6 mesačné dieťa nevie papať príkrmy a prsník odmieta

anyka2110
1. máj 2018

Ahojte, potrebujem poradit. Dcerka ma 6mesiacov, prikrmy papkame uz cez mesiac ale nechceme otvorit pusu, alebo v opacnom pripade ju utvori ale plnu nezavrie, nechuti jej tak to ani polknut nechce...kedysi bola kojena kazde 2 hodky, teraz ked vezme 4krat za den tak aj to je vela...a to prikrmy davam len na obed...no dieta je spokojne, ked uz 6hodin neje tak uz je nervna ale potom sa uz zvacsa aj prisaje...zubky este nevidiet..somm z tohonervna...a bapr. Dnes papkala o 6tej rano a odvtedy nic(10:30) a este pred 10tou hod. Sa jej odgrglo a to uz aj predtym grgla... stretli ste sa s ty? Prave som skusila aj nutrilom mlieko ale nechuti avelmi ho nechcem jej nutit kedze chcem kojit..

pininka
1. máj 2018

Tieto stavy su caste, zubky nemusi vidiet, nasj isli tri mesiace kym sa prerezali. Hlavne je aby nebola dehydrovana, nutrilon ma inak hnusnu chut, vacsina deti ho ormieta. Ale ak kojis nieje potrebny, skor by som jej davala cistu vodu, hoc striekackou. Ke dost teplo aby 6 hodin nedala nic do ust.

babi81
1. máj 2018

preco neskusis ovocie?ja som kojila 11mesiacov a od 4som pridavala postupne ovocie, lebo tiez nechcela casto jest a vodu uz vobec nie.davala som jej take redsie cez flasku na zaciatku potom uz lyzickou.

anyka2110
autor
1. máj 2018

@pininka davam jej aj cistu vodu alebo detske cajiky ale len trosku, lebo potvorka sa naucila pit z flase a ona sa "zasyti" cajom / vodou a potom uz mliecko ani tolko nechce

anyka2110
autor
1. máj 2018

@babi81 skusala som jablkovu stavu do cajika dat ale nechuti jej to...sem tam zje lyzicku domacej vyzivy, alebo nieco z banana ale minimalne...nic mi neostava len byt trpezliva 😊 v najlepsom pripade to bude zubcek

katrin69
1. máj 2018

@anyka2110 Keď umelé mlieko, skús Babylove. Moja tiež nechcela žiadne mlieko umelé. Ale to som skúšala až neskôr. Má najnormálnejšiu chuť a nesmrdí.
Najhoršie pre mňa bolo, keď mi vyvrátila celú hrušku, čo som do nej ledva dala. Odvtedy sa jej vyvarujem, ale zvláda to fajn. Len ne na začiatky ťažko stráviteľná.
Banán mi zjedla tak asi max 3cm, jabĺčko 1/4... Takto to trvalo možno aj do 9mesiacov...
Na toto všetko len trpezlivosť... Prejde ju to, doteraz mala najlepšie, čo jej mama mohla dať a kým si zvykne na niečo hutnejšie, tak to troška potrvá 🙂

babi81
1. máj 2018

@anyka2110 skus jej uvarit jablcko a rozmixovat s bananom.ak radsej pije s flasky daj jej to tam.co sa tyma um ja som davala humana

alexandraala
1. máj 2018

u vas pravdepodobme nastal dojcensky strajk. Toto nieje normalne spravanoe kojeneho dietata. sposobila vam to flasa pripadne cumel ak mate. odporucam vyhodit. Dietatu sa da ponuknut voda aj striekackou, pustit do licka, lyzickou alebo malym poharikom. Ponukaj casto v polospanku. Pozri si aj stranku mamila.sk pripadne si zavolaj laktacnu ak chces dalej kojit....

gab_riella
21. máj 2018
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

tak treba skusit nieco ine, na nieco sa ulakomi neboj, ja osm davala napriklad ovocne kapsicky, alebo kasicky, cokolvek, len treba skusat

doriss_po
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaba_zuzla
23. máj 2018

Moj zacal jest prikrmy az v osmich mesiacoch. Dovtedy nechcel usta na lyzicku ani otvorit, ani kase, ani ovocie...nic. Doktorka ma tiez strasila ze uz musi jest, aj jeho sestry jedli prikrmy uz od 5m. No on sa rozhodol takto a potom v osmich mesiacoch zrazu otvoril usta a pekne zacal jest vsetko. Pil mlieko kazde 4hodiny a stacilo mu to. Podla mna zachovat pokoj a pockat si, kym sa sama rozhodne. Ak prospieva, neklesa na vahe a nie je chudokrvna podla mna netreba veci silit

gab_riella
24. máj 2018
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

dobry den, su to normalne sunarek kapsicky, daju sa kupit bezne v obchode. Ale je na tom dobre to, ze malemu sa to dobre drzi v rucicke aj cucka z toho