Čo viete ponúknuť mužovi a celkovo vo vzťahu?

19. máj 2022

Túžim po rovnocennom a naplnenom vzťahu a myslím si že mám kvality ktoré sama očakávam od partnera no nenachádzam ich v nikom. Čím som lepšia tým skôr človeka omrzim. Vážne si nikto neváži pozornosť lásku a zároveň priateľstvo kde dokážem vytvoriť bezpečný priestor pre partnera môže sa vyrozprávať prísť s čímkoľvek..

tululu
19. máj 2022

Mat rada samu seba,tu dusu,ktorou si ty,ktora tuzi byt lubena a ma pravo byt lubena taka,aka je a aj tak lubena je.Zamerat sa na seba,svoje vnutro,vediet kto si aj bez vsetkych kvalit a zlepseni.Lebo laska,taka ta ozajstna lubi prave to,co ostane,ked vsetko ostatne olupes,stratis,ohlodas a odhalis to jadro.Lebo to jadro,ma tu najvacsiu hodnotu.Ale inak je podla mna super,ze sa zlepsujes a vies ocenit svoje kvality.

h2
19. máj 2022

Možno by si sa mohla dať dokopy s týmto týpkom, on je tiež dokonalý. A určite sa s tebou rád porozpráva o všetkom, on rád rozpráva o každej blbosti. 😅 @buduciposlanec

katarinka89
19. máj 2022

Tým ze ty si taká ideálna, bezchybná možno vyvolavas u chlapov pocit nerovnocennosti ale ah menejcennosti a hľadajú niečo jednoduchšie s chybami.

nestastna21
19. máj 2022

Podľa mňa je základ vychádzať sam so sebou, mat sa rada, poznať svoje kvality ale aj negatíva. Prioritne zisti co ta vlastne v živote zaujíma a v tom sa rozvíjať. Hľadať zmysel života v inej osobe je cesta do pekla. To nikdy nevydrží.

makova333
19. máj 2022

A este jedna podstatna vec. Dievcata ti tu pisu ze musis sa mat rada atd. Ano, ale na to, aby mohla zacat na tom pracovat, musi mat spracované svoje traumy z detstva. Zaklady na dome neboli postavene najlepsie, tak opravovat praskajuce steny na druhom poschodi, je len kozmeticka uprava.

danulicek
19. máj 2022

@makova333 ano, presne tak. preto treba ist do hlbky vztahov s rodicmi a tam si to vysporiadat. je to narocne, ale velmi to dokaze posunut vpred.

zmrzlinka2021
19. máj 2022

@autorka

Máš jeden velký slabý bod v živote.
Očakávaš, že ta niekto druhý, teda partner, spraví štastnou a to je velmi, velmi, velmi velký omyl.
Takto to nefunguje a tá "druhá strana" to vníma, že sú tu tieto očakávania a prirodzene sa "vyzlieka" z takehoto vztahu.

Si vyprahnuta duša, nedostala si to, čo ti mali rodičia poskytnut a prirodzene tuzis po laske. Ale zakladom je naucit sa milovat samu seba, byť štastna, spokojná a vyrovnaná sama so sebou. A to budes len vtedy, ked budes pripravená na obe alternatívy zivota - mať manzela / nemať manžela, a napriek tej moznosti aj "nemat", budes spokojná a vyrovnaná žena.

Nie kazdemu je sudene mať muza, ci deti, napriek tomu kazdy clovek moze zit plnohodnotny krasny zivot.

soldi
19. máj 2022

@jumama slovensky vyraz je empat 🙂

dassena
19. máj 2022

vies co to skor zalezi na tom na koho natrafis, su chlapi a to mam aj ja skusenost ze je jedno aka budes dobra, aj tak to nebude dostatok a to je vlastne cele len o tom, ze to co davas davas nespravnemu cloveku.

elizabet173
19. máj 2022

z tvojich ďalších príspevkov mi vychádza, že si nenašla toho pravého, každý muž ocení totiž niečo iné

makova333
19. máj 2022

@jumama
@soldi v jej pripade moze ist skor o kodependenta (spoluzavisleho) ako o empata.

radkaradix
19. máj 2022

ked najdes toho praveho, bude ta lubit taku, aka v skutocnosti si, so vsetkymi nedokonalostami.. ja som mojmu terajsiemu uz manzelovi od prveho dna ukazovala vsetky svoje zle stranky, dokonca som ich aj zdoraznovala, aby vedel, co ho caka, ze obcas je to so mnou peklicko :D ale on to prijal, dokonca doteraz spomina na to, ze nase zaciatky boli tazke, ze som sa k nemu spravala skaredo (len som bola uprimna, nic zle som mu nerobila, len som preskocila fazu slusnosti na zaciatku vztahu, rovno som mu povedala, ked sa mi nieco nepacilo, vadilo mi, aj na nom konkretne, nechcela som stracat cas :D :D), ale povedal, ze som za to stala, a tak to vydrzal :D a teraz aspon nedochadza k rozcarovaniu a prekvapeniam, ze som ina, ako kedysi.. uz som len lepsia - ako ty :D :D

janickacrazy
19. máj 2022

Skús si pozrieť videá od Katka Runa na internete, ona sa týmto zaoberá a vie to veľmi dobre vysvetliť, veľa hovorí o sebaláske a vzťahoch.

bennn
19. máj 2022

Netreba na sebe pracovať a myslieť si, že sa "to dá natrénovať" ... vo vzťahoch sa dejú aj chyby, aj sú nezhody, ale tam ide o inú vec. Každý by chcel uznanie za svoje vlastnosti, ale preto do vzťahu nejdeš. Ideš tam preto, že je ti niekto atraktívny, a že si s ním zároveň rozumieš. A obaja máte záujem to rozvíjať.

Absolutne nejde o nejake kvality a diagramy, meritka, grafy, čísla. Láska nie je matematika ani fakt. Niekto ti môže urobiť takmer všetko zlé ale aj tak ho budeš mať rád... Láska vyjde vtedy, keď sa obaja otvoríte tomu druhému a budete veriť tej rozprávke. Ak to nevyjde, tak ste na rovnakom leveli a nikto si nepohoršil. Prenesiete sa cez to a skúsite možno neskôr s niekym iným.

svetlonos
20. máj 2022

Autorka. Mozno ho stretnes az potom, ked si sama uvedomis, ze si dost dobra na to, aby ta muz miloval. A vacsinou sa nemusis ani extra snazit. Pekne dedstvo si zrejme nemala a to by som si priala pre kazdeho cloveka. Preto si myslis, ze sa musis snazit aby ta niekto miloval. Vies, pre teba je velky uspech, ked sa snazis byt lepsiu - ale ostatni to nevedia a nevidia a to je ok, ved nie su jasnovidni. Ocen to ty sama. A maj sa rada, lasku si urcite zasluzis 🙂 Vies kolko je nedokonalych ludi? Necdia varit, su neporiadni, zabudlivi, toho by sa naslo - a predsa su milovani. Tak ako budes aj ty.