22 mesačný synček nechce papať ovocie

katka.t
13. máj 2012

Ahojte, prosim, Vas o radu, syncek (ma 22 mesiacov) nechce papat ovocie, zje len bananik, aj to len sem tam. Co mam robit?

nikolik88
13. máj 2012

@katka.t skus mu dat owocie do ruky nech sam papka.jablcko mu nekruzlaj a daj do ručičky nech sa sním aj pobawka a nech pomalí hryzka 🙂

sisaha
13. máj 2012

@katka.t skus mu ho zamaskovat do kaše (napr. na jemno nastruhane jablko), alebo ak vyslovene odmieta, tak treba iba vydrzať, o chvilu budu ribezle, jahody, maliny , černice, mozno sam zisti, ze je to zabavne odtrhať si sam.. 😉

zmrzlinkams
13. máj 2012

ani mne Kajka nechce papať ovocie iba bananik a to tak že jej ho škrabkam rovno v ruke a tak mi ho zje v tedy jej chuti ale ináč roztlačeny nechce, ešte sice mame len 7 mesiacov ale vidim že jej napr. zelenina viac chutia, zeleninove polievočka mnam papa ešte aj taky zvuk vyda ked jej dam lyžičku do ustočiek akoby chcela za každym povedať že mnam akorat teraz ako idu zubky trošku ta chuť upadla ale len sposob lyžičky z flašky neni problem no a ktomu ovociu, ja napr. kajke robim tak že jej dám 120ml prevarenej dojčenskej vody do nadobky, do toho dam pri jablčku 3ks a pri bananiku 2 ks tych sunariek keksikov dobre sa aj rozpušťaju a dam jedno cele jablčko a to cele rozmiksujem vlastne jej urobim taky kokteilik a robim jej to niekedy aj s bananikom tam stači polovička ale ak je moc makky davam aj cely a je z toho potom tak cca 210-240ml kokteiliku a musim povedať že to je u nás asi jediny sposob ako dostať do Kajku ovocie. kašičky u nás moc nejdu ale kašičky robim tak že dam si napr. ked robim 180ml mliečka tak namiesto poslednej žufanky mliečka dám dve žufanky kašičky to je jedno ake a to mliečko dostane taku super chuť z toho a takto jej aj mliekčo robim vždy ine aby nemala taky rovnaky stereotyp, kedže akše nechce a mne napr. ovocie ked dam do kašičky nechce.
ešte skus udusiť ovocie nachystane ovocie jablčko, bananik a možeš dať aj mrkvičku daš do kastrolika a daš dojčensku vodu a ovocie uvariš do makka, a roztlač tak ešte skus dať to ešte kajke občas zje ale musi mať na to naladičku ale skor ako postruhane čerstvo............... zatial sme ine ovocie ešte neskušali - jahodky papa iba ako jahodkovu kašičku 🙂 zatial ale tiež ked budu tak vyskušam urobiť kokteilik 😀
a napr. detske vyživu u nás nejako nejdu zje ale jednu falšku aj na 3 krát že by potom pachtila ale my sa len učime jedla spoznavať možno ked bude vačšia tak bude mať zas ine chute na ovocie - najradčej by jedla všetko to čo vidi u nás jesť ....
možno som dala nejaku inšpiráciu vyskušaj a uvidiš ak nebude chceť ani tak ovocie tak už len čakať kedy sam papať, kamaratkyna dcerka zjedla prvy banan ked začala chodiť do prvej triedy ináč do vtedy ho ani citiť nemohla aj nám dospelim sa chute stale menia vekom takže netreba sa toho báť ...

irriss
13. máj 2012

@katka.t
Zkus mixovat .. 😉 a dat mu to jako piticko🙂

maca_p
13. máj 2012

@irriss a co ak je bezovocnicek dojca a nevie bit z flase, ani z pohara iba didy? 😀
takeho exota mam ja. banan vygrcia, jablko, hruska ani nahodou, o pomaranci mozem len snivat...
dokonca nevie jest ani pecivo, keksiky. iba to mlieeeeko 😲 13,5 mesacny...

