2,5 ročný syn váži 10,5 kg nechce jesť

doda3
31. mar 2015

prosim o radu lebo ja som už na konci so silami a nervami 😢 neviem ako doňho mam dostať jedlo .raňajky mi vypije 200ml mliečka kakao desiata žiadna obed nič lebo je unavený chodím s nim na hodinkun von pred obedom zobudí sa po 3hod spanku a chce len mliečko nedám mu nezje nič inšie a večera 8 malých lyžičiek krupicovej kaše a je hotovo.pije materinu dušku alebo čaj.už som skušala dať chleba na raňajky so syrčekom nechceš nedala som mu nič až do obeda dala som mu polievočku nechceš nebude ani mliečko poobede ale on vydrží nechapem ako.ked ho prezliekam tak mi je do plaču už som mu davala sirup na podporu chuti,kvapky aj pivne kvasnice a nič ani deko nepribral

jana_eyre
31. mar 2015

a co na to vravi doktorka? nie je chudokrvny, alebo nema iny zdravotny problem? ked je taky chudy a unaveny, predsa to doktorka musi riesit.. moja 17mesacna dcera vazi 9,5kg - a to patri k tym mensim slecnam...

shania31
31. mar 2015

@doda3
Nas jeden maly to iste, ale ja mam skor pocit, ze prebera v jedle. Skus mu kupit sirup na podporu chuti do jedla a uvidis, ci sa to nezlepsi.
http://www.pilulka24.sk/pediakid-na-chut-do-jed...

pribinak
31. mar 2015

Ja by som na raňajky nedávala kakao, je to sladké, len čiste mlieko. Neviem ci dávaš Granko, ale to obsahuje dost cukru

doda3
autor
31. mar 2015

to s tým že je unavený namna len hra aby som mu dala pokoj s jedlom.u doktorky som s tým už bola robili mu rozne vyšetrenia všetko je o.k. akurat mu trošku chýba železo ale je to v norme už so skušala papanie pri hrani sa alebo rospravke a nič nezabera mali ma 90cm je drobný

syssu
31. mar 2015

takže je celý deň iba na mlieku a pár lyžičkách krupice? A je to tak každý deň? Pediatrička na to čo som hovorí? Prepáč, že toľko otázok.. mám dcéru v takom veku a ona teda jedáva všetko až na to mlieko a tú krupicu, čo ty spomínaš ;) u nás napr. ovocie chutí vždy viac vonku na prechádzke ako doma, hlavne ak stretneme nejakých rovesníkov - to potom maminy dávame zásoby dokopy, tak im chutí.. možno by to zabralo aj na malého, neskúšala si? Alebo u nás teraz fičí rozmixované surové ovocie a zelenina s vodou a cez slamku stiahne aj 3 dcl za doobedie.. sa cíti dôležito, keď jej to dám do veľkého pohára so slamkou a spolu si spravíme piknik na koberci.. prípadne, vždy jej chutí viac, keď jedlo so mnou chystá.. asi musíš len skúšať a na niečo tvojho malého zlákať.. verím, že sa ti to podarí!

drakvak
31. mar 2015

Ked moj syn nechcel poriadne jest a bol unaveny,vzala mu lekarka krv na zistenie zeleza a ci nema celiakiu-alergiu na lepok.Celiakia to nebola,ale nedostatok zeleza,bral potom kvapky par mesiacov... urcite by som to riesila s lekarom...

jana_eyre
31. mar 2015

@doda3 tak potom presne ako pise syssu - skus jedlo na prechadzke - ziaden kocik, len nech chodi, ty mu davaj do pusy, alebo nech si drzi banan napr.. moje deti tak kazdy den desiatuju - vzdy vonku.. alebo skus za jedlo "rozpravat" ako chce ist do bruska sa okupat, atd..

uhnakova
31. mar 2015

Mozes skusit malemu primiesat do mlieka Nutridrink pre deti, nemusi ho vypit naraz, skus na uvod dat jeden na trikrat. Tym sa sice nevyriesi problem s nejedenim, ale mohol by z toho trosku pribrat. Nechyta sa ani na odmenu? Napriklad ze by ste uskutocnili nejaku jeho oblubenu cinnost (jazda v auticku na mince v nakupnom centre, vylet autobusom alebo vlakom, navsteva detskeho kutika, a pod. ), ak spapa polku rozka s maslom na ranajky alebo veceru. Na mojho toto obcas zabera, ale treba potom slubenu odmenu aj dodat a nevydierat dalsie jedenie, inak nebude dalsi krat dieta spolupracovat. Nejedenie niekedy suvisi aj so znizenym obsahom zeleza v tele, daj malemu urobit krvne testy. Ak doktorka protestuje, tak ju zmen, 10 a pol kila je naozaj velmi malo na dva a pol rocneho chlapca.

