6 ročná dcéra nechce prehltnúť jedlo

kristinkajulika
9. okt 2014

Ahojte baby. Som velmi zufala, moja 6 rocna dcerka od vcera nechce ziadne jedlo prehltnut. Vkuse hovori ze to nevie, ze nevie hltat a potom vsetko vypluje. Pit pije. Doktorka jej dnes pozerala hrdlo a hovorila ze tam nic nevidi. Brala jej vyter no vysledky budu az v pondelok. Prosim poradte od coho to moze byt? dakujem

mirkava
9. okt 2014

@kristinkajulika skús jej navariť niečo čo má velmi rada....

katarinamarkova
9. okt 2014

@kristinkajulika psychika
-mala problemy s jedlom aj predtym?
- chodi do skoly?
- co obedy v skole, desiata?
- znamky, spoluziaci...
- ako k tomu pritupujete? s nadlhladom- nic sa nedeje, ked budes hladna.....al. v strese - nieco predsa musis zjest!
- nie je silnejsej postavy?

kristinkajulika
autor
9. okt 2014

uz som jej navarila vsetko mozne, no nic 😢

sendy182
9. okt 2014

@kristinkajulika skús jej urobiť jej zmixovať polievku.....dať ovocné pyré....ovocný jogurt cez sitko....a pod....čo sladkosti? spapá.......??? čo sa stalo že prestala hltať?....žuť žuje?

mirkava
9. okt 2014

@kristinkajulika a co napríklad taká čokoláda? alebo niečo čo majú detičky fkat radi... ani to nie? A to malá opakuje že nevie hltať? To musela asi niekdy počuť....

belasy_motylik
9. okt 2014

Niečo muselo byť zlomové - nebola chorá, alebo niečo v škôlke, nejaká stresová situácia doma..........?

kristinkajulika
autor
9. okt 2014

katarinamarkova:
ano mala problemy s jedlom aj predtym, Velmi je vyberava . Este len do skolky chodi. Na obed nechodi len do 12 je v skolke a na desiatu zje v skolke len chleba bez masla bez vsetkeho. No som z toho zufala a hovorim jej ze nieco musis jest lebo ta daju do nemocnici. Je chudsej postavy.

kristinkajulika
autor
9. okt 2014

nechce ani cokoladu, puding som jej skusila dat, a nugetu ale len par liziciek dala a to bolo vsetko. Ano zut zuje.

kristinkajulika
autor
9. okt 2014

moze to byt psychika? to som ani netusila

mirkava
9. okt 2014

@kristinkajulika aj mna to napadlo, či to nie je náhodou psychického pôvodu.... treba sa asi poradiť s odborníkom...

kristinkajulika
autor
9. okt 2014

ja uz myslim na vsetko mozne. Ci tam nemoze mat nijaku hrcu na hrdle 😢

kasiu
9. okt 2014

a nechá si od teba pozrieť do hrdielka? skús zajtra s baterkou. moja malá tiež začala tým, že všetko jej smrdí, nemôže jesť a o tri dni bola z toho slintavka :( ani čokoládu nechcela. hlavne nech pije veľa, zajtra uvidíte. alebo teda v pondelok po výteroch. držím palce

katarinamarkova
9. okt 2014

@kristinkajulika mozno prave preto, ze jej hovoris ze - musi -
nie je to tak, ze stale po par min. hodinkach robis pokus- dam jej nieco ine ci zje, ak vidis ze nechce povies jej ze musi, lebo je chuducka, ze musi lebo bude chora.....?
(casto si rodicia myslia, ze ked robia toto, dieta nenutia, ano nenutia....ale vyvijaju na dieta psychicky tlak, nechcene, ze nieco musi, deticky potom nevedomky, to nieco co ,,musia,, odmietaju, chytia akysi blok)
nie je to tak?
vtedy velmi pomoze o jedle vobec nehovorit, ale vobec.....len napr. nachystat obed a zavolat ju, zacat jest, nevsimat si co a kolko zje, nic jej nehovorit, ak nezje nevadi.....nedavaj jej ale nic ine o par min. ze ked nezjedla obed nieco zjest musi. medzi ranajkami, obedom, vecerou jej nic neponukaj......nechaj ale niekde kde sa casto pohybuje- v obyvacke na stoliku v detskej napr. na tanieriku jablcko nakrajane na male kusky, cele si nevezme 🙂, oriesky v miske, par koliesok salamy so syrom.
nehovor jej ze ked bude hladna nech si da....len to tam poloz a nechaj tak....o jedle sa nerozpravajte.
ak je pricina tu, par dni to potrva, potom sa rozje 🙂
hlavne patraj po pricine - potom to budes vediet vyriesit....viem ze patras, bola si u lekarky, dobry zaciatok.

