Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

10 mesačná dcérka chce papať iba sama

dollynkaa
4. feb 2015

Zeny poradte. Dcerka ma 10mesiacov a zacala odmietat ak ju krmime my z lyzicky.Papa ale iba to co sama vie to zje vzdy..kekse piskoty rozok... UM pije stale. Uz neviemco na nu vymyslet 😀

ihned13
4. feb 2015

no tak len jej dat jedlo na tanier a nech zje c chce aj rukami, ked to chce treba ju nechat a pomedzi to ty dokrmuj, daj jej do ruky umelu vidlicku nech skusa napichovat, zabavi sa a sup dalsu lyzicku s jedlom, treba jej dovolit, skorej sa nauci papat, ja mam teraz kus problem sice moja ma 3,5 roka, vie papat sama ale stale mama dokrm ma, a od malicka si nechcela jedlo drzat v ruke, len tak ze vzdy som jej davala odhryznut a ostalo jej to doteraz, ale uz sa to pomali vylepsuje, a to mi uz ako 8 mesacna papala tiez sama z taniera cele kusky cestoviny, ale mama nechcela aby to bolo vsade aj na stene nalepene tak krmila . cim skorej sa nauci sama tym lepsie, uz pri drohom budem mudrejsia 🙂

ihned13
4. feb 2015

aj varenu zeleninu nakrajat a uvidis s tou vidlickou ju to bude bavit, alebo aj normalnu malu vidlicku co je na kolaciky, moja s takou uz od mala napichovala, asi od roka som jej banan nakrajala a sa jej to pacilo ze o nahana po tanieri ( umelom tanieri ), drzim palce, ale hlavne ze nieco spapa, horsie by bolo keby nic nezjedla.

andrejka1974
4. feb 2015

URCITE JU NECHAJ 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ked je sikovna 🙂 🙂 🙂 🙂

anketkarka
4. feb 2015

@dollynkaa bud rada, sice je z toho vacsi bordel, ale niekde v zahranici uprednostnuju nechavat deti same papapat co najskor...ved ked mas pol roka matersku, tak v jasliach su radi, ze sa to dieta cim skor nauci samo papat...maminky deti nekrmia tak dlho ako my...cim skor sa nauci sama papat, tym bude zrucnejsia...skus ju nenapadne a hravo dokrmovat, ked sa Ti zda, ze malo zjedla...ale fakt by si sa mala tesit, ze chce papat sama...

nasatina
4. feb 2015

Ahoj, moja malá jedla len sama, presne ako píše ihned13, dokrmovala som ju pomedzi. Vydrž to, špina je to najmenej. Ako 13-mesačná dokázala jesť aj tekuté veci sama, ak chceš, aby nepreberala s jedlom, nechaj ju nech má ten kontakt.....Keby som mala poruke foto steny pri jej jed.stoličke, asi si pomyslíš, že sme nejaké socky - omalovali sme ked už jedenie bolo na "kultivovanej" úrovni🙂)) Grétka papá aj s vidličkou perfektne a zje všetko.

dollynkaa
autor
4. feb 2015

@ihned13 nasatina anketkarka zeny len ja som jej doteraz vacsinou vse mixovala takze tekute.myslite ze mozem dat 10mesacnej teda tu detsku umelo hmotnu lyzicku hej?a nemixovat mam jej to take nechat?no v podstate ked papa nieco ako naor spagety necham ju samu len priatel je hotovy z toho bordelu 😀

nasatina
4. feb 2015

Určite, nech sa v tom prple🙂)))Podla mna už mixované nepotrebuje, mäsko, zemiaky, ryžu, zeleninu varenú jej len nakrájaj na "pidi" kúsky, ona si s tým poradí....Starší syn mal asi 9 mesiacov- jablko som mu nikdy nešúpala, len nakrájala na osminky, zchrumkal si ho aj so šupkou( svokra prevracala očami, že sa mi zadusí).....doteraz si najradšej vyberá jablko, hrušky a pekne celé. Citrusy mu nejdu na chuť....

