11 mesačný kojený syn nechce jesť zeleninu a mäso

ladytt
19. feb 2012

Prosím vás o radu alebo skúsenosť. Môj synček má 11 mesiacov a jedenie zeleniny a mäsa úplne odmieta, už som vyskúšala kopec receptov od jednoduchých kombinácii po zložitejšie. Na začiatku príkrmov odmietal ovocie a teraz zas zeleninu. Chvíľočku jedol všetko a za sme pri tom, že nezje nič ani za lyžičku. Bojím sa, že iba ovocie a moje mliečko mu nebudú stačiť na doplnenie všetkých potrebných látok. Díky

janica81
19. feb 2012

@ladytt tak nas zjeme vsetko a kdekolvek 🙂 ...ale ja by som skusila podavat v detskom tanieriku naspodu s obrazkom, u nas ked treba motivujem tak ze sa prepapame az k medvedikovi naspodu...alebo ked spekluje naukladam babiky okolo a papame vsetci.... 🙂 drzim palce!!!

kvetinka211
19. feb 2012

@ladytt nam na cas ked rastli zubky a odmietal papu pomohlo vyskusat hotove hippky, hami, babylove masovo-zeleninove .. hoci som predtym bola velmi proti tomu a ani ich nemal predtym rad ... a zrazu to zabralo 😉 kedze som uz bola fakt zufala, tak som bola rada aj takemu rieseniu ... a teraz sme sa uz vratili zasa k doma varenym, akurat ked sa nestiha alebo sa niekam ide tak dostate hotovu papu z poharika

lili777
19. feb 2012

@ladytt Koľkokrát denne papá mliečko? Mne mala veľmi zle jedla a po odstavení sa to veľmi veľmi zlepšilo. ona odmietala, lebo dobre vedela, že ako náhle začne byť mrzutá, tak dostane mlieko. Dobre sa natlačila a bola spokojná, ako vymenená. Odmietala varené jedlá, kašu, výživy, málo pila. proste všetko. A samozrejme, celú noc chcela byť na prsníku.

ladytt
autor
19. feb 2012

@lili777 U nás je to tak ráno sa zobudí dá si mliečko, potom okolo 9 jogutrik alebo chlebík, okolo 10 znovu mliečko, lebo to musí mať pri zaspávaní, na obed okolo 12-13 sa snažím dať zeleninu-mäso- ale to úplne odmieta v poslednej dobe a potom poobede ovocie, niekedy si ešte vypýta aj mm a večer pekne spapá kašu a na dobrú noc zas mlieko. V noci sa budí ešte2-3 krát na mliečko.

ladytt
autor
19. feb 2012

@kvetinka211 skúšala som aj to chvíľu to zabralo ale teraz aj to odmieta, ale ďakujem skúšam ďalej uvidím.

ariela22
19. feb 2012

@ladytt Mala som donedávna taký istý problém a jedna mamička tu na MM mi poradila, aby som do zeleniny nastrúhala kúsok jabĺčka alebo, aby som tam dala trosku materskeho mliecka - oba spôsoby pomohli 😀 ak keď niektoré mamičky nechcú dávať zeleninku a ovocie dohromady,bola som už zúfala a skúsila to 😅 .....Zeleninka asi nemá pre detičky dobrú chuť,lebo materske mliečko je sladké......Škoda,že si mu dávala ako prvý príkrm ovocie(tiež je sladké),lebo práve vtedy niektoré detičky nechcú jesť zeleninku...držím palčeky 😵

lukajdik
19. feb 2012

@ladytt U nas bolo to iste, ked mal Kubko 6 mesiacov, zacali sme s prikrmami ale nic nechcel, vypluval to, Dali sme tomu pauzu a zacali sme znova o 2 tyzdne,chvilu jedol a zase zacal vypluvat,takze zase pauza a takto sa to tiahlo do 8 mesiaca. Potom chvilu jedol,ale velmi malo,este je kojeny takze si vzdy radsej vybral mliecko 🙂 Doktorka mu brala odbery, mal malo zeleza,takze mu ho dala v kvapkach. Teraz ma 15 mesiacov a jeden tyzden papka ukazkovo a potom zase nie a stale dokola. Netreba ho nutit, treba len ponukat a tvarit sa ze nam to je jedno, aby nas casom nezacal trestat nepapanim 😒 -tak mi poradila doktorka 😒 Inak Kubko vacsinou nechcel jest ked sli zubky, sli mu vzdy po styri naraz a vedeli sme o tom aj mesiac dopredu, tak mozno aj preto to nejedenie, v takychto pripadoch som stastna ze este kojim 😉 prajem vela trpezlivosti

