20 mesačný syn nechce vôbec nič piť. Poradíte?

gloria7
2. jún 2013

🙂

kacena4
2. jún 2013

asi nema potrebu, mliecko je aj miesto vody ak dojci castejsie je to ok ked bude teplo skus mu postupne zavadzat nieco na pitie vyskusaj rozne pohariky alebo nech si ide do obchodu vybrat tej "jeho" moja si vybrala mcqueenovsky cerveny a rada z neho pije lebo je to jej pohar, alebo flasku s pipkom tie su tiez rozne obrazkove. a ak nebude chciet nic tak mu nahrad stravou - jablko, hruska, melon, oharky... v tych je vody dost

cerez
2. jún 2013

My sme boli na UM a tiež mi nechcel nič piť. Bola som z toho veľmi zúfala, hlavne minulé leto. Tiež mám 20 mesačného synka. Skúšala som všetko možné, ale nič nechcel. Boli sme raz na kontrole v rizikovej poradni a tak som povedala svoj problém s pitím primárke novorodeneckého oddelenia. Poradila mi, že mám kúpiť detský ovocný džúsik, dostať ich v DM taký koncentrát a nariediť ho vodou k pomeru tak, aby bol viac sladký. Potom ak sa chytí, pomer džúsu zmenšovať a viac dávať vody. Dnes už pijeme čistú vodu. Takto sme vyriešili my problém s pitím a som prekvapená, že si nezvykol na sladkú vodu.

marissenka
2. jún 2013

cim skor naucit pit,zachvilku je tu leto.to by si ho musela mat stale na sebe. ...skus mu povedat,ze uz je velky,ze moze pit uz aj z pohara...a skus vzdy pit s nim,alebo hrat sa s deckym riadikom akoze pijete spolu cajik... 😉

melesmeles
2. jún 2013

aj my sa trapime s pitim. vodicku malemu davam lyzickou. pri kupkani sa vzdy hrame s poharikom a vzdy sa z neho aj napije 🙂 kupila som mu este kojenecku vodu drobcek vo flasi 0,33 litra, ma taky cucacik, tak este aj z toho pijeme, kedze z klasickej flase s dudlom pit vobec, ale vobec nechce. tu flasu "drobcek" urcite vyskusaj. dufam, ze som ti aspon trosku poradila 🙂

andrejka1974
2. jún 2013

ja mam sice mensiu dcerku , ale proste ine ako umele mliecko nepije a starsia mi pila , tiez len mliecko a to do dvoch rokov a potom postupne presla aj na ine 🙂 🙂 🙂 🙂 a to umele mliecko pila az do 3 a pol roka 🙂 🙂 🙂 🙂