katka.t
autor
13. máj 2012

@nikolik88
@sisaha
@zmrzlinkams
@irriss Dakujem Baby, vyskusame uvidime.
Ked mu nakrajam jablcko dam mu do rucicky a povie mi ze je to tvrde, ale ked mu dam do rucicky tvrdu cokoladu tak to zje raz dva na to nepovie ze je tvrda. On je nas velky spekulant. Zeleninku zje velmi ma rad a hlavne strukovinky.

maca_p
13. máj 2012

@katka.t sucitim s tebou, moje pokusy su tiez vsetky bez odozvy 😝

irriss
13. máj 2012

@maca_p
tak maleho bych asi neresila... 😉
Moje dcera by si dala rict s prsama i ted a to ji bude za par dni 108 mesicu 😀 😀

maca_p
13. máj 2012

@irriss tak ale ja sa ho uz chcem sem tam zbavit aj na cely den 😀
mazna krpate ma nikam takto nepusti 😉

monyccka
13. máj 2012

@katka.t tak mu nedavaj sladkosti a uvidis, ze si sladke ovocie bude pytat aj sam..

patulka83
13. máj 2012

@katka.t vobec nevadi, ze odmieta ovocie, ja mam 16 mesacnu dcerku, z ovocia nechce vobec nic a zo zeleniny akurat uhorku, mrkvu a zemiak ... a celkovo je velmi prieberciva, MUDr.vravela, ze nic jej nemam davat nasilu... ak ma krvny obraz ma v poriadku, netreba to riesit, casom sa to urcite zmeni 😉

irriss
13. máj 2012

@maca_p
jestli neni domluveny s tatinkem 😉

magali
13. máj 2012

@katka.t a odkedy mu to ovocie davas? az teraz si zacala alebo normalne ked si zacala davat prikrmy? nas teda miluje aj ovocie aj zeleninu, sam si to pyta, ja som mu nikdy nic nezakazovala, ked som videla ze ho zaujal pomaranc dali sme mu ochutnat aj ked mal asi len okolo roka, vzdy som mu dala aspon ochutnat a teraz ovocie miluje.. v kazdom pripade suhlasim s tym ze NENUTIT... skus vo forme dzusu alebo tie kase, alebo vyskladat panacika na tanier, proste hravou formou.. alebo do jogurtu zamiesat, pripadne s mliekom koktejl

katkamarek
13. máj 2012

Moja mala (14 mesiacov) ovocie tiez nechce. Ked sme zacali s prvym ovocim, tak sa za nim isla potrhat, ale mali sme reakciu na ovocie, kazdeho druhu, tak sme cca na 2 mesiace museli prestat papat. A ked som jej potom skusala postupne davat, tak mi ho zacala odmietat. Banan je pre nu uplne bleee, to aj ked chyti do rucky, tak sa tvari, ze fuj ake mazlave 😀, jablcko jej davam do rucky, ona ho bude hryzkat, ale len chvilku a vela nezje, ale davam romixovane, vyzivky, toto mi zje. Tak aspon takto sa snazim do nej dostat trosku ovocia. Tiez sa spolieham ze bude leto, tak mozno pride na chut aj tomu 🙂

michaela80
13. máj 2012

@katka.t my sme tiez odmietali ovocie ale svagor nam doniesol ten tuperware krajac s takou snurkou ...a teraz nema problem spapat takto na desiatu pripravene ovocie...podotykam mala papa velmi malo no takto dokaze zjest cely banana a velke jabloko s koiwi naraz na jedno posedenie..je to posekana na dost velke kusky cize nie je to ako vyziva a musi to este v pusinke sparacovat.....ale do ruky ani nahodou mi ovocie nevezme..a ked ano tak zje max mesiacik jablcka ci kolieko kiwi alebo jedno, dva hrozna......