katarina1662
19. feb 2012

hlavne malého do ničoho nenúť, bolo by to ešte horšie.Môj syn má 19 mesiacov, kojíme sa často, t.j. keď mu zachutí. Tuhú stravu v porovnaní s nekojenými deťmi papá oveľa menej a vôbec mu nechýba, materské mlieko je najlepšia strava.. Samozrejme, nemôže na tom žiť večne, postupne a nenásilne synovi ponúkaj iné jedlo. Posaď si ho na kolená keď ješ, daj mu nejaké jedlo do rúčky, nech sa s ním pohrá. Detí sú zvedavé, všetko chcú skúsiť. Skús ovocie zmiešať napr. s ryžou... trpezlivosť

kvetinka211
19. feb 2012

@ladytt ahoj, no este ma napadol jeden experiment ... dat mu zeleninku/maso vecer miesto kase .. alebo mu skusit zamiesat zeleninku pomixovanu do kase (ak nie je prisladzana), pripadne skusit este experimentovat s konzistenciou zeleninky/mäsa .. tie deticky toho inak navymyslaju 😉 mne nechcel pomackany banan, iba nastruhane jablcko mu z ovocia chutilo, potom uz ani to, nakoniec mu zachutil banan ked si z neho mohol odkusovat a po troch mesiacoch banan nemoze ani citit, chuti mu len hrozno a jablcko ked si moze odkusnut ... no vyznaj sa v tom 😉

ladytt
autor
19. feb 2012

@ariela22 Nedávala som mu ako prvé ovocie a ovocie som začala dávať až v 7. mesiaci a ani to dlho nechcel,a teraz sa to otočilo. Skúsim to zmiešať.

ladytt
autor
19. feb 2012

@lukajdik Aha n aj ja sa bojím toho železa, že má málo.Jeden čas úplne super jedol konečne všetko, lebo predtým zas ovocie zas nechcel. Tak snažím sa to ignorovať, ale niekedy je to ťažké. Aj Timkovi vyšli teraz zúbky dva, a stále ešte žuje prsty, tak dúfam, že keď už zuby vyjdu, bude zas lepšie. *Díky

ariela22
19. feb 2012

@ladytt skús, mne pomohlo,.........no ono mne moja mamina povedala ze jej mam dat cukor,to pomaha najviac....ale detom do roka by sa nemal davat 😒 ....no skus mu tam najskor kvapnut materske mliecko,je super že ho maš 🙂 a ak to nepomoze tak daj jablcko 🙂

ladytt
autor
19. feb 2012

@kvetinka211 Aha to je dobrý nápad, skúsim to zmiešať. Banán ani mne nechcel pomačkaný ani jablko nastrúhané 🙂 teraz jablko buď úplne na kašu alebo hrýzť kúsky. Je to pravda,že trošku vymýšľajú 🙂

@katarina1662 Presne tak to robievam, že sedí so mnou a papáme a dnes mi všetko vyhádzal na zem, tak som z toho bola zmätená, že ako už na neho. No teda, ešte že mám to mliečko...

ladytt
autor
19. feb 2012

@ariela22 Aj mne moja radila cukor, ale radšej skúsim mliečko a jabĺčko, lebo doteraz som sa vyhýbala sladeným jedlám a nápojom, má energie až príliš a cukor vraj ešte pridáva 🙂

katy1979
19. feb 2012

@ladytt neboj sa jest sa nauci. skus tu fintu s jablkom mojmu starsiemu to strasne chutilo. masko na jablckach podusene a zemiacky. Na mladsieho to nezabralo ale on nelubi vyzivy len cele ovocie. co som sa navymyslala mladsiemu ale uz sa to vekom zlepsilo. velakrat za cely den zjedol tri lyzicky jogurtu ci aspon tu detsku kasu a boli sme vybaveny. nasemu vadili tie kasovite ci pomackane jedla. chytil sa az po roku a zacalo to rizotom.

ladytt
autor
19. feb 2012

@katy1979 Vyskúšam zajtra to jabĺčko s mäskom, uvidíme, díky.

