Používame cookies. Viac informácií tu. OK

18 mesačná vypije 1,5 l vody za deň. Nie je to veľa?

keira155
2. dec 2011

moja dcera ma 18 mesiacov na den vipije aj 1.5L vody skoro kazdych 5 min si pita pitie je to normalne ze take casto pije??? pribuzny hovoria ze je to na nu vela 😒 moze byt dieta stale smedne ??? vie mi dakto poradit alebo povedat ci je to ok ? dakujem

medyna
2. dec 2011

hmmm, moja zase pije straaasne malo .....ale 1,5 litra sa mi zda dost vela.

mirka007
2. dec 2011

Podla mna cim viac pije tym lepsie ,odjakziva to tak bolo.
Moj maly ma 17 mesiacov a vypije tiez tak asi 1,2 L a viac ,tiez je casto smedny a pyta si vodu.Ked mu dam flasku kde su 3 dc tak niekedy to je schopny vypit aj naraz.Myslim ze sa nemusite nad tym vobec trapit,skor naopak,budte rada,skor by ma trapilo keby pije malo.

piacere
2. dec 2011

môj vypije na deň cca 400ml, niekedy 500ml a to už odpadujem, že koľko veľa 😅 Predtým som bola rada, keď stiahol 200ml...

nice202
2. dec 2011

moja ma 18 mes a vypije tak 3 dc zhruba. stale kojim

tinki
2. dec 2011

ublížiť jej to nemôže, ale nedávaj sladené vody ani čaj, ak náhodou dávaš. Z toho totiž viac smädí a detí si to žiadajú aj kvôli sladkej chuti. Ak budeš dávať na pitie len čistú vodičku, myslím, že sa ten objem zredukuje. 🙂

anjelicek26
2. dec 2011

@keira155 - daj malu vysetrit na cukrovku, pokial je neustale smädna. 1,5 litra nie je - privela - ale nie je leto a tekutiny ziskava aj z ovocia, polievocky, mliecka...

Max pije cca. 1200ml... ale to pocitam uplne vsetko. Ono sa hovori, ze 70ml/1kg vahy je minimum. A 100ml/1kg vahy je optimalne.

estterka
2. dec 2011

idealne je vypit 0,4 litra na akzdych 10 zacatych kil vahy. ja som za poriadny pitny rezim,ale..pytala si sa lekarky? cukrovka ma priznak velky smad okrem ineho. a cika ako? vela tiez?

sladkasue
2. dec 2011

neviem ci je to normalne, asi by som sa spytala dr., ale ako pisali baby vyssie, nemalo by to uskodit. moj crobec vypije za cely den cca 2dcl tekutin + polievocku+ stale ho kojim 🙂
Ak mu davas pit, tak urcite cistu neochucovanu, nebublinkovanu vodu, alebo nesladene caje - ovocne, bylinne

katarina822
2. dec 2011

zda sa ti ze vela pije najlepsie urobis zajdi za lekarkov uvidis co poradi pravdepodobne bude chciet vzorku mocu mozno aj krv ak vysledky budu v ok bud rada ze nemusis riesit opacny 'problem' ze malo pije....ako my ....ale myslim ze liter je v norme liter a pol no neviem a pije aj vela v noci a okrem vody kolko vypije mlieka cajiku...

janka3a
20. okt 2012

Nasa mala vypije za noc aj 3 velke aventacke flasky..cez den to neratam....uz jej pomaly prischlo oslovenie Lochneska priserka.....lebo len pije a pije

mamamajka
20. okt 2012

Môj 16-mesačný syn vypije za 24 hod. 2 litre. A podla doktorky je to normalne. Napadla ma cukrovka, lebo mne sa to normalne nezdá, ale vyšetrenie bolo OK takže je zdravý.Ale u nás to ani tak nie je smädom ako závislosťou na jednej konkrétnej flaške. ked mu dám inú, nepije tolko.

monika15
20. okt 2012

hlupost..... moj pil strasne vela tiez... ak neni dieta chore tak nech si pije....
som naj happy clovek... kazde dieta pije juicy, sam ehluposty sirupy a moj len vodu a cajik....
a nikdy sme nemali problem !!!!
opytaj sa pediatra.... 🙂)))))

eleaelea
11. mar 2013

u nás je to presne ako u "janka3a". Naša žabka v noci vypije cca 2 veľké avent fľaše a niekedy ešte dolievame. Cez deň pije stále. Pije len čistú vodu alebo nesladený čaj. Veľmi dobre papa a celkovo prospieva. Zisťovala som, či to nie je veľa (u pediatra, u ostatných mamičiek) a zistila som, že niektoré deti pijú omnoho viac ako ostatné. a pritom nemusia byť choré - len sú viac smädné.

alex999
11. mar 2013

Moja mala bude mať v máji 2 roky a od mala pije veľa vody. Teraz denne vypije aj 2 litre, a to ju "obmedzuje" 😅 2x som žiadala vyšetrenie na cukrovku a vysledky vždy v poriadku. Proste nechapem prečo toľko pije vody. A keď mi niekto povie že rastie ako z vody, tak sa zasmejem že doslovne. 😎 A nie je to len fľašou, ako niekto tvrdi, moja mala pijde cez de%n aj s pohara, aj cez slamku , ako sa jej chce.
Rano vypije 240 ml mlieka a po ňom si hned pride opytať vodu, a vypije ďalšie 2 dc 😅 no ale tie plienky nestiham niekedy meniť, tak je bez a chodi piškať na nočnik 😉

11nika11
11. mar 2013

U nas sa tiez vela pije.Sofia ma 20mesiacov a vypije cez 1,5litra vody alebo vacsinou nesladeneho caju.ziadne dzusiky,sirupy..A som stastna,ze pije.Pediatricky som sa na to pytala a ubezpecila ma,ze to je v poriadku 🙂

viktoria2011
11. mar 2013

Moja mala ma zas opačný problém ona vypije do pol litra denne a tam už zahrňam aj polevky atd....myslim si že uistit sa za tu cukrovku možeš,to nieje naškodu ale inak v tom nevidim nič zle.....ved detičky to vybehaju,vypotia.....

zigzag
11. mar 2013

moj vypije vela tiez,, len cez noc mi stiahne 6dc vody, pitie mu niako neobmazujem, ale musim vstavat a prebalovat,lebo sa precika,,, 😅

Tu začni písať odpoveď...

Odošli