Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

20 mesačná dcéra je takmer len kojená

dendy1
24. okt 2012

Ahojte, chytá ma menšia depka z mojej 20 mesačnej dcérky : žije takmer len z kojenia. Ráno pred zobudením ju nakojím, pospí ešte cca 1hod. Potom jej po zobudení asi o hodinku ponúknem jogurt ( len biely, príp pribináčik) trvá to kým vôbec otvorí ústa na tú prvú, dá si 2 lyžičky, a končí. Zabávanie, tv, video či fotky v mobile všetko skúšame, aj úplný kľud. Nič. Chlebík dá do úst a o chvíľku vypľuje, to isté samotnú šunku, syr, občas zje kúsok paradajky. nie je rozdiel, či ju kŕmim ja, alebo je sama - iba v neporiadku okolo 😀 Keď nič nezje, skúsim aspoň mlieko zarobím 60ml, občas vypije až takmer polovicu 😠 , najčastejšie 1-2 hlty. potom si ma odchytí a takmer samoobsluhou sa obslúži a nakojí sa. O desiatu nejaví záujem, teda ak si nemôže cucnúť. Obed pred spaním je o obvyklých 2 lyžičkách, pri zaspávaní sa prestrieda na oboch prsníkoch ( to vlastne vždy), po spaní horko ťažko zje 2-3 lyžičky. Najčastejšie sa mi do nej podarí dostať ryžu, cestoviny, mäso málokedy. zelenina nie je hitom, ani ovocie, to len 1/4 banán alebo kúštik jablka. to jej dávam vonku pri prechádzke. Večer kašu občas zje aj 4-5 lyžičiek, ale to nie vždy. Samozrejme to potom v noci dobieha kojením.
Už ma nebaví ani variť jej, všetko ide do koša, alebo dojedám ja. Pomohlo by ukončenie kojenia ? Ja som plánovala kojiť ešte asi do apríla 2013, aby sme prečkali také tie chrípkové obdobia. Ale mám pocit, že je to deň odo dňa horšíe - aj s množstvom, aj s ceremóniami okolo toho.
vzrastom a váhou okolo 12 kg je malá podľa mňa v norme, ale teda to čo zje za celý deň nepokryje ani 1 porciu iných detí. Každá mama sa určite teší z dobre papajúceho dieťatka - tiež by som to chcela zažiť 🙂 Nikdy nebola super jedák, ale prestáva sa mi to páčiť. Keď tak rozmýšlam čo si v poslednej dobe okrem kojenia vypýtala na jedenie, tak je to nakladaná uhorka - zjedla 1/2 asi 6 cm uhorky 😀
Uvítam vaše dobré rady, aj rýchle chutné recepty, ktoré by mohli mať úspech. Ďakujem 😉

luba41
24. okt 2012

možno Ťa /ne/poteším, ale naša dcéra /23mes/ je v tomto takmer totožná s Tvojou 🙂 Už som sa s tým zmierila a riadim sa tým, že ešte sa toho za celý život naje dosť 😵 . Takže jedlo ponúkam, ale nenútim.

sendy182
24. okt 2012

@dendy1 máš zdravé dieťatko a zatiaľ mu nechutí pevná strava....má lepšie .... 😉 prsník 🙂 ......akú má lyžičku.....možno chce malú, umelú, alebo jej bude viace chutiť pokrm si rovno dať do ústočiek...............na raňajky môj mladší kojený syn v tomto veku si pochutil aj na piškotkách oliatých čajíkom ......na desiatu mal ovocie aj vo forme presnidávky....alebo jogurt zniesol, len danone dobrámáma...........smotanový nechcel....... 😢 ..........a najradšej mal polievky....druhému chodu veľmi neublížil.............vie papať tvoja dcérka špagetky...také čisté...do rúčky.....alebo žužle si neaké pečivo, kukuričné chrumky.....moje deti mali radi aj po pučený pol banán do toho podrvené piškoty a vymačkaný pomaranč......tiež mám vyberavé deti a jedli aj pred TV aby bol kľud...no zvládli sme to.....vyrástli ale prieberčivé sú doteraz.........neviem tvojej nechutí jesť alebo nechce sa jej.......nechýba jej to.............

