Problém s manželom

wera_ga
7. mar 2015

Ahojte žienky, mám problém so svojim mužom. S ničím mi doma nepomôže, len sa mu musím prosiť aby mi pomohol. Na všetko som sama. Máme 2 ročného syna ale jemu sa ani len nevenuje ani v domácnosti mi s ničím nepomôže. Keď príde z roboty, je až príliš unavený aby mi pomohol... Chceli sme sa už rozísť teda z mojej strany keď som zistila, že som tehotná. Na maličké sa teším no mám veľký strach ako to bude vyzerať keď sa narodí. Som z toho už veľmi psychicky unavená ☹ hlavne ma rozčuľuje, že vždy keď sa o tom bavíme naslubuje hory doly ako už bude pomáhať a ani nie o tri dni je to zase takto. Ja už naozaj neviem čo mám robiť ☹ ☹ najradšej by som bola keby sa uvedomil no to on asi nezvládne...

jolly84
7. mar 2015

@wera_ga bez urážky sama si si vybrala, a este aj druhé? Máš odvahy, držím palce.......

wera_ga
autor
7. mar 2015

@jolly84 to bola náhoda.. A potom on asi len posledný rok zostal takýto..

rebekamarcusko
7. mar 2015

vies rozvod je ta posledna moznost. ja som s manzelom prekonala silnu krizu a neopustila som ho,robil strasne hluposti. tiez chodi do prace a v domacnosti mi.nepomoze ale,ani to od neho nechcem zvladam to sama,kedze on pracuje os 6rano do vecera niekedy pride o10vecer a ked ma volno,tak chcem aby si. odpocinul. stane sa..ze ked ma volnejsie,tak aspon navari to je pre mna dost velka pomoc. ale ako hovorim som na materskej a co je moja ina robota.? mam len tu domacnost a zvladam to. ked potrebujem pomoct,pomoze mi mama,ked mam toho viac. ale ak ma tvoj manzel viac casu ako ten moj nevidim dovod toho aby ti nepomahal.skuste sa porozpravat. ak chces napis mi ip.tam ti porozpravam co som si vsetko ja prezila s manzelom. nechcem to tu rozpisovat. mozno ti poradim @wera_ga

tanamm
7. mar 2015

🙂 toto dôverne poznám , vies ja som to riešila tak ze som doma narobila totálny cirkus,uplne som ho ignorovala atď.dnes je to miliónový muž ,uplne sa zmenil vo všetkom pomáha,...chce to tie správne argumenty

wera_ga
autor
7. mar 2015

@tanamm to som už skúšala, nebavila som sa s ním 2 dni a ani si to nevšimol :( :D ja by som ho najradšej vykopla z domu ale bojím sa ako vyžijeme aj s úverom.. Ja už mám toho lenivca plné zuby a keď som mu to dnes všetko vykričala lebo išla som na 1 deň k rodičom s malým a keď sme sa vrátili domov, samozrejme to bolo všetko tak ako som to nechala a to bol celý deň doma a ešte som ho aj požiadala aby upratal.., tak mi na to celé povedal "to som si nezaslúžil " a išiel sa odúvať do izby..

rebekamarcusko
7. mar 2015

@wera_ga,tak moj manzel tiez malokedy uprace ked je doma a ja som prec ale zas on je velmi nalo doma. ak ma volno,tak vacsinu dna stravime spolu. neviem tazko ti takto radit,ked neviem uplbe celu tvoju situaciu a ty nevies ako som to mala a mam ja

natalym
7. mar 2015

@wera_ga A nenapadlo Ťa, že v tej robote naozaj maká a je fakt unavený?

sense
7. mar 2015

Neviem aku pracu ma tvoj muz ked je unaveny, a ani neviem aku mate domacnost ked ....no a v tejto situacii ti druhe nezavidim...

cawes
7. mar 2015

@wera_ga mna by zaujimalo co je naplnom jeho prace, o kolkej chodi do prace a o ktorej sa vracia. nehovorim ze by ho to ospravedlnovalo ale ak ma naozaj narocnu pracu tak si to viem predstavit ze je fakt unaveny. Co konkretne od neho cakas? lebo neni pomoc ako pomoc, uprace si pos ebe aspon trenky, ponozky, riad aleob caka totalne full service?

petra7777
7. mar 2015

@rebekamarcusko U nás detto....ja ani nečakám, žeby mi s niečim pomohol....a s čím? Aj deti, keď boli malé, nepretrhol sa ☹ Aj teraz napríklad maká už 9-ty deň 12-tky (ťažko fyzicky)....Tak si predstav, že príde domov a ja by som od neho chcela, nech umyje riad.... 😀 😀 😀 Niekedy len odpadne ako vrece krumpľov :(

rebekamarcusko
7. mar 2015

@petra7777 som rada ze ma cas a chut sa mne povenovat ne to este domacnosti 😀 uz som si zvykla..ze to ke moja robota,kym som na materskej a nepracujem mi to takto vyhovuje..radsej si to spravim sama a viem,ze to je dobre. ked deti vyrastu,si to urcite rozdelime,napr. ze on bude deti nosit do skoly a predsa vtedy si uz aj deti po sebe upracu.

