11 mesačné dieťatko odmieta príkrmy

nika3136
24. apr 2019

Zdravím vás.

Možno niekto zažil obdobnú situáciu a bude sa vedieť vcítiť a aj poradiť.
Mám 11-mesačné dievčatko na UM - prikrmovaná od ukončeného 4.mesiaca. Nikdy to nebola priveľká sláva s jedlom, čosi však vždy ochutnala.
Ako čas plynul, začala jesť menej a menej, sme v štádiu, že obedy nejedáva vôbec.
Keď ráno vstane má mlieko
Na desiatu máva jogurt (ten zje)
Obed vôbec nič, za tým má cca po pol hodinke mlieko
Olovrant ovocie (väčšinou sparím, prihodím piškóty a mixnem)
Na večeru sa snažím kašu. Kedysi jedávala z vločiek, pšenovú ....teraz chce iba instatnú, najlepšie vanilkovú ☹ dnes nechcela absolútne nič
Pred spaním má mlieko

Najradšej by sa kŕmila rukami, takže žiadne mixované kaše a omáčky neprichádzajú do úvahy. Keď spravím cestoviny s omáčkou, je ich suché, takisto zeleninu z polievky... 2x do úst, potom iba pučí a hraje sa. Skúšala som placky, to vôbec, takisto batatové hranolky v rúre, nič nezožalo úspech. V poslednom čase jej už iba naparím zeleninu na kocky či hranolky a toto jej dám do ruky....

Je mojím veľkým snom, aby sa normálne najedla, ale nedá sa to. Zatvorí ústa a hotovo. Už to skúšala moja mama, všetky jej babky, žiadna do nej nedostala ani lyžičku. Ak aj, všetko vypľuje. Skúšali sme TV, pesničky, vtipy, rozprávky, knihy.... všetko
Nemám už vôbec chuť niečo variť ☹ všetko vyhodím, zbytočne riadu. Nadobúdam dojem, že moje dieťa nikdy nebude jesť klasické jedlo.
Stretol sa niekto s takýmto NEjedákom? Skoro ročné dieťa na jogurte a ovocí....

sapetka
24. apr 2019

@nika3136 nejdu jej zubky? To moze byt dovod. My sme mali tiez obdovie kedy jedol viac kedy menej a teraz smw v obdobi ked zje vsetko tak som “happy” lebo niekedy tiez zvykne par lyziciek a koniec. Masko ste skusala? Rybku? Skuste vajicko alebo cestoviny s vajickom a nastruhany syr na to. Je to urcite len obdobie ktorym si orejde podla mna takmer kazda z nas len vydrzat a nezufat.

nika3136
autor
24. apr 2019

@sapetka
Nemá síce ani jeden, ale takto sa to začalo kaziť hádam od 8.mesiaca a je to iba horšie. Skúšala som už všetko, keď jej dám mäso ja (napríklad rizoto), vyplazí jazyk a vypľuje. Keď to dám pred ňu, tak sa kŕmi rukou, ale sú to asi 3 pokusy a dosť...
Je to veľmi ťažké, pripravujem jedlo, skúšam....a ona ani neotvorí ústa.

katyd
24. apr 2019

@nika3136 ano 🙂, keď má rada ovocie a zeleninu, to si mýslím, že zatiaľ úplne stačí, banán nasýti dosť napríklad, nevadí, že zje len 2 - 3 x z nejakého jedla, aj tak jej to dávaj, nech skúša, zvykne si postupne, moj jedol do roka a pol len rozne kaše a prívarky, do ktorých som mu primiešavala sladkú instatnú kašu, aby to zjedol, ty možeš napr. tú vanilkovú, urob jej napríklad špenátový prívarok alebo brokolicový alebo mrkvový a vmiešaj do tej kaše, čo má rada, ak to nezje samé, ale tak, aby to neprerazilo až tak tú chuť, takto bude mať aj normálne jedlo a postupne jej budeš tie pomery meniť 🙂

sapetka
24. apr 2019

@nika3136 hm urcite jej pojdu zubky uz ma na to “vek” aby jej aspon jeden dva vysli. Skuste jej natriet dasna gelom proti bolesti a potom skuste dat jedlo po par minutach

diewcatqoo
24. apr 2019

@nika3136 ahoj, ano, stretla som sa... tvoje aspon je jogurt 🙂 moje v roku a pol jedlo len mlieko :D
Chce to cas, nenut ju do jedla. Cim viac nutis, tym vacsi odpor to u nej vyvola. Nechaj ju, nech sa hra, nech skusa aj rukou, aj lyzicou. Nechaj ju jest suche cestoviny, suchu ryzu, suche pecivo.
Co som sa ja naplakala kvoli tomu, ze nic neje... az ked som si prestala vsimat jedlo, robit z toho dramu, vtedy zacal po troske jest. Teraz ma takmer 2,5r a ma par oblubenych jedal, ktore striedame dookola.