lennkka17
31. mar 2015

@doda3 mojmu malemu tiez chýba zelezo ale nie nejako velmi a je chudokrvny. tiez mu nechuti velmi papat. od narodenia nebol velký jedák. ma 16 mesiacov 10kg, 82 cm. ked mal rok tak mu zistili nedostatok zeleza a vit. D. tak mu doktorka predpisala aj zelezo aj vit. D + este kalciovy sirup a odvtedy mi zacal krasne papat. boli sice odvtedy obdobia ked nechcel papat ale to bolo asi kvoli zubkom.mozno ked mu chýba trošku zelezo ako píses, tak mozno je to aj v tom. robili mu aj iné testy ci len na zelezo? myslim napriklad na vitaminy. moj ma problemy s tym ze este stale sam nechodi a pripisuju to aj tej chudokrvnosti. tvoj maly kedy zacal chodit ak sa mozem opytat?

zuj
31. mar 2015

na tvojom mieste by som najprv obmedzila mliecko/kakao a potom by som sa obrnila trpezlivostou, pretoze to nebude trvat ani tyzden ani mesiac...Z toho, co si napisala mam skor pocit, ze si prebera a vymysla ako mu nechuti. Moja prva dcera bola tiez dost preberava, ale postupne sa to zlepsilo a teraz zje aj to, co by este 2 roky dozadu ani neochutnala. Ake mate stravovacie navyky v rodine? Varis pravidelne polievky, hlavne jedla? Lebo ja mam skusenost, ze vacsina deticiek nema dobre stravovacie navyky z domu, nema pravidelnu stravu, teda ranajky, olovrant (ovocie, jogurt), polievku pred obednym spankom, hlavne jedlo po spanku atd.

mircalla
31. mar 2015

No ja by som urcite skusila ovocie, jogurty.....a na obedy mozno nieco ine ako polievku - skus mu urobil pyre, masko na prirodno s ryzou....skus inu stravu
a ozaj co najviac pohybu na cerstvom, nech to vybeha...

lencika1
31. mar 2015

Moj tiez patri k tym chudsim detom ma 3 roky a 4m vazi asi 13kg. Neni jedak ale ma oblubene jedla co zje vzdy. Ale aj to ho musi nejak zabavat bude pri hre, pri rozpravke alebo presne na prechadzke.
Nedala by som mlieko pre mna to nie je vyziva ani strava pre 2,5 rocne dieta ja beriem mlieko ako doplnok.
Asi by som mu rano vklude ukazala prazdne mliecko neviem ake pije a povedala mu ze uz je velky a dnes bude papat nieco super nieco nove co jedia - vymyslis kto podla toho co ma rad a k tomu nejaky super pribeh. 😀

betunka39
31. mar 2015

No moja ma o mesiac tri roky vazi uz viac ako rok 11 kg a ma vysku 92cm.Je vesela lekarka mi povedala.ze jednoducho vsetko co zje vybeha.Mne sa zda tiez chuducka.ale aj dnes mi v nrmocnici potvrdili.ze je o.kAle k tvojmu syncekovi.mojrj ksmodky syn pil do 6 rokov iba mlieko z flasr.Kazdy den 5x mlieko a nic viac.Dnes ma 20 rokov a je z neho riadny chlap.Takze.ked nechce papat skus mu dat viacmoliecka a pomedzi to skusaj nukat aj nieco ine.Ale netrestsj ho tym.ze ked nevhce jest.nedas mu ani to mliecko.tym mu ublizujes.Jednoducho mozno mu to tsk vyhovuje.pokial nema zdrav.problemy tak mu jeflo nevnucuj.asi nebude nikdy jedak.

