2,5 ročný syn nechce jesť

25. aug 2021

Ahojte syn ani nie že nechce jesť on si asi vyberá...nezje žiadnu zeleninu ani ovocie akurát jablko a banán...nechce jesť vôbec žiadne polievky a predtým jedaval a je to tak s veľa jedlami akoby jedol len to osvedčené čo pozná najradšej kašu zemiakovú. Nevypije mlieko skúšala som všetko možné aj kakao aj som mu kúpila také v krabičke ako od džúsu logol si trošku a dosť nechcel to ani keď mu dám napríklad nesquik nezje to s mliekom. Skúšala som všetko ale keď ho nutim jeho začne napinat...minule som ho tak nútila polievku napínalo ho pri Tom reval a potom sa povracal toto cesta nie je. Dnes som mu dala melón zas ho napínalo minulý rok ho pekne papal som už zúfalá. Svokra povie že nie je zvyknutý ale to je blbosť vždy som mu to dávala od malička...on je dosť živý neobsedí pri jedle poriadne ale už neviem čo robiť jeho zo všetkého nového napína. Jogurty papa aj syry má rád zje aj zemiaky s mäsom aj ryžu a cestoviny ale tá zelenina nula bodov asi je zbytočne nasilu že? Len mi to zhnusim ešte viac

desore
25. aug 2021

Jedneho dna sa tych jedal preje a zacne jedavat ine.
Pokial nekonzumuje junk food, ani by som to neriesila.

cariad
25. aug 2021

Ja mám takéhoto 9ročného už od dvoch rokov. Má asi 5 hlavných jedál ktoré varím pre neho z obočia zje iba hrušku,jablko,banán a zelené hrozno bez kvostiek. Surovú zeleninu iba mrkvu. Kašovitú jedla ako zemiakovú kašu,pudding,šlahačkovú smotanu, jogurt, krém na torte absolútne nie, z tej textúry ho napína. Dookola mu to isté varím. Dve ďaľšie deti presne ten istý spôsob prechádzania na jedlo proste úplne to isté, nemajú problém absolútne z ničím, žiadne exotické jedlá (indické,čínske,francúzke,talianske,thajské,švajčiarské-všetky) im problém nerobia. Zjedia všetko čo nezje ich ako ak ich rodičia my milujeme dobré jedlo a stredné a najmladšie to majú po nás. Najstarší bohužiaľ už vie že keď ideme do restiky tak bude mať nanajvýš suchý chleba (bagetu) ak ho majú. Ináč tam bude na naps 2 hodiny pozerať ako sa prežieranie. 🤦🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

autor
25. aug 2021

@desore tak aj také si občas sa samozrejme hranolky má rád...🙄

didi2102
25. aug 2021

Dávaj mu jesť čo chce a skús vždy kúsok farba tanier a nechaj tak,môj zase neje nič , nepije nič .... V princípe nemá problém s ničím no dnes zjedol lyžičku jogurtu na raňajky,lyžičku polievky na obed, pol jablká na olovrant a pol buchty suchej na večeru 🤯 má 3roky , ešte som mu poobede kupila v stánku hranolky , oblyzol kečup a nezjedol ich

lusy1507
25. aug 2021

Môj syn to iste. Od 3rokov, odkedy nastúpil do škôlky nejedava vôbec v škôlke a doma ho musím doslova nútiť aby zjedol aspoň troska z obeda. Dovtedy papal prkne vsetko, chodil aj do jaslí a tam ho učiteľky chválili lebo si vždy pýtal aj dupľu. Tiež som mu na obed začala varit len 3-4 jedla čo som vedela že zje, teraz už začína byt problem aj s tým. Dokonca som mu nedala vôbec nič jesť cely deň keď nezjedol obed a čakala som som, že sa večer aspoň naje a nič… 🤷‍♀️ Začínam uvažovať nad návštevou psychológa, lebo neviem už čo ďalej

autor
26. aug 2021

@lusy1507 no moj dokáže zjesť riadne porcie ale len toho čo chce

srnka79
4. sep 2021

Mame to iste. Akurat, ze nas nezje ani maso a ani strukoviny! Trpim tym uz 5 rokov a maly takisto hyperaktivny a furt chory. Ani len ochutnat nechcel. My jeme takmer vsetko, na jedlo nefrfleme, takze vzorom to nie je. Energie ma napriek tomu dost a az teraz v 5 rokoch konecne uz aspon ochutna a nepovracia sa. Nikdy som s tym nic nemohla urobit, neplatilo ani lietadielko, maximalne pri niektorych veciach opak - nie, ze mi to zjes! Ale to az okolo 4. Roku, predtym vobec nic. Povracal sa aj v skolke, ked ho nutili. Maso neje dodnes, jedol mozno 5x v zivote. Teraz konecne akceptuje zo zeleniny uhorku (nakladackovej velkosti) a malicke sladke paradajky. Sladkosti by jedol na kila, co samozrejme nepodporujem. Vraj niektore deti su take a staci im to. Tak asi to tak je. Ja som ako dieta bola veacna za kazde jedlo, len keby bolo a este k tomu vselijake ovocie, takze je to pre mna nepochopitelne. Chce to len stale skusat, nenutit az do vracania, len sa snazit, ked skusi, tak skusi a ked nie, tak nie.. mozno skusat "navnadit", ze spapka mu to nejaka hracka, ale vysvetlovanie, ze je to zdrave nema ziadny vyznam, dietatu je to fuk. Este parkrat zabralo, ked jedol s nejakymi inymi detmi (sesternica). Lebo od mamy je to fuj, ale od tety ok - tiez u nas neplatilo vzdy a menilo sa kazdu chvilu. V skolke prve dva roky ani nejedol, vyhodene peniaze, teraz zacina skusat viac. Len vydrzat a skusat, inak to nevidim. Casom bude mat oblubene jedla a sam si povie... drzim palce nam obom🙂