13-mesačná dcéra odmieta vodu

adriana7272
24. nov 2022

AHOJTE maminky. Mam taky problém že dcérka (13 mesiacov) mi začala odmietať piť vodu. Doteraz nebol problém pila pekne a dostatok tekutín. Teraz nechce Ai vodu ani čaje, otočí hlavu ako sa blížim s fľašku, vyskúšala som aj do pohára. Vypije pár lyziciek vody to je max.
Čo vypije celú fľašu tak to je iba UM.
Poraďte prosím v čom môže byť problém? Ďakujem

ivangeline
24. nov 2022

Nie je teplo,nepotrebuje viac vody? Ma dostatok tekutin v mlieku a jedle? Prip. skusila nieco sladsie na pitie v poslednej dobe a preto odmieta?

pribinak
24. nov 2022

Okrem mlieka má Tekutiny napr aj v polievke, teda pokial nerobíš husté zasmazene polievky.

Kupuj šťavnaté jablcka, hrušky či hrozno, mandarínky. Tam sú tiež tekutiny. Ono sa zo nezda, ale keď to celé spočítas tak je to celkom dosť

Už nie je tak teplo ako cez leto, aj dospeli pijú menej tekutín
Mizno by ju potešil nivy pohárik či flaska

stannkal
24. nov 2022

@adriana7272 aj UM je prakticky skoro sama voda, možno jej to stačí na doplnenie tekutín. Moja v tomto veku nepila prakticky vôbec počas dňa, zato večer a v noci si to dohnala keď vypila 3 fľaše UM. Skus ju pomaly zvykať na pohárik s vodou, ponúkať vždy k jedlu, alebo aj medzi, tak aby mala dosť príležitosti napiť sa ak bude smädná. Neboj, určite nie je dehydrovana ak jej dostatočne ponúkaš.

andreatytler
25. nov 2022

@adriana7272 Ak pije umele mlieko, je to v pohode. Netrap sa a nukaj to mlieko a vodu. Nic sladke by som neskusala. Nas syn ma 3 roky a stale pije vodu len po duskoch. Nikdy sa mu nestalo ze by vypil ani pol pohara. Nukam kazdu hodinu a vzdy len pad hltov. Najviac vypije pocas jedla. Nemyslim ze je to zdrave, ale radsej tak ako nic. Pred spanim mu este stale davam umele mliekovo flasi a to kludne stiahne talker cely pohar.