Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

3 mesačné dieťa nechce jesť

efka82
31. júl 2012

mam 3mesacne babatko a odmieta jest...jedine ked ju uspime jej viem dat mlieko niekedy ani to nie a je strasne mrzute a aj malo spi. vie niekto poradit

strapco13
31. júl 2012

@efka82 je dojcene? moze sa jednat o strajk..hlavne ak pouzivas dudel, flasku, klobucik
napis nieco viac

snehuliena
31. júl 2012

Naozaj môže ísť o bábätkovský štrajk (skús vygoogliť "dojčenecký štrajk") aj my sme si tým prešli zopárkrát, približne v tomto veku ako vy. Ja ale nesúhlasím s tým, že to má na svedomí dudel, či fľaška. Proste bábo nechce papať a hotovo. Synček tiež nepapal, keď som mala menzes (nemáš aj ty teraz, či nechystá sa ti?). Jedine v polospánku. Neboj, za chvíľu bude ti zase bude papať, keď zistí, že inú možnosť nemá. Mám tiež diskusiu na túto tému, skús pozrieť aj tam, možno nájdeš dobré rady a tiež odporúčam vygoogliť ten spomínaný dojč. štrajk.

efka82
autor
31. júl 2012

nie pijeme Nutrilon-teda ak sa zadari...vacsinou v noci a od vcera uz ani to nie...ked jej len skusim dat flasu zacne vrestat a drzi ju to aj hodiny potom sa ukludni a je chvilu pokoj a zasa sa rozreve...ist na vychadzku je horor spi mozno 15-20 minut a domov letime ako sirena ...ano mam menzes ale to asi nesuvisi s tym ked ju krmim z flase ci?je to moje druhe babo a som v koncoch...pri prvej som taketo tazkosti nepoznala...teraz sme najprv riesili zvracanie...zmenili sme znacku mlieka bol chvilu klud a teraz toto

tinki
31. júl 2012

@efka82 a nezapieklo ju? nemá zápchu z iného mliečka? Tiež môže mať skrytý reflux...

babajaga
31. júl 2012

Ahoj,skus zase zmenit mliecko,uvidis,ci sa rozpije,ci zachuti...inu moznost uz asi nemas,nas tiez prestaval pit nutrilon,coraz mensie davky a za chvilu uz bol hladny,teraz pije sunar,nastastie celkom mu chuti a a tesi sa nan....nenut nasilu,ked nechce,tak nechce.....su obdobia ze nechcu papat a niekedy neviem co mu dat papat,co je stale hladny....

xlucia
31. júl 2012

@efka82 odkedy ti nechce jest? odkedy ma UM, plakala tak aj ked si ju kojila? kaka normalne? kedy bola ockovana?

snehuliena
1. aug 2012

@efka82 Ak nedojčíš, tak s tvojou menzes to nemá nič spoločné. Keď naozaj nevieš ako ďalej, tak kontaktuj pediatra. Ja by som hneď išla. Keď hovoríš, že aj vracala...

cuculik1
20. feb 2014

@efka82
@strapco13
@snehuliena ako je to s tym strajkom? co vam pomohlo? ako dlho to trva? uz som zufala... nas drobec uz takmer tyzden vymysla... papa moje mliecko z flasky. ma 12 tt... od zaciatku sa nevedel prisat, tak sme skoncili na odsavanom. vsetko to zacalo cca pre tyzdnom, ked po asi 3/4 svojej davky zacal cumel vypluvat, ale po minutke dvoch, ked som mu ju ponukla flasku dopil... ale horsilo sa to zo dna na den a vcera uz vypil len pol a viac do neho nedostanem...az po pol hodinke mu mozem znova dat a to vypije len 10 ml a zase vypluva... nakoniec mu trva aj dve hodiny kym vypije 130 ml... v noci je to lepsie ked pije v polospanku...skusila som dat aj umele mliecko raz, ale to nechcel von´bec, ani glg. boli sme aj u dr, poslal nas na usne, ale tam vsetko ok. brali mu aj vyter z dupky a stolicu , vysledok este nemame. inak je drobec velmi spokojny, usmiaty, len sa bojim, ze namiesto cca 900 ml denne mi vypije ledva 600 ml. co s tym??? ☹ menila som inak aj flasku, cumle a nic... ☹ MS som este nedostala