kimina7
7. mar 2015

Mam takeho doma, ani hrozit rozchodom ani nic ine nepomoze, zial ak s nim chces ostat kvoli peniazom ostan, ale zmenit sa nezmeni. Mam presne to iste doma...ked som nechala a spakovala sa, tak nasluboval a o dva tyzdne sme mali to iste....uz si zvykam, uz ma nebavi odchadzat. Mam ho rada, no mohol by sa snazit, nikdy ani deti neokupal....nenavaril....za 10 rokov asi vysaval 4x ked som chodila vecer z roboty a 2x umyl riad za posledne dva tyzdne, ked som bola vycerpana z roboty, ale nikdy ani nenakupil nadoma, vobec nic...Deti ani neumyl za tie roky ani raz...nikdy ich nekrmil, ani im nedal jedlo. AK chcem pomoc, musim si pockat na mamu, ked ma cas...zial. Takyto sa nezmeni, darmo mu budes hocico (on to tak neciti, pravdepodobne ta nemiluje, aj ja si to zacinam mysliet - inak to neviem pochopit)....a moj ani tak vycerpavajucu pracu nema, ak ma viac stresu, tak chapem, ale vacsinou ho nema. Cez vikendy s nami skoro ani nie je, skoro nikdy mi von deti nezobral, aby som zatial navarila.....po nedeliach som bola v parku skoro so samymi muzmi s kocikmi ;) a dosla domov, a mohla vyvarat a upratovat a pokusat vymyslat program detom. pretoto nikdy ani ja nemam energiu, vycerpava ma pozerat sa nanho ako kuka telku, ci do telefonu vkuse, ked ja ani sadnut si cely den nemozem. Uz som permanentne unavena z tohto, vacsinou aj ked mam cas oddychnut si, uz som unavena z toho vsetkeho, ze nechapem. Ak vidis ze nemate taky dobry vztah, tak utec vcas, neskor sa tazsie odchadza....

jolly84
7. mar 2015

@kimina7 obdivujem ťa, že zostavas s ním........

wera_ga
autor
7. mar 2015

@natalym veď ja to chápem že je unavený ale ono to prebieha asi takto, má rannú o pol 3 pride domov spí do 6 a o 8 ide znova spať a medzitým sa len moce.. Pred poobednou spí potom ide do roboty takže zase sa nevidíme až na druhý deň pred tým ako ide do roboty a ide na nočnú, ráno príde ide spať a spí do 7 a o 9 ide do práce.. Cez týždeň sa poriadne nevidíme lebo stále spí a cez víkend keď je doma, chodí von s kamarátmi alebo zase pol dňa spí a na nás kašle a hlavne na malého a to má fakt štve najviac..

wera_ga
autor
7. mar 2015

@cawes jeho práca nie je tak náročná, obsahuje stroj. A presne povedané neurobí nič čo mu nenakážem žeby riad odpratal to nehrozí a minule mal ísť s malým von lebo som varila tak sa zduval ako malý... Dokonca aj náš malý pri ňom plače keď s ním má byť..

rebekamarcusko
7. mar 2015

@kimina7 fuuu,to ti.nezavidim.ja to takto s muzom nemam on nakupuje,vsetko riesi za mna ja nemusim nikam chodit a ked ma volno vymysla program. napr.este aj teraz isiel v podatate z roboty do roboty lebo prerabame.byt,ktory sme zobrali.na hypo a manzelova praca je prerabanie bytov a donov,takze je narobeny ako kon kazdy den.on pride vyzlece sa a necha to tam ale on fakt odpadne do postele a ja nus radostou nalozim jest.a som rada..ze ma 24rokov a je takyto,este k tomu si aj osvojil mojho syna co som mala zo vztahu pred manzelom a teraz cakame svoje babo a k malemu sa sprava ako k svojmuhraje sa s nin,bozkava ho,a robi vsetko preto aby si da tesil. myslin si..ze chalani v jeho veku maju uplne.ine zaujmy,tak som vdacna za to co mam

kimina7
7. mar 2015

@jolly84 ja sa za to tiez nenavidim, ze to este stale strpim, no asi len cakame nech deti povyrastu....

natalym
7. mar 2015

@wera_ga Najväčšia somarina je tá, že si vždy o tom druhom myslíme, že nič nerobí alebo málo robí a že my robíme určite viac. Kým neskúsiš nevieš.
Malý má koľko?

wera_ga
autor
7. mar 2015

@rebekamarcusko waaau závidím 🙂 čo ja by som za to dala aby som takého našla..

jolly84
7. mar 2015

@kimina7 juuuj, tak to mi je ľúto, ako sa jeden otec môže správať ako chrapun!

