6 mesačná odmieta príkrmy

cherry1981
20. okt 2012

Baby nasa mala bude mat teraz 6 mesiacov a uplne odmieta prikrmy, a mliecko papame iba v spanku 😒 Uz skusame od 4 mesiaca uz sme mali aj pauzu a teraz po 2 tyzdnoch skusam znova a stale sa mi pri tom jeduje staci ukazat lyzicku a posadit do stolicky a uz reve, ja uz neviem ako ju motivovat, hracky nepomahaju ani jedenie s detmi nic 😒

adelii
20. okt 2012

Asi este nie je pripravena,kazda babo je ine...ja by som respektovalo to,ze este nechce a pockala...potom skusala,ale po zdibinkoch...to je moj laicky nazor 😉

molka
20. okt 2012

Netreba sa ponáhľať, ešte má čas. Druhú dcéru som nekojila (bola na UM), ale príkrmy som jej začala dávať až od ukončeného 6.mesiaca (čiže začiatok 7.mesiaca), hneď od začiatku mi každý príkrm krásne spapala. Veď o nič neprídete, ja by som ešte počkala.

cherry1981
autor
20. okt 2012

Aj nasa je na UM, len uz tolko krat som myslela, ze ked jej dam pauzu v prikrmoch tak to pojde. No skusime pockat este mesiac 🙂

sante81
20. okt 2012

@cherry1981 ja kojim, mala ma 4 mes a tiez mlieko iba v spánku, čakám na prikrmy jak koža na nôz. ak odmieta, tak si dajte pauzu, je ešte maličká, syn mi začal jest poriadne všetko jedlo, a hlavne teplé obedy az v roku a pol.

slniecko41
20. okt 2012

Detičky sú rôzne, moju staršiu dcérku som kojila, nechcela nič okrem materského mlieka do 8 mesiacov, proste jej to stačilo. Mladšiu nekojím a prikrmujem od 5 mesiaca. Ja by som nič nesilila, treba vyčkať. 😉

bibistec
20. okt 2012

hehe to si pamatam, to sme mali des a hroza, lekarka povedala ze staci aby zjedla jednu lyzicku na zaciatok, lebo sa len zoznamuje s chutami. no co ti poviem boj o kazde susto a to mame doteraz a to ma skoro tri roky. ale skus inac, vsade pisu zacni mrkvou a tak u nas nefungovalo. zacala som zemiackom v mliecku to ktore pije a to trochu zjedla neskor vsetky nove chute do toho zemiacku iba tak to u nas fungovalo, alebo skus ovocie, nevasi ze radia zeleninu kludne varene jablcko mozno to lepsie pojde .

cherry1981
autor
20. okt 2012

@bibistec No u nas nefunguje nic, ani ovocie, ani kasa ani zelenina nic uz vidim aj ja ako sa budeme trapit ale zatial skusim pockat a uvidim aj ked ako pisem my mame problem aj s papanim mlieka a cajiku, nie to este s jedlom 😒
@sante81 No vies ako som sa ja tesila ze zacne prikrmy a ja prestanem do nej pchat mlieko, a moje predstavy sa rozplynuli trapime sa dalej a vidim to tak, ze sa asi aj dlho budeme 😒

sante81
20. okt 2012

@cherry1981 no ja bojujem s kojením uz skoro 7 tyždnov. najprv ju musím uspat na rukách a potom nakojit, alebo ked cez den spí, tak vziat z postielky a tak ju nakrmit. brzdí ma to vo všetkom, ked chcem niekam ist - prechádzka, posta, nákup, skôlka, tak mi dlho trvá sa vystrojit. sama od seba sa neprisaje. 6 mes je ešte málo, máte čas, horsie by bolo keby odmietala v 8-9mes. treba sa obrnit len trpezlivostou a všetko s láskou. neboj sa, čoskoro bude papat ako kyselina 🙂

cherry1981
autor
20. okt 2012

@sante81 Ako by si pisala o nasej, tiez len ked zaspi teraz najnovsie zaspava pri flaske a potom si cucka hodinu 150ml, no som zrela na psychiatriu 😕 😅 Tiez ma to obmedzuje vo vsetko no asi nam neostava nic ine len to vydrzat, my sa takto trapime uz 5 mesiacov s mlieckom