janka220989
30. mar 2014

@cuculik1 tak ako ste dopadli??? ja riesim nieco take teraz

cuculik1
30. mar 2014

@janka220989 stale to iste :(

kkl82
31. mar 2014

@cuculik1 dojcensky strajk je v prvom rade o odmietani prsnika, nie mlieka ako takeho. dovody strajku mozu byt rozne (napr. nedostatocny ci prilisny tok mlieka). takze ak si mlieko odsavas a krmis z flasky, moc sa ta tato moznost netyka.
napisem ti, co si myslim. vsetky tabulky a rady, kolko ma dieta vypit su len orientacne. neviem, odkial mas udaj, ze tvoje babo ma vypit 900 ml mliecka. ak zena dojci z prsnika, nikdy nevie, kolko dieta vypije, kedze na prsniku nema nijake pocitadlo. napriek tomu su vsetky deti aj matky spokojne. flaskove deti su neustale nahanane nejakymi mnozstvami, ktore maju v danom obdobi vypit. nezda sa ti to zvlastne a nelogicke? aj tebe niekedy chuti jest menej a inokedy viac, ci nie? preco sa neriadit aktualnym apetitom dietatka? najma ak je pomerne spokojne a prospieva...
a teraz este trochu mimo, ale neda mi nespytat sa. skusala si za tu dobu od narodenia kontaktovat laktacnu poradkynu, aby vam pomohla s prisatim? ja viem, ze v prvom rade riesis to, ze papa malo, ale co keby si skusila ponuknut mu zase prsnik? mozno by ta prestali trapit nejake objemy a nemusela by si sa zdrzovat a trapit nejakym odsavanim. nechcem byt negativisticka, ale na odsavani sa dlho vydrzat neda. bud to nevydrzis psychicky, kedze je to narocne na cas, alebo ti postupne zacne klesat tvorba mlieka az ho uplne stratis (hlavne, ked zacnete prikrmovat, budes mat tendenciu do dietata davat cim dalej viac nemliecnej stravy). podla mna, ak mas mliecko, zabojuj a skus maleho naucit na prsnik... http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do...

cuculik1
31. mar 2014

@kkl82 samozrejme laktacnu sme skusali...a nie jednu...:( a nas drobec nie a nie sa prisat :( tak sme nakoniec skoncili na flaske. U nas sa teda apetitom riadit neda. Kto nezazil, asi naozaj nepochopi...prejde aj 13 hod a drobec sa k jedlu neprihlasi, ponuknutu flasku odmietne...prsnik som mu poukala opakovane aj po tom, co uz papaval z flasky...a nic. S tymto fenomenom uplneho odmietania som sa stretla na mnohych forach, hlavne zahranicnych a nikdy nikto neprisiel na to, co za tym je. Je to frustrujuce, stresujuce a obcas ma chyta zufalstvo. No zatial nic okrem toho, ze musim maleho uspat a tak nakrmit nezabera :(

janka220989
31. mar 2014

@cuculik1 tak si ma velmi nepotesila, kolko ti pribera? ja tiez krmim z flase mojim mliekom, z prsnika nam to neide, ona stale zaspinka, alebo sa hra a potom stale plakala nespala, tak som davala z flase, bolo super asi do mesiaca a pol, a teraz uz mesiac s nou bojujem :/ a ked sa hlasi ze chce papat, tak vypije 30-40 ml a flasu vypluje:(

cuculik1
31. mar 2014

@janka220989 no nam uz ani 30. Jedine vecer vypije sam par ml ale potom musime cakat kym zaspi. Inak ani tuk :( pribera zatial ok lebo uz aj prikrm davam, ale to tiez jeden den chce a druhy ani vidiet. Doslova bojujeme o kazdy ml tekutiny. Uz teraz sa bojim horucav v lete :(

