18 mesačná dcéra málo papá. Poradíte?

natanell
18. mar 2014

Ahojte mám 18.mes dceru a nechce vobec papať chlebík natretý,mäso,kaše atd.. jej stravou je iba zelenina tu by papala každý den myslím polievky zeleninové,ryžu čistu a zemiaky tiež. takže naša strava je iba zelenina na všetky možné sposoby,neviem či je to dobré že odmieta mäso? jej by stačila za celý den iba polievka ale z polievky nepriberie... rozmýšlam či netreba nejaký sirup na chuť do jedla??? poradíte mi..inak váži 10,5 a meria cca82-83 cm..dakujem

romanknopp
18. mar 2014

Ahoj, my máme podobný problém, náš malý má tiež 18 mes. a váži cca 9 kg, jedák veľký nie je, má pár obľúbených jedál, ktoré varíme a sem tam, tie, ktoré nemusí, aby to mal pestrejšie. Náš vôbec nemusí jogurty, chlieb spapá tiež iba čistý bez všetkého, mäso má rád, aj zeleninu, cestoviny a ryžu, tak varím podľa toho. Myslím si, že ak prospieva a priberá, netreba žiadne sirupy, namiesto mäsa skús tofu a strukoviny. Ak je polievka hustá, tak ju zasýti, podľa mňa to je obdobie, ktoré prejde a bude papať všetko 🙂

siska53
18. mar 2014

To ma miery,ako moja 23mesacna 🙂 moja sa rozpapala,ked som jej zredukovala dojcenie a to behom mediaca pribrala kilo,z9,5 sla na 10,3 pri tej vyske cca 82 cm.(to len tak pomimo).
no urcite ju nenut.mna nutili,som odmietala od babatka. Nepomohli si. (v 15som,si konexnz presadila svoje a maso som konecne nebola nutena jest)
ked,skus vzdy po troske,ale bielkoviny su aj inde,ako pisala mamicka predo mnou. Ved ked bude hladna,spapa viac,mnohe deti sa casom rozjedia,ja som toho prikladom,bola som mrnavy jedak,neskor som jedla vsjo okrem masa.

milota164
18. mar 2014

veru miery ma super 🙂, moja ma 25 mesiacov , 10,3 kg a 86cm a to papa pekne a vsetko. Neriesila by som to velmi ak nechudne .Rozje sa casom.

lulu369
18. mar 2014

Určite sa tým nejak extra nezaťažuj...Ja som s dcérkou mala ten istý problém, mala pár jedál, ktoré sa u nás varili dookola.No začala chodiť do škôlky a s detičkami sa naučila papať všetko, až na mäso. Tomu ani dnes veľmi neublíži. Ale ak môžem jednu otázku, ešte sa dojčíte? Ja som dcérku dojčila 2 roky a kým som ju dojčila tak aj keď sa napapala veľmi jedlu neublížila...

maarkoo
18. mar 2014

aj my máme takýto problém s jedlom, pečivo žiadne nezje, pár lyžíc polievky a druhé už nechce, čo sa ja naprosíkam a navymýšľam aby niečo zjedol, len dúfam, že ho to prejde, lebo ma to štve, že sa poriadne nenapapá, len my sa ešte dojčíme a má 20 mesiacov, takže poradiť neviem, iba mám tú istú skúsenosť

lienka2384
18. mar 2014

no ak možem poradit tak naozaj pokial si aspon drži vahu a nechudne velmi sa tym nezatažovat. Z mojej skusenosti moj syn ma teraz 4r. ńo od narodenia do 2,5roka mi neziedol absolutne nic len mlieko aj to od roka len 3x denne 2dcl, naozaj nedal nic ine do ust. Začal papat až ked nastupil do školky postupne spapal viac a viac. S masom mame občas problem aj teraz ale inač už zje všetko čo mu pride pod ruku, už musim nanho kričat aby tolko nejedol, pričom mi je doplaču ked si spomeniem ako to bolo ked bol malinky a ja vtedy na pokraji zufalstva. Fakt viem že je to tažke ale určite dcerka začne papat ked začne mat chut. Pokial vaha nezačne klesat treba byt v pohode, a ja držim palce

alena0305
19. mar 2014

Moja zase nechce moc tie polievky a mäso nakrájané, ostatné malinké porcie. Skús mäso pomixovať do krémovej omáčky buď so zeleninou alebo bez. A pri mojej som zistila, že zje napr. fašírky (upravené pre ňu) alebo mleté mäso. Takže skús schovávať - napr. nadrobno pokrájané do zemiakovej kaše a pod. Sirup do jedla je pikovit - je hustý a pomarančový a do mojej ho nedostanem.l

ejuska79
19. mar 2014

ahoj, neboj ona sa rozpapa..moj tadeasko zacal jest pred 3 tyzdnami, teraz mal 2 roky....odmietal skoro vsetko, uplna hroza, len sa kojil... a zrazu buum a zacal jest, ako nie vsetko, maso nechce vobec jest, ale aspon ryzu, cestovinky a hlavne ovocie zacal jest... a aj uz pol kila pribral 😀 kojim ho stale..

zmrzlinka8
19. jan 2024

@romanknopp tofu by som dieťaťu nedávala ešte, sója ovplyvňuje hormóny v tele