3 ročná dcérka úplne odmieta tekutiny

hamimami
31. mar 2012

prosim vas pekne pisem tu v takom rozpolozeni, ze si to neviete ani predstavit.....moja 3 rocna dcera prestala uplne prijmat tekutiny.....problemy s tym mame uplne od narodenia....ked kojila som ju 2 mesiace, potom sme isli na UM z flase.....kym som ju ako tak naucila pit cajik mala 1 rok.....nervovo som uz bola na dne ved sa kazdy den 10 mesiacov trapite a dieta vypije tak max 1 dcl vody tak je to vycerpavajuce.......asi od 7-8 mesiacov som ju zacala ucit na hrncek tak to vobec uz ked ho videla zacala plakat a nemohli sme ju ani ukludnit...s tym debilnym hrncekom sme sa trapili asi 2 mesiace ona z neho nevypila absolutne nic ani kvapku za tie 2 mesiace, nechala som ju aj vysmednut a nic......vsetci videli ake sme z toho obe znicene tak povedali ze nam to nestoji za to nech jej davam z flase a skusam kde tu ten hrncek.....ale hrncek som nemohla ani vytiahnut lebo dcera ked ho videla dostavala nervove zachvaty.....a tak je tomu dodnes......ale zacala chodit do skolky a tam uplne prestala pit....flasu nam nedovolili, nepije skratka cely den nic.....po dvoch tyzdnoch dcera dostala infekciu mocovych ciest, ked sa vyliecila zdoraznila som v skolke aby dohliadali na to pitie no vcera uz tiez uplne nestastna a rezignovana ucitelka povedala ze nepije absolutne nicani kvapku, neje ani polievky, ked vidi caj zacne utekat aplakat.....ze chce flasticku.....od zlosti ked sme prisli domov hodila som flasu do smeti a povedala som dost.....no mala prestala pit a nepije doteraz....absolutne NIC!!!!!!!!!!!!!!!!!!! mysleli sme ze vysmedne ale ona vobec vidi caj a hned sa zlozi a ja s nou lebo uz nevladzem.....prosim pomozte mi niekto, neodsudzujte ma ze 3 rocne dieta pije z flase lebo kazdy z mojej rodiny a okolia by vam dosvedcil ze to bolo skratka nemozne jej dat co ni len hlt caju inak ako z flase.....ja som matka ktora sa riadi radami odbornikov viem kolko by mala vypit tekutin, viem ze od 6 mesiacov ma pit z hrnceka a vynalozila som vsetky svoje sily na to aby to tak bolo......minimalne 20 roznych hrncekov, slamky, lyzicka, striekacka......nic nezabralo.....teraz je mi jasne ze ju takymto sposobom nemozem dat ani do skolky ved je nemyslitelne aby tam bola cely den nasucho....co mam robit? mam ist v pondelok k dr? nebude to hlupe? ako mi ona moze v tomto pomoct? alebo mam malu vzait zo skolky a ostat s nou doma? ved musim ist do prace!!!!!!!!!!!!!! mam jej ist opat kupit flasu?

lumimi
31. mar 2012

@hamimami a nechce pit vobec, nič ani sladené? mne malý nechce absolutne čistu vodu. ale sladký čaj si dáva rád, a skus malej davat aspon naviac ovocie, nech má prijem tekutin aspon cez potravu ked jej vadí vyslovene tekutina, alebo tak ma napadlo kupit jej cajový servis a robit s babikami čajove dýchanky a pritom naliat jej aj bábikam niečo dobré, možno by sa dala nejak ukecat

hamimami
autor
31. mar 2012

nie.....ani vodu ani dzus, ani vodu ani caj sladeny a uz ani mlieko skratka nic ☹ skusali sme to s medvedikmi ale nic....medvediky nech piju ja si neprosim.....a ja slzy do vankusa