snezienka12
31. mar 2015

Poradiť ti neviem, ale naša je veľmi podobný prípad ako tvoj chlapček, voláme ju "nejedacie dieťa", neviem síce koľko teraz presne váži ale isto nie oveľa viac. No na pohľad nevyzerá vychudnuto aj keď je taký drobček. Pravdupovediac ja som vraj bola taká istá čo sa týka jedenia, vraj som žila na pudingu a celé detstvo si spomínam ako ma nútili rodičia niečo jesť a ja som nikdy nebola hladná. Takže teraz kvôli dcérke nestresujem - nebýva chorá ani nejaká unavená - a radšej ani nesledujem či priberá a koľko a neporovnávam s rovesníkmi. A čo sa týka jej jedenia, stravu nedelím na raňajky, desiata ...atď, ale ponúkam jej cez deň priebežne čo ma napadne - teším sa aj z niekoľkých hltov jogurtu alebo lyžičiek polievky, kolieska salámy alebo syra, najčastejšie si dá keď je zaujatá rozprávkou na PC alebo knižkou a tak. Skôr sa snažím aby medzi tými troškami čo zje bolo aj nejaké ovocie /pár hryzov jablčka, pár lyžičiek nejakej ovocnej šťavy/, aj nejaké mäsko. Popátraj aj ty či to nemáte v rodine, možno je to len taký zvláštny metabolizmus.

lipiancanka
31. mar 2015

@doda3 uplne chapem ako sa citis, moj mensi ma tiez 2,5 roka a ma 10,3 kila, je drobny no velmi ciperny, ma neskutocne vela energie, tak som sa uz prestala trapit. Ale bolo to riadne na nervy nahanala som ho po byte, pri rozpravkach donho pchala, vonku, proste cely moj den sa tocil okolo toho kolko zjedol a kedy co zjedol...no zrazu mu z nicoho nic zacalo chutit, tych 10,3 kila to je uz po zacati jedenia🙂 ale stale aj napriek kritike okolia za nim s jedlom beham, no kto nema taketo dieta nepochopi🙂

zuj
31. mar 2015

inak u nas pomohlo aj to, ked sme jedlo prestali brat ako problem, ked nechcela jest zobrala som zo stola a nijako som to nekomentovala, podobne aj v skolke, nepytali sme sa, ci papala obed, olovrant atd. a potom sama zacala postupne jedavat

lianne7
31. mar 2015

@doda3 veľmi dobrá rada,mala by si mu spraviť kúpeľ z materinej dusky ,a hlavne daj mu pit zihlavovy caj.zadaj si na google Maria Treben-nechuť do jedenia u deti.mladu zihlavu by si uz mohla najst,zacina rast.a este travenie a chuť podporuje bkomplex. 😉

egiginka
31. mar 2015

@doda3 na ranajky mu davaj to co ty jes... skus ho nedavat do stolicky, ale tebe na kolena, alebo vedla,,, jedenhryz tebe, jeden jemu.. pocas celeho dna ponukat kusky ovocia, ako tu uz bolo spomenute, vonku s detmi chuti najlepsie, ked varis obed, ochutavat zo zeleninky a surovin mu davaj, .. obed uplne rovnaky ako ty za stolom, alebo mu daj nech sam je prstami,,,, alebo ty mu davaj kusky maska zeleninky rukami do ust... jedli bylinkuj, trocha posol... proste normalne jedlo... olivrant, ponukaj ovocie, zeleninu, smoothies, chrumky ryzove... snaz sa aby jedlo vyzeralo... urob na tanieri obrazok.. a hlavne ty ukaxuj ake je to super... vecera, kasu netreba, radsej mu daj to co ty jes... popripade rob domaci jogurt pocas dna a tam daj to granko..... kusky zeleniny,, ktore sam moze hryzt su sranda🙂.. este navyse na sparatky, alebo ovocia...

janapagacova
31. mar 2015

@lipiancanka presne ako pises, kto nema taketo dieta, nepochopi .... mam to doma ... moj syn ma 2 roky a 10,2 kg, 86 cm ... je drobny, ale zato ciperny, ako keby v nom vsetci certi sili ... neposedi, s jedlom za nim beham, prip. si citame rozpravky a skladame lego, on proste nemoze vediet, ze papa, ovocie a zeleninu do neho nedostanem ... som vdacna za kazdu lyzicku, davam aj bkomplex, niekedy sa rozje,ale ked pride nejaka choroba, nezje skoro nic a zaciname odznova ... samozrejme, ze lizatka a cokoladky, to by mu chutilo, ale to ma len za odmenu, ak sa napapa ... inak, ked uz nic nechce, tak u nas zaberaju kupovane prikrmy ...
toto ziadnu matku netesi, ale uz to neriesim, aj ked stale skusam (a vyskusam aj ten sirup, co pisali dievcata vyssie) .. starsia dcera bola presne to iste a ked zacala chodit do skolky, tak sa rozjedla, v kolektive im lepsie chuti.... ale s ovocim a zeleninou bojujeme stale ... proste my sme nikdy neboli jedaci, ale sme sikovni na ine veci 😉

