2,5 ročná dcérka veľa pije

trinixy
12. nov 2012

Mala ma 2 a pol rocka a cez den stale pyta pit je jedno ci vodu alebo cajik dokaze vypit vysse dvoch litrov tekutin, samozrejme ze potom chodi cikat kazdych 10minut a o plienkach na spanie ani nehovorim, sto kilove batohy ma na sebe vzdy ked vstava....vela ludi mi vravelo ci nema cukrovku, moze mat taketo priznaky, nechcem hned utekat k doktorke my sme totiz to este chore neboli, alebo sa mam len tesit ze dodrzuje pitny rezim aj za mna 😉

terina25
12. nov 2012

@trinixy aj syn mojej neterky tiež strašne veľa pije.ešte aj v noci sa budí a vypije jednu fľašu čaju.tiež sa báli,či nemá cukrovku .ale našťastie je zdravý. podľa mňa je dobre,že toľko veľa pije. netreba sa hneď znepokojovať 😉

dafy
12. nov 2012

@trinixy aj moja tolko pila strááášne vela 😉 a aj mna strasili cukrovkou ale nebola to pravda zrejme to zdedila po ockovi on dokáze vypiť aj 5-6 l denne 🙂 malej to ostalo dodnes bez vody ani na krok este aj k polievke 😀

trinixy
autor
12. nov 2012

clovek sa aj tesi ze pije lebo do starsej neviem napriklad naliat skoro nic a to uz ma osem, aj v noci mladsia vypila dve male flasky tak som starej 2rocnej capine musela kupit velku flasu lebo som stale musela chodit tankovat, bojim sa aj tych plienok ako sa odnauci aspon poobede ked tolko vypije, strasne cika a rano pravidelne menime pyzamka

macka1741979
12. nov 2012

@trinixy
Môj mladší syn tiež veľmi veľa pije cez zimu 2-3 litre a cez leto 3-4 litre.. 😉 My sme radi , že tak veľa pije, lebo má problémy s obličkou a momentálne je po operácii... ☹
Čo viem tak cukrovka sa prejavuje nielen tym že dieťa veľa pije ale aj to, že sa rany veľmi ťažko hoja... 😉

kveta
13. nov 2012

@trinixy Naco utekat k doktorke, ked by mohlo ist o cukrovku? Ries to na nete.. To je rozumnejsie...

trinixy
autor
13. nov 2012

kveta dakujem si naozaj sympaticka, predpokladam ze viac sedis u doktora s detmi ako vonku na piesku...neva tvoj nazor

huxy
13. nov 2012

aj moja malá strašne veľa pije,už od malička.skoro stále má v rukách fľašku s vodou,čajom,džúsom.aj v noci sa zobudí väčšinou raz,aby sa napila,aj keď len trošku.tiež ma napadlo,či to nemôže byť náhodou zo zdravotných dôvodov.no zatiaľ kým nemá žiadne iné ťažkosti,sme s tým ani neboli nikde.

bubinko83
13. nov 2012

@trinixy niektore deti su take proste😉 asi im to chuti aj ja sama som bola take dieta a dodnes vela vypijem a som zdrava.My zas mame opačny problem zo synom ten mi vypije horko tažko pol litra za den☹

mystery1
13. nov 2012

@trinixy nic si z toho nerob moja sestra ma dceru v rovnakom veku a pila este viac ale v skolke uz pije menej a s plienkami to tiez mala vesele aj s cikanim 🙂 ale pre istotu nech jej urobia vysetrenia pije tak stale-potom si myslim ze je to ok ale ked tak zacala zrazu tak to moze mat nejaku pricinu

moon1979
13. nov 2012

@kveta
@trinixy
zvýšený pocit smädu nie je jediným príznakom diabetesu - ludovo cukrovky ... musí ísť o viacej sprievodných javov ... zapáchajúci moč, "acetónový" dych, ťažšie sa hojace rany, neustály pocit svrbenia po tele a samozrejme neustály pocit smädu a sucha v ústach aj tesne po vypití tekutín ... takže netreba hneď stresovať ... u dieťaťa prvým signálom je to, že prestane prospievať, potom sa pridružia ostatné problémy ...

skús dávať čo najčastejšie len čistú vodu, alebo nesladené čaje, čím sladšie vypije, tým ju môže častejšie smädiť, ale každopádne správny pitný režím je veľmi dôležitý ... deti nemajú termoregulačný systém taký vyvinutý, takže sa chladia aj takýmto spôsobom 🙂

ale ak chceš mať dušu na mieste a kludne spávať, stačí zavolať pediatrovi a poradiť sa 🙂 ak nemáte pozitívnu rodinnú anamnézu riziká sú minimálne, ale tak "šanca" sa získanie ochorenia tým nie je vylúčená. Ale ako som písala, je niekoľko sprievodných javov 🙂

