Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Neviem dať najavo city

10. aug 2020

Ahojte som vydatá nie až tak dlho ale poznáme sa asi 5 rokov čo sme spolu. Budeme mať druhé dieťa neodsudzujte toto riešiť nechcem jednoducho bude toto tu rozoberať nechcem...S mužom sme si prešli všeličím sklamal ma viackrát mi klamal, urazil ma škaredo atď...no on vidí chybu na mne on sa asi meniť nechce. Viem že chybu mám aj ja a milionkrát som si povedala že keď budem na neho milá možno mi to oplatí ale veľa vecí ma na ňom vždy vytočí a nedržím jazyk za zubami väčšinou sa hádame kvôli malému. Máme rozdielne názory na výchovu už som sa s ním rozprávala vždy aj prikývne ale nakoniec si robí po sovjom on je dosť výbušný a keď sa rozčúli je zle jednoducho je to jeho povaha čo som žiaľ zistila až po svadbe. Niekedy mám pocit, že mu na mne už nezáleží a že je so mnou len kvôli sexu lebo mi to príde že už je na mňa milý väčšinou len vtedy a potom nemá problém zas sa pohádať. Aj keď sa snažím byť niekedy ticho často vyryje aj on a mne sa nedá nereagovať. Niekedy keď má zlú náladu má problém aj s tým, že malý reve proste len prehodí poznámku čo vkuse reveš a mňa to strašne vytočí začnem mu vysvetlovať prečo asi plače a bum hádka na stole...Je toho veľa čo by som mohla rozpísať ale podstata je tu...Nejdem riešiť čo bolo lebo možno som hlúpa, ale určitým spôsobom by mi chýbal my asi nevieme žiť ani spolu ani bez seba. Lenže ja neviem zabúať a preto sa môj vzťah k nemu už dávno zmenil. Napríklad zavolá mi a povie mi ľúbim ťa a moja odpoveď na to je väčšinou len ,,no" alebo ,,jasné..." proste ja mu to vôbec nehovorímnikdy. Aj predtým som mala problém dávať najavo city ale aspoň občas som mu to pvoedala teraz mi to príde trápne a ako fraška aj z jeho strany preto to neberiem vážne. Fakt mám niekedy pocit že jemu ide len o sex niekedy už si namýšľam že možno má aj iné hlavne keď som pribrala aj keď málokedy niekam chodí ale aj tak. No a neviem urobiť hrubú čiaru za všetkým lebo vždy keď som sa snažila zas ma sklamal zas prišla hádka mi sa denne pochytíme aj pre kraviny viem že mám na tom podieľ viny lebo veľakrát mám v hlave nejakú dokonalú vysnívanú predstavu a on zareaguje úplne inak vytočí ma blbými rečami alebo tým že frfle a nervačí a ja som zas z neho sklamaná...viem že je moja chyba že si idealizujem a nebude nikto reagovať tak ako to mám vysnívané v hlave ale aj tak. Neviem či má takýto vzťah zmysel ukončiť ho neviem ale začať mu hovoriť že ho mám rada mi rpíde smiešne a ako divaielko nie som si istá, čo cítim raz nenávisť inokedy sa na neho teším, ale keď sme spolu sme ako pes a mačka väčšinou...on je aj dosť pedant a to ma vie tiež vytočiť ked chce aby bolo všetko tak, ako bol on naučený z domu ja nie som jeho matka ale žena a už som mu to povedala ale väčšinou to končí hádkou kvôli rodínám...

ckocka
10. aug 2020

Niekto hovorí milujem ťa tak ako dobrý deň a ďakujem. Pre iného je to výnimočné vyjadrenie citov, niekto to nepovie nikdy za život.
Váš problém určite nespočíva v tvojej neschopnosti povedať mu lúbim ťa, ktorá je mimochodom sposobená vašim skutočným problémom /či problémami/.

krisbar
10. aug 2020

Dakujeme, ze si s nami pozdielala svoj (ne) stastny zivot.. kedze riesenie si si uz aj napisala..."nemam ho rada, nefunguje nam to, ale zit bez neho nemozem"... tak asi mozu admini tuto temu aj zavriet...

autor
10. aug 2020

@krisbar ja som nenapísala že ho nemám rada... v podstate som chcela vedieť či je normálne, že neviem dávať najavo pocity a ono sa to netýka len jeho ale celkovo som skôr taký chladnejší typ človeka a možno keby som to trochu zmenila bol by to iné ale ja neviem niečo také povedať príde mi to trápne

lenuliatko84
10. aug 2020

Nie,nie je to normalne nedavat city najavo niekomu s kym cakas dieta.isto si mlada zena a hadam este chces do konca zivota ľúbiť ci nie.lasku potrebujeme vsetci,sama vies s kym zijes .a kto vravi ze lasku nepotrebuje,je klamar

ckocka
10. aug 2020

Ako chceš dávať najavo city keď ťa celý deň serie? Nedaj si nahovoriť že to je tvoja chyba. Vyriešte si rozpory medzi sebou, ak budeš spokojná a budeš cítiť lásku, budeš schopná to vysloviť. Teraz nemáš čo vyjadrovať.