cenculinka
31. mar 2015

@doda3 u nas je to to iste ☹ v mlieku by sa aj kupal a jedlo vobec nepotrebuje...to bude aj tym.mliekom, na cas ho zasiti a potom.nechce jest...ked sa hra alebo pozera rozpravku tak vez sliva mu dam kysok jablka alebo chleba suchy, ani si nevsimbe ze to zjedol 🙂 ma rad suchu hrianku, tak ju ma denne na ranajky, pol krajca je vtse hodiny, ale aspon nieco zje 😉 tlacim donho polievku - vyvar, ten na ako tak rad a je tam vyvarene aj mäso takze aj "masitu" stravu ma 😉 zje vsetku zeleninu z polievky a to je asi tak vsetko co mi dokaze zjest...ja ho aj vela klamem bohuzial...ma ead skvarky, tak mu poviem ze ide papat skvarku a sup do pusy 3 halusky a kusok skvarky, takto mi zje aspon trochu halusiek...pije iba cistu vodu, raz mu poviem ze je to caj, inokedy je to dzus...klamem ze mlieko nemame ☹ ma 2r4m a 12, 5kg no cca 90 cm ak nie menej...drzim palce, musis len skusat a hladat finty...nas zje vsetko u kamosky ked vidi aj hej deti jest. Ked vidi nas doma hest, to s nim nepohne, iba cudzie deti ho motivuju

cenculinka
31. mar 2015

Preboha, zasyti som chcela napisat 😉

lucy125
1. apr 2015

Fuha no na porovnanie,moj ma 2r a 10mes. a važi skoro 17kg a meria cca 100cm +- on sa napapa pekne,zje skoro všetko,maločo nelubi(ale su aj take veci) a vkuse ale vkuse je v pohybe, do školky nechodime ale ani doma neobsedi. Ja by som aspon na začiatok skusila sirup na rozpapanie sa,na ranajky vynechala kakao (moj pije kakao v postielke pred spanim 340ml každý večer) ale až po našej večery ked spap trošku toho čo my na večeru. ranajky mu skus zmenit ason nejaka cerealie pre deti s mlieko,ked lubi tak mliečko,alebo rohlik s maslom a vedla 1,5dcl kakavka aby mal to aj to,na desiatu jogurtik,ovocie moj napr nezje žiadnu surovu zeleninu ani ovocie od roka,dovtedy to všetko papal,ale varenu a ovocie v kolači,kompotiku spapa) ak lubi tebe skus a desiatu banan,jablko s piškotami a spol,na obed skus zapnut oblubenu rozprávku a krm ho ty,aspon zopar lyžičiek,10,5kg je naozaj malo,skus bud Pediakid na rozpapanie sa cena cca 7€ a volnopredajny v lekarni alebo potom na predpis Peritol nech vam pedina predpiše,nam dost pomohol,ked mal 6tu chorobu a 4dni 40tky a nepapal mi potom skoro nič,tak po dnoch uživania Peritolu sme sa dostali spat do normy papania.Držim palce. P.S na obed nezje ani niečo sladke? žemlovku,palacinky,lievance a spol???

doda3
autor
2. apr 2015

ahojte nemala som kedy sem zavítať ale mate premna super triky a rady ked čítam čo vaše ratolesti popapaju je mi do plaču lebo si pripadam ako neschopna truba ktora nedokaže svoje dieta presvečiť aby jedlo.mali mi začal chodiť ked mal 9m za ruky 10m sa pustil sam a v 11m chodí uplne sam na všetko je velmi šikovný plienočky nemame od 20m sa mu pačilo na wc som sa tešila medzi detmi sme stale vidí ich jest ale vôbec toto po nich neopakuje chodíme aj do detského kutika ked prší alebo ku kamoške ktorá ma rovnako stare dieta a to je o 6kg ťažie.pripravujem mu jedlo tak,že ho necham nech mi pomáha odštavujem mu ovocie lebo nechce ani toto jesť aj tak mi to nechce piť.pečiem s ním koláč aj ked viem,že mi ho nezje ale skušam aj papanie vonku na prechádzke odpapa štvrťku roška .u doktorky som bola robila mu už ked mal 1rok testy na alergie napr,na muku a teraz v 2rokoch ich opakovali všetko je O.K.nestesujem ho tým,že sa snaží doňho dostať jedlo ale keby tak začal papať a pribral to by som bola štastna ako blcha a rospravať vie takže s nim normalne komunikujem je velmi rozumný povie zarecituje zaspieva všetko neviem čo mam robiť doktorka mi povie že su to prerezavajuce sa zubky a ked budu vonku tak bude všetko o.k,