5 ročný chlapec nechce sám jesť

stancaxx
12. okt 2012

Ahojte maminy,je normálne že môj 5-ročný chlapec nechce sám jest,musím ho nakrmit,určité veci zje sám inak ho krmím,ako ho motivovat aby sam jedol všetko?poradte☹

katren
12. okt 2012

@stancaxx velku chybu robis, ze ho krmis....nechaj ho, nech sa sam naje....ked sa nenaje, nech je hladny....ma dost rokov na to, aby jedol sam....ved moja Dominika je vsetko sama....

zumbadance
12. okt 2012

@stancaxx to robil aj moj davidko ze kym som ho nenakrmila ani ho nenapadlo aby sa najedol sam,povedala som si ze musi sa naucit sam jest,,a teraz sam ide do kuchyne a povie co mu mam navarit,alebo si vezme jogurt z chladnicky,rozok mu musim natriet ja,ale v podstate som rada ze uz jedava sam a to co chce.. 🙂

katy1979
12. okt 2012

Ja mam doma rovnaky pripad.a problem je v tom ze sme na nich prilis makke. v skolke a u babky je bez problemov sam. Jednoducho ta vyuziva ci sa moze niecoho bat. moj nezniesol ak si zaspinil ruky ci mu to kvaclo na tricko

sissy27
12. okt 2012

@stancaxx ani omylom by som ho nekŕmila, pokiaľ je hladný, nech sa naje sám, alebo má smolu... moja malá v 3 rokoch odpadávala od hanby, keď som len spomenula kŕmenie, na verejnosti alebo pred návštevou ani nehovorím...

mummy01
12. okt 2012

@stancaxx ja by som sa spytala takto...a ma problem sa sam obliect,zapnut zips ci gombiky,je motoricky v poriadku?

anazuz19
13. okt 2012

@stancaxx Ahoj, zrejme by som sa nepýtala, či je to normálne, ale či je to bežné...
Nie, nie je to bežné, ale mám s tým osobnú skúsenosť.
Môj starší syn bol presne taký istý, stále sa chcel kŕmiť, hlavne u babičky, doma... v škôlke musel jesť sám...
Nepomáhalo dohováranie, motivovanie, krik... absolútne nič... Postupne sa to zlepšovalo samé, vyžadoval si kŕmenie už len keď bol chorý, čo som bola ochotná akceptovať... Dnes má 7, je školák a samozrejme kŕmi sa sám.
No ale on bol pomalší aj pri obliekaní. Nie že by nevedel, len sa všetkým okolo rozptyľoval, mal čas a pod.
Inak je veeeľmi šikovný pokiaľ ide o matematiku, má logiku, vie sa zo všetkého "vykecať", v škôlke sa vždy smiali, že bude politik 😀 😀

Môj mladší syn má 2 roky a 5 mesiacov, vie sa sám obuť, vyzliecť, nepripustí, aby som ho kŕmila... pravý opak staršieho.
No a ja som si teraz pri mladšom uvedomila, je môj starší je proste taký... ani horší, ani lepší, proste taký a ja som ho zbytočne okrikovala, deptala... mala som to brať viac ako fakt a menej sa hnevať. Veď každé dieťa je iné, niektoré veci sú mu viac dané, iné menej.

Dnes by som to riešila inak. Motivovala by som ho, napr. ak spapáš sám, môžeš si vybrať, na ktoré ihrisko dnes pôjdeme... ale ak by nechcel, nerozčuľovala by som sa, po chvíli ho nakŕmila a na druhý deň zase skúsila motivovať atď. Čas to určite vyrieši.