danka483
20. okt 2012

Môj bude mať o týždeň 8 mesiacov a stále plne kojím nakoľko odmieta príkrm sem tam dá dve lyžičky ale pre dieťa do jedného roka je to v poriadku 😉

cherry1981
autor
20. okt 2012

@danka483 Len nasa je na UM 😔

danka483
20. okt 2012

@cherry1981 tak nie je pripravená na príkrm daj zasa pauzu ja som skúsila všetko a to doslovne mixnuté pomačkané kúsky ( tie išli najlepšie ) potom z pohárika aj sieťka na papanie aj zarobené s mliekom proste všetko možné a nič , buď rada ak ti dá pár lyžičiek ...
Ja som dnes v siedmom nebi že môj mini mužík dal asi 5 lyžičiek výživky takže asi tak ...a to má on tak na týždeň počítam odjedené.... 😅

lucina7
20. okt 2012

naša tiež nechcela nič okrem nutrilonu do 6 mesiaca ani lyžičku nedala do úst, tak som jej začala skúšať dať do ruky aspon niečo (uvarenú mrkvu alebo jablko) a potom asi po mesiaci otvorila ústa a zjedla výživu a mäso. 🙂

miskax2
21. okt 2012

@cherry1981 moja bude mat zachvilu 8 mesiacov a tiez mi nepapa prikrmy vsetko odmieta......mliecko jej asi staci 😀

bibistec
21. okt 2012

@cherry1981 drzim palce bude to tazke ale neboj sa zvladnete

cherry1981
autor
21. okt 2012

@bibistec Nic ine nam ani neostava 😔

marianna168
21. nov 2012

my máme presne ten istý problém, lekárka povedala dať 10dní pauzu a skúsiť od znova...no uvidíme, lebo to bolo plaču pri mrkve aj zemiaku ☹ , a príkrmy kúpené ani toľko, skúsili sme aj banán a jablko-nič ☹, zajtra idem kúpiť tu "sieťku" na ovocie a zeleninu, ako cumlík, máme to skúsiť, tak uvidíme 🙂, držím palce...

mogyi
22. jan 2013

@danka483 my sme takisto, môj syn je dodnes plne dojčený 27. bude mať 8 mesiacov. Odmieta akúkoľvek tuhú stravu.... Som sa bála, že to nie je v poriadku ale ako to čítam, tak v pohode. 1-2 lyžiky niekedy spapá, z ryžovej kašičky keď má dobrú náladu aj 8....

mogyi
22. jan 2013

@marianna168 aj aj som kúpila sieťku na potraviny, zo začiatku ešte fungovalo, ale malý prišiel na to že v tom je niečo na spapanie a už teraz si ani do ruky nezoberie :D

danka483
23. jan 2013

@mogyi budeme mať už 11 mesiacov a stále je to rovnaké, sem tam dá pár lyžičiek a niekedy nič ....

azbestica
28. jan 2013

mam rovnaku skusenost.Dcerka tiez mala obdobie ze nechcela papat....tak som jej stopla prikrmy...Dr. mi povedala ze MM jej nepokryva ziviny, ktore ma dostat a jest musi tak sme sa k prikrmom vratili ale tiez nepopa vela malinko, ale aj tak sa z toho velmi tesime ze vobec nieco. Tak ti odporucam ak ti naozaj veeeelmi vystraja tak vynechaj na par dni prikrmy ale nie viac ako tyzden a skuste odznova vsetko! Ale prikrmy by si mala ponukat aj ked zje len stvrt lyzicky a predovsetkym sa obrnit obrovskou davkou trpezlivosti. Dokedy chces prikrmy odsuvat? do 3 rokov? a potom jej zacat davat po lyzickach? Bud trpezliva a ver ze aj jedna lyzicka je uspech 🙂

azbestica
28. jan 2013

A este je velmi dolezite nenutit......aby ju to natolko netraumatizovalo ze bude odmietat jest 🙂
Ale uplne ta chapem...je to horor nezelam nikomu! Drzim palce