Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

14 mesačná dcérka zle papá

kiki1718
17. sep 2015

Chcela by som sa opytat moja mala bola na um mlieku od 3 mes zacala som ju prikrmovat alr papala vela a cim dalej tak pomenej tak ze teras malo papa strasne a len polievku moja otazka moze to byt zo zubkou lebo jej idu od 4 mes a teras stolicky a niekedy pride den ze papa ale potom zgAse nic

zabina27
17. sep 2015

toto by aj mna zaujimalo, nas jedol do roka uplne ukazkovo, vsetko, co som mu dala, nevyberal, nevypluval, odvtedy to ide dolu vodou 😀 vymysla, nechce hocico, niekedy mam pocit, ze ho len s jedlom nahanam, lebo sa normalne nenaje cely den. snazim sa riadit tym, ze kedze ma pristup k jedlu, od hladu neumrie, ale neznasam to, ked chceme ist von a viem, ze nejedol, stale potom cakam, kedy zacne byt mrzuty a hladny, von sa neda zobrat hocico ☹ ine nerobim, len rozmyslam, co mu dat jest, ci mu zachuti, aby mal aj dost zivin...
podla mna to mozu byt aj zuby, za dalsie - deti su mudrejsie ako my, oni sa neprepchavaju zbytocne - to vidim aj na nasom, ked je ozaj hladny, tak sa nafutruje poriadne. proste je asi menej hladnejsi ako si ja myslim, ze by mal byt 😀 a myslim, ze urcite maju aj svoje chute, len to nevedia este povedat, proste nemaju na ponukane chut, ale mozno ine by zjedli...
ja cakam, ked mi uz bude vediet povedat, ci a co chce 😀

cinkatko
17. sep 2015

No holky taky mi poradte, jak zvednout diteti chut k jidlu? Moje holcicka si taky vybira a maly to od ni vidi a zacina delat to stejne, co ona. Deti pritom vazi dobre chvala panu bohu. Nedavno jsem byla na prohlidce u doktorky a ta byla s nimi spokojena. Trapi me ale, ze jsou dny , kdy jedi fakt poskrovnu a pak zase kdy by snedli snad i mne hah 😀 Co mam delat, aby mi porad jedli a hlavne jedli vsechno a nevybirali si? Jinak si myslim, ze to muzou byt i zoubky a take jsem slysela, ze kdyz se dite nevykaka, tak ma plne brisko a mene hlad a po vykakani se sni vic. Nevim, ci to je pravda

lianka29
17. sep 2015

Nám pomohol PIKOVIT- proti nevolnosti.. je viac druhov je sice od troch rokov, ale malá hrozne schudla, mala virozu a tak zvracala zo vsetkeho co zjedla. Ked uz naozaj nejedla takmer nic, tak som sa docitala, ze to mnohym mamickam pomohlo, v lekarni mi to odporucali aj ked ma nizsi vek. Po tyzdni uzivania jej neskutocne narastla chut do jedla, papa ukazkovo a sama si pyta.. co pred tym nikdy nerobila..

timea7
18. sep 2015

ak vám deti jedia máličko, ale pestrú stravu, celkovo prospievajú, sú spokojné, vôbec netreba rozmýšľať nad tým, ako množstvo jedla zvýšiť. Ak si vyberajú, pri jedle vymýšľajú, nechcú sedieť, chcú jesť inokedy, ako ostatní, treba stanoviť jasné pravidlá. Jesť sa bude jedine za stolom, žiadne rozprávky, cirkusy, naháňanie dieťaťa s jedlom - ani náhodou. Veľmi rýchlo prídu na to, že alebo budú tieto pravidlá rešpektovať, alebo budú hladné. Len bohužiaľ, maminy si v dnešnej dobe myslia, že im dieťa zomrie od hladu a nie sú dôsledné. Dieťa získa úžasný prostriedok na vydieranie rodičov - začnem revať, odmietnem obed - dá mi čokoľvek, lebo má panický strach, že budem hladný 😉 . Budem robiť cirkus -pustí mi pri jedení rozprávku, len aby som aspoň niečo zjedol. Je nervózna, keď odbieham od stola, ak to ešte pár krát zopakujem, začne ma s tým jedlom naháňať - to bude super! Ak zjem polievku, dostanem sladkosť...takto by som mohla pokračovať dlho. Z jedle netreba robiť stred vesmíru, jedlo päť krát denne ponúknuť, sadnúť si oproti, byť dieťaťu príkladom, o jedle zbytočne nehovoriť, nevychvaľovať, aké je to dobré, zdravé....ak dieťa odmietne, nedávať najavo svoje sklamanie, už vôbec nie hnev, jedlo zobrať a vyhodiť. Nie tak, aby dieťa z vás cítilo hnev, ale tak, aby mu bolo jasné, že ho neodstane o dvadsať minút. Do ďalšieho jedla len tekutiny, samozrejme nie sladené, maximálne kúsok jablka, mandarínku, určite nie banán. Ak zotrváte, problémy s jedlom pominú, možno bude drobec stále jesť menej, každý má iný apetít, ale nebude pri jedle robiť cirkus a vy si ušetríte kopu nervov.

kiki1718
autor
18. sep 2015

No ja si myslim ze su ti zubky dneska napr pekne papala uz ma prerezane tak to bude asik tym

Tu začni písať odpoveď...

Odošli