Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

4,5 mesačná dcérka absolútne odmieta papať

juliett27
12. mar 2015

Ahojte mamičky !
Obraciam sa na Vás s prosbou poradiť, alebo podeliť sa skúsenosťami ohľadom tejto problematiky :(
Moja malička už cca tyždeň vôbec nechce jesť ani mliečko ani príkrmy. Musím ju šaliť tak, že keď už zaspáva, tak vtedy jej strčim cumeľ a tak jedine zje mliečko. za 24 hod. mi papa 4x. V noci , potom ked prvýkrát spiňka 11:00, poobede o 15:00-16:00 a poslednýkrát keď ideme spiňkať o 20:30-21:00. Spapa mi od 120-150 ml. Ale väčšinou zje tých 150ml. Podotýkam papa mliečko len keď zaspáva,alebo keď sme vonku na prechádzke. Možno jej idú zúbky,že nechutí.Správa sa normálne, hra sa, smeje sa, háda sa so mnou, keď sa jej niečo nepáči 🙂Úplne normálne dieťa. Ale aj tak mam obávy. Ďakujem 🙂

edvelyn
12. mar 2015

@juliett27 čo nato hovorí pediater???

juliett27
autor
12. mar 2015

Ešte sme neboli, teraz sa už chystám isť. Chcela som chviľku počkať, možno sa to upravi...

edvelyn
12. mar 2015

@juliett27 no týždeň je dosť.ja by som začala stresovať už po dvoch dňoch

edvelyn
12. mar 2015

@juliett27 a odkedy je na prikrmoch? Nie je to trochu skoro?

natalym
12. mar 2015

Ja nechcem byť zlá , ale keď som ja mala malé deti tak sme zavádzali príkrmy v šiestom mesiaci, pomaly, dnes dobreže mu aj rezeň so šalátom nedáte a potom sa čudujete, že sexujú v 12 rokoch. Fakt už niekomu naozaj šibe.
Rozmýšľajte trochu mozgom, preboha.

juliett27
autor
12. mar 2015

No veru aj ja stresujem každý deň, ale keď vidím, že je spokojná, smeje sa, chce sa hrať, dvíha sa na sadkanie, hoci nemá silu,ale snahu ma,tak a keď spočítam ml za 24 hod. (začala som písať pre kontrolu), tak spapa od 580 ml- 770 ml, čo je na jej vek akurád, len to ma trápi, že nechce jesť vedome, že vníma to jedlo

juliett27
autor
12. mar 2015

natalym, ja dcérku nekrmím lnohodnotne príkrmami! Len jej ponuknem pyžicku, max. 2, aby si zvýkala na jedlo. Od 2 mesiaca a 1 týždňa už nechcela papať moje mliečko, tak sme prešli na UM, moje sa stratilo. Kojenci sa začinajú príkrmovať od 6 m. UM babatka mozu pomaličky od ukon. 4mesiaca. Mate to aj v ponúke predaja detského sortimentu

natalym
12. mar 2015

@juliett27 To som myslela všeobecne. Vytáča ma to. Kedysi by Ti doktorka vynadala, že takému malému decku nemáš čo dávať niečo iné okrem mlieka. O.K. O nič mi nejde.

juliett27
autor
12. mar 2015

Baby nehovorím o príkrme. Hovorím o mliečku

natalym
12. mar 2015

@juliett27 No a keď jej nedáš?

anit444
12. mar 2015

ja som našej dcérke už od 4 mesiacov dávala výživu aj vanilkovú kašu Nutrilon. Možno tvojej maličkej chýba železo. Moja kamoška mala takýto istý problém a doktorka jej nato dávala železo (kvapky) a malinká jej začala pekne papať aj mliečko aj príkrm. Držím palce

juliett27
autor
12. mar 2015

Max. nejedla 9 hod. Jasne, že po 4 hod som jej dávala papať,ale trvalo nam až tých 9 hod, bohužiaľ, kým prijala mliečko (ale mimochodom, nerozumiem tomu,ale vôbec nejavila známky hladu. Skoro všetky moje známe hovoria, že toto mali s detičkami, keď sa im prerezávali zubky. Ved o týždeň nam bude 5 mesiacov..U každého je to individuálne.... 😒

juliett27
autor
12. mar 2015

anit444, práve som teraz čitala príspevok od jednej mamičky, že to železo može robiť také šarapaty...Na ochutnanie aj ja som jej dávala presne vanilkovu kašu od Nutrilonu. Chutilo jej to!

suellin
13. mar 2015

Ahojky, keď čítam tieto témy, úplne sa vrátim v čase, môj malý vôbec nechcel jesť, odmietal kojenie, mlieko, boli sme na špecialnom mliečku infatriny a pil len v spánku, nám vždy veľmi pomohlo B komplex kvapky od mala som dávala, teraz je to 6 ročný chalan a papá už lepšie ,ale stále je veľmi vyberavý,ale už chlapisko, baby je to strašne náročné na psychiku, ale naozaj to prejde,keď nie je zdravotný problém, tak z toho proste vyrastú, držím vám palce a veľa energie 😉