autor
10. aug 2020

@ckocka hej presne ale on prvý krok neurobí lebo zmeniť sa mám ja...a ja už neviem čakala som dlho na zmenu neprišla a nebaví ma teraz hrať to na neho aká budem milučká aby teda som videla či to pomôže a bude milý aj on ja neviem byť taká falošná

moonlight1210
10. aug 2020

To nie je este take zle. Si predstav, ze on ti povie: lubim ta. A ty na to: dakujem. 🙂

1. Zrejme nie ste pre seba stvoreni. To sa stava.
2. Ty mas problem sa citovo otvorit, drzis sa ukryta za svojou stenou.
3. Na to sa nabaluju tvoje ocakavania, co by on mal robit, davas si subjektivne podmienky, za ktorych si ochotna vyliezt spoza tej steny.
4. Na to cele sa nabaluju tvoje tehotenske hormony (vztahovacnost a branie veci precitlivelo a velmi osobne su v tomto stave bezne u vela zien. Mala som to podobne. 🙂 )

Kedze uz ale jedno dieta mate a druhe na ceste, mozno by to chcelo skusit v bode 2-4 ubrat.
A dat tomu este trochu sance. Prestat si hovorit, ze toto nemozes a hento nevladzes znasat.

A skus jednoducho nabuduce zacat aspon tym, ze miesto: uhm, odpovies: aj ja teba.
A je mozne, ze to aj u neho pohne pocity ziadanym smerom. Asi aj on sa neciti najlepsie, ked chce byt mily a ty reagujes vlazne, akoby ti ponukol skatulu bonboniery a ty na to: dakujem, drahy, ale teraz nemam chut.

A moze to mat bonus, ze si zvyknes aspon nejak prejavit city a aj to moze u vas niektore veci urovnat.

asia83
10. aug 2020

@krisbar 👍

asia83
10. aug 2020

Podla mňa vám nebude vyhovovať nikto. Treba si upratať najprv samú seba, potom riešiť vzťahy. Neviete mu odpovedať na jeho: "Ľúbim ťa." vetou: "Ľúbim ťa.". Z vašich slov vyplýva, že ho neľúbite a vadí vám na ňom aj vzduch, ktorý dýcha. Tak čo mu chcete vyjadrovať? Ste pyšná, rozmaznaná a večne nespokojná, frustrovaná žena. Treba sa tešiť aj z maličkostí.

annamarin
10. aug 2020

Ja by som sa tiež nemenila pre niekoho, kto mi ani nevie povedať, že ma ľúbi. Pre neho to určite nie je príjemné, že miesto "AJ JA TEBA" povieš "UHM".... Keby to bolo naopak už by si si myslela, že ťa neľúbi/niekoho má/nestojíš mu za nič/má ťa na sex a pod. Chlap má tiež city a na tie keď zatlačíš, tak skôr dosiahneš nejaký úspech.

autor
10. aug 2020

@asia83
@annamarin
No len keď vás ten chlap neraz nazval p.... tak to je potom ťažko niečo také mi hovoriť aj keď sa to trochu zmenilo

ckocka
10. aug 2020

..Nejdem riešiť čo bolo lebo možno som hlúpa, ale určitým spôsobom by mi chýbal my asi nevieme žiť ani spolu ani bez seba.
To jedine ak máte obaja sado-maso sklony. V tom prípade pokračujte.
V opačnom prípade si ujasni, čo je pre teba doležitejšie. Mať vedla seba muža, hoci ma uráža, nervuje atď., alebo kludný život, menej peňazí, je možné že dlho bez partnera. Jedno zlo si musíš vybrať.
To že ty zrazu začneš štebotať ako vtáčik a byť za všetkých okolností milá nie je cesta, určite nie pre teba. Tvojmu mužovi by sa to možno páčiť mohlo.
Alebo ak chceš dať šancu, nejakú manželskú poradňu. Neviem či tam dotiahneš muža, skor nie, ale aspoň pre teba. Sami si evidentne pomocť nedokážete. Pomožu ujasniť myšlienky, navrhnú sposoby ako komunikovať, a buď to pojde alebo nie.
Zázračný sposob ako váš vzťah pretvoriť v idylku neexistuje. Je to drina a výsledok nie je zaručený.

autor
10. aug 2020

@ckocka ja si to uvedomujem ale v konečnom dôsledku nie je zlý chlap aj keď to tu tak nevyzerá...len sme obaja dosť prchkí...a on dosť výbušný ja tiež proste každý prilieva olej do ohňa...