katy1979
19. feb 2012

@ladytt davas mu aj cibulku ci kusok poru do maska. a obaja lubili na masielku podusena cibulka a pangasiusa opeceneho. troska poprasit paprikou. starsiemu som do toho vypeku davala postruhany syr a vznikla syrova omacka. mladsi ju nemusel ale ryba chutila obom. Dalsie co u nas ide su vrtulky cestovinky maslo ci olivovy olek postruhany syr popr. len ciste cestovinky
Teda ak ti nevadi ze sa zapatla. patlala patlala kasli na to ze bude spinavy az za usami vlasy zalepene

danka86
19. feb 2012

Ahojte, mne dcerka zacala odmietat kusky. Nikdy som jej nemixovala a nemala s tym problem a teraz zacala strajkovat. ked to rozmixujem to zje, inac nie.. hned vypluje, alebo ju napne a pogrcka sa. Neviem co mam robit. Ci jej mam teraz, ked ma skoro 10mes zacat mixovat, ked som to doteraz nerobila? 😒 alebo jej to stale nukat? a nevadi, ze mi z toho nic nezje.. no fakt neviem, som zufala. Asi jej idu zubky, zatial ma len 2.

katy1979
19. feb 2012

@danka86 ak ju napne a pogrcka sa a mixovane zje tak by som jej asi mixovala. vsak sa nauci jest aj kusky. neboli ju hrdielko? ci mozno naozaj zubky

danka86
19. feb 2012

@katy1979 ja neviem, nemam pocit, ze by ju bolelo, ale je pravda, ze ma soplik a stale z neho kasle a tiez aj z toho grckala. Tak ja neviem. A myslis, ze potom nebude problem pre nu zas papat kusky? ale chlebik spapa, banan odhryzuje a papa. Mozno jej len ta zeleninka nesmakuje s kuskami, neviem 😖 lebo aj jogurt s vlozkami zje, tak neviem fakt..

katy1979
19. feb 2012

@danka86 neviem ja by som skusala keby mi zjedla to bez problemov tak by som jej to urobila na par dni a skusila potom znova kusky

danka86
19. feb 2012

@katy1979 prave citam, co som predtym napisala 😀 malo tam byt samozrejme s "vlockami" 😀 😝
rozmyslam, ze jej to ozaj budem mixovat, lebo potom do nej nedostanem ani zeleninu, ani maso. a mozno jej nejaky zubok vyjde a bude to chce zas papat. Ved vacsie kusky papa - banan, chlebik, takze kusky zje, len ta zeleninka jej robi nejaky problem.

ariela22
20. feb 2012

@ladytt napíš ako to dopadlo 🙂

evuliatko_tn
20. feb 2012

skus mu zakazdym davat z jeho detskeho tanierika, tak si to zafixuje ze ten pekny tanierik = ham ham, u mojho to fungovalo🙂

li_la
20. feb 2012

@ladytt Skúšala si mu do tej zeleniny pridať jablko?

ladytt
autor
20. feb 2012

@li_la Áno dnes podľa rád @ariela22, ale dnes sme mali ešte horší deň, nejedol už ani ovocie. Hneď ako zacítil, že okrem jablka je tam aj mäso už viac nechcel.

ariela22
21. feb 2012

@ladytt Mamina mi teraz povedala,že mu maš skúsiť dať pauzu a týždeň mu dávať len to čo chce....tada keď dačo chce..takže zemiačik alebo kašičky a potom skusiť začať odznova skusat zeleninky vselijake kombinacie............. A náhodou sa mu niečo nestalo keď papal?alebo napr či jeden druh mu nechutí a kvoli tomu nechce?alebo niečo podobné....lebo vacsinou 11mesacné deticky uz chcú vsetko....

ariela22
21. feb 2012

@ladytt alebo sa skus ešte opytat dievcat https://www.modrykonik.sk/forum/tema/zaciname-s... 🙂 ony ti možno budú vedieť poradiť 😉

ladytt
autor
21. feb 2012

@ariela22 Chce len mliečko a on už celkom aj papal a začali mu zas rásť zuby a úplne akoby seklo, ale nechápem všetko ostatné zje len obed nie. Dnes som mu ponúkla ryžovo-mrkvovú kašu- vyplul, potom som vybrala hami kupovaný príkrm- vyplul, stále s tahá len k prsníkom:/ ďakujem budem skúšať ďalej a štvrtok ideme k Dr. tak sa popýtam aj keď naposledy povedala nechať vyhladovať :/

emkab
21. feb 2012

@ladytt necitala som vsetko, tak neviem, ci to tu uz niekto nepisal, ale neskusala si mu dat obed, az ked sa zobudi? Ked papa pred spanim, tak je unaveny a mozno niekedy aj mrzuty, takto je dietatko oddychnute a aj troska viac hladne...u nas sa to celkom osvedcilo.... 😉