11 mesačný syn nechce nič jesť

susannema
16. máj 2015

ahojte, neviete prosím niekto poradiť, ked do syna 11 mesačného neviem dostať absolútne žiadne jedlo? dnes od rana bojujem s jedením a neviem donho dostať absolútne nič, od mlieka, kaší, maska, .. no proste vôbec nič, za celý den sa mi donho podarilo dostať hadam lyžicku kaše. Už som úplne zúfalá

dada7701
16. máj 2015

a nejdú mú zúbky ?...mojej ked išli tak aj menej papala...tiež som bola z toho na nervy, ale po čase pochopíš, že deti hladom neumrú...prajem veľa síl 🙂

pribinak
16. máj 2015

Viróza? Teraz je toho dost

susannema
autor
16. máj 2015

so zúbkami sme si už svoje tiež odžili, ale nikdy to nebolo až takto, že až vôbec nič. Je síce možné že idú, ale ja donho ani jednu lyžičku ničoho nedostanem. zatne pusu a ani za svet, hračky, ani nič nezaberá na rozptýlenie, že aspon dačo 🙂

tina1988
16. máj 2015

Aj nas mal take obdobie, trvalo mesiac. Skoro nic nezjedol, maximalne tak lyzicku, dve. Treba len pevne nervy a vydrzat. Pediater povedal, ze kazde dieta si takym obdobim prejde. A preslo to ;)

katkasav
16. máj 2015

Určite nasilu nenútiť, dobrovoľne od hladu neumrie, ale často ponúkať piť, aby mal tekutiny. Dcére keď išli zuby, dokázala byť aj 2 tyždne skoro len na mlieku a piškotách a syn máva tiež také dni, že skoro nič nechce, keď nie je poriadne vykakaný. A môže to byť kľudne aj nejaká ľahšia viróza.

susannema
autor
16. máj 2015

@tina1988 nam toto obdobie trvá od mesiacov, len teraz je to už ozaj že riadny sek a vôbec ale vôbec nič. Fakt už neviem čo dať, aspon aspon par lyžičiek alebo čohokolvek

susannema
autor
16. máj 2015

@katkasav no nas mal obdobie že mlieko nemal 3 mesiace, už len flašku ked videl, tak rev, kopance, a to sme aj mlieko menili, flašku skúšali, aj kašu som skúšala do flašku dať, no nič nezaberalo a teraz už asi týžden mame to mlieko aspon raz denne a to len v noci, ked spí pri nom, ale od dnes vôbec ale vôbec nič, fakt už zúfalosť a to isté aj s čajíkmi máme .. dllho vôbec nič, ani čaj z flasky, lyžičkou som davala ešte aj ten a teraz da, ale aj to malinko, možno 20ml max 50 ml

susannema
autor
16. máj 2015

@susannema nam toto obdobie trvá od 4 mesiacov

katkasav
16. máj 2015

Moji su na cistej vode, dcera dlho nechcela absolutne ziaden caj, ovocnu stavu, nic, len cistu vodu, ale ved ta je aj najzdravsia. Nebude mat cosi s bruskom, kaka dobre?

susannema
autor
16. máj 2015

@katkasav všetko už máme prejdené, čajíky, čistá voda, všetko rovnaké, niekedy vypije viac, niekedy menej, ale je to boj aj s jedením, aj pitím od tých 4 mesiacov. No tým, že má tak málo tekutín a funguje len na mliečnych kašiach a masku, tak aj to kakanie je ťažšie, ale zase každý den ma dačo v tej mlienke

katkasav
16. máj 2015

Mozno tak po roku veku, keď uz bude viac pohyblivejsi, viac sam chodit, behat, vyda viac energie, tak aj viac zje. Pokial chodis do poradne a pediater povie, ze prospieva, ze je vsetko OK, tak by som sa az tak nestresovala, hlavne skusat, skusat stale ponukat, ved uz moze kadejaku zeleninku, ovocie, aj na nove chute si musi zvyknut. Moja dcera ma 5,5 a niekedy je to tiez boj aby zjedla na obed aspon polievku, ale ked uz je ozaj hladna, tak si pyta aj neskoro vecer nieco jest.

katkasav
16. máj 2015

Inak na stranke hneď vedľa mi vyhodilo odkazy na podobne diskusie, tak skus aj tam precitat, mozno ti pomozu, vela trpezlivosti. 🙂

monickapd
16. máj 2015

A nema zapalene hrdielko? Deticky ked ich boli hrdlo nechcu papat..nech ho pozrie dr..

maary11
16. máj 2015

@susannema a predtym jedol v pohode? Moja dcera do desiateho mesiaca nezjedla okrem mlieka (bola kojena) skoro nic. Maximalne tak jogurt, ked mala naladu, obed tak max 4 male lyzicky :( Tiez uz som bola na prasky, ale dr. mi povedala, ze pribera, tak aby som sa nestresovala. A teraz ma 14 mesiacov a je to megapapac 🙂 Proste nastal zlom a zacala krasne jest. Jej pomohlo, ze som jej davala veci, ktore si mola sama davat do ust, chlieb na ranajky, na obed napr. cestoviny, zeleninu, bol z toho bordel, ale zabralo to. Desiata napr. hrusku alebo banan nakrajat na male kusky a nechat ho s tym hrat sa. Mozno tvoj syn tiez nie je ten kasickovy typ, u nas to bol vacsinou boj. Drzim prsty!