kaja73
31. mar 2012

@hamimami @hamimami na mojho zabralo toto http://www.zdraveflase.sk/zdrava-flasa/ mame tu autickovu modru-dovtedy pil len z kojeneckej flasky,casto sladene.
Ucim ho na poharik-z neho vypije za den tak 2 deci,ale ostatne mal z flasky.
A u nas flaska znamena ritual,ked v miestnosti nik nesmie byt-len on a ja a TV musi byt zapnute 😝
Takze ak sme mimo domu je to hroza, aby sa napil. Skusala som rozne pohariky,rozne flasky pre vacsie deti a nic-vsetko ho bavilo tak jeden krat a dost-zas len svoju flasku pytal.
Aj dnes ju pyta-ale už len 3 krat za den-rano,pred obednym spankom a vecernym-to pije nelsadeny caj a zvysok už pokryjeme poharikom a touto zdravou flaskou-predsa to už inak vyzera ked pije z nej ako z kojeneckej a napije sa v pohode aj vonku-konecne 🙂 ma 27m.

yashmin
31. mar 2012

hipp caj v sklennej flaske skus nam zabral ...pocuj a cez flasku s dudlom si jej nedala vyskusat ci cez to nechce pit?

hradnapani
31. mar 2012

@hamimami ahoj, velmi tazko sa mi to cita... ja mam iba zlomok z tohto problemu... mame skoro rok a neviem syna naucit pit ani z pohara, ani z flasky, ani z nicoho... len sa chce dojcit, takze zacinam byt tiez nervozna, ale hadam mame este cas.
Ty si uz urobila vsetko, co si mohla a vladala. vobec ta nemozno odsudzovat za tu flasku. Ale za lekarkou by som uz rozhodne isla, vobec to nebude hlupe, aspon ja na tom nic hlupe nevidim. Mate problem, tak ho treba riesit. Ked si uz neviete rady sami, nech poradia odbornici.

liliana363
31. mar 2012

@hamimami ak uz bude moc zle,mozno skus rehydratacny roztok Kulisek, je to viac menej pre deti co maju hnacku aby sa nedehydrovali. My sme mali tiez s tymto problem, ale pokial cika tak si tie tekutiny berie z jedla. niektore deti nepotrebuju moc pit. Ja osobne ked som este chodila do prace tak som si rano v praci uvarila velky hrncek caju a vecer ked som sla domov tak som ho este takmer polovicu vyliala. takze dokazem tiez fungovat na minime tekutin. len si to potom odskace moje telo. Pri dcere ked nechcela nieco vypit co som potrebovala do nej dostat, ako kvapky a sirup tak som pouzivala striekacku. Ked jej tu striekacku dam dost do ust, tak nech uz su tie kvapky akokolvek hnusne, uz ich zjedla.

macka23
31. mar 2012

@hamimami a ako je to s papanim? Papa normalne? Urcite by som sla k lekarke, ked je to taketo dlhodobe, ci nema nejaky problem s prehltanim tekutin mozno... mozno zistit nejaku organicku pricinu a ak nie je, nechat u pit zasa nejaky cas len z flasky a trocha to neriesit...skusit to docielit v aj v skolke, porozpravat sa s ucitelkou...viem ze aj nas v skolke maju niektre deticky este flasku, niektore ma cumlik na spanie a pod. Mozno zasa chvilu netlacit na pilu, neriesit...a mozno to pride same 😨 Urcite vsak drzim palce 🙂

miskax2
31. mar 2012

@hamimami mozono si zacala s poharom velmi skoro a myslim ze to na nu zle posobilo a tu je dosledok ☹ moja mala pila s flasky s cumlom este ked mal rok potom presla na taky "sosacik" bud na flaske alebo na pohariku potom sme presli na flasky od jupiku alebo aj na rajci je dobry stupel na pitie z takych flas pije doteraz hlavne ked sme vonku ale vie pit aj zo salky aj z pohara....... 🙂
viem ze ta to trapi aj mna by to stvalo....skus ju nenutit....ja by som sa s nou porozpravala myslim ze je uz dost velka aby pochopila ze pit je potrebne aby neochorela...alebo stylom pozri mamina/tatino pije pod sa napit aj ty skuste pred nou pit castejsie a rozpravajte sa o tom aky je ten caj/sirup/voda vyborny