hradnapani
24. okt 2012

@dendy1 tak nieco podobne sme isty cas riesili aj my, hoci mam trosku mladsieho syna. Vies co zabralo? zistila som, ze nechce jest nic studene alebo studensie. Akonahle som jedlo dostatocne zohriala alebo udrziavala teple, ochotne ho zjedol - normalne som neverila vlastnym ociam.
jogurty, ovocie su chladnejsie, bezne jedlo na tanieriku tiez rychlo vychladne a ked je zvyknuta na teple mliecko, tak moze byt aj toto pricina... hm? a casom si zvykol ajna chladnejsie,ale studene nema rad doteraz, takze jogurty nehrozia.

staby
24. okt 2012

no, asi máš také super mliečko, výživné, výdatné, hmotnosťou je úplne akurát. Možno jej fakt viac netreba, je taký behajko, alebo sa hráva kľudne, nebehá, posedí a tak? Nespomínaš, žeby ti vrackala, mala problémy s trávením, tak jej to asi stačí, vyzerá to tak, že jej dávaš papať zo všetkého, tak sa netráp. Môj malý má 21 mesiacov, tiež ešte kojený a spapá kedy ako, no je to viac ako 2-3 lyžičky. Lenže on je stále v pohybe, non stop a má len necelých 11 kg. Ak by si mala pocit, že malej bežná strava možno netrávi, teda, že je nespokojná, keď sa naje tuhej stravy, tak možno by si mohla skúsiť probiotiká v kvapkách, alebo v prášku. Moja prvá dcérka sa pri nich rozjedla a aj synček môjho známeho. Hlavu hore, netráp sa, podľa toho čo si písala, robíš všetko na 101% 🙂 🙂 🙂 A sendy182 napísala pár tipov a čosi také sedí aj na moje deti, sú tiež prieberčivé.

kvetinka211
24. okt 2012

@dendy1 poznam ten pocit ked navarim a niekolko dni za sebou to iste dokola ... par lyziciek zje a zvysok mozem dojedat ja alebo vyhodit ... niekdy mi papa pekne, ale posledny mesiac je to bieda .. niekedy mam pocit ze je ochotny zjest len cucoriedky, avokado, ryzu, suche cestoviny a zlty melon, obcas jogurt s muesli, ked ma dobry den tak rizoto, hippky vacsinou zje ... urcite spapa viac nez tvoja, ale tiez je to o nervy :D Nepomaha nechat vyhladnut, lebo si to dozenie mlieckom 🙂 A to som si o stravovani nastudovala vsetko mozne, len akosi v praxi mam extra tvrdohlave vyberave babatko ktore to ma zrejme po svojom inak skvelom tatovi 🙂

michaelamaranesi
24. okt 2012

No mám pocit ,že my sme na tom ešte horšie je schopný niektoré dni piť len mlieko. Dneska zjedol jednu orechovú fornetku to mu chutí a jeden maslový venček a mlieko a mlieko. Chvalabohu už moje nie, lebo asi by som to nezvádla, veď by mi visel celý deň na prsníku. Ale , keď mal rok sám sa odstavil a zaujímavé, že dovtedy všetko papal a ako prestal piť moje mliečko prestal aj papať. Nevarím extra pre malého ponúkam mu naše aspoň nemusím byť naštvaná, že som varila zbytočne. Samozrejme so solením a koreninami si dávam pozor. Keď už niečo papá tak som si všimla, že radšej sa nakrmi sám dám mu predseba kúsky maska a to zje. Ale ovocie a zeleninu žiadnu max. 2 lyžice polievky. Sem tam kúpim v Bille grilované kuracie stehná a to mäsko spapká i keď naposledy ani to nezabralo 😢 ale naposledy ,keď ho videl doktor povedal, že vyzerá super a prospieva . S prvým som sa nemusela snažiť o nič a zjedol by aj tanier. Takže asi tak, že stále ponúkať , skúšať nové a snáď si to tie naše deti rozmyslia.Ale môj malý napríklad neotvorí ústa ani ,keď mu ponúkneš zmrzlinu, alebo zo srandy som skúšala nech olíže lízatko . A modlím sa aby nebol chorý, lebo lieky doňho dostať tak to je už fakt problém.

