5 mesačná dcéra začala odmietať príkrmy

anaviky
9. júl 2012

Caute baby.. moja dcerka ma za par dni 5mesiacov... asi pred tyzdnom a pol som zacala s prikrmamy... mrkvicka a tak... hned na druhy den zacala uplne krasne papat... normalne čakala na lyzicku... a teraz uz treti den to akosi odmieta... je aj taka mrchava cez den tak neviem ci to moze byt zubkami alebo co sa stalo... co mam robit? skusat dalej alebo si dat pauzu? Je mi divne ze zacala hned tak krasne a zrazu nic nechce.. Horsie je ze predvcerom nechcela ani mlieko.. iba rano a vecer,cez den si len trosicku cucla :(( som z toho smutna.. Vopred dakujem za rady a skusenosti

tinki
9. júl 2012

@anaviky môj názor je taký, že si začala skoro...No a možno jej žalúdočku trvá, kým potravinu spracuje..Odporúčam ti daj jej pauzu, nemáš sa kam ponáhľať..Odmietať jedlo môže aj z toho, že je horúco..Ja mám už veľké deti a teraz skoro vôbec nejedia, len vodu pijú..

kohutovci
9. júl 2012

@anaviky ahoj.. my sme na tom boli podobne.. malu som zacala prikrmovat ked mala 4,5 mesiaca.. prve tri dni papala krasne a potom utalo a uplne odmietala co i len susto.. dala som jej pauzu asi 5 dni.. a potom som skusila znovu.. a vyplatilo sa.. zacala krasne papat..
inak vcera ani mne moc toho nepopapala.. ani mliecko ani prikrm.. ono to moze byt z toho vycerpavajuceho tepla.. vodicku ti pije dost?

anaviky
autor
9. júl 2012

Dakujem... aj som si myslela, ze to moze byt aj tym teplom.. no skusim dat pauzu trosku

tinki... viem, že neni kam ponahlat, len som sa tesila trosku na zmenu a vlastne nam to odporucila Dr. lebo malu kojim uz len v noci a tak raz za den... inak je na UM.. ale aj tak dakujem za nazor

luci2012
9. júl 2012

@anaviky UM podávaš vo fľaške, alebo z pohára? Chce sa ti potom dieťatko ešte prisať?

tinki
9. júl 2012

@anaviky chápem, že si sa nevedela dočkať..väčšinou pri prvom bábätku chceme všetko rýchlo vyskúšať...ale neboj sa. Ešte nemusí veľa papať...

danu
9. júl 2012

@anaviky pozri, pripadne sa opytaj tu
https://www.modrykonik.sk/forum/zaciname-prikrmovat/nechce-jest-prikrmy-vzdy-zacne-plakat/
+ opytaj sa v temach, na ktore ti dala linky katren