amadora
31. mar 2012

@hamimami určite sa poraď s doktorkou, má viac skúseností, možno bude vedieť niečo... možno by som dokonca skúsila detského psychológa čo by nejakou hravou formou naučil dieťatko piť. medzitým ozaj len skúšať, rôzne fľašky, rôzne nápoje, mne keď boli deti choré a nechceli piť tiež pomáhala len striekačka ( tie dávkovacie z nurofenu alebo panadolu). držím palce

livka299
31. mar 2012

@hamimami my ti tu s týmto veľmi neporadíme. Každopádne navštív lekárku. Ide leto, o to to bude kritickejšie ☹

livka299
31. mar 2012

Ešte ma napadlo. Neskúšala si ju podplatiť návštevou hračkárstva? Je to síce hlúposť, ale môj syn má panický strach zo strihania vlasov (viem že to je iné, ale aspoň budeš vedieť či sú to len fánty....) Keď mu sľúbim, že si môže vybrať hračku akú chce, tak ako tak sa snaží vydržať....

aidilka
31. mar 2012

Nepotesim ta asi, ale moja dcera ma uz 7 r., je prvacka a s pitim bojujeme stale. U nas to bolo velmi podobne ako si opisovala, od malicka strasne malo pila, ked aspon par glgov, tak jedine z cumlovej flase. Ziadne pohariky, sosaciky, jupiky... nic nefungovalo. Ked mala 3 a isla do skolky, flasu nam tam nedovolili, tak tam nepila. Teraz ked je starsia, tak obcas pomozu dohovarania, vyhrazky, pripadne tresty...ale vsetko len na chvilu. Tiez neviem, co mam robit. Uz som ju raz zo zufalstva rovno zo skolky viezka akoze do nemocnice, s vysvetlenim, ze sa o nu bojim, ze jej musia dat vodicku do zily, aby nezomrela ako kvetinka bez vody, vylakala sa, na chvilu to zabralo, ale len na chvilu... Do skoly jej dvavam 0,5 l flasu, casto krat ked pre nu o pol piatej pridem, ma odpite ledva deci. A to rano vypije max. deci mlieka. Nechapem, ako tak dokaze fungovat a to aj v horucom lete, proste smad asi neciti, lebo sama si pit nepyta. Nevyzera vobec, ze by jej nieco chybalo. 😨

hamimami
autor
31. mar 2012

dakujem vam dievcata za povzbudzujuce slova....uvidim ako bude v pondelok v skolke a ak nebude pit pojdeme k tej lekarke....flasu som pre nu v skolke skusala vybojovat ale neuspela som, pani riaditelka to zamietla s tym ze je tam vela deti ktore pije z flase doma ale v skolke piju z hrncekov....ze to by potom vsetci mohli pit z flase....v tom ma pravdu....keby paulinka pila doma z flase a v skolke z hrnceka tak by ma nic netankovalo.....moja mama bola 40 rokov ucitelka a nespomina si ze by musela nieco podobne riesit zeby dieta uplne odmietalo pit.....tak to ma teda potesilo ☹ ☹ ☹ inak papa celkom dobre ale to len posledne mesiace inac sme s tym tiez bojovali, boli casy ked nechcela okrem mlieka absolutne nic

poleva
31. mar 2012

podľa mna je hlúposť hrnček od 6 mesiacov ,moji majú 18 mesiacov a pijú z fľaše s cumľami,hrnček s náustkom sme skúšali v lete,neuspeli sme,aj sa im páčil,mali sme 3 druhy,ale napili sa ale málo,od včera pijú z fľaše so slamkou,naučili sa to za 1 den.vie piť na slamku?