monika15
25. okt 2012

sorry akoze dokedy chces kojit do dospelosti :((((((
asi myslim ze 20 mesiacov je pekna doba ale je cas naucit dieta aj na jedlo nie len na cici.....

zaneta08
25. okt 2012

my sme asi pred dvomi mesiacmi riešili ten istý problém, môj dovtedy dobrý jedák prestal jesť okrem môjho mliečka. Posťažovala som sa lekárke, poslala nás na krv a malý bol chudokrvný. Začali sme brať Maltofer a upravilo sa to, ale od včera znova odmieta jesť. Tak neviem, čo mu je. On má najradšej kuracie mäso. A najradšej papá sám, prípadne používame 2 vidličky, kde mu stále napichnem mäsko a kým ho zje pripravím na druhú vidličku ďalší kúsok. 🙂 🙂

aduliak
25. okt 2012

no, ja myslim, ze pomoze iba odstavenie od kojenia...a to som ja zastancom kojenia,ale v takychto pripadoch to dieta vie, ze dostane svoje, to co chce....ale myslim, ze na pokrytie vyzivovych hodnot pre tkato velke dieta len mliecko nestaci...tiez sme sa natrapili s papanim, mala sa mi odstavila sama v 10 mesiacoch od kojenia, odvtedy nepije ziadne mliecko, ale pekne sa po orku rozpapala s "normalnym" jedlom....

svenka
25. okt 2012

@dendy1 ahoj, aj moj kym bol kojeny, tak normalne jedlo velmi nechcel... teda zjedol viac, ako pises ty (niekedy aj 10 lyziciek 😕 😅 ), ale stale to bolo omnoho menej ako mal... ale prospieval dobre, tak som to prilis neriesila... az ked som ho uplne odstavila (mal 1,5 roka), tak sa mi postupne pekne rozjedol...
u nas vtedy pomahalo, ked som mu na tanierik nakrajala male kusky chlebika, k tomu par kuskov zeleniny, par kuskov sunky, syra atd... a on si sam bral ruckami na co mal chut...a takto si zobkal (ale teda mal popri tom pri sebe aj hracku ci knizku, inak by mi pri jedle neobsedel...)
alebo maly lubil detske parky (to sice nie je najzdravsie, ale raz za cas neuskodi), tak si sam napichol kusok parky, a ja som mu za tym dala kusok chlebika... pripadne kusok maska, alebo ine, co si vedel sam napichnut... lebo lyzickou jest nechcel, ale napichovanie sa mu pacilo... 🙂
drzim prsty, nech sa pekne rozpapate 😵 a ked budes mat pocit, ze sa to nezlepsuje, tak ju pomalicky odstavuj, ved si ju kojila dostatocne dlho 😉

abbie
25. okt 2012

no ja akoze kojeniu fandim, ale zasa odtial potial ... 20 mesacne dieta by uz malo dostavat riadnu stravu ... ty si ani neuvedomujes, ze jej mozes spustit celiakiu, ak si jej nezaviedla riadne lepok ,dalej moze by chudorkvne. Kojenie by si mala obmedzit na rano a pred spanim a cez den riadnu stravu.