kacena4
13. mar 2015

ahojjko ak dobre ratam tak vypije 4x 150ml. mlieka to je 600ml. za den tak nie je pravda ze nic nepapa okrem toho jen davas ako pises prikrmy hoci asi toho vela nezje... nepises ci aj nieco pije nejake tekutiny... takze urcite neumrie od hladu. najblizsie tyzdne. neboj nie je to take zle. vlastna skusenost. proste je len v obdobi kedy ma mensi apetit. o par dni ci tyzdnov to moze prejst a zasa sa vrati k svojej davke. deticky aj materske mlieko sa v obdobi okolo 3mesiaca upravuje a stabilizuje. deti uz tolko nepapaju a take mnozstvo take tych 150ml. jej kludne moze stacit aj na 4-5 hodin nemusis ju nasilu tlacit niecim dalsim 4-5x za den (24hod.) jej myslim uplne staci strava UM je ine ako materske mlieko a ak zacnes tou 150ml. tak to bude ok. ked prides najblizsie na poradnu tak si ju daj zvazit a uvidite s doktorkou ci chudne (vyrazne) nemyslim tym par dekov. a potom to treba riesit. prikrmy by som moc neriesili ak ano tak riedku kasu do flasky popr vyzivu zatial a postupne mozes pridavat zeleninove privary. je este malicka. tekute sa ti budu podavat lahsie flaskou ako lyzickou, kedze este nevie prehltat tuhu stravu. vacsina mojich deti bola na UM, takze je to vsetko skusenost osobna.
drzim palceky a neboj zvladnes to. hlavne nestresuj, lebo potom bude aj drobec citit, ze nie si ok, a prenesies to na nu. 🙂 PS. hlavne neboj neumrie od hladu aj ked ostane bez papanie celu noc na umelom mlieku je to normalne, popr. cez cez 5hod. mliecko je vyzivnejsie ako materske

martinaluky
14. mar 2015

Rada od mojej pediatričky pre moju dcéru, ktorej v 8 mesiacoch stačil 1 BeBe keksík na deň. Má prísun k jedlu? odopierae jej ho Vy??? Tak žiadny stres. Ráno dať raňajky...nechce...neriešme, ale nič iné nedať!!!!!, desiata..nechce? neriešme, ale nič iné nedať!!!! Obed (jeden, žiadne ponúkanie viacero jedál...) Nechceš? neriešme, ale stále nedač nič iné....ponúkneme olovrant...a tak ďalej...Moja sa naučila do 3 dní jesť. Ale ešte taká malá otázočka... 4,5 mesiaca...čo jej ponúkaš papať a ako? Mám viacero dedí tak s tým pár skúseností mám 😀 😀 😀

anit444
14. mar 2015

@juliett27 no vidis, ak jej chuti kasa, tak to je super. Nasa mala od 4 mesiacov kazdy vecer kasu 🙂

juliett27
autor
16. mar 2015

kacena4 , co sa tyka pitneho rezimu, chvala Bohu pije pekne. Za 24 hod. vypije dve flasky po 260 ml cajiku,alebo cistej prevarenej vody

aliza
16. mar 2015

@juliett27 tak male babo nema pit pol litra caju/vody denne! ma pit len mlieko. To je dovod, preco ti nepije mlieko, pije prilis vela vody/caju. Obmedz to uplne a mala ti zacne pit zase mlieko. Takychto pripadov tu bolo vela a akonahle mamicky prestali davat ine tekutiny, babatka sa zase rozjedli. Ak je babo na mlieku, materskom, ci umelom, ine tekutiny nepotrebuje, mozno tak v horucich mesiacoch, ale nie v zime. Zaplnas jej brusko nevyzivnou vodou a tym sa aj rozrieduju mineraly, ktore sa vstrebavaju z mlieka.

juliett27
autor
16. mar 2015

martinaluky, tak my sme este malinke, co sa tyka tvojej otazky, co jej davam papat 🙂 Pijeme mliecko Nutrilon a na obedik som jej zvykla ponuknut zemiakovu kasicku special urobenu prenu, alebo mrkvicku, alebo potom tu Nutrilonovu, vanilkovu kasiku ( ta jej chuti najviac podla jej reakcii), ale to len zopar lyziciek. Teraz papame len UM Nutilon

juliett27
autor
16. mar 2015

aliza, ona predtym tolko pila a jedla normalne pocas toho. A to, co vypije, vycika, tak ze neviem co to ma spolocne s nasytenim zaludka na dalsie 2,4 hod z caju, rsp. vody. Deti tak isto su smedne a chcu pit, ale to je u kazdej mamicky individualne a kolko je tu matiek, tolko bude sporov a mudrych rad od kazdej a kazdaa bude ina, tak ze moje dieta pije viac, vodu a je spokojna aj s papanim. Teraz uz chvala Bohu sa to zacina normalizovat od kedy som napisala na forum, tak ze skutocne u deti to byva rozne s tym papkanim. Moja sesternica kojila dcerku do pol roka a okrem mlicka nic ine jej nedavala. Ine moje priatelky davaju cajiki,ale nie o tom je rec. Hlavne ze papka 🙂

martinaluky
16. mar 2015

@juliett27 Poviem pravdu...sa mi to ešte vzdá skoro na príkrmy, nemalo by sa začínať od ukončeného 4 mesiaca, čiže začiatok piateho?...možno to je ten problém...vyskúšaj dávať tú kašičku cez fľašu, aby si zvikla na hustejšiu konzistenciu...

aliza
16. mar 2015

@juliett27 pozri, ty si mala problem, ziadala si o radu, tak som ti napisala. ....a tu nejde o to, ako si mamicky robia, tu ide o to, ze babatko do pol roka inu tekutinu ako mlieko nepotrebuje a ani nema pit. Na uhasenie smadu je mlieko. To, ze na SK je cajikova kultura uz pomaly od porodnice neznamena, ze je to spravne. Nikde na svete sa kojenci nenatlacaju vodou a cajmi. Ale tak budis. Rob ako uznas za vhodne. Chcela som ti poradit.

juliett27
autor
16. mar 2015

aliza, dakujem za tvoj nazor a radu. Ja ci cenim kazdeho skusennosti a rady

Tu začni písať odpoveď...

Odošli