4 mesačný syn mi odmieta mliečko

luciahaluskova
12. feb 2013

Chcela by som sa spýtať a hlavne poradiť čo mám robiť,pretože môj syn mi skoro pri každej flaške mlieka plače hned ako mu dám dudlík do pusy a mlieko mi vypije jedine,ked ho zoberiem na ruky utíšim ho a učičíkam.A na rukách ho musím aj dokrmiť,preťože ked ho znova položím rozplače sa a nechce jesť.Dnes som sa rozhodla,že mu kvoli tomu dám zajtra už prvý príkrm,možno to pomôže ked si začne zvykat už na inú stravu ako je mlieko.Mali ste taký problém s mliečkom ako my?ak ano,prosím vás o radu čo ste s tým robili.Ďakujem

luciahaluskova
autor
12. feb 2013

prosím vás baby poradte...

jija
12. feb 2013

ahoj, my máme stejný problém, malému se ve 4 měsících přestalo mléko líbit, už jsem dala příkrm a je to lepší, dokonce chtěl napoprvé sníst celou skleničku a mlíko mi pak plival. Ale on má ten problém hlavně v poledne, v noci vypije všechno a ráno většinou taky.
nevím jak u Vás, ale našeho malého hrozně zajímá to co jíme my a strašně se nám po něm vrhá 🙂

luciahaluskova
autor
12. feb 2013

ahoj,dakujem za odpoved 🙂 tak ja mu skusim zajtra uvarit mrkvicku 🙂 a papate kupovane vyzivy alebo mu varis prikrmy doma?

jija
12. feb 2013

mrkev dostal kupovanou, paní doktorka nám doporučila u mrkve radši koupit hotovou že v té z obchodů by mohlo být moc dusičnanů, takže mrkev má kupovanou a brambory mu udělám sama 🙂

danim
12. feb 2013

@luciahaluskova ja som taky problem nemala ( ale ja som kojila ), ale urcite skor ako das prikrm sa o tom porad s pediatrickou. Poznam take deti a urcite nedavali prikrmy v 3,5 mes. to je veeeelmi skoro.. vytvara sa imunita tak ako MM aj UM. tak mu ju nekaz este prikrmamy.. sa potom neskor budes cudovat, preco je dieta casto chore... urcite by som sa radila s lekarkou nie na MK

vendullka
12. feb 2013

A nezkoušela jsi dát jiné mlíčko?

danim
12. feb 2013

@luciahaluskova na kupovane prikrmy by som ti povedala asi tolko... aj ty sa stravujes vylucne konzervami ( s hotovym jedlom ), pastekami a pod ?? doma pripravena strava pre dieta je jednoznacne lepsia. hodis zeleninu do vody, uvaris, zmakne, rozmixujes, neskor rozpucis vydlickou a hotovo. ( na cesty vynimocne -jasne ze sa da aj hotovy prikrm ) ale ked sama vyskusas uvidis ten velky rozdiel... instinkt ti musi povedat, ze domace je domace ( min v tom, ze vies co tam davas )- kedze hotove maju trvanlivost dlhsiu.. tak si domyslis preco.. 🙂

blahova_andrea
12. feb 2013

a ten náš diblík se mlíka zase nechce vzdát. na krabici je, že stačí 2-3 láhve denně a on by ho nejraději cucal pořád a ke všemu 😀

katka_mel
12. feb 2013

@luciahaluskovatak pokud ti pije na rukách, tak bych mu mlíčko dávala. Pokud mu uděláš příkrm, tak u něj taky budeš muset být a krmit ho. Tak je to jedno. Nicméně pokud mléko odmítá úplně, tak určitě najeď na příkrmy. Poradila by Ti @alena36 ta s tím má zkušenosti u 2 dětí, které jí nechtěly mléko ani za nic. 😉

cucuc
12. feb 2013

Môj syn tiež odmietal mlieko od začiatku 3.mesiaca, vypil jedine keď už skoro spal alebo keď sa ešte len prebúdzal. Ak som to prepásla, smola, len plakal a nechcel ani za svet. Ja som si od jeho narodenia odsávala, no nechcel ani moje mlieko z fľašky, ani umelé. Vyskúšali sme skoro všetky - škoda námahy. Tak som ledva čakala kedy dovŕši 4 mesiace a začali sme prikrmovať - myslela som, že to bude moja záchrana...omyl... 🙄 asi 3 týždne papal zeleninku a potom ani za svet - trvá to doteraz, zje tak 5 lyžičiek, aj to nie vždy. Teraz zase radšej pije mliečko, takže obedujeme väčšinou to. Tak nás ani príkrmy nezbavili trápenia 😒 Držím ti prsty, aby tvojmu drobcovi viac chutilo 😉

terry33
12. feb 2013

moja mala tiez mala obdobie ked odmietala mlieko, zacalo to tiez okolo tretieho, stvrteho mesiaca z nicoho nic, predtym pila bez problemov, trvalo to nejaky mesiac, tiez som sa kvoli tomu riadne stresovala.... taktiez zacala viacej grckat, zistili nam ze mame reflux, cize sa jej vracia mliecko a to ju drazdi.....po case sa to trochu zlepsilo, ale sem tam mava stale take dni ked nechce papat

xlucia
12. feb 2013

@luciahaluskova akoze narukach. to akoze chces aby pil v postielke sam? to uz udrzi flasku??? ved to je automatika ze aj ked dostava flasu, ma byt pri jedeni v tvojom naruci, ako keby si ho kojila. sa necudujem ze chce byt pri tebe

ivka1985
12. feb 2013

Ked mal maly tiez asi 4 mesiace nechcel pit vobec mlieko, od narodenia bol na UM. Vraj je to bezny stav okolo toho 4.mesiaca. Vyuzi prilezitost v noci ak sa ti budi n mlieko alebo pripadne hned rano po zobudeni ak je este neprebudeny uplne. Nechaj dlhsi casovy odstup medzi davkami mozno sa chyti. U nas to trvalo par dni ak to vsak bude dlhsie ako 7 dni tak mozes skusit dat ine aspon nam tak poradila dr.

danim
13. feb 2013

teraz citam ten svoj vcerajsi prispevok... a mi idu oci vypadnut.. co sa mi tam podarilo.. ze vydlicka.. 😝 ospravedlnujem sa.. samozrejme, ze vidlicka... ( som to pisala rychlo.. popri detoch, necitala spatne.. a nechapem ako sa mi to podarilo.. ) hanba ako svet 😖 😔 prepacte

cherry1981
13. feb 2013

@luciahaluskova Ahoj ja som prezivala toto iste od malej 2 mesiacov, dokonca som tu tiez zakladala temu, bola som zufala, behali sme po lekaroch az som raz zistila, ze mi mala pije mliecko iba v polospanku, spanku. Tak sme to riesili tak, dokonca som si noci davala budiky kazde tri az dve hodiny a davala jej mliecko bolo to strasne trapenie , a teraz ma 10 mesiacov a mliecko stale pije iba ked ide spat cize uz len tri krat, a s prikrmamy to tiez nieje slava. Ked je hore mi mlieko nevypije reve jeduje sa akoby som ju chcela otravit. Pevne nervy prajem a drzim palce aby to cim skor preslo

luciahaluskova
autor
16. feb 2013

xlucia nie nechcem aby pil v postielke sam,my sme boli nauceni tak,ze sme spolu lezali na posteli a tak som ho krmila,ale teraz mi tak uz vobec nechce jest,uz mi je len na rukach a aj to sa mu niekedy nepaci.Ale vodicku by pil stale.