lleniak
25. okt 2012

@dendy1 aj ja este kojim a krpec by bol najradsej tiez len na mlieku, hoci sa dokaze najest aj "normalne". niekedy zje ako drevorubac a niekedy je po dvoch hryzoch hotovo. ja mu nevarim osobitne, varim pre vsetkych tak, aby sa aj najmensi mohol najest, lebo jednoducho chce mat vsetko rovnake. a chce jest sam.
cestoviny u nas jednoznacne vedu - robim zeleninove, zeleninovo-masove omacky, pomixujem a so syrom a kecupom sa mozu deti po tom utlct (a neriesia, co je v omacke 🙂 ). a ostatne veci niekedy zje, niekedy nezje. jeden den je ryza s masom hit, dalsi den sa ani nedotkne. su dni, ked sa nevie dojest masa a inokedy zasa zje vsetko okrem toho masa. pokial v priebehu par dni v sucte poje, co ma, neriesim.
co sa tyka ostatnych dennych jedal, najlepsie sa naje niekde vonku na lavicke, takze nosim so sebou (kojenie mimo domu som mu uz zatrhla) vzdy nejake ovocie, syr, vselijake tie ryzove chlebiky a tak. a doma mu tiez nieco podobne "podstrcim" tak, aby dociahol - a ked ma chut, da si. teraz sa mi tu napchava chlebom, co mi zobral z ranajok. ochutnal, chutilo, vypytal si viac.
drzim palce! starsi bol tiez ceckos, odstavila som ho okolo 22 mesiacov. tohto necham dlhsie, lebo starsi mi po odstaveni prestal cez den spavat

lovesista
25. okt 2012

@dendy1 ahoj, ja mam v podstate ten isty problem len s tym rozdielom ze moj syn ma len 10 mesiacov a nie je vobec kojeny, je len na UM. trva to uz 5 mesiacov co sa ho snazim naucit na prikrmy. niekedy ma uz chyta zufalstvo a nervy ked zas a znova vyhadzujem drahe bio potraviny a pri kazdom pokuse o krmenie sme obaja spinavy a jedlo je vsade len nie v ustach. tiez som riesila teplotu jedla, spravne nacasovanie aby nebol prilis hladny alebo prilis unaveny, no nic nepomaha. zje mi len biele jogurty (ovcie, kozie, obcas kravsky) a UM. hovorila som to doktorke ale ta ma odbila ze mam byt trpezliva a mam mu davat kupovane Hippky lebo ze tie deti lubia 😅 smiesne riesenie. Ja mam obavy aby mu nechybali ziviny, hmotnost ma az moc dobru: vazu 12 kg (ale podotykam ze sa narodil 4,5 kilovy cize sa to s nim tiahne uz od narodenia, tlsty nie je, ma taku mohutnu stavbu tela). neviem nakolko je materske mlieko vyzivne a ci staci pre 20mesacne dieta, ja by som ti asi radila poprosit o radu nejaku laktacnu poradkynu, mozno maju skusenost s takymito pripadmi. mozes byt rada ze ti pije mliecko materske a nie umele ako moj ☹

sendy182
25. okt 2012

@lovesista neboj naučí sa papať...len asi ešte neprišiel na tú chuť.......... ja by som mu varila len polievočku......skúsila takú jemnú.....bezhrudkovú či mu bude chutiť......myslím že živiny mu nebudu chýbať..............váži ukážkovo 🙂 🙂 🙂