lubik87
24. apr 2019

@nika3136 pokiaľ ti priberá tak vôbec nerieš podľa.nna keď.ti spapa aj kúsok dávaj jej stále..moja je slabý jedak má 15 m a 12 kg neviem z.coho nabrala:D a to chodí sama od polky 8 mesiaca

thoughtfulweirdo
24. apr 2019

Tiež sa pridávam s radou, že ak priberá, tak to je zbytočné riešiť. Moja bola od prvých prikrmov pažroš, ale teraz má 14 mesiacov a už hádam mesiac nechce poriadne jesť. Naje sa poriadne na raňajky, na desiatu si trochu dačo dá, ale obed už len pár lyžičiek a olovrant väčšinou nič, až pred spaním mlieko. Jediné, čo vždy zje, je šunka a mandarínky :D nenutim ju, neriešim to, záhadne z niečoho pribrala, tak ju nechávam, nech si určí sama, koľko jej treba jesť. Tipujem, že za to môžu zuby, nedávno jej vyšli prvé stoličky a teraz to vyzerá na oba očné zuby. Tak uvidíme, možno sa to zase napraví, keď budú všetky vonku :D

mala_katie
24. apr 2019

Normálne by som skúšala ďalej.. nestresuj, že neje.. moja bola síce kojena, ale do roka a pol mi nejedla skoro nič.. v tých 18 tich mesiacoch zjedla Max tyčinky a sladkosti ( popri staršom bratovi sme sa tomu žiaľ nevyhli, a veľa krát som jej už dala hocičo, len nech mi už didy nechá napokoji 😂) doteraz nie je veľký jedak, aj keď už nie je kojena, má 2 roky, ale teda váhu má na to slušnú - 13,5kg😂 dávaj jej ďalej do ruky, nech je vtedy keď aj vy, z vášho jedla(menej si solte) dôležité je,že ochutnáva..

oliali
24. apr 2019

@nika3136 podľa mňa podstatné je že zje aspoň niečo... Môj druhorodeny bol síce kojeny ale prikrmy boli úplne fiasko... Nechcel nič ale že vôbec nič... Len mlieko... Začal jesť až cca v 13tich mesiacoch keď som mu radikálne okresala mlieko cez deň... V 16tich mesiacoch som odstavila úplne a zrazu to šlo... Aj keď kasicky a vyzivky odignoroval, rovno nabehol na domácu stravu a musel sa kŕmiť výlučne sam...vyzeralo to u nás ako súboj lyžičiek... On sa "kŕmil" svojou a ja som mu nenápadne dávala druhou :D chce to len vydržať, to sa zlomí... Možno skúsiť vynechať jednu mliečnu dávku ... Držím palce

bubinko1506
24. apr 2019

Moji boli do roka tiež úplni nejedaci. Doma varene jedlo im nechytili, dlho fungovali len na okupovaných prikrmoch. U nás pomohlo to, že sme boli raz v reštaurácii so sesternicou a jej mužom. Mali mu vyjedali maso z taniera. Zachutilo im, tak sme skúšali aj doma. Teraz majú 2,5 roka, jedia všetko. Treba len vydržať, stále ponúkať a ona určite začne papať.

kuravesele
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stanislavicenka
24. apr 2019

Treba vydrzat. Moja starsia sa rozjedla v 2 rokoch. Bola dojcena vyse 2 roky..bola som z toho na nervy, ale ponukala som stalw. A nebola som za to, aby jedla iba co jej chuti. Takze stale som ponukala, vela zeleniny, obilniny, polievky. Drzim palce. Teraz mame syna a vyzera to podobne

via88
Odpoveď bola odstránená
Zobraz