14 mesačné dieťa okrem raňajok nič iné nezje

meggyinka
16. okt 2017

Ahojte prosim poradte mi lebo ja uz som zufala. Mala ma 14 mes asi pred dvoma tyzdnami sa sama odstavila od kojenia nakolko som aj tehu bola som rada. Od zaciatku prikrmovania bola velmi zly jedak no stale som ju aspon pred spanim nakojila a neriesila to. Najprv som ju sama odstavila od nocneho kojenia a rano ked sa zobudi je hladna a tesi sa na ranajky no tym to hasne. Odmieta aj detske vyzivky a jogurty a o varenej strave nehovorim. O 12 ked ide spat mi ukazuje" hami ham" a ponuknem jej milion veci a neotvori ani usta. Tak ide spat bez jedla. Ceeely den nechce az potom na veceru si da troska detskej krupice. Uz fakt nevien. Davam jej aj vit.C a D ale mam pocit ze takym stylom jej bude nieco chybat . Neexistuje nieco overene na podporu do jedla? Za 4 mes nepribrala ani gram. Dakujek za rady

biba12
16. okt 2017

@meggyinka ahoj, čo malá raňajkuje? V akej forme jej dávaš ten vitamín? Čo pije? Mám na mysli sladké nápoje, čaj....Medzitým naozaj nič? ani chrumky, tyčinky, niečo malé do ruky....?

meggyinka
autor
16. okt 2017

@biba12 najradsej ma prazenicku alebo chlebik s lekvarom a vynimocne parky ale ak by som jej dala jogurt na ranajky tiez ho nezje. Ten vit.C jej davam na lyzicku s vodou-kvapky Cebion. A sladke vody nepije vobec len cistu vodu a sem tam cajik detsky ale neochuteny.necukrim jej. Nie nic nechce piskotu pozuzle a vypluje. Ak ma dobry den tak hrozno alebo bananik no to musi mat ozaj dobry den

sadika
16. okt 2017

Skus vitamin B, ten podporuje chut do jedla a este jeden trik, no od neho sa potom tazko oduca ale ak ma pomoct...skus jej pustit tablet ci rozpravku pocas jedenia. My sme museli tiez takto riesit lebo to bola katastrofa, jedine toto zabralo a pediatricka povedala ze ok, neschvaluje to ale co uz. mys sme boli takto od 4. mesiaca az skoro po 2 roky.

tana85
16. okt 2017

za dely den len ranajky, to by som uz riesila s pediatrom, podla mna to nie je v poriadku. deti rastu, vyvijaju sa, potrebuju ziviny. noc prespi bez ziadneho mlieka (UM, kravske, rastlinne)?

biba12
16. okt 2017

@meggyinka to je naozaj nezvyčajné. Pýtala si sa pediatra? Ale zas keď nechce, nič ju nebolí, ja by som ju nenútila...Ale určite by som sa spýtala pediatra, či to môže značiť nejaký problém. Nejdú jej zúbky? Možno je to prechodná situácia a ustúpi to samé a rozje sa. Ponúkaj jej ďalej skús iné ovocie ako bežne, maliny napr. sú sladké, deti ich majú radi. A zájdi za tým pediatrom.

tana85
16. okt 2017

@sadika ucel svati prostriedky. tiez obcas vyuzijem tuto moznost, len aby zjedla aspon polovicu obedu. ale nie som z toho nadsena. v tej chvili je pre mna dolezitejsie dostat do nej tu zeleninu a maso

bleblu
16. okt 2017

Ahoj, a skusala si jej dat napriklad len ciste varene cestoviny alebo halusky, lebo ja mam tiez podobne dieta ma sice uz skoro 2,5 roka ale je to strasne slaby papkac a teda u nas aspon ciste cestoviny alebo ryza, slepaci vyvar s cestovinou a potom este termix a to je vsetko, ale tiez nechce vobec jogurty pudingy krupicu, to ju normalne napina, a ziadne varene jedlo ani maso, takze cely den jej priebezne ponukam jest v podstate to isto dookola, lebo sa skratka a dobre nenaje a ked ju necham o hlade dlhsie vobec si nevypyta a ani ju netrkne ze sa ma najest a aj ked jej necham dlhy casovy odstup ze ma byt hladna aj tak zje len par lyziciek, cieze sa "poriadne" nenaje v podstate nikdy. Ale zas nema podvahu a je svalovo velmi pevna, kedze ma vrtulu v zadku 🙂. Cize nemusis sa bat podla mna, ze by sa vyhladovala az tak, aby ju to ohrozilo, mozno ma take obdobie, mne lekarka povedala, ze dieta vie kedy a kolko mu staci jest, ze nutit dieta do jedenia, nie je spravna volba, musis skusat, aby si prisla na to co aspon zje, aby si ty bola spokojna ze aspon nieco spapala

