viac, nič menej 🙂

misscelaneous
3. aug 2017

@dnp vykaslala som sa na neho. Robil mi to byvaly, za tri kvapky mlieka na podlahe, ked som zle otvorila chladnicku, spravil scenu a zdul sa a odisiel. zdul sa, ked mi povedal, ze v aute mam nejak zle nastavene basy na radiu, na co som mu zareagovala, ze netusim, mne to nevadi, ze naposledy to nastavoval on alebo jeho kamos (moj terajsi manzel :D ), ze nech to nastavi jak sa mu to paci, a on na mna krik, ako si dovolujem ho obvinit z toho, ze by to on zle nastavil. ja som kukala jak puk. a casom sa to len zhorsovalo. takze poradim ti, este ked ta aj obvinuje, ak s tym nechces zit, tak porozmyslaj radsej nad ukoncenim vztahu. ked spolu zacente zit, tych prkotin bude este viac.

nika898
3. aug 2017

@dnp ahoj necitala som vsetky prispevky. Na tvoju otazku ja mam takeho manzela. Tiez sa niekedy tak urazil ze sa mi den dva neozval teraz ked sa velmi pohadame tak sa den dva so mnou nerozprava 😀 Ako si pisala je to jeho povaha a tu nezmenis 🙂 Ja som si nato zvykla, zo zaciatku ma to velmi hnevalo a vyzadovala som odvovodnenie ze co mu tak vadi, nikdy nevedel povedat co to presne bolo a ked sa oddul tak bolo vsetko ok bol znovu milujuci partner 🙂 Mozno sa to vekom zmeni. A este u nas to je tak ze ked ma velmi vela stresu tak sa to dialo. Drzim palce nech sa rozhodnes akokolvek 😉

mimi1237
3. aug 2017

@dnp chapem...
Mne sa nepaci toto napr,citujem
Dost casto sa to obracia na mna,ze jeto koli mne -hoci nieje.
Velakrat musia byt veci podla neho ,ja sa len ticho prisposobujem ,sledujem situaciu.
Nepaci sa mi ani take ze nemas tusenia kde je ,sice ti to potom povie ale az ked je potom.
Za mna su to varovne signaly ,kedysi som to tak nevnimala,teraz viem ze to varovne signaly boli ....
Prispevok si napisala dost tak nejak vseobecne ,strucne, ale ja citim manipulaciu so strany tvojho priatela.
Radit ti nebude je to tvoj zivot,chcela si nazor ...a tolerovat sa taka povaha,charakter neda,vlastne da,bud si nato zvyknes alebo sa z toho zblaznis

obsadenemeno
3. aug 2017

@dnp no aspon raz by som mu urcite urobila to iste.....bez priciny by som sa odula na tyzden....ze ako by sa mu to pacilo......

michaela789
3. aug 2017

Ak sa smiem opýtať, koľko má priateľ rokov? Lebo toto mi trošku pripomína strednú školu a to nemyslím v zlom, len konštatujem. Asi je ešte trochu nevyzretý a možno od vzťahu momentálne očakáva niečo iné ako ty.

cecilia68
3. aug 2017

@dnp Tvoj frajer sa chová ako decko, keď mu vezmú lízanku a ono sa odúva ...ešte, že sa nehádže o zem😝

michaela789
3. aug 2017

@cecilia68 presne. mi to pripomína ženskú vzťahovačnosť. Práveže chlap by mal byť ten čo povie neblbni veď sa nič nestalo.... Aspoň u nás to tak funguje a Bohu vďaka za to.

janickacrazy
3. aug 2017

@dnp Nechcela by som ho ani zadarmo, sestra má podobného exota a časom sa to len zhoršilo, stále to robí, ked neni po jeho, zduje sa ako koza. Vydržal sa s nou nebaviť aj 2 mesiace vkuse! Robí to stále aj po 20 rokoch manželstva a to má už skoro 50. Bohužiaľ má takú "super" povahu a vek s tým nesúvisí. Sestru to najskor aj štvalo, ale teraz ho už kašle a to zase štve jeho. Dobre si rozmysli, či ti za to stojí.

dnp
autor
3. aug 2017

@janickacrazy - podobne, ak nie je po jeho, tak za zduje, urazí. Nebaví sa, ale tak že až 2 mesiace zase nie. Veľakrát aj ja musím urobiť krok, ozvať sa mu prvá napríklad - tedy už komunikuje bez problémov alebo sa odurazí a ozve sa aj sám. Čo ma ešte vie zaraziť je to, že má takú jeho hlášku - Pozri sa na seba a toto už je vážne od veci 🙏 uvažovala som o odzrkadlení správania, hoci nie som taká povaha, ale či to pomôže - netuším 😒

sisi0108
3. aug 2017

@dnp tosi odkázaná na takého obmedzenca

natassa
3. aug 2017

@dnp sorry za výraz ale fakt sa vyser na neho.

dzjanetta
3. aug 2017

@ivanka12311 no presne je to nezrely ,,chlapec,,..ktory si musi dokazovat..ale co???

mandala77
3. aug 2017

@dnp to čo píšeš, mne príde ako dosť veľký problém. Prečo sa zvykne často nahnevať? Že Ty s niečím nesúhlasíš, alebo máš iný názor? Alebo prečo?
Píšeš, že sa veľakrát len prispôsobuješ a veci musia byť podľa neho. A asi keď nie sú, zvolí taktiku, že nebude komunikovať. Tiež tam vnímam manipuláciu z jeho strany.
Nie, ja by som také správanie netolerovala a nechcela by som byť s ním. Ono sa to dá chvíľu, ale časom budeš len viac a viac znechutená. A hlavne, ak mu isté veci toleruješ a začneš inak reagovať, myslíš, že sa zmení? Nikdy nerobí vo vzťahu dobrotu, ak sa jeden druhému prispôsobuje. Mužom to samozrejme spočiatku môže lichotiť, žena je tvor veľmi prispôsobivý, ale skôr či neskôr také fungovanie spôsobuje problémy.