jolly84
7. mar 2015

@rebekamarcusko super 🙂

wera_ga
autor
7. mar 2015

@natalym to je pravda ale keby nonstop nedrichmal... Ale aj tak si myslím že to robí preto aby nemusel byť s ním.. Napríklad mi minule povedal že sa s ním nerád hráva a chodí von lebo ho to nudí.. wtf??? Skoro som ho zabila vtedy.. Malý má 2

rebekamarcusko
7. mar 2015

ako mali sme problemy chodieva piatky s kamaratmi,ale preco mu to zakazovat ked je o nas postarane a o dva dni na to mnw a synovi urobi pekny program? myslim si..ze aj on potrebuje vypnut a je to nornalne v jeho veku

moni244
7. mar 2015

@kimina7 aj ja chodim s malou von stale len ja, nikdy ju sam nekocikoval, radsej ostal doma a dal prat, upratal, co mi potom patricne vykrical, po case som sa vykaslala prosit ho, aby s nami niekam chodil, robila som si vylety sama s malou a po roku my zacal vycitat, ze som ho odstrihla od aktivit s malou, ze spolu netravime cas, ze radsej pozeram tv a serialy, ako by som mala byt s nim, tiez furt len hral pc, tak co som mala robit? Potom som zacala brigadovat, je nuteny byt s dcerou a zvykol si
@wera_ga

janinah
7. mar 2015

Nezačne zo dňa na deň makať doma preto,lebo na neho nakričíš...chce to ženskú diplomaciu,nenápadne a pomaly ho postupne požiadaj o malé služby napr. cestou z práce by si mohol nakúpiť?...mohol by si ostať s malým,kým ja odbehnem ku kaderníčke?...naber vodu do vedra a nemohol by si pretrieť podlahu,mňa rozbolelo brucho,hlava....vyber prádlo z práčky a nemohol by si vyvesiť,mám polievku na peci,musím k nej....a dieťa vychystaj na von a v tom momente ťa "sekne" tak s malým nech ide vonku ocko....nenavádzam na klamstvo,len trochu pošpekuluj,niekedy sa inak nedá...a chvááááliť hoc aj za nedokonalú robotku.....cez víkendy kamaráti? kým ešte nevlečieš brušisko,tak niečo cez víkend zorganizuj,výlet,návštevu ZOO,príbuzných..ide jar,sú možnosti..lebo dieťaťu nestačí len dať jesť,treba mu v jeho veku už aj čoto ukázať...pomaly a postupne sa to dá zmeniť,rozmýšľaj a nevzdávaj to

natalym
7. mar 2015

@wera_ga Nevie čo s ním má robiť. Možno sa zapojí keď bude väčší. Niekto nezvláda tú smennosť, je v kuse unavený, mám švagra mal tiež takú robotu a neznášala to, nevedel sa preklápať. Denná, poobedná, nočná a pod. Nevie zmeniť prácu?
Pozri sa, ujasni si čo od neho chceš. Ak to nevieš presne definovať, tak to nechápe. Keď budeš za ním behať a kričať mu: aspoň povysávaj, aspoň umy riad, aspoň choď s malým von - nechápe. Veď máš len jedno decko, zase to nepreháňaj, upratovať stačí večer, poukladať hračky, veci, variť môžeš na viac dní, jeden deň máš bez varenia, cez víkend naplánuj väčšie upratovanie, povedz mu čo potrebuješ urobiť a nech si sám vyberie čo z toho chce urobiť. Hlavne sa Ty nepretŕhaj, skľudni, a hovor mu presne čo od neho chceš a jednu vec, nie tri, nechápu to.

jolly84
7. mar 2015

@wera_ga teraz čo bola náhoda?

dana_l
7. mar 2015

nepisala si ze on sa zmenil. pises ze je taky aky ho opisujes. takze asi ani pred rokom ti nepomahal s nicim. ved on sa ma super. doma full service - navarene, oprane, sex ked chce. a ty mas co? mozes si vybrat - bud s nim ostanes a akceptujes jeho spravanie, alebo odides (urcite to nebude lahke ostat sama s dvoma detmi ale nic co stoji zato sa da ziskat lahko).

mima4
7. mar 2015

@rebekamarcusko
ja si myslim, ze to co popisujes urcite nie je na rozvod. Proste si si vybrala muza, co v domacnosti nikdy nerobil prace, len si si to nevsimla, kym si bola este zalaskovana...a teraz si tehotna, unavenejsia... co je prirodzene a zacinas pocitovat zataz.
Proste manzela v tomto nezmenis, mozes ho len poziadat o drobne prace... o asistenciu pri vareni atd...
ale na com by si mala nastojijt je urcite cas s malym, on a jeho novy syncek plus zachvilku bio syncek... Dietatko si potrebuje vytvarat vztah s oboma rodicmi... tu by som ho maximalne zapajala do vychovy, starostlivosti... citlivo, s laskou... nezne.. tak ako zeny to dokazu 😉

mima4
7. mar 2015

@natalym je pravda, ze ma len jedno dieta, ale za par mesiacov to budu dve deticky... a asi pan manzel bude ocakavat ze po troch rokov RD autorka temy nastupy do prace a pravdaze deti a domacnost ostanu len a len jej na krku... Cize okrem prace bude musiet stihat domacnost, deti, ucenie sa s nimi...