pingu1
13. máj 2012

jaaaj no vitaj v klube... co som ja ja nanervacila. teraz ked si da jabko raz za tyzden, tak som stastna

martina05
13. máj 2012

@michaela80 čo je to prosím ťa za krájač????
Ja mám doma tiež odporcu ovocia, už som z toho nešťastná... Moja dcéra nezje žiadne ovocie /ani banány, jablká, jahody..../ a to v žiadnej forme. Nezabrali ani džúsy, marmelády, ovocné koláče a pod. Dokonca nezje ani bábovku kde je v ceste nastrúhané jablko !!! Odšťavený pomaranč a jalbko som jej dala do pohárika aby nevidela "originál" a normálne ju naplo na zvracanie. Pije len čistú vodu...... Na doplnenie vitamínu C podávame Cebion kvapky. So zeleninkou nemáme problémy žiadne... Zvládne paštrnák, petržlen, zeler .....

karmelka77
13. máj 2012

My tiez moc ovocie nemusime, jablka zboznuje, ale tam to vacsinou konci, aj to tie jablka zacal jest pred rokom, cize prvy rok nic moc, iba vyzivky som donho sem tam dostala, ale moja rada je asopn u nas to funguje, nacisti ovocie chod na ihrisko daj misku inej mamicke do ruky a nech mu dava ona, s cudzieho najlepsie chuti🙂)) tak to funguje aj u nas a som rada ze to potom spapa...alebo este funguje ked to vytiahnem a zacnem davat inemu dietatu z nasho, vtedy maly pribehne a predbiehaju sa kto zje viac🙂)) a fakt to funguje, uz mi takto aj kiwi zjedol, hrozno, ale bezkostkove...

michaela80
13. máj 2012

@martina05 http://www.tupperware.cz/xchg/cz-sk/hs.xsl/1517... toto mam... 🙂 🙂 🙂 tak mi fakt krasne popa ovocie... 🙂 🙂

zmrzlinkams
13. máj 2012

a vidite kočky ked sa začinaju prikrmy tak sa podla knižky tvrdi že by sa nemalo začať ovocim lebo vraj potom dieťa bude odmietať zeleninu a bude len to ovocie chceť a ako tak čitam tak skoro Viac ako polovica % žien ma problemy s tym že dieťa nechce a odmieta ovocie a zelenina neni problem. mne dr. povedala že ako prve mam vyskušať jablčko a vtedy okolie vravelo že jablo nie ale že mrkvou mam začať takže to je individualne a dieťa si same vyberie čo chce a čo mu chuti a časom sa mu chute upravia a myslim si že samo si vypyta ked už bude veideť to čo mu najviac chuti bud z ovocia alebo zo zeleniny no horšie je ked dieťa nechce ani jedno a chce len čokoládky 😀 no našťastie s tym my problem zatial nemame - my take ešte vobec nepapame 😀

azarijka
13. máj 2012

@katka.t ja som odstavovala a davala pit ako stavu.

kiwi82
13. máj 2012

Baby, čauko, ja mám tiež ten problém. z ovocia maximálne banán aj to polku a počas hry aby si to nevšimla alebo zamaskované v pudingu.
@azarijka a aký typ odšťavovača používate? ja hľadám niečo malé skladné. mám robot ale ten je veľký a vyložený hore v skrini. rada by som niečo malé šikovné. čisto len na odšťavovanie. poznáte niečo také?

janinah
13. máj 2012

môj má 6r. ovocie neje vôbec /skúšala som kadejaké finty/ a žije 😉 nasilu neradím dávať,semtam skús,ak nechce,nenúť...

maca_p
13. máj 2012

ste ma inspirovali, zase som mu nastruhala jablko dnes asi po 30ty krat a zas ho s prehladom prskal 😀

azarijka
13. máj 2012

@kiwi82 ja mam velky odstavovac - neskladny a zabera jednu celu policku 😀 ale tie male su malo vykonne co som pocula, preto som chcela radsej vacsi a nech poriadne odstavi. su aj male odstavovace ale v nich sa neviem orientovat ktory je dobry.

kiwi82
13. máj 2012

a ináč ostatnú stravu papajú Vaše detičky? moja papá málo a len zopár druhov jedál. pri tom jej ponúkam všetko ale často len ovonia a už ne ne.

