10 mesačný sa nechce kojiť - odstaviť?

kralicica
17. jan 2011

Ahojte, môj 10 mes. syn už asi tak mesiaca odmieta prsník. Nemá záujem, veľmi veľa papá iného, cez deň ho už takmer vôbec nekojím, keď tak od smädu. Večer po kaši už tiež nechce mlieko. Takže zostáva jedine v noci. To sa budí 1-2x. Myslíte, že je už čas odstaviť? Vidím, že keď som skúsila nahradiť raňajky (jogurt, kašu, rožtek...) mliekom, nestačilo mu to a bol hladný. Nevadí, že je kojený len v noci? Umelé mlieko nedávam, iba mliečne kaše. Zdá sa mi to málo - troška večer a potom v noci... Nie? 😖

miskap
17. jan 2011

Toto vyzerá na štrajk. Dieťa sa určite nechce odstaviť tak skoro. Prirodzené odstavenie je až okolo 30 mesiaca! Dieťa často reaguje na pomalší tok mliečka a keď má inú potravu- nechce sa mu piť. Odporúčam ponúkať prsník častejšie aj počas dňa, aspoň do jedného roka- možno aj dvoch. Daj mu napríklad na obed polievku a potom ešte cucnúť mlieko. Druhé jedlo mu daj až keď sa zobudí. Moja dcéra má 26 mesiacov a dojčím ju cez deň aj 3-4 krát, niekedy aj v noci. Ale ak vám to tak vyhovuje, tak sa snaž udržať dojčenie aspoň v takej miere ako je. Ale cez deň by bolo treba asi odsať, aby sa ti udržala tvorba mliečka. Ak tvorba poklesne, postupne sa malý odstaví. Držím palce.

traktor
17. jan 2011

s tymto nesuhlasim, ze prirodzene odstavenie je az okolo 30 mesiaca...moji chalani sa odstavili tiez sami, patko v roku a pol, matko pred rokom...patko jednoducho jedno rano povedal dot..a ani za svet..mohla som sa aj na hlavu postavit, ponukala som..nijak nechcel...tak som to viac neriesila..krasny zaklad som dala, pekne sme presli na ine mliecko, ja som spokojna, dieta je spokojne... 😉 pokial ti ziada len v noci, tak mu to neber..kludne ho koj..pokial bude chciet 😉

maca_p
17. jan 2011

ten moj sa sam odstavil v 9 mesiacoch. proste viac nechcel cucat. presli sme potom na bebu HA formulu a teraz asi mesiac odmieta mlieko uplne. proste mu zrejme nechuti. ale caju vypije na litre a to ma 22 mesiacov.