janka220989
31. mar 2014

@cuculik1 a koko ma tyzdnov??? ja myslim, ze ked bude horuco, tak aspon nieco bude pit, dufam 🙂

kkl82
31. mar 2014

@cuculik1 tak to mi je luto. ten pocit odmietania poznam, aj ked u nas to bolo hlavne o odmietani prsniku. maly zacal, ked nemal este ani tri mesiace a presli sme roznymi stadiami. teraz ma 2 roky a stale dojcime, aj ked uz rok iba pocas zaspavania/spanku/prebudzania a posledne 3 mesiace len v noci. najhorsie boli tie okamihy, ked bol malinky a plakal od hladu, no na prsnik ani za svet. po zavedeni prikrmov sa to trochu zlepsilo, vtedy sa zacal aj lepsie dojcit. no asi od roka sa zase trapime, lebo takto odmieta aj jedlo. dokonca aj svoje oblubene veci, normalne mu musim narvat prve susto nasilu do ust, kym pochopi, ze to vlastne chce zjest. takze, neboj, chapem, cim prechadzas, len som si nemyslela, ze budete priblizne tam kde sme boli my...

cuculik1
31. mar 2014

@janka220989 nas ma ukoncene 4 mes.

mackova11
31. mar 2014

@cuculik1 nemám s tým skúsenosti, ale čo ak mu to mliečko nechutí? mala som známu a ona mi rozprávala že jej malé nechcelo mlieko vôbec od narodania, na začiatku ako tak ale potom vôbec, tak potom zacala pomalicky dávať skôr ako iným detom, také detské vyzivy, ovocie, a také veci,

janka220989
31. mar 2014

@cuculik1 my este len 3, ale mala som v plane do pol roka na mliecku

cuculik1
31. mar 2014

@mackova11 juj mliecok mame xxx vyskusanych. A ono to je s akoukolvek tekutimou...voda , caj, dzus...ani kvapku proste , je to hrozne. Fakt niekedy, ked sa budi zo spanku a nie a nie nieco do neho dostat , som zufala....

cuculik1
31. mar 2014

@janka220989 to aj ja som chcela...len uz sa nedalo ho x krat za den uspat , aby pil. Ja aj tri krat denne doslova bojujem :(

tortelinka
30. jan 2015

@cuculik1 téma je staršia, ale zaujímalo by ma, ako ste dopadli s papaním? môj syn ma 3,5 mesiaca, je na UM, doteraz v pohode, pil dobre...posledné dva dni, ako by uťal, bojujeme strašne

cuculik1
31. jan 2015

@tortelinka tazke to bolo a s mlieckom sme sa trapili asi do 6-7 mes. Dlho pil len v spanku. Prikrmy neboli tiez ziadna slava. V 8 mes. Sa to prelomilo a teraz papa vsetko a mliecko pije kravske. To mu chuti. Dva dni je este nic. Mozno daco kratkodobe....

luciafackova
31. jan 2015

@efka82 ahoj skus mu dat ryzovu kasu ale uplne rieducku ció by mu presla cez cumlik..... a ak ani to nebude chciet chod k doktorovi moj nepije mlieko uz 3mesiace tak ma len kase a príkrmy a je spokojny...

walterpro
9. máj 2015

Ahojte mamicky! Uz som zufala, tak vas prosim o radu... Ma niektora z vas take dietatko, ktore nechce pit ziadne ine mlieko ako materske? A nepapá vobec nic sladké, presnejsie mala ma 8,5 mes. kedze idem za mesiac do práce a na MD zostava manzel, chcela by som, aby vypila aj trosku ineho mliecka , no skusala som vsetky umele, sojove , pohankove a zatial bezuspesne...potrebovala by som vediet nejaku fintu, ci mam niecim mliecko dochutit, alebo...mala neje ani ziadne kase, napina ju z nich, nechce ani výzivu, banan je jej asi tiezsladký...ona spapá len zeleninu, ryzu, trosku chlebika, cestovin, uz som bezradná, lebo neviem ani , co jej mam davat papat, zda sa mi , ze je stale to isté.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli