16 mesačný synček nechce jesť nič iné okrem jogurtov

veronkarisko
22. jan 2014

Mam taký problém, maly je veľký jedak, papa uz všetko, ráno chlebík, rožok, jogurty, obed tiež pekne polievočku, masko, zemiaciky, aj jabĺčka proste úplne normálne, ale posledný cca týždeň, vsetko vypluje, a zje len jogurt. Podvyziveny nie je, je pekný bucko ( 11 kg, 85 cm). Ja uz neviem co mu mam uvariť aby sa najedol. Aj ked ho nechám,, vyhladovat,, aj tak nechce jesť. Myslíte, ze to prejde? Teraz mu vyšli 2 stoličky, myslíte, ze aj kvôli tomu?

luba28
22. jan 2014

@veronkarisko ano,bolia ho dasienka a preto tuhe odmieta,..ono sa to upravi,ked prestanu boliet,...

danula.ch
22. jan 2014

mozno zubky. ked viem, ze moju malu trapia zubky a nechce jest, natriem ich gelikom, pockam 10 minut a skusim znova. toto obdobie mozno prejde, ak je to naozaj zubkami, ale daj si pozor na to, aby si maly prilis nezvykol na jednostrannu stravu. mala by si zotrvat pri povodnom jedalnicku, ak odmietne, daj mu az dalsie jedlo v poradi, okrem ovocia, ci zeleniny, to mozu hocikedy. ked idu zubky, detom velmi chuti aj surova zelenina, alebo ovocie. urcite su tu uz o tom temy. ale ak je normalne velky jedak, podla mna sa to zase vrati do starych dobrych kolaji, aj ked bude zopar dni od rana do vecera iba jogurty papat 🙂
my sme si s jedenim odzili svoje. pri malom som to strasne riesila, nebudem radsej ani pisat. az ked mal 3 roky, presla som na taktiku, ze ak nechcel jest, nemusel, ale dalsie jedlo bolo az ked bol nan cas. na zaciatku zjedol fakt malo, ale ked videl, ze mi je to fakt jedno, kolko kedy zje, sa asi uvolnil a teraz papa s ovela vacsou chutou, ako kedysi. konecne pochopil, ze je kvoli sebe a nie kvoli mne. nie je o nic pribratejsi, ale mame pri papani pohodu. takto to robim aj s mladsou od zaciatku a funguje to. aj ona je malicka a chuducka, ale mame pohodu a to je dolezitejsie ako to, kolko toho zje a ci pribera a rastie tabulkovo 😉

zlata2
22. jan 2014

prejde ho to.. a ver potom nebude chcieť jogurt aspoň 1/4 roka, môj mal tiež také obdobie..ponúkaj ho tým čo ješ sama a keď nechce tak mu daj čo pýta - jogurt..

jul11
22. jan 2014

@veronkarisko to iste mam doma.uz je to trochu lepsie zase papa aj ostatne veci ale jogurt je cislo jedna.je to faza neriesim.a biely jogurt je zdravy tak nech papa.zjedla by aj pol kila denne tak to obmedzujeme ale inak nie

veronkarisko
autor
22. jan 2014

Dakujem baby, dnes zazrak - par uvarenych zemiakov zjedol...a 3 jogurty samozrejme....