10 dňová hnačka u ročného

vinnienka
5. sep 2013

Ahojte, prosim o radu, lebo som uz zufala, uz 10 dni ma syn hnacku, tyzden som varila ryzovy odvar a do toho davala UM, potom som davala 2 dni bezlaktozove mlieko AL110, potom 2 dni davala len acidko a actimel miesto mlieka / pijeme cez den 2 x 120 ml a na noc 1 x 220 ml a v noci cca 300 ml /. ked som zacala davat acidko a actimel tak sa nam hnacka zmenila na taku kasovitu stolicu. dnes som po 10 dnoch dala prvykrat bebu / normalnu / a hned to vyslo z neho von/ zlta hnacka/ . uz neviem co mam robit, vsetky kroky som konzultovala s lekarkou, vytery z ritky mal negativne. berieme bio gaia probiotika, prve tri dni mal aj smectu a hylak ale to nam nic nepomohlo. ink je maly zivy, nie je apaticky, jest mu chuti len ta hnacka. prosim o radu pomoc, stretli ste sa niektora s tym?

dakujem

lubina
5. sep 2013

@vinnienka nemam priamo takuto skusenost, ale kedze pises ake mliecko mu davas a v mnozstvach.Ide predsa o rocne dieatko, tak by som aj upravila stravu.Mozno nie len ryzovy odvar ale aj ryzu, tu uz urcite papate, a bananik, ten tiez dobre zahustuje.....

jeemima
5. sep 2013

@vinnienka ahoj a nejdu mu zubky? mne tak chlapci hnackovali 2 x po dva tyzdne ked sa prerezavali zubky....tiez im papat chutilo neboli nespokojni len proste kakali samu vodu...;/

alex137
5. sep 2013

skus ORS 2OO od HIPP, je to rehydratacny mrkvovy roztok, nam to zaberalo a aj HYLAK by mal pomoct a mlieko na chvilu uplne vyluc ak uz papate aj nieco ine. Ten hylak si mu dala iba jeden ci dva dni?

vinnienka
autor
5. sep 2013

ahojte dakujem za rady, ale vsetko mam odskusane, aj bananik, aj ten hipp, aj hylak ale nic nezabera.
@jeemima aj ja som si myslela ze su to zubky ale dnes ma uplne odrovnalo ze po tej bebe to hned islo z neho von, aj sa nam nejake predieraju a tvoji synovia hnackovali aj viackrat do dna? a potom to preslo same od seba alebo si im aj davala nieco na to?
@alex137 aj ten hipp som vyskusala nic, hylak som mu davala 2 x 10 kvapiek - 3 dni
@lubina papame uz naozaj vsetko maso, ryza, zemiaky, zelenina, ovocie aj to co by sme nemali papat este 🙂
a bananik drobec strasne ma rad od siestich mesiacov zjeme skoro kazdy den aspon jeden, na zaciatku nas zapekal ale potom sme si nan akosi zvykli a uz nam to nic nerobi ☹(( zajtra ideme k doktorke opat, len som chcela vediet ci ste niektora prekonali podobne, mam strach o maleho, ozaj este aj ten kulisek mu davam ten vypije vyse 2 dcl denne

lubina
5. sep 2013

@vinnienka tak to ozaj uz len k Dr. zasa. Chudatko male a neschudol, ked tak dlho hnackuje??

alabama0011
5. sep 2013

@vinnienka a uplne vyradit mliecne veci aspon na 3-4 dni si skusala?

memory97
5. sep 2013

@vinnienka pri hnackach sa neodporuca umele mlieko, babo moze pit cierny caj, a jest dietne veci ako mrkva,jablcko, banan, ryza ale ak mu idu zubky, tak moze hnackovat castejsie aj dlho, dokial sa zubok neprederie a potom to samo prejde... ja mam u deti na hnacky odskusany enterol http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/ent... . Su to tobolky a treba ju otvorit a obsah vysypat do mliecka, cajiku a o babo vypije a po 2-3 dnoch hnacka ustupy... 1 tobolka denne u rocneho dietatka. Hylak u takychto malych deti zabera hned, cize skor by som povedala, ze to drobcek zo zubkov a neriesila by som to. Pokial stolica je riedka, ale nesmrdi vyrazne, tak to prejde, ked vyjdu zubky 😉

jeemima
5. sep 2013

@vinnienka ano kakali tak 4-6 x do dna ...brali sme biogaiu aj probiofix tyzden papkali len mrkvu ryzu a banany ale nci nepomohlo ustalo to same...ale nevsimla som si ze by to mlieko zhrosovalo aj ked pravda je ze boli kojeni...

vinnienka
autor
5. sep 2013

trosku schudol, alen on je velky jedak, ale kedze papal dietnejsie tak je to take.
@alabama0011 aj to som uz skusala 2 dni sme boli na bezlaktozovom mlieku ale aj tak mal taku kasovitu stolicu
uz jedine co ma napada je vymena mlieka ale na bebe fungujeme uz 2 mesiace - cisto na bebe mesiac a kojenie skombinovane s bebou mesiac. baby ja sa aj hanbim za to, aj som nahnevana na seba ze som maleho odstavila tak skoro, mozno je to aj tym sposobene, keby som kojila nemuseli by sme sa takto trapit, alebo ja uz sama neviem co mam robit az mi je do placu z toho

tatjab001
5. sep 2013

Mne maly hnackoval tiez takmer dva tyzdne,uz som myslela,ze to nikdy neskonci,vsetky vysetrenia OK,skusali sme banany,ryzu,ryzovy odvar,mrkvovy odvar,proste vselico ,no nakoniec zabrali mnou zabudnute cucoriedky...Skus cucoriedky

kkati
5. sep 2013

Dcérka 2,5r. mala nedávno hnačky a trvalo to skoro 2týždne, u dr. mala výter v poriadku, asi to bol nejaký vírus, vraj je teraz viac takýchto prípadov. Zdalo sa mi to hnačkovanie už nekonečné, ale nakoniec, ako to prišlo, tak aj odišlo.. Vylúčila som úplne všetko mliečne a na odporúčanie lekárky som dávala len bezlakt.mlieko a Hylak, sem-tam Smektu. Jedla hlavne ryžu, var.zemiaky a mrkvu, banány, jabĺčko a staršie pečivo, slabý čierny a mätový čaj. Inak ročný synček mal vtedy tiež trošku redšiu a častejšiu stolicu, ale trvalo to len 3dni, no bol očkovaný proti rotavírusom, takže si preto si myslím že to bol črevný vírus a jeho to očkovanie ochránilo. A to acidko a actimel by som určite nedávala...

vinnienka
autor
18. sep 2013

ahojte baby, tak nam zistili rotavirus / este min.tyzden / este stale hnackujem ale uz oba 2 krat za den. vraj sa s tym musi telo vysporiadat same. este raz dakujem za vase rady