hajajanka
25. okt 2012

Asi sa ti nebude pacit, co napisem, ale ukonci kojenie. Dcerka vie, ze ked sa nenaje normalneho jedla, tak si da mliecko a zazenie hlad. Ja v kojeni v 20-tich mesiacoch nevidim ziaden zdravotny vyznam (nepopieram vyznam emocionalny).
Ja by som stopla kojenie a ponukala by som jej normalnu stravu, aka prinalezi skoro 2-rocnemu dietatu. Ponuknes ranajky a ked odmietne, vezmi jedlo zo stola a dalsie jedlo ponukni az na desiatu. Medzitym nic okrem vody. Ak odmietne aj desiatu, opakuj postup a ponukni az obed atd. O dva, tri dni jej dojde, ze ine vychodisko nema. Neboj sa, ona od hladu neumrie 🙂 12 kg sa mi na take velke dieta zda malo (moja dcera ma o par dni 1 rok a ma 10 kg, takze si neviem predstavit, aka drobna musi byt ta tvoja a to moja nie je ziadny tucko). Nevravim, ze je podvizivena, ale kilo by sa jej mozno zislo.
Ja tiez ponukam synovi jedlo, ktore sa ma prave jest a ine nedostane. Niekedy chce susienku alebo piskoty, ale mame dohodu, ze ked zje obed, tak poobede nejaka susienka byt moze.
Ak jej neustale ponukas jedlo, krmis, obskakujes, stanes sa absolutnym otrokom jej jedenia. Nepapa toto, tamto? Tak navarime, prisposobime sa a vsetko jedlo sa bude tocit okolo jej lubovole. Ja svoje deti milujem najviac na svete, ale im aj urcim mantinely, odkial pokial.
A este ti doporucujem zajst za lekarkou a dat jej urobit odbery. Pri takomto sposobe stravy sa lahko moze stat, ze je chudokrvna a s tym suvisi aj nechutenstvo a potom sa dieta dostane do jedneho kolotoca, z ktoreho same nevystupi. Z vlastnej skusenosti ti mozem povedat, ze odkedy sme prisli na synovu chudokrvnost a dostava zelezo, tak papanie sa zlepsilo o 100 percent.

lovesista
25. okt 2012

@sendy182 dakujem 😉 polievky mu varim, niekedy aj tu pusu otvori a vezme lyzicku do ust, len on potvora potom tu stravu zacne vypustat von - otvori usta a necha to vytiect 😝 Pochopila som to tak ze uz by rad jedol tuhsiu stravu - ponukam mu kusky chlebika, cestovinu, ovocie alebo makku uvarenu zeleninu do ruky - ale on sa s tym len hra, a v puse nema nic. skusala som ho aj krmit prstami, ale tiez zjedol len nejake 3 -4 susta (jedlo roztlacene vidlickou, nie tekute). V lete mi pekne jedol ovocie s kasou a pocas 9.mesiaca ked mu nesli von ziadne zuby jedol pekne aj maso a zeleninu. to boli jedine 3 - 4 tyzdne co nieco jedol.. no teraz ako mu zacali ist dalsie zuby zase prestal. ja neviem, ale ved zuby mu uz pojdu stale nejake, nie? 😒

evulilik
25. okt 2012

@dendy1 ja si myslím že si už dávno mala tento problém riešiť. Neidem kritizovať, na to nemám právo ! Ale vkaždom prípade by som kojenie obmedzila na ráno a večer ( v noci čajík - aby si nemohla vynahradit dennú hladovku. ) treba na to pevné nerv . Ponúkať tuhú stravu často ! Ak odmietne tak jej daj čajík, nie didu ! Tak skoro ti nezačne sama jesť ak ty budeš fungovať ako samoobsluha ☹ už dávno mala mať vytvorené aké také stravovacie navyky . Úplne by som však ešte neodstavovala, bol by to pre ňu šok a aby cítila že nestatila svoje obľubené mliečko. Keď sa ti rozpapá vtedy uvažuj o ukončení kojenia , podľa toho ako ti to vyhovuje. 😉

lovesista
25. okt 2012

@hajajanka paci sa mi tvoj prispevok. ja uz som sa otrokom synovho jedenia stala a neviem ako z toho von. tiez som postupovala tak ako pises - ked sa mu nepacil prikrm nedala som mu nic a uz vobec mu nechcem dovolit s jedlom sa hrat a rozotierat ho po nabytku a hrackach. avsak maly reve dovtedy kym nedostane svoju davku mlieka. prikrm mu ponukam dookola, no on bud neotvori pusu alebo ked otvori tak prikrm necha hned z pusy vytiect a s revom caka na flasu mlieka. co by si mi poradila v mojom pripade? (pisala som uz vyssie ze syn ma len 10mesiacov).