livocka21
16. máj 2015

@susannema u mojho syna tak zacinala infekcna hnacka...

lucia_b23
16. máj 2015

Aj my sme vela krat prezivali taky boj s jedlom.striedali sa nam obdobia malojedenia s obdobim kedy dcerka nechcela jest nic ale nikdy to netrvalo viac ako tyzden,pricom od narodenia je baculata a ziadne ine problemy nemala.casom po jej druhych narodeninach sa to zacalo zlepsovat.

akab
16. máj 2015

u nás sme riešili niečo podobné plus veľa spinkával a zistili mi veľmi málo železa.

susannema
autor
17. máj 2015

No dnes od rana vobec nič, rovnaké ako včera na obed som masko so zeleninou teochu dostala dovtedy vobex nix a oscyedy toez nič, zatne ústa a nic ani lyžičkou, ani z fľašky no jedno jedlo za deň ani čaj, .. zufalost už zajtra idem hned k doktorke, tak som zvedavá ..

susannema
autor
17. máj 2015

@maary11 do tretieho mesiaca jedol super, potom nas stopli ze ho prekrmujeme a od vtedy, asi dvatýždne na to už sek a od vtedy je to boj. .Jeden den super druhy zas nič alebo len málo ale od vcera jedno jedlo aj to pár lyziciek .. neviem si uz rady, nic vôbec nechce

1234lubka
17. máj 2015

@susannema normalna vec, moj tajto zacal asi v takom veku strajkovat...no ostalo to dodnes...uz ma 3roky.

otila1
17. máj 2015

@susannema viem presne co prezivas, drzim palce nech sa zase cim skor rozpapa, aj my si teraz prechadzame rovnakym obdobim, no ako vidim u nas su to zubky, ide jej min. 1 stolicka. daj vediet co povie pediatricka, drzte sa.

susannema
autor
18. máj 2015

tak máme doktorku za sebou. Zobrali sa výtery,.. ale vyzerá to na zuby, celý horný rad má úplne zdurený, že horné zúbky vyzerá že sa mu zaradom naraz prerezávajú a má aj trochu hrdlo chytené.

000000uzneviemco
27. máj 2015

Aj mi mame ten isty problem mam 7 mesacnu dcerku a tak isto bojujeme s papanim ked jej dam zeleninku al. Mesko tak ju s toho napne a zje mi tak maximalne 2az3 lizicky tiez som zufala celi den mi nic neje ale co by jedla tak sladkosti jogurty a take ale varene jedlo nie drzim ti palce a pevne nervy

dooomca
27. máj 2015

presne aj moj maly...doteraz velky jedak a zrazu bum... ked dam pred neho jedlo a sam ssa krmi, tak nieco zje, ale ked mu idem dat ja, tak ani za svet..ale tiez si myslim, ze to ma zo zubov..lebo ked mu isiel horny nechcel vela jest,vysiel mu rozjedol sa a zase isiel dalsi a zase nechcel..a teraz mu idu riadne tie zuby, dnes mal az krvave dasienka...cakam kedy mu zase vyjdu a hadam sa zase rozpapa

tortelinka
27. máj 2015

@000000uzneviemco na to je jednoduchá rada, nedávať jogurty a sladkosti, inak nechápem, prečo niečo také už pozná 😕 , mám rovnako staré dieťa a neviem si predstaviť mu dávať sladkosti, to aké?

susannema
autor
27. máj 2015

Sladkosti? Ziadne ani náhodou a jogurt? to môže az po roku sa mi vidí, čiže jogurt ma ani nenapadol

rebekamarcusko
27. máj 2015

@dooomca mojmu synovi to zacalo,ked mal rok aj 2mesiace a trva to dodnes a to uz ma 2roky a dva mesiace.furt papa dookola toiste,pribera v pohode nechybaju mu vitaminy,co sa divim,lebo ovocie nepapa vobec. doktori mi povedali,ze mam pockat kym zacne papat sam,ze ak on nechce,tak ho nedonutim.takze cakam,kym zacne suvisle rozpravat,aby som mu vysvetlila,ze to co varim je dobre a jedle.:D

otila1
28. máj 2015

@susannema ahoj, tak ako dopadli vytery? A zubky sa uz pomaly prerezali ci sa este stale trapite s jedlom? My sme mali hrozne 3 dni, potom sa uz trochu rozjedla.

maary11
28. máj 2015

@susannema
Jugurt (biely) moze uz od siedmych mesiacov, inak to bolo prve co dcera normalne zjedla, takze to by si mohla skusit, a postupne sa moze davat vanilkovy a potom ovocne. V 11stich mesiacoch som jej davala uz aj ovocne v pohode, len doteraz nechce, ak su tam kusky ovocia, tie vypluva napriklad 🙂

dooomca
28. máj 2015

@rebekamarcusko ...maly mi zase ovocie zje.. a zo zeleniny mrkvu a to je vsetko... no uvidime ci to je len zo zubov alebo vymysla 🙂