lussy23
13. máj 2012

@zmrzlinkams nebojíte sa, že sa vyhadže? z jahod? čítala som, že až od roka sa smú. Samozrejme to nemyslm v zlom.

zmrzlinkams
13. máj 2012

@lussy23 nie nebojim zatial jej čerstve nedavam, davam malej len jahodovu kašičku od hami a od hipp jahodovy čajik a zatial sa mi z toho nevyhadzala ani raz a inač je to pisane že sa to može davať od 6 mesiaca takže kludne sa možu davať jahodky od 6 mesiaca z mierou a ked su čerstve možeš davať ale tiež to nesmieš prehanať lebo je to silny alergen ale ak jej spraviš kokteil a daš tam nejake 3 jahodky na chuť čerstve nič sa nestane a samozrejme nedavať to niekolko krát za den.
a ked budeme mať v truhliku my čerstve tak to bude mať kajka už aj 9 mesiacov tak zas to bude ine..... ak sa nevyhadžu detičky hned do 3 hodin tak sa to dieťatku može davať nema na to reakciu žiadnu ale všetko treba davať zmierou a neprehanať to a to je jedno či su to jahodky alebo niečo ine 🙂 🙂

zmrzlinkams
13. máj 2012

@lussy23 aj kamoška sa bala davať a to je od mojej mesiac a pol staršia a povedala som jej že kupujem kašičku jahodovu od 6 mesiaca je tam pisane že nech skusi a ona skusila dať aj čerstvu a že v pohode dopadla mala 🙂 hlavne nekupovať zahranične jahody ak sa da radčej si počkať na tie zo zahradky ale tie čo sa v lete u nás na trhu predavaju ovociu zo zahraničia neverim - moja teta predava v ochode a vykladali jablka neviem už odkial boli a normálne sa im vyhadzali ruky a to tie jablka ani nejedli a už sa im to stalo aj s pomarančmi preto od vtedy použiva rukavice a radčej povie ludom nech si to dobre umyju v teplej vode - to je mala predajnička tam sa to da povedať ale vo velkej vás predavači neupozornia na to 😠 ☹

katrinka8
13. máj 2012

Ahoj, mne dcerka dlho, predlho nechcela jest ovocie inak ako zmixovane alebo presnidavku. Uz mala vyse rok a pol, a povedala som si dost. Proste sa musi naucit jest ovocie aj vcelku. Najprv som sa aj bala, ze je to vlastne na ukor zdravia, lebo ho nebude jest. Ale trapili sme sa par tyzdnov a pomaly sa naucila. Zje sice toho menej ovela, ale netlacim na pilu, kolko zje, tolko. Jablko alebo jej krajam na mesiaciky, alebo polovicky - miesam do misky osupane aj neosupane. Nechavam jej to na olovrant alebo desiatu na stole. Ponukam ju. Niekedy zje mesiacik, niekedy dva, niekedy pol jablka, niekedy aj viac. Niekedy sama od seba pride ku mne, ked jem ja jablko a hryzie odo mna. Inak dost pomohlo, ked som skusila raz dat jej jablko a hrusku tak, ze som jej dala detsky priborovy nozik a vidlicku a vtedy zjedla cele jablko s celou hruskou - ked si to sama krajala 😉 Banan moc nechce, zje par koliesok alebo ked jej dam do ruky cely, tak to zje mozno tretinu maleho bananu a dost. Ale ma rada hrozno - dam do misky hroznove bobule a ma ich stale na stole. No a v lete vodovy melon - ten jedla ako o dusu. Skus mu casto nukat ovocie - ale len tak nenasilne, ze mu povies, ze tam ma jablcko a pod. a nechas mu to "na ociach" niekde v miske. A zober si aj Ty z tej misky, nech Ta vidi. Mozno sa chyti. Ale ak papa zeleninu, tak by nemalo vadit, ze odmieta ovocie. Len netreba tlacit na pilu, lebo to k nicomu nevedie a moze to znechutit este viac. Ono deticky maju zvlastne chute, niekedy nieco odmietaju velmi dlho a zrazu im niekto prepne gombik a uz im to zrazu zachuti. Vela stastia 😉