10 mesačná dcérka odmieta jesť z lyžičky

zelwicka21
10. máj 2016

Ahojte. Dcerka ma desat mesiacov, je kojena na poziadanie a odmieta jest z lyzicky. Kusky jedla zje, ale z lyzicky vobec. Mate s tym skusenosti? Preslo to same? Dost zle sa mi pre nu vari, kedze vela jedal bez lyzicky jednoducho uvarit nejde. Diky

anjeli_k
10. máj 2016

Ahoj, zrejme si jej zacala davat prikrmy dost neskoro a na lyzicku si nevie zvyknut, ale musi.skus jej kupit peknu plastovu s nejakym motivom(my sme mali taku s mackom na vrchu).a kednie, tak skus vidlicku a polievky jej davaj z flase.ale urcite by som aj nasilu davala z lyzicky, lebo inak si na to nezvykne.drzim palce

siska53
10. máj 2016

@zelwicka21 a to len teraz zacala takto vymyslat alebo od zaciatku?
Krmis ju len ty alebo aj ona ma lyzicku,aby sa krmila? Ak nie,skus jej ju dat,nech vyskusa sama.
Alebo jej teda davaj co najviac kusky.
Mozno jej viac vyhovuje,ked si moze kusat ak jej aj idu zubky.mozno si tak masiruje dasna,co pri mixovanom nejde..

siska53
10. máj 2016

@zelwicka21 a vela veci prejde,len treba trpezlivost..mozno aj skusit inu lyzicku a tak.

zelwicka21
autor
10. máj 2016

@anjeli_k dakujem za odpoved. Prikrmy som zacala v 6.mesiacoch, co je u plne kojeneho akurat. Zo zaciatku papala pekne, potom ju to preslo. Skusali sme nasilu a bolo to este horsie. Lyzicky mame rozne, nechce ani lyzicky ani vidlicky. A z flase nikdy nepila, na to ju uz ucit nechcem. Ale aj tak dakujem velmi pekne za rady 🙂

zelwicka21
autor
10. máj 2016

@siska53 dakujem za rady. Zo zaciatku to bolo v poriadku, az neskor ju zacala odmietat. Skusali sme kadejake lyzicky, aj jej sme dali do ruky, nepomohlo. Snazim sa co najviac davat kusky, aby okrem mlieka zjedla aspon nieco. Teraz jej idu zuby, tak nechce vobec nic. Mozno to fakt chce len cas

lubi40
11. máj 2016

@zelwicka21 vsak ked neje z lyzicky, tak davaj kusky. Celenina na kolieska/platky, masko na male kococky. Vela mamiciek sa stazuje, ze deti nechcu jest ina ako rozmixovane. No, tak bud rada, ze tebe chce 🙂