2 týždňové bábo prespí v noci 5 - 6 hodín. Mám ho budiť?

alisska
2. feb 2013

Mám 2 týždňového synčeka, ktorý mi v noci prespí aj 5 - 6 hodín v kuse. Mám ho budiť na kŕmenie každé 3 hodiny, či ho nechať spať?

karin944
2. feb 2013

alisska, nemusite ho budit, on vie najlepsie, kedy chce papat, a sam sa zobudi na to, ze je hladny, budte len rada, aspon si aj vy pospite a nemusite vstavat kazde 3. hodiny. co by dali ine mamicky za to, keby ich deticky tak dlho spinkali v noci.pokial bude priberat, myslim, ze je vsetko tak ako ma byt. prajem vsetko dobre. katka. 🙂

ritusuk
2. feb 2013

nebud ho.ja mam vsetky tri velkych spacov,dvojcata som skusala(na odporucanie dr.)aj budit,akurat ich to prebudilo uplne,tak som to rychlo stopla.Zojka taka ista,mali sme preto aj konflikt v nemocnici,kde od porodu spala cele noci a mne nosili mlieko a nakazali dieta budit.zdrave babo sa prebudi a vypyta si samo,najmensia teraz papa naposledy 22.30 a spi az do deviatej rano ako poleno.

jurka83
2. feb 2013

ahoj, aj mne malý prespal aj 6 hodín, strašne som sa tešila lebo prvorodený spal no skôr nespal 🙂 tiež mi doktorka hovorila , že treba budiť aj som ho asi 2-krát zobudila ale potom bolo ešte horšie... celý deň rozhádzaný a ani napapať sa nevedel poriadne. Tak som s tým skončila malý síce priberal pomalšie ale inak všetko ok, tak si myslím že bábo samo vie čo a ako chce a ak ti nejako rapídne nechudne tak skús urobiť tak ako si mladý pánko rozkáže 😀 . Každé dieťa je iné a mne sa to teda ukázalo na tých mojich dvoch loptošov . Pri staršom som robila všeličo len aby chvíľu spinkal a nič nepomáhalo odfúkol si svojich 20 min. a bolo. A druhorodený zase spinká aj 2 hodky, niekedy si aj nechty stihnem nalakovať 😀 . TAk veľa zdravíčka .

nathalie111
2. feb 2013

Ahoj.Ja som obe deticky dojcila a na papanie som ich nikdy nebudila.Ked spinkali,nechala som ich vyspat dosytosti (ci to bolo cez den alebo v noci),ved ony potom to papanie dobehli. 😉 Ved pokial babo prospieva a pribera,tak,ako ma,myslim,ze nie je dovod striktne dodrziavat 3-hodinovy interval papania...
Teda neviem,ci sa nemylim,ale pri dojceni som to ja robila tak...V case,ked boli hore papali na "poziadanie" a ked spinkali,nechala som ich..
Takze na tvojom mieste by som si uzivala moznost pospat si pri tak malom babatku 5-6 hodin..Podla mna sa to az tak casto nevidi,tak si oddychni,ked mozes 🙂 Ja som tak dlho vkuse nespala ani nepamatam... 😉 Mne sa este aj teraz mensia dcerka budi viackrat za noc.. 😕 Ved ja sa raz vyspim dosyta,len neviem,kedy to bude... 😝

alka221
2. feb 2013

nemusis dietatko budit na papanie, ono samo vie, kedy treba 😉 a bud rada, ze dobre spinka.. co by som ja vtedy zato dala 😀

muca1212
2. feb 2013

Keď nemá novorodeneckú žltačku tak ho určite nechaj spinkať 🙂 a potom sa uvidí ako priberá keď pôjdeš ku Dr.

marcelatje
2. feb 2013

Neboj, žiadne dieťa sa dobrovoľne nevyhladuje na smrť vie kedy si vypýtať papať 😉 Čo by iné mamičky dali za takto spiace bábätko 😀 😀 😀 vrátane mňa samozrejme 😀 😀 😀 😀 😀 určite by som nebudila 😉

srdiecko9
2. feb 2013

Ked nema zltacku, je narodene normalne v termine, ma dost pocikanych plienok, pribera na vahe, tak nemusis budit a aspon sa vyspis, lebo nemusi to byt stale tak 🙂

katka1981
2. feb 2013

NIeeeeee, bud rada, ze spi. Pokial pribera, tak ja by som nebudila.

drobcek26l
2. feb 2013

Určite nebuď malinké od hladu nezomrie a dá ti pocítiť že by papalo keď samo uzná za vhodné. užívaj si krásne prespaté noci

sssimi
2. feb 2013

Nechať spinkať, nechať spinkááááť! 😉 A treba si pekne pospinkať s ním 😉 Aj moja tak spávala...joj kde su tie časy 😀

dodkap
2. feb 2013

koji sa na poziadanie, ak chce jest za pat hodin, tak bude jest za pat hodin, ziaden problem, bud rada, ze sa v noci trochu vyspis, nemusi to tak byt stale. A ak nekojis, aj tak ho nebud, tie kazde tri hodiny su snad uz prezitok, nie? Mas nedonosenca alebo nieco take snad?