simsalabim
31. mar 2012

@hamimami ak pije aspon z flasky, tak jej kup novu flasku. Ja osobne nie som zastanca radikalnych zmien u deti ("aby nas neodsudzovalo okolie"). Dolezita je pohoda u dietata. NApr. moja mladsia dcera mala cumel do SIESTICH rokov (iba a vylucne len na spanok, nikdy, ani ako babo, nemala cumel inokedy). Ked bola zrela, sama sa ho vzdala, samozrejme, za povzbudzovania a podpory z mojej strany.
Vo vasom pripade - co je lepsie - aby vypila aspon nieco z flasky alebo aby nepila vobec? Hm? Pises, ze ta nemame odsudzovat za to, ze mala v 3 rokoch flasku - preco sa vobec bojis toho, ze ta niekto odsudi? ved je to tvoje dieta, ty ju najlepsie poznas....Ak bude mat flasku aj v 5 rokoch, svet sa nezruti. Myslim, ze neskor sa jej sama rada vzda, bude vyzretejsia po emocionalnej stranke....
Neviem, kolko tekutin ti vypije, ak ma svoju flasku, ak je toho stale malo, s lekarkou by som sa poradila, ale ja osobne nevidim nic zle na tom, aby flasku mala. Do skolky by som si vypytala od lekarky potrvdenie, ze dieta zo zdravotnych dovodov musi mat flasku. Bodka. Nech neriesia. A doma (ak nepije dost ani z tej flasky) - podmienila by som niektore cinnosti, aktivity tym, ze sa najskor musi napit - s 3 rocnym dietatom sa uz urcityms posobom da vyjednavat. Pozries si rozpravku,a le najrpv sa trosku napijes. Napi sa, potom ti dam piskotku. Kedze tekutiny su dolezite, myslim, ze v tomto pripade je mozne ju urcitym sposobom podplacat.
Ak vsak z flasky pije uplne v pohode (a mam pocit, ze ano), naozaj by som sa k tej flasi vratila (+lekarske potvrdenie do skolky, aby tam flasku mala). Po urcitom case by som jej dala na vyber - spytala by som sa: chces pit z flasky alebo z hrnceka? Nechces si ist do obchodu jeden kupit? Ak by bola odpoved nie, nechala by som to tak. Myslim,ze casom by ten hrncek prijala - v urcitom veku sa za tu flasku totiz zacne sama hanbit a sama zacne chciet pit z hrnceka. Hovorim z vlastnej skusenosti (u nas s tym cumlom do 6 rokov). NAozaj nevidim dovod, aby sa trapilo aj dieta aj matka koli tak BANALNEJ veci, ako je flaska v 3 rokoch.

fatulda
31. mar 2012

Moje baby pili z cumlovych flasiek snad aj do 1,5 - 2 rokov, ziadna ina flaska sa u nas neujala, ale nerobila som z toho vedu, cez leto mi zacali pit z poharov, alebo z flase ako je Lucka, s tym sosacikom, z toho pili rady..Sarinka sa z nicoho ineho nenapije, len z pohara, alebo z Luckovej flase, nakupila som vselijake flase s obrazkami, teraz nosim flasu a poharik a aj von dam z pohara..neskusila si jej z normalneho dospelackeho pohara dat pit? mozno by sa jej pacilo, ze pije z toho co vy..Kazdopadne drzim palce, nech sa to vyriesi, musi to byt na nervy 😒