bamb27
13. nov 2012

@trinixy u nas podobne,, tusim pises ze mala pije z flasky, to aj moj maly, a myslim si prave ze troska zavislaci prave na tej flaske, lebo je to jedno co odtial tecie,,, inak sme bez cumla a proste si rad pozuzle myslim,, ale fakt ze ho niekedy musim krotit, do flasky naraz nedavam viac ako deci, lebo kolko dam tolko vypije ,,, tak vlastne po troske cely den, bud cajik alebo vodu, cajik minimalne osladeny, tiez by som najradsej prejst na cistu vodicku

luliu
13. nov 2012

@trinixy Ahoj, aj moja malá strasne vela pije. Cez den a dokonca aj cez noc. Dnes v noci vypila 750 ml, niekedy je to aj liter. Cez den sú to 3-4 litre. Aj ja som myslela na cukrovku, ale nema ju 🙂. Pediatricka povedala, ze je lepsie ked pije vela ako keby pila málo. Nastastie pije iba vodu

luliu
13. nov 2012

@trinixy este som zabudla dodat, ze to pitie podla mna nie je o smade ale o potrebe cumlat flasu

martina1703
13. nov 2012

ahojte aj ja sa chcem opytat moja dcera ide mat 8mes.vypije 500ml mlieka nutrilonu aj to horko tazko a 300ml caju alebo vody nie je to malo?Viem ze ma vodu aj v zelenine,v kasicke ale menej.No viac do nej nedostanem.dakujem za odpoved

sendy182
13. nov 2012

@trinixy radšej k lekárke................odber krvy.....vyšetrenia.......podľa mňa pije fakt dosť.............takže radšej mať istotu od lekára že je zdravá............. 🙂 🙂 🙂 priveľa tekutín nie je zdraviu prospešné ..........no v prípade ak je vonka 30 C tak to je iná reč...... 😀

sendy182
13. nov 2012

@martina1703 je to OK............ 😉 a ak má mokré plienky........ 😉

martina1703
13. nov 2012

@sendy182 vzdy ma mokre plienky aj po hodine,tak asi len zas stresujem 😕 mne sa to vidi ze malo vypije,ale urcite je to v pohode. 😉

moon1979
13. nov 2012

@martina1703 mlieko je jedlo, nie tekutina, takže pokús sa do nej viacej tekutin dostať 🙂

marcellka32
13. nov 2012

Ja by som šla radsej na krvné testy,budeš kludnejsia,veľa vody je záťaž pre telo.

martina1703
13. nov 2012

@moon1979 jasne ze jej furt nukam pitie len ona da glg a dost,neviem iste ale tu na fore uz neviem v akej teme ale som citala ze mliecko sa rata ako tekutina,ja ked jej dam menej mlieka tak vtedy mi vypije viac vody,alebo caju.Mam radsej ubrat z mliecka?No tak teraz naozaj neviem co bude lepsie 😕

martina1703
13. nov 2012

@moon1979 uz som si to nasla,mas pravdu mliecko sa nerata 😒 ,tak musim nieco vymysliet 😉 ,dakujem

fotoarch
13. nov 2012

holky, synovi davam prevazne len vodu ,pije aj kazdych 20 minut , v noci musim dieta 2 az 3 x prebalit, plienka to nievie absorbovat...sladke ani neskusam podavat, to by pil z principu do dna a nie zo smadu, vela aj papa ,aj sa vkuse hybe ,ma rok a pol............a tiez neverim ze je to ..ok.k. , v noci ho prebalovat ? budi sa 3 v noci, ze potrebuje pit, podotykam podavam len vodu ... ☹ rada?

jankaferancova
13. nov 2012

@fotoarch fúúha tak to mate teda riadny nocny pitny rezim 😒 no moja rada je asi taka,ze pri kazdom pytani si vody mu davaj stale menej a menej do flasky az mu nakoniec nedas nic...neda sa k tomu dostat za dve noci,ale tak chce to cas a myslim,ze to stoji za to vyskusat to,uz len preto,aby ste sa obaja poriadne vyspali.ma rok a pol,takze myslim,ze by mohol zvladnut aj to,ze mu vysvetlis,ze vodicka uz nie je,ze vsetko vypil a ze ma spinkat...ale tak urcite vyskusaj tak,ze ked si bude pytat v noci vodu,namiesto 200 ml mu daj 100ml a davky postupne znizuj a znizuj.drzim palce nech to dobre dopadne 😉

moon1979
13. nov 2012

@martina1703 mlieko je fajn, z toho neuberaj, ale tak skus jej dat nejaký čajík ak čistú vodu nechce ... každopádne mlieko nerátaj do pitného režimu 🙂

schatzinkaschatzinko
13. nov 2012

mozno pije vela preto, ze to potrebuje, mozno pije preto, ze je dietatko chore. Ak citis neistotu, male pichnutie do prsteka alebo vysetrenie moca sa daju bezproblemovo rychlo zvladnut.

bellusenka
7. apr 2013

Ahojte, mojej dcere citit casto z ust acetonovy dych, chcela by som sa tiez spytat, ci s tym nemame niekto skusenosti.

kveta
7. apr 2013

@bellusenka Lekara. Hned zajtra.

bellusenka
7. apr 2013

@kveta Ahoj Kvetka, to aj urobim, len chcela som vediet, ci ma niekto skusenost s tym pri takom malom dietati