marlenka222
16. okt 2017

@meggyinka toto vsetko su jedla, z ktorych moze byt dlhu dobu syta. Nedaj na vyber. Na ranajky ked vies ze takto jedava, daj jogurt,nieco lahsie. Aby zaludik nebol zatazeny dlhy cas. Moja mala napr. Na ranajky je polievky. Ak ju presne takto zasytim, stretne ju az vecera. Polievku zje,vybeha a na obed je hlad. Davaj po malych mnozstvach a kup hroznovy cukor. Su aj cukriky s prichutami aj prasok v lekarni,potravinach. Neboj sa,oslad caj a uvidis po par razoch,co bude.

pininka
16. okt 2017

Vzdy ked citam takyto prispevok, tak v duchu dakujem bohu,ze vsetky tri moje deti jedia vsetko. Kedy si ju zacala prikrmovat? Lebo poznam niektore baby ktore to odkladaju a deti potom uz nechcu ine len mlieko. Viem ze existujw aj melasa na podporu do jedla, otazne je ako to do nej dostanes.

simca06022011
16. okt 2017

U detskej lekarky sa opytaj, nech jej spravi odbery, moze mat aj malo zeleza. My sme mali take kratke obdobie ked menej mala jedla (ale pestrejsie jednoznacne) a mala malo zeleza aj Dcka. Dostali sme jednak sirup a kvapky ale pridala som jej melasu (osladis jej tym caj napriklad :D ). Je to problem ked deti nechcu jest, preto by si toto mala kazda mamina co zavadza prikrmy precitat a snazit sa naozaj od tych 6 mesiacoch to dieta na riadnu stravu ucit postupne, prisne a podla tabuliek a vies dieta k jedeniu zdravemu a pravidelnemu :( A nie sa uspokojit s tym, ze nakojim a vybavena vec... rieisli sme u kamosky 3 rocneho chlapceka ktory jej nechcel nic tuhe ani len prehltnut... tiez bol mlieckovy a potom kasickovy... :( pevne nervy prajem a drzim palce

danusskaaa
16. okt 2017

Nechcem ta sklamat...ale nepomoze nic!!! Mam dceru taku. Kym nesla do skolky tak tiez nejedla skoro nic - este aj na raňajky vypila len kakao (ziadny chlieb) a na vecer krupica. v skolke sa to zlepsilo - trosku polievky, a masko ci zemiaky. Ale tiez len trosku. Dodnes zje z ovocia len jablko a banan a zo zeleniny nic! Zvyknes si na to 😉

janickacrazy
16. okt 2017

@meggyinka UM alebo iné mlieko ti nevypije? Moj malý (2 roky) tiež nechce jesť a trvá to už od prvých príkrmov, ale aspon to mlieko vypije a na obed pár lyžíc ryže a trochu masa do neho dostanem, ale tiež je to bieda. Na ranajky občas nič a občas 2krát odhryzne z rožka. Večera len mlieko. Boli sme aj na odberoch a nič nezistili. Je to ťažké. Nám ani vitamíny nepomohli k vačšej chuti do jedla.

skumavka
16. okt 2017

@meggyinka skús tabletky Nutrolin B, sú to vitamíny B skupiny, mohli by pomôcť. Davaj podľa popisu na krabičke.
Ja mám 16 mesacneho, občas ma dní, keď papa krásne a občas je to veľmi slabé. Najnovšie sa začal zabávať vypluvanim 😠

meggyinka
autor
17. okt 2017

No baby vcera mi kamoska odpprucila kupit tie HIPP mäsove prikrmy a ona bez problemov zjedla 190g. Pritom ked som to ja ochutnala tak ma az naplo. Ja tomu isto nechapem

simca06022011
17. okt 2017

@meggyinka moja mala to dusila tiez :DDD na vylety sme to bravali v restike jej to ohriali a stihala 1. pohar s polievkou + 2. pohar s masovym prikrmom... ako nic :D aj rybaciu od Hami mala rada velmi... ja som to na dovolenky balila do obrovksej tasky, co jedlo to 2 kusy :D

meggyinka
autor
17. okt 2017

@simca06022011 tak ja sa mozem.prethnut od varenia a dnes ako puk som sa vytesovala ked aspon daco jedla..