lindula3
31. mar 2012

@hamimami viem ta pochopit, mame podobny problem tiez od malicka a to som kojila asi 2 tyzdne, takze sme boli na flaske v podstate od narodenia, voda a caje nehrozia, jedine sirupove vody alebo granulovy cajik, ak vypije 5dcl za den oslavujeme, ale v priemere je to tak do 3dcl, podla mna si to pokazila tym ze si ju nutila na ten hrncek, my mame 3 roky a flasu este stale, ale obmienam to s hrncekom a vselijakymi flaskami z jupikov, so slamkami, nie je vobec hamba ze by mala mat este flasu, nech pije z cohokolvek, to ta vobec nemusi trapit, a tvoje okolie uz absolutne nie! v skolke by som s pani riaditelkou hodila vaznu debatu a nedala by som sa odbit, ide o zdravie tvojho dietata, nech jej to napriklad ucitalka skusa davat nejako potajme aby to ostatne deti nevideli ked maju s tym taky problem, urcite by som zasla za lekarkou a poradit sa co dalej ale zaroven by som sa neriadila tak prisne tabulkami kolko ti ma dieta v takom veku vypit, mne dr. povedal ze oni piju proste kolko potrebuju, ale tym nechcem povedat ze ked nepije je to v poriadku, skus ju nechat na tej flaske, proste nechaj ju z coho pije rada, ja si niekedy pripadam ako blbec, beham za nou s roznymi flasami, poharmi nech sa napije z cohokolvek, nech si cucne aspon trosku, a cika ti ako? akej farby ma moc? a co stolica? nam sa to odrzkadlilo aj v hovienkach, ma ho tvrde a pomahame vselijakymi sirupkami, viem ze deti sa strasit nemaju ale ked nepomaha ani ziadna odmena, tak by som ju trosku postrasila nemocnicou a infuzkami ale len tak jemne🙂 3 rocne deti su uz sikovne, chapave, ale ked sa zatnu nepohnes s nimi, viem podla vlastnej skusenosti, ale drzim palceky a napis potom ako ste dopadli
@simsalabim plne s tebou suhlasim

bonaquaba
31. mar 2012

suhlasim s simsalabim, chod k dr vypytaj si potvrdenie, ze jednoducho ti dieta musi pit z tej flase a hotovo dovidenia a vtedy ti to bude musiet riaditelka povolit,pretoze si neviem predstavit, ze by mi dieta nepilo pol dna co je v skolke, jednoducho ked chce pit iba z flasky aj ked malo tak nech pije z nej aj v skolke a ucitelky sa tam tiez nebudu musiet trapit s jej naladami, bude to aj pre nich jednoduchsie,
moje deti pili z flase dost dlho, najstarsi syn tak do troch rokov a Nelka ma teraz 4 roky a ked vidi najmladsiu pit z flase tak aj ona chce, aj ked jej to uz zakazujem, ale jednoducho jej dam raz za cas aj flasu

kvojtanikova
2. apr 2012

@hamimami Ja si tiez myslim ze treba vypytat potvrdenie od lekara a potom to uz je vec ucitelky v skolke ako to vysvetli inym detom ktore by tiez chceli flasu. Ked ma raz dieta problem (nazvime to hendikep, ale nenahnevaj sa, je to len ilustracne) tak hadam nebudeme trvat na tom, aby fungovalo ako ine deti. Keby malo dieta chore nohy a museli by ho nosit po schodoch tak by co povedali? ze ine deti po schodoch normalne chodia a ze ked budu nosit jedno budu chciet vsetky? A nechali by ho sa po nich plazit lebo nevladze dvihat nohy? Ja viem, ze riaditelka sa snazi dodrziavat zasady a predchadzat "rozmaznanym" deckam robit si co chcu, ale tvoje dieta ma zdravotny problem, nie rozmaznanie, tak to jednoducho bude musiet tolerovat, ci sa jej to paci, alebo nie. Pises ze uz raz mala zapal mocovych ciest, to sa jej bude opakovat stale ak nezacne normalne pit.

klauduska
3. apr 2012

@hamimami fuuuha,tak to je uz vazne,ked ti naozaj nic nepije,moze byt dehydrovana,urcite by som zasla za lekarkou a poradila sa,mozno uz bude treba prevencne dat aj infuzky,ked vobec nepije.