zuzuj
2. feb 2013

Ja som kojila aj v noci, ale tak ked sa prisala, ona sa ani neprebrala , spala dalej ....:D potom som bola rada, ze prespi...neskor sa to zmenilo tak som spominala na ,,zlate casy"...
Ale ja som to robila tak, ze ked som isla spat tak okolo 1 hod. som ju prilozila...a potom do rana sme spali...tak do tej 5 potom sa uz budila....

awalancha3
2. feb 2013

zásadne dietatko nebudit...............zásadne, znamená, že su aj vynimky- v pripade nefyziologického spánku, hrozby dehydratácie a podobne....

karamel
2. feb 2013

Aj mne maly tak spaval🙂 nebudila som ho🙂 dnes je z neho krasny, zdravy a stastny 4-rocnny fesak🙂

zlatovlaska123
2. feb 2013

No na tvojom mieste by som bola rada, že sa môžeš vyspať. Ešte prídu aj také noci, že 6 hodín v noci NEBUDE spať a potom sa tráp čo robiť, nie teraz. 😉

3kolka
2. feb 2013

Mne zase Dr.povedala že cez deň budiť každé 2-2,5h a v noci nechať spinkať...malá mi od 3týždňa do 6mes.prespala celú noc a to zhruba od 20:00 do 8:00-9:00

bbarboraa
2. feb 2013

jej dodatocne ti gratulujem k synkovi.... a tebe co je luto ze si neni hore cez noc? aj moj tak spaval, spi od narodenia a veru neviem co su to nocne place a 10x hore a poviem ti ze ani nejako netuzim zistit ake by to bolo.... 😝

mona333
2. feb 2013

Aj mne mala spinkala ked sme prisli z porodnice od 22:00 do 8:30 bez papania,niekedy aj dlhsie, az som sa bala ci je OK a kazdy mi vravel,aby som nebudila,tak som poslluchla a vydrzalo jej to do 4 mesiacov. Odvtedy zacala vstavat najpvr 1x v noci, potom 2x a teraz mame niekedy noci ked sme hore kazdu 1,5 - 2 hodiny. Tak si to uzivaj 🙂

anniera
2. feb 2013

mne spal v noci aj 10-12 hodín vkuse, nebudila som, nič nezmeškal, priberal a prospieval normálne

something
2. feb 2013

ked pribera, budit netreba...to mi povedala dr. aj nas tak spal....zo zaciatku..radsej si to uzi 😀

zuzana581
2. feb 2013

Ja som nebudila a to sa mi budil iba na jedno nočné kojenie. Jemu sa nemôže nič stať. Jediné riziko čo tam asi je (podla laktačných poradkýň), že sa ti môže znížiť tvorba MM.. Lebo vraj sa najviac mlieka tvorí nočným kojením, ale či to je realne pravda, to netuším.. 🙂

aja963
2. feb 2013

ja som nebudila, MM sa mi nezacalo tratit, stále ho mám dosť, mne teraz maličká, to má už 4 mesiace prespí 10 hodín. Ak máš apnoe monitor, nemáš sa čoho báť a nechaj bábätinko pospať 🙂

gubcikova
2. feb 2013

náš spával 12hodín.potom sa to zmenilo a už sme sa nevyspali

smatka
2. feb 2013

Nebudiť!!!!!!!

anjelicek26
2. feb 2013

@alisska - nas uz v porodnici spal 6 hodin v kuse... a cez den jedol kazde 3-4 hodiny... a zdvojnasobil porodnu vahu v 6 tyzdnoch, takze asi tak... dieta sa budi, ked je hladne.

katymi
5. feb 2013

Ja som nechala spat. Ked bola hladna sami mi dala vediet, urcite by som enbudeila 🙂

martini
5. feb 2013

Ak máš pekne rozbehnutú laktáciu a malý prosperuje, tak ho nechaj nech si spinká a pospi si aj ty 🙂 Ale ak bojujete s množstvom mliečka a laktácia stagnuje, tak je to na zváženie. Ale 6 hodín je podľa mňa v princípe OK, niektoré lekárky radia, že kvoli laktácii nechať spať dieťa max. 6 hodín. A ešte jedna rada: spánok bábätka sa zmení len čo trochu vyrastie, tak si uži, že teraz spí 🙂

svetlusska
5. feb 2013

nieeeeee bud rada ze ti tak spinka...moj vstaval a vstava doteraz kazde 2-3 hodiny na kojenie takze urcite nebud ak by bol hladny vstane sam 🙂

matejko0780
5. feb 2013

Nebudiť veru, potom by si zvykol, bud rada...juj ten moj svrček buntošil každu hodku, ale to som kojila...každe rano som vyzerala ako prejduta parným valcom ☹