simca06022011
17. okt 2017

@meggyinka :D noo a take e to ze nas z toho natahuje.. 🙂)) ja na ten styl som malej varila potom tiez.. taketo gebuzinky pomixovat.. a tie vacsie prikrmy su uz aj s kuskami a cele cestoviny atd, ciize potom sa lahko da klamat, ze to je "toto" 🙂)) len v tanieri

anakristina
26. okt 2017

Odporucam odber krvi na zistenie hladiny železa.ak by bol ubytok,tak začne uzivat železo,kyselinu listovú a trochu ti začne viac papat.zatial by mohla užívať rybí olej eskimo kids,2,5ml,je to od 3r,ale 2,5ml sa môže,mám to konzultované.viem čo prežívam,no my sa aspoň výdatne kojime v noci,aj cez den

meggyinka
autor
26. okt 2017

@anakristina boli sme na krv a hodnoty ma ukazkove. Tak je len asi taka

anakristina
26. okt 2017

Aha,tak pardon,tak s tym rybim olejom nič nepokazis,precitaj si o tom niečo,konkretne tento má aj v pohode chuť,spytaj sa lekára,co na to povie,podľa mňa to pomaha

juriva
26. okt 2017

to ona vobec hladna nieje.ak ma vajicka na ranajky atd...su to potraviny nutricne bohate s postupnym uvolnovanim, takze hlad neciti.
Skus jej trosku pomenit jedalnicek.
urob jej ryz.nakyp, zemlovku atd..
samozrejme nedaj twm sacharidy.tie su vo forme fruktozy v ovoci, co tam das.
nakrajaj jej rohlik s maslom a nech si ssma cez den vezme.
Par x si vezmi ty a oslov ju , ze co robis a daj jej.
potom urob mini halusky ...rozbehne sa to.

barborenka333
26. okt 2017

Neporadim moc,naša ma 16mes. A dennodenne prasi rezankovu polievku na obed s mäsom a inú nechcela.tak že reku ok,tak nech papá aspoň takú.no minule sme boli pod skalami na guláši a sprasila jeleni guláš a minule som.jej dala ochutnať našu cesnacku čo som uvarila a tiež dala tanier.nakoniec som prišla na to,že zje všetko čo je normálne ochutené.jej som varila bez soli korenia...a tak bol pes zakopaný.nam pomohlo aspoň sa trochu.sutaz v jedení nevyhrá,ale je to lepšie.a ešte strašne rada papá tak že kŕmi ona mňa,resp nejaké zvieratko.cize dve lyžičky jeden tanier.porcia pre dva ks a to ju baví viac ako telka alebo hocičo...ale to len nápad,nemusí to fungovat,ale bodaj by.ja som bola zúfalá keď nejedla,tak viem čo to je.a z každého jedla jej dávame z taniera nášho a ide to celkom.kojena je zatiaľ stále ako si zmyslí,ale podľa mňa to je iba taká jej cigaretka pre závisláka,mlieko už asi ani moc nie je😂

nika898
26. okt 2017

@meggyinka ahoj necitala som vsetky prispevky no to s tym tabletom alebo rozpravkou moze zabrat. Mi tiez malemu pustame cely den rozpravky lebo nechceme aby pozeral reklamy a keby som mala v byte ticho tak sa asi zblaznim. Niekedy mu staci ked mu dam popri jedeni knizku alebo hracku proste musi byt niecim zaujaty inak mi neje a ked si pisala ze jej chutia HAMI skus jej ochutit jedlo kusok soli, korenia, rasca. Ja som tiez musela dochucovat cca od roka lebo mu to uz nechutilo. Teraz mame zase manier ze musi mat rozmixovane maso inak mi ho vypluva ale keksik pozuje 😂