mirka146
25. okt 2012

@monika15 moj syn ma 14 mesiacov a nemám pocit,že by som chcela prestať kojiť.A ked som na to opýtala lekára,tak mi vravel,že pokiaľ mlieko mám,malý ho chce,tak nemám ani riešiť iné,mám ostať pri tomto mliečku bez chémie a tak sa stále kojíme a dúfam,že dlho budeme 🙂
@dendy1 Tvoja dcerka má celkom peknú váhu,takže prospieva,aj ked viem,že ťa trapi,že nechce papať.Môj malý by zase papal stále a s každým,ale za každým chce cici,ked ma vidí sedieť na gauči chce cicu,ked ma vidí sedieť na stoličke hned si ľaha a chce cicu,ked je so mnou sám,tak sa nechce ani hrať,lebo najradšej by bol keby mohol mať vkuse cicu.Hrať sa bude so starším synom a s tatinom,lebo oni cicu nemajú 😀 a o nociach ani nehovorím,dokáže sa aj 16 krát zobudiť ☹ a niekedy je to fakt o držku.Skús fakt nejake probiotika,to som skúšala pri staršom a zabralo to,pomaly zjedol aj nas 😀 Tak držím prsty

vadimka
25. okt 2012

Ja som svoju dcerku kojila 2,5 roka....podotykam, ze tiez jedla normalnej stravy malicko, presne ako pise zakladatelka temy par lyziciek...no pekne rastla, prospievala, nechybali jej ziadne vitaminy a mineraly..takze ak si chces byt ista, chod s nou na odber krvi a ked je to o.k. tak sa netrap....ked s nou budes travit vela casu vonku, v parku ponukni jej jablcko, celozrnny chlebik...postupne bude papat viac a viac, neboj...ja by som kojenie neprerusovala, presne ako pises, pride chripkove obdobie, a vtedy je to kojenie na nezaplatenie...ked mala dcerka horucky bola prisata aj jedla aj pila zaroven....zalezi od dietatka, moja dcerka je z mensich deti a myslim, ze kojenie jej aj v 20mesiacoch plnohodnotne postacilo...nesuhlasim, ze musi jest ...som dokonca zhrozena ked vidim co vsetko rodicia pchaju polrocnym babatkam do ust.....
moja slecna ma teraz 7 rokov, mame aj vdaka kojeniu velmi blizky vztah, okrem ineho je zdrava, sportuje, je stihla...ma 22kg...nikdy nebudem lutovat ze som ju tak dlho kojila ani to, ze sme zacali jest normalnu stravu tak riadne az po 2 roku zivota....dnes je plno tucnych deti aj vdaka tomu ze sa zacina s prikrmamy skoro...

sendy182
25. okt 2012

ja som kojila môjho mladšieho syna do 4 rokov ale už len na noc.........plne kojený bol do 3,5 roka.......... 😀 😀 😀 😀 .....a je tu......spokojný..........ešte sem tam si spomenie že mál dudušku a taký vankúšik pod hlavou a takto ležal 😀 😀 😀 😀 ......jesť mu chutilo to čo on mal rád............papák bol dobrý no knedľu, kapustu, buchty, palacinky, placky nezje doteraz, pečienku , pizzu atď....ani .kečup nepotrebuje, horčicu tiež nie...........má rád svoje jedlá.....dbajme na to že aj malé deti majú svoje chute....často nás trápi že im nechutí jesť......alebo nechcú to a lebo to...........ak je zdravé a prospieva tak treba ponúkať............chute sa menia.............niekomu pomôžu vitamíny B-čkové.....ineému len Peritol.....po ktorom sa vedia deti rozpapať..................je iné keď dieťa chudne.....trčia kosti....atď.........tam sa matka oprávnene môže strachovať.....pretože príde obyčajná choroba....ktorá dieťatko doslová položí.....keď nepapá a dokonca nepije....................