standu
9. okt 2014

Mam podobnu dceru, toto vsak zatial nevymyslela... podla mna chce uputat pozornost. nevsimat si. nechces jest? ok. nejedz..... ale zasa pozor, su aj taki manipulatori, co aj do nemocnice na infuzky sa daju odviezt len aby manipulovali rodicov....takze neskakat jej ako si piska, jedz zaradom a hotovo. aj moja by vymyslala keby mohla. akoze nenutim jej jedla ktore vyslovene viem, ze nema rada, nelubi napr zelenu fazulku, cicer, bryndzove halusky. ale inak musi zjedst vsetko. dieta si najde sposob ako byt zaujimave, ci pokusa sa manipulovat. ak to teda nie je vyslovene fyzickeho povodu, hrdlo ma ok, nic vazne sa jej po psychickej stranke nestalo, tak si myslim, ze len vymysla. nepoznam tvoje dieta ani okolnosti skus o tom porozmyslat.

mami.sk
9. okt 2014

@kristinkajulika mali sme podobný problém s dcérkou ☹ pár dní sa sťažovala, že nemôže prehĺtať a preto nechcela nič jesť...zistilo sa , že má zväčšenú štítnu žľazu . teraz sa lieči na zvýšenú činnosť ŠŽ a užíva lieky ....

kristinkajulika
autor
9. okt 2014

dakujem baby za rady

katarinamarkova
9. okt 2014

@kristinkajulika este ma napadlo, nezoberu ju v skolke na cely den? vacsinou sa v skolke deticky pekne rozjedia....ona ak napr. vidi, ze niektore deti v skolke neranajkuju, co sa stava bezne, ked niektore jedia doma, tak potom to len umocnuje jej problem.....keby tam bola cely den, videla by ze vacsina deti aspon nieco z obeda ci olovranta zje 🙂

hradnapani
9. okt 2014

@kristinkajulika co najskor smer detska psychologicka (mozes ist aj sama, bez dcery najskor) a v ziadnom pripade ju uz nestras nemocnicou, lebo sa zablokuje uplne 😒

sendy182
9. okt 2014

@kristinkajulika aký má jedálny lístok teraz....?......+ koľko tekutín....+ je aktívna?

kristinkajulika
autor
9. okt 2014

ano je aktivna, velmi vela tekutin pije, ale uz od malicka, jedalny listok, ? nikdy som ju netlacila jest to co nelubi.
lubi len par druhov

sendy182
9. okt 2014

@kristinkajulika ráno zje čo?...alebo iba zobká....?....

priadka
9. okt 2014

@kristinkajulika preco vas detska lekarka neposlala hned aj na orl?

kristinkajulika
autor
11. okt 2014

vcera sme boli na orl aj na neur. ale nic nenasl, len par uzlin , ale ze nic vazne, dalej ideme patrat, v pondelok ideme na gastroend. dneska moja papala polievku bez slize, nugetu a mliecko

aknel85
22. aug 2019

@kristinkajulika ....ja mam presne doma nieco podobne a to ma 3 roky tiez odmieta jedlo zakryva len pusu ked jej chceme.nieco dat na orl vsetko v poriadku pije len vodu a dzus...nam tiez povedala doktorka ze to moze byt psychika...teda blok...napr.ze jej nieco zabehlo...tiez som zufala...