ckocka
10. aug 2020

Fajn, ale asi chceš niečo inak. A preto je potrebné niečo urobiť - a netýka sa to iba teba. A ak chlap nechce spolupracovať, ty sa možeš aj na hlavu postaviť.
Alebo možete všetko nechať tak ako je, a budeš nespokojná. I to je možnosť.

mlska19
10. aug 2020

Stratila si v neho doveru.Chlapi sa medzi sebou pocastuju skaredymi nadavkami a na druhy den idu spolu na pivo ako najlepsi kamosi,ani si na to nespomenu.My zeny berieme nadavky ako osobnu tragediu,analyzujeme to v sebe,trapi nas to.Mnohe sa kvoli tomu rozidu.Muzi to nechapu.Rozpravala som sa o tom s x chlapmi a oni sice vedia,ze to nie je spravne a nemali takto partnerku nazvat,ale neprikladaju tomu taku vahu ako zena.Sadnut si a vydiskutovat.S niecim sa da pracovat a s niecim nie.Z cholerika flegmatik nebude,ale daju sa vymysliet taktiky,ako zvladat situaciu,ked na vas (jedneho alebo druheho) pride nervacenie.

autor
10. aug 2020

@mlska19 no presne on to berie tak že povie bol som naštvaný nemyslel som to tak a tvári sa, že sa nič nestalo ja to beriem tak že si ma neváži a nemá ku mne úctu keď mi dokáže tak ubližovať.

janeninka
10. aug 2020

Podla mňa je veľký rozdiel medzi tým nevedieť vyjadriť a zdieľať svoje city, nerozumieť svojím citom a nevedieť klamať - t.j. hovoriť ľúbim ťa, keď o tom nie som presvedčená.
Keď píšeš, že b si nevedela byť bez neho - tak sa skús sústrediť na to, čo je to to čo ťa na ňom priťahuje, čo si na ňom ceníš, vážiš a zdieľaj s ním práve tieto veci, ak sa ti v tejto chvíli zdá ľúbim ťa príliš.

Držím palce. Nepríde mi úplne fér od neho, že len na teba háže zodpovednosť za vašu komunikáciu a vzťah.. Keď raz vie, že ti ubližuje keď ti nadáva, mal by sa snažiť to nerobiť, zároveň ty musíš urobiť hrubú čiaru a nevracať sa k nadávke predtým, necykliť sa v tom - ak sa aspoň ospravedlnil...

autor
10. aug 2020

@janeninka ja sa niekedy bojím, že neviem byť bez neho len kvôli pekným spomienkam neviem sa vyznať sama v sebe čo k nemu cítim. Pokúšala som sa na všetko zabudnúť, ale potom sa to vždy zopakovalo

janeninka
10. aug 2020

a on vie ye to mas takto? vidis aspon nejaky posun, mini snahu z jeho strany?

kitycat
11. aug 2020

Hadky aby mohol byt udobrovaci sex... Nechces odist z komfortnej zony tak sa hadajte sexujte a budte nestastni...

seraa
13. aug 2020

Nevies dat najavo city lebo to necitis ... ja teda neviem ci by som zvládla a ako by mi bolo keby ma muz urážal a nadával ale na druhej strane ja môjmu vselico poviem.. a myslim to tak .. mozno nie az tak ale na tom nieco bude inak by som to nepovedalaˇ .. no ale moj muz to strpí keby nie tak sa asi viac snažím ... ale my sa velmi repsektujeme, smejeme a sme aj najlepšími kamarátmi a partnermi a sme veselý takze sem tam nejaka moja kritika muza nezloži .. nakoniec to mal dom a vie, ze zeny su take “náladové”
ale ak po sebe len stekate a nic ine pozitívne tam neni tak vas to oboch ubíja a zničí ...
Jasne, ze necitis lásku k nemu ked je hnusný a nepríjemný (a to neznamena ze ta musi mlátiť )
Ale na druhej strane al stale po non aj ty vrieskavý a stale ti vsetlo vadí tak on ta berie alo nepriateľa
Alebo proste stratil zaujem a preto je mu vsetko je do a nesnaží sa a ty si nahovoriť ze je to vsetko tvoja chyba az nakoniec sa proste postavy a odíde a ty s abudes viniť
Lebo z tvojho príspevku a komentov nie je naozaj jasne ci si to ty ale o on.
Neviem preco ale aspn tu na MK sa vela muzov po svadbe zmeni alebo po deťoch. Je to zvláštne... začínam si myslieť, ze je to Slovenska mentalita muzov .. alebo zly vyber zien? Nieviem
A rada? No bud si si ista, ze si ty na vine a začni to meniť alebo si zisti ci je to jeho vina a nema zaujem tu nic co urobíš nepomôže Ano “ľúbim ta” 100x do dna

Tu začni písať odpoveď...

Odošli