hajajanka
25. okt 2012

@lovesista Ja medzi jedeniami neponukam mliecko. To sme sa odnaucili, ked som ju musela prestat dojcit. Rano som jej namiesto mliecka dala hned jogurt, na desiatu nejake ovocie a mlieko dostala az ked isla cez obed spat. Po spani dostala polievku (taku hustu, ze lyzicka v nej stoji, aby sa zasytila), neskor banan a vecer zase mliecko. Medzitym nedavam nic a ked mi napr. nedoje cely obed, tak pokracujem az dalsim jedlom. Ja som uz pri dvoch detoch voci revu dost odolna 🙂 Takze si mozu vyvreskovat, kolko im pluca stacia 🙂 Aj teraz som musela odolavat placu starsieho, ze nieco chce na hranie (sklenene, s cim sa hrat nesmie - odolala som 🙂 ).
Pri nej som dost prisna, lebo som sa poucila na starsom synovi. O neho sa od jeho 1 roka staral moj muz, kedze ja som musela do prace. Staral sa ukazkovo, len urobil jednu chybu (tu si aj uznal), ze ho vybral z vysokej stolicky a nahanal ho s jedlom po byte. Takze obed nam tymto sposobom trval tri hodiny, ja som bola na nervy, lebo ked sme chceli niekam ist, musela som si dat casovu rezervu na synovo jedenie. Vsetko sa tocilo okolo toho. Okrem toho sa nenaucil stolovat a pri jedle lietal kade-tade. Tak som si jedneho krasneho dna povedala, ze staci. Polozim tanier na stol, zavolam ho jest. Zje vsetko alebo len troska? Nevadi, odlozim tanier a je dojedene. Ziadne ine jedlo. U neho pomoze motivacia, ze napr. si bude moct dat poobede susienku, pojdeme na ihrisko a tak. Tvoj je na to este malicky, tak ti nezostava nic ine, len odolavat jeho placu, pretoze on uz ma dost rozumu, aby mamu dostal tam, kam chce 🙂 Vela stastia.

bodka13
25. okt 2012

@sendy182 plne dojčený znamená,že okrem materského mlieka nedostával žiadnu inú stravu ...to naozaj do 3,5 roka nič iné nejedol 😕

majka1981
25. okt 2012

moj syn bol tiez velmi zly jedak a velmi som bola zufala. nadalej ho kojim a nevidim ani u vas dovod na odkojenie.
v horsich casoch, ked odmietal jest, som zmenila strategiu a robila to takto
1) jedlo som ponukala vzdy ked som jedla aj ja, alebo manzel, respektivne prisposobili sme sa my a jedli s nim
2) pprestala som varit akoze len pre neho, varim tak aby sa najedli vsetci, a uz nie osobitne. a to uz dost dlho asi tak od roka, alebo najneskorsie od 15tich mesiacov
3) neponukala som ziadne keksiky a chrumky a ine hovadiny
4) ked som ho posadila za stol a nechcel jest, tak som si ho zobrala na svoje kolena a papal pri mne kludne aj s mojhotaniera
5) ak nezabralo 4. a chcel cici, tak som mu dala a po par glgoch (po minute dve) som sa ho spytala, ci ideme papat to co bolo na tanieri. vacsinou potom povedal ano a pokracovali sme, aj ked nie v takom mnozstve ako jedia ine deti
6) planovala som to aj tak, aby po mojom prichode ked som bola prec, uz ponukol manzel alebo babicka jedlo. nezabera u vas, ze je lepsie, ked je pri babicke alebo u ocka?
7) u nas sa to polepsilo velmi, ked zacal prespavatnoc co znamenalo, ze necuckal celu noc ale len niekedy nad ranom o stvrtej. ked sa stalo, ze nespal celu noc a kojila som 3 krat a viac, tak som ranajky ponukla neskor.
8) vobec mi nevadilo, ze si vybera stale to iste, dieta vie co potrebuje.
9) najviac mu chutilo to co mam aj ja rada, co pozna z mliecka

Myslim si ze tvoja dcera prospieva dobre, 12 kilo je krasna vaha na 2o mesiacov, moj syn vazi 11,5 a ideme uz oslavovat druhe narodeniny. Je to len o psychike. Drzim palce, aby ste si nasli cestu a aby si sa ukludnila.