moni244
4. feb 2015

@dollynkaa určite jej už nemixujem, lebo neskôr bude mať problém prejsť na normálnu stravu, ja som prestala mojej mixovať v 8 mesiacoch, keď chcela, dostala lyžičku do ruky, posadila som ju do stoličky doprostred miestnosti a nechala som ju, potom som ju odniesla do vane, vyzliekla, poumývala, upratala bordel, ale tá radosť

anketkarka
4. feb 2015

@dollynkaa moni244 ma pravdu, neskor moze byt problem, ze nebude chciet nemixovane...uz je dost velka...moja ked dala vacsi kus do pusy, tak ju naplo, takze nehrozilo zadusenie, proste jej to neslo dalej, kym nepokuskala...a to mala prvy zub len v 11. mesiacoch...ale aj dasienkami islo...

dollynkaa
autor
4. feb 2015

tak moja ma uz 8zubov tak by to malo byt oki. dobre zeny diky za rady zajtra to hned odtestujem 😀

katie555
4. feb 2015

@dollynkaa kludne ju nechaj samu ..ja som moju malu nikdy nekrmila ..sme preskocili fazu kasiciek , rovno dostala tycinky od 6 mesiacov ....od roka sa vedela pekne napapat lyzickou ci vydlickou ....
bordel nikdy nebol on nic viac nez ked das kasicky .... 😀 😀 😀

dollynkaa
autor
4. feb 2015

@katie555 no tak to inak nas pravdu ;) ty kokso dost skoro vedela ked v roku.ja ze to az niake dvojrocne jedia sami 😀

katarinamarkova
4. feb 2015

@dollynkaa schovat kekse, piskoty, rozok!
ani mne by ine nechutilo po takych dobrotach plnych cukru a muky.
ak chce papat sama, kludne ju nechajte jest samu, nech sa hoc aj trosku zababre - masko, zeleninu, ovocie.....

ichbinich
5. feb 2015

Suhlasim s ostatnymi, nechaj ju jest samu a ty jej pomedzi to supni sem-tam nieco do ust.
Ja som pri krmeni syna aj dcery potrebovala na jedno jedlo 2 misky a 3 lyzicky 😀 Oni mali 2 lyzicky v rukach, jedlo prekladali z jednej misky do druhej, a ja som tretou lyzickou davala tiez jedlo do ust...
Bordel jak v tanku, to je pravda, ale dieta spokojne 😉 😀
Mixovane nemalo uspech, najradsej kusky, a potom sa pokusat naberat aj jogurt a ine tekute veci sami... Dcera nema ani dva roky a uz sa pokusa natierat maslo na chleba, rozrezat si zemlu na polovice a podobne. Jasne, ze jej treba pomoct, ale najradsej by robila vsetko sama, aj ked to este nevie - to je zase taka "faza" 😉 😀 Tak jej pomozem, ze jej drzim tu ruku s nozikom a spolu to natrieme a potom sama je.
Treba ju vzdy poriadne potom umyt a niekedy aj prezliect, potom povysavat, ale je spokojna 😉
Inak brokolica boli "zelene stromy", mrvove "kolesa", karfiol "biele stromy" a podobne. Syn doteraz hovori brokolici niekedy zelene stromy 😉 A nahanat hrasok alebo cucoriedky je odrazu cibrenie jemnej motoriky, tak nech si nahana 😉

sense
5. feb 2015

Nechaj ju aj moja tak este nemala ani rok. a vtedy dostala lyzicku a vidlicku taku aby si neublizila a teraz ma 21mes. a napapa sa pekne sama akurat ryza jej moc nejde ale vsetko co sa da napichnut a nabrat nema problemy...akurat to robim tak ze pomedzi jej dam aj ja do ust inak by sedela celu vecnost za stolom....zo zaciatku bolo sice viac podstolom a na stole a bola pomaly az za usami spinava a zakazdym pomaly na kompletku prezliect ale ta radost za to stoji....aj z pohara pila bez naustku bez slamky bez nicoho este nemala ani pol roka hoci tiez bolo zo zaciatku viac na bruchu ako v ustach...
a urcite by som obmedzila kekse, piskoty....

Tu začni písať odpoveď...

Odošli