A tak ako pisu baby,dolezite je,aby vobec nieco pila a je uplne jedno,ze z coho,takze sup do obchodu,kup flasu,nech si ona sama vyberie aku,ponukni jej na vyber,ukaz,obkecaj,nech sa vytesuje,aj cajik jej daj na vyber alebo hocico,ju skus namotat.....a dalsi krok vidim na pohovor s riaditelkou,samozrejme az potom,co povies o tomto probleme doktorke,aby si mohla argumentovat a uvidis co ti na to povie doktorka,mozno ti fakt vystavi nejake ptvrdenie alebo telefonat do skolky...

Drzim palce,musi to byt strasne vycerpavajuce a psychicky narocne sa takto trapit a dostat do nej apson ako tae tekutiny...keby aspon tie polievocky alebo mliecko pila,aj to sa rata.... 😒

Drzim palce a informuj nas potom... 😉

zvedavamt
3. apr 2012

My sme u Lali ties dlho hladali co by vypila,susienka jedna. Nakoniec sme ostali pri flaskach z malinoviek - kubik a.p. a este krabickove dzusiky-ale neumele, z tych cucka rada. Cajova nie je, max ak je prechadnuta vypije. Nastastie ma rada cistu vodu. Zhodnotila som pitny rezim v skolke a sama som presadila u riaditelky,aby mala Lala pri sebe flasu s vodou. Je nadmerne pohybovo aktivna ,hlavne po cukre,tak som vysvetlila riaditelke, ze nemoze ocakavat, ze moje dieta vypije pred spanim sladky caj a potom bude kludne lezat. Aj tak im tam davaju velmi malo pit. Za cely den dve salocky do 16h je velmi malo.
Hlavne netreba davat pit nasilu, poznam rodinu co nahana 3r dieta so striekackou, aj tak nepije.
Doktorka zhodnoti, ci uz nie je dehydratovana. Ak bude treba, da jej infuzie. Moja dcera sa toho obava,a ked pije malo, tak jej len pripomeniem, ze ci kce ist do nemocnice na ihlickovu vodu.
A uz je z nej paradnica, tak jej vysvetlujem , ze krasne zdrave vlasy bude mat len ak im da spravnu vyzivu a dost vody.

dana54321
14. apr 2012

moj 3rocny syn od malicka odmieta cajiky a vodu, ale vzdy vypil mlieko. cez den aj 1,5l a vzdy z flase. Dodnes pije z flase mlieko, v skolke tiez nevypije nic,ak tak minimum vody z poharika. Ked sa mu rozbila flaska, uz sme nechceli kupit novu, ale snazili sme sa naucit ho na poharik alebo flasku so sosacikom-mame doma tiet peknu zbierku roznych flasiek, poharikov, ale nic nezabera.Bez flasky to nejde, kupili sme mu teda novu flasku, ale iny druh a odmieta pit mlieko uplne, takze uz 4 dni nepil skoro nic. Mamina mojej kamosky ma upozornila, ze svojej dcere zobrala flasku v 3rokoch a odvtedy nepije mlieko vobec a to ma 39rokov. Takze flasku necham aj do 6rokov. Dolezite je aby pil. Poradila by som ti, nechaj malej flasku, vobec to nie je hanba, dolezite je zdravie dietata. Urob vsetko preto, aby aj v skolke mohla mat flasku tvoja dcerka- pytaj si potvrdenie od lekara-to zabera... drzim palce, viem aka je to drina dostat trochu tekutin do dietata.bojujem s tym uz 3 roky a stale pije len malicko-ak 1dcl cez den vody vypije- a tiez slubujeme rozpravku na PC, navstevu detskeho zabavneho centra alebo strasime nemocnicou-drina, uz oslavujeme...drzte sa