karmelka77
25. okt 2012

nepochopim jednu vec - ako ti tu niektore mamicky hovoria ze to mas nechat tak ked jej chuti tvoje mliecko a ze sa este dost v zivote naje...v 20 tich mesiacoch byt v podstate vylucne na mm je podla mna strasne zle...akoze na zapitie po jedle ok, vsak kojis mozes dokedy chces, ale nie ako nahrada stravy...ved tvoje mlieko jej uz nedava to co ma co sa tyka vyzivy...druha vec je vaha, ta je v pohode myslim klasicky drobnejsia baba🙂) podla mna mala vie presne ze dostane vzdy mlieko a preto toto robi, vsak to je jednoduchsie si potahat ako kusat a prezuvat, ma uz dost rozumu nato aby pochopila ze jest musi...neodstavuj od kojenia ale vydrz jej natlak ak nebude chciet cez den jest jednoducho jej nedaj prsnik a hotovo, bud sa naje a potom dostane, alebo nedostane vobec a zachvilu pochopi ze nema inu moznost....musis byt tvrda v tomto v jej zaujme🙂)

susanerose
25. okt 2012

@karmelka77 presne s tebou súhlasím, je to celé zlé... samozrejme, že je jednoduchšie prehĺtať bez roboty a bez žuvania. no 20 mesačné je veľmi veľké dieťa na to, aby žilo len z materského mlieka. Predovšetkým to mlieko nemá takmer žiadnu výživovú hodnotu a dieťaťu nemôže vôbec postačovať! Určite by mamička mala rázne skončiť kojenie. Presne tohto som sa aj ja obávala, aby naša malá nebola závislá od materského mlieka, tak pri prvej možnej príležitosti som ju po 15tich mesiacoch odstavila. Jednoducho sa stalo, že si prestala pýtať, tak som to využila a skončila. A som rada, pretože neviem si predstaviť, že by si teraz vydobíjala cici...

fotoarch
25. okt 2012

ahoj prvy syn bol kojeny ..... vylucne .....24 mesiacov, dnes ma 6 rokov a ranajkuje hodinu 😢 , obed len pobabre...druhy syn bol kojeny 3 mesiace / netravil moje mlieko, dnes ma skoro 2 roky a .....zerie...s prepacenim za vyraz 😢 ...porcie dospelych plus dupla za par sekund....mna pri stole chytaju depky, ako to ze su surodenci 😀 kazdy je uplne iny zmierila som sa s tym, strava ani pristup to neovplyvnilo, su rozdielne temperamenty.

majka1981
25. okt 2012

@susanerose z kadial mas informaciu ze mlieko v tomto veku nema takmer ziadnu vyzivovu hodnotu??
je to blbost a nepis to sem, kedze je to vymyslene.

susanerose
25. okt 2012

@majka1981 tak vymyslené to vôbec nie je, povedala mi to pediatriačka. určite by som sem nepísala niečo, čo by som si ja vymyslela. nechápem, prečo útočíš.

anjelicek26
25. okt 2012

@majka1981 - hlavne, ked to povie niekto, kto potom otvori chladnicku a naleje dietatu do pohara kravske mlieko alebo kakavko, v style lebo je to zdrave a deti s toho rastu 😅 😅 😅 Sa rozum zastavuje 😅 😅

Ale k teme, moja dcerka tiez jedla malo a kojila sa vela a to dlho... ked sme skoncili, upravilo sa to... ale priberala horsie, ako ked bola kojena 😀 Takze co poradit? Asi si prestat s tym robit havu, dieta vie, co mu treba... a to je u kazdeho dietata nieco ine... daj jej urobit krvny obraz, aby si vedela, ci napr. nema malo zeleza (tvoje zasoby su po tej dobe asi uz na nule ak neberies vyzivove doplnky), inak by to malo byt ok. Ako prijde do skolky, sa to